Uudiseid mujalt

Why Beekeeping Is Booming in New York: ‘A Hive Is a Box of Calm’

NYT - 27. juuli 2021 - 17:29
It turns out the hobby is a great pandemic coping technique. But too many honeybees in the city could also pose an environmental threat.

The Growers, Bakers and Beekeepers Embracing the Terroir of American Cities

NYT - 27. juuli 2021 - 15:46
Long celebrated in France, the concept of place-specific tastes is spurring the revitalization of neighborhoods and communities.

Have a Look at the Fabled Honey Forest

NYT - 27. juuli 2021 - 15:44
In northeastern Turkey, the beekeeping traditions of the Hemshin people, an ethnic minority originating from Armenia, are both evolving and at risk of vanishing.

Taking Back Appalachian Forests, One Bee at a Time

NYT - 27. juuli 2021 - 15:41
The Appalachian Beekeeping Collective sells honey and works to revive forests left scarred and abandoned by mines.

Kontor puhkuse ajal suletud

Eesti Mesinike Liit - 5. juuli 2021 - 9:28
Seoses meie tubli abilise Hilja puhkusega on kontor ajutiselt suletud. Taas oleme avatud esmaspäevast kolmapäevani alates 2 augustist. Pakiliste küsimuste korral palun võtta telefonitsi ühendust mõne juhatuse liikmega. Ilusat suve … Loe edasi >>
Kategooriad:

MANDRIMESINIKE SUVEKOOL SAAREMAAL 27.-28.JUUNI 2021

EML tegevjuhi päevik - 29. juuni 2021 - 23:47
Ei saa me läbi Saaremaata ega loomulikult ka Muhuta. Võiks öelda, et Saaremaa juba meie koolituste üks lemmikkohti. Korraldasime seal 2020.jaanuaris mandrimesinike Talvekooli, seejärel 2020 juunis oli mesinik-ettevõtjate 3-päevane õppesõit. Lisaks 4 päevane õpiring Aimar Lauge juures ja nüüd siis jällegi seal. Tore oli. Korraldajana jäin rahule, sest osalejad jäid rahule ja see on ju korraldajale kõige suurem tänu. Sel korral me suure tiiruga Saaremaale ei läinud. Marsruut oli otse Viljandi - Pärnu - Virtsu ja üle mere sihtkohtade poole. Ega me bussis ka aega ei viitnud. Seal oli meil traditsiooniliselt koolitamas Marje Riis. Tegelikult vahel on traditsiooniliselt koolitamas olnud ka Aleksander Kilk. Mõlemad super jutuvestjad ja ikka mesindusteemadel. Mida kuulsime ja nägime, sellest üksikasjalikku kirjeldust siia ei tee. Sest kui Mandrimesinike Suvekool muutub traditsiooniks, siis pole ju mõtet teistele kõik ette ära jutustada. Aga laseme pildimaterjalil enda eest rääkida.
Ega me seal bussiparklas kaua ei viibinudki, sest päike kõrvetas - täpselt nii nagu aasta tagasi, oli endiselt meil leping ilmataadiga olemas.
Võtsime suuna Aimari kodumesilasse. Rivi oli pikk, ikkagi 34 inimest Aimar pole kade poiss, õpetab igal sammul.
Teekond jätkus...
Jõudsime järgmisse mesilagruppi ja taolisi on Aimaril mööda saart ikka mitmeid ja mitmeid. Kõik tegelikult ei ole ühesugused.
Enne lõunapausile suundumist käisime jälle pangapealset loodust imetlemas. Nii nagu aasta tagasi. Otsustasin lasta ka ennast jäädvustada.
Pangapealsel jalutuskäigul korjas Marje taimi ja jätkas oma bussiloengut korjetaimede teemal.
Söögikohaks juba eelmisest aastast tuttav kohvik "Nõges". Eelkõige langes valik sellele ka seetõttu, et lähedal elab Aivar Raudmets, kelle sain ka kogemusi jagama meelitama.
Juttu jätkus kauemaks.... Tegelikult kutsusime Aivari ka meie ööbimiskohta, Rüütli SPA-hotelli õppetundi jätkama, pakkudes ka talle koos grupiga mugavat majutust. Ja loomulikult juttu jätkus mitmeks tunniks. Usinamad jäid isegi peale keskööd omavahel asju arutama. Õnneks nad lasid Aivari siiski varem vabaks.
Kosutav uni magatud, mitmekülgne hommikusöök söödud, suundusime Urmas Lemberi kaasaegsesse mesindusmajja.
Urmas, olles ise ehitusmees, on oma mesindusmaja ehitanud väga läbimõeldult. Meie reisigrupi meestelt kuulis ta vaid tunnustavaid sõnu. Pildid ja joonised sellest jätan siiski lisamata, sest see nagu rohkem privaatsem info. Aga ühe huvitava ja isuäratava foto laen küll üles.
Päeva teiseks külastuskohaks või õigemini õpikohaks oli REO kloostri mesindus. See on koht, kus võid tundide viisi põnevat infot kuulata, mis on nii kasulik.
Kloostri õppetund lõppes maitsva kohvi, koogi ja maasikatega. Järgmised koolitusreisid juba tulekul. Jälgige meie kodulehte - vaata www.mesilaspere.comJa kui huvitud ka mõnest kultuuri või maaelureisist, siis vaata meie reisilehte - www.maaelureisid.ee Uute põnevate kohtumisteni õppereisidel!

For the Butterflies — and the Rest of Us

NYT - 21. juuni 2021 - 17:41
Stop using pesticides, in your butterfly garden and everywhere else.

Sülemite püüdmine

Eesti Mesinike Liit - 31. mai 2021 - 8:08
Mesilasperede loomuliku paljunemise käigus lendavad sülemid teevad sageli vahemaandumise ootamatutes kohtades, näiteks aias õunapuuoksal, katuseräästas või isegi meekarva auto poritiival. Kuna mesilaste valitud asukoht pole enamasti inimestele meelepärane, on vaja … Loe edasi >>
Kategooriad:

Talvekadude uuring

Eesti Mesinike Liit - 13. mai 2021 - 11:56
Head Eesti mesinikud!   Kutsume teid osalema jätku-uuringus ja täitma 2021. aasta küsimustikku! Küsimustik suletakse 1. juunil 2021. Käesoleval sajandil on mesilates suureks probleemiks meemesilasi tabav mesilaspere kollaps ehk mesilaste … Loe edasi >>
Kategooriad:

EML infokiri

Eesti Mesinike Liit - 13. mai 2021 - 8:43
Hea Eesti Mesinike Liidu liige! Käesoleva kevadel oli kavas EML aruande-valimiskoosoleku korraldamine. Seoses COVID-19 viirusest tingitud koosolekute piirangutega kavandasime esialgselt lükata üldkoosolek edasi maikuu lõppu lootuses, et viiruse levik selleks … Loe edasi >>
Kategooriad:

Mesilasperede toetustaotluste vastuvõtt

Eesti Mesinike Liit - 6. mai 2021 - 11:07
Alanud on mesilaspere toetuse taotluste vastuvõtt! Taotlusi saate PRIAle esitada 1.-17. maini! Pärast 17. maid esitatud taotlust menetlusse ei võeta.   NB! Meelespea mesilaspere toetuse taotlemisel: Mesilasperede arv 1. mai … Loe edasi >>
Kategooriad:

A Man Found 15,000 Bees in His Car After Grocery Shopping

NYT - 1. aprill 2021 - 19:08
An off-duty firefighter in Las Cruces, N.M., whose hobby is beekeeping, safely removed the swarm from the man’s car in an Albertsons supermarket parking lot.

Purgisiltide tellimine

Eesti Mesinike Liit - 25. märts 2021 - 10:36
Hea EML liige. Taas on mõned EML liikmed soovinud tellida EML meepurgi silte. EML juhatus kavandab teha aprilli alguses trükikojale käesoleva kevadejärjekordse purgisiltide tellimuse. Kui ka Sina vajad veel enne … Loe edasi >>
Kategooriad:

Uue juhatuse valimine

Eesti Mesinike Liit - 25. märts 2021 - 10:13
  Head mesinikud! Hea EML liige!   Seljataha jäänud talv on olnud nii mesinikele kui EML-le koroona-viiruse surve all keeruline aeg. Inimeste vahel otseste kontaktide ja kokkusaamiste võimalused on väga … Loe edasi >>
Kategooriad:

The Perseverance of New York City’s Wildflowers

NYT - 20. märts 2021 - 17:18
A park in Williamsburg awaits the miniature beauty of its spring blossoms.

Kohtumine Olustvere mesinduse I lennu lõpetajatega

EML tegevjuhi päevik - 4. märts 2021 - 12:05
Filmide tegemise idee edeneb edasi. 29.jaanuaril kohtusime Olustveres mesinduse I lennu mesinduse vilistlastega, kes siiani on jäänud kogu kursusest aktiivselt mesindusega tegelema. Kui huvitavalt kulges nende elu-olu õpinguaastail, saate ülevaate filmist. Mesiniku kutse omandasid nad 1975.aastal. Filmilindil kohtuvad teiega Marje Riis, Ülle ja Vahur Talimaa, Mati Haabel.

Kohtumine Mai Endlaga - jäädvustatud filmilindile

EML tegevjuhi päevik - 4. märts 2021 - 11:56
Mai Endla - tuntud mesinik ja mesilasemade kasvataja. Kohtumine temaga sai teoks 2020.novembrikuu lõpus ja film valmis selle aasta esimestel päevadel. Head vaatamist!
Syndicate content