Uudiseid mujalt

I Couldn’t Let My Son’s Allergy Stand in the Way of Adventure

NYT - 22. oktoober 2021 - 19:09
Because the clearest views in life can be seen while standing at the edge of a scary cliff.

To Learn Bees’ Secrets, Count Them One by One

NYT - 18. oktoober 2021 - 20:57
The decline of bee populations is a looming crisis, but there is a dearth of scientific data. Hyperlocal researchers, with nets and notebooks, could be key.

Uue juhatuse valimine

Eesti Mesinike Liit - 13. oktoober 2021 - 11:13
  Head mesinikud! Hea EML liige!   Seljataha jäänud periood on olnud nii mesinikele kui EML-le koroona-viiruse surve all keeruline aeg. Inimeste vahel otseste kontaktide ja kokkusaamiste võimalused on väga … Loe edasi >>
Kategooriad:

Aasta Mesinik ja Aasta Mesilaste Sõber

Eesti Mesinike Liit - 12. oktoober 2021 - 11:04
Head mesinikud ja mesindushuvilised!   Traditsiooniliselt on sügisestel mesinduspäevadel valitud mesindussektoris enim silma paistnud mesinik ja põllumees, kes näoga mesinike poole. Ootame ettepanekuid kandidaatide esitamiseks “Aasta mesinik” ja “Aasta Mesilaste … Loe edasi >>
Kategooriad:

EML üldkoosolek

Eesti Mesinike Liit - 6. oktoober 2021 - 8:42
Hea EML liige!   Mesindussuvi täis pingelisi töid ja aeg-ajalt puhkamist päikeselõõsa palavusest on seljataha jäänud. EML kui mesinike organisatsioon püüab pärast COVID-piirangute teatud määral lõdvenemist taas oma liikmetele rohkem … Loe edasi >>
Kategooriad:

Vabariiklikud teabepäevad veebis

Eesti Mesinike Liit - 6. oktoober 2021 - 7:57
Seoses riiklike piirangutega toimuvad vabariiklikud teabepäevad veebikeskkonnas 30 – 31 oktoobril Registreerimine allpool asuval vormil või klikates siia. Teabepäevade loengud on osalejatele tasuta. Päevakava vaata siit. Registreerunutele saadetakse osalemiseks link, … Loe edasi >>
Kategooriad:

Endangered African Penguins, With Multiple Bee Stings, Are Found Dead

NYT - 21. september 2021 - 12:28
Dead bees were found near where the birds died at a park in South Africa, said officials, who suggested the bees may have become aggressive after their nest was disturbed.

Dozens of Endangered Penguins Found Dead With Bee Stings

NYT - 21. september 2021 - 12:28
Dead bees were found near where the birds died at a park in South Africa, said officials, who suggested the bees may have become aggressive after their nest was disturbed.

Virtuaalnäitus “Maailm mesilaste tiibadel”

Eesti Mesinike Liit - 18. september 2021 - 20:25
Londoni kuninglik geograafiaselts kuulutas aastal 2019 mesilased kõige tähtsamateks elusolenditeks maailmas. Kaalukaim põhjus selle väärika nimetuse saamisel on muidugi mesilaste roll tolmeldajatena. 78% metsikutest taimedest vajab tolmeldamist, et paljuneda. Mesilased … Loe edasi >>
Kategooriad:

How Companies Are Trying to Coax Workers Back to the Office with Beehives and Garden Plots

NYT - 25. august 2021 - 10:00
The latest perks include harvesting honey and digging in the dirt, part of a growing effort to give employees access to fresh air, sunlight and plants.

Offices Dangle Beehives and Garden Plots to Coax Workers Back

NYT - 25. august 2021 - 10:00
The latest perks include harvesting honey and digging in the dirt, part of a growing effort to give employees access to fresh air, sunlight and plants.

Purgisiltide tellimine

Eesti Mesinike Liit - 3. august 2021 - 9:36
Hea EML liige. Taas on mõned EML liikmed soovinud tellida EML meepurgi silte. Järjekordne üldtellimus läheb töösse 10 augustil. Kui ka Sina vajad veel enne algavat mesindushooaega uut meepurgi siltide … Loe edasi >>
Kategooriad:

Näitus kaubanduskeskustes

Eesti Mesinike Liit - 2. august 2021 - 8:28
Eesti Mesinike Liidu pop-up näitus tiirutab jaanuarist maikuuni 2021 ringi Eesti suurimates kaubanduskeskustes, tuues endaga kaasa mõtteainet keskkonna tervise ning mesilaste ja inimeste osa üle selles. Näitus koosneb kolmest portatiivsest … Loe edasi >>
Kategooriad:

Why Beekeeping Is Booming in New York: ‘A Hive Is a Box of Calm’

NYT - 27. juuli 2021 - 17:29
It turns out the hobby is a great pandemic coping technique. But too many honeybees in the city could also pose an environmental threat.

The Growers, Bakers and Beekeepers Embracing the Terroir of American Cities

NYT - 27. juuli 2021 - 15:46
Long celebrated in France, the concept of place-specific tastes is spurring the revitalization of neighborhoods and communities.

Have a Look at the Fabled Honey Forest

NYT - 27. juuli 2021 - 15:44
In northeastern Turkey, the beekeeping traditions of the Hemshin people, an ethnic minority originating from Armenia, are both evolving and at risk of vanishing.

Taking Back Appalachian Forests, One Bee at a Time

NYT - 27. juuli 2021 - 15:41
The Appalachian Beekeeping Collective sells honey and works to revive forests left scarred and abandoned by mines.

Kontor puhkuse ajal suletud

Eesti Mesinike Liit - 5. juuli 2021 - 9:28
Seoses meie tubli abilise Hilja puhkusega on kontor ajutiselt suletud. Taas oleme avatud esmaspäevast kolmapäevani alates 2 augustist. Pakiliste küsimuste korral palun võtta telefonitsi ühendust mõne juhatuse liikmega. Ilusat suve … Loe edasi >>
Kategooriad:

MANDRIMESINIKE SUVEKOOL SAAREMAAL 27.-28.JUUNI 2021

EML tegevjuhi päevik - 29. juuni 2021 - 23:47
Ei saa me läbi Saaremaata ega loomulikult ka Muhuta. Võiks öelda, et Saaremaa juba meie koolituste üks lemmikkohti. Korraldasime seal 2020.jaanuaris mandrimesinike Talvekooli, seejärel 2020 juunis oli mesinik-ettevõtjate 3-päevane õppesõit. Lisaks 4 päevane õpiring Aimar Lauge juures ja nüüd siis jällegi seal. Tore oli. Korraldajana jäin rahule, sest osalejad jäid rahule ja see on ju korraldajale kõige suurem tänu. Sel korral me suure tiiruga Saaremaale ei läinud. Marsruut oli otse Viljandi - Pärnu - Virtsu ja üle mere sihtkohtade poole. Ega me bussis ka aega ei viitnud. Seal oli meil traditsiooniliselt koolitamas Marje Riis. Tegelikult vahel on traditsiooniliselt koolitamas olnud ka Aleksander Kilk. Mõlemad super jutuvestjad ja ikka mesindusteemadel. Mida kuulsime ja nägime, sellest üksikasjalikku kirjeldust siia ei tee. Sest kui Mandrimesinike Suvekool muutub traditsiooniks, siis pole ju mõtet teistele kõik ette ära jutustada. Aga laseme pildimaterjalil enda eest rääkida.
Ega me seal bussiparklas kaua ei viibinudki, sest päike kõrvetas - täpselt nii nagu aasta tagasi, oli endiselt meil leping ilmataadiga olemas.
Võtsime suuna Aimari kodumesilasse. Rivi oli pikk, ikkagi 34 inimest Aimar pole kade poiss, õpetab igal sammul.
Teekond jätkus...
Jõudsime järgmisse mesilagruppi ja taolisi on Aimaril mööda saart ikka mitmeid ja mitmeid. Kõik tegelikult ei ole ühesugused.
Enne lõunapausile suundumist käisime jälle pangapealset loodust imetlemas. Nii nagu aasta tagasi. Otsustasin lasta ka ennast jäädvustada.
Pangapealsel jalutuskäigul korjas Marje taimi ja jätkas oma bussiloengut korjetaimede teemal.
Söögikohaks juba eelmisest aastast tuttav kohvik "Nõges". Eelkõige langes valik sellele ka seetõttu, et lähedal elab Aivar Raudmets, kelle sain ka kogemusi jagama meelitama.
Juttu jätkus kauemaks.... Tegelikult kutsusime Aivari ka meie ööbimiskohta, Rüütli SPA-hotelli õppetundi jätkama, pakkudes ka talle koos grupiga mugavat majutust. Ja loomulikult juttu jätkus mitmeks tunniks. Usinamad jäid isegi peale keskööd omavahel asju arutama. Õnneks nad lasid Aivari siiski varem vabaks.
Kosutav uni magatud, mitmekülgne hommikusöök söödud, suundusime Urmas Lemberi kaasaegsesse mesindusmajja.
Urmas, olles ise ehitusmees, on oma mesindusmaja ehitanud väga läbimõeldult. Meie reisigrupi meestelt kuulis ta vaid tunnustavaid sõnu. Pildid ja joonised sellest jätan siiski lisamata, sest see nagu rohkem privaatsem info. Aga ühe huvitava ja isuäratava foto laen küll üles.
Päeva teiseks külastuskohaks või õigemini õpikohaks oli REO kloostri mesindus. See on koht, kus võid tundide viisi põnevat infot kuulata, mis on nii kasulik.
Kloostri õppetund lõppes maitsva kohvi, koogi ja maasikatega. Järgmised koolitusreisid juba tulekul. Jälgige meie kodulehte - vaata www.mesilaspere.comJa kui huvitud ka mõnest kultuuri või maaelureisist, siis vaata meie reisilehte - www.maaelureisid.ee Uute põnevate kohtumisteni õppereisidel!

For the Butterflies — and the Rest of Us

NYT - 21. juuni 2021 - 17:41
Stop using pesticides, in your butterfly garden and everywhere else.
Syndicate content