1aasta, 2aasta...10aasta

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

mõned pildid minu meesuvedest

Keskmine: 4.8 (21 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

Hmmm

Kastimesilaste mesi oli kindlasti väga hea , see mis väljaspool pesa oli ...
Igatahes tubli algus ja väga hea pealehakkamine ...
Meil mesilagruppide vahe nii kaks kolm kilomeetrit , kui linnulennult võtta - hea õnne korral trehvavad mul metsagrupist putku pannud sülemid Sinugi puude otsa ... jõudu siis kodude leidmisel ...

Ja ikka edu ja head magusaaastat ...
Ain

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

Huvitav jah

me vist isklikult ei tunne, aga ehk mesilased teevad tuttavaks:)?
Sinu poisid jäävad siis Võduvere poole? või Pariisi poole?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

Natuke suund

sinna Jõepere poole , kui kaardi järgi vaatad , siis leiad üles kahh .
Ja , kui täpsemalt tee ääres vaadata , siis üks ots on sigala juurest jõe poole (maja juures) ja teine ots on Tuunade metsas , kui tead Toomast ja Mariinat ...
Ja mitte poisid (!!!) vaid ikka tüdrukud . Ema hukkudes on kõik töömesilased potensiaalsed ''emad'' , poisteks kutsutakse leskesid ...
Mesilased on vist parem väljend Smile (või siis tarud või mesilagrupp ) - aga see selleks ...
Igal juhul edu ja jaksu ning kannatliiku meelt .

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

tean küll,et ikka

tean küll,et ikka tüdrukud, aga poisid on minu meelest armsam väljend:)
need ongi sinu tarud seal sigala juures?
väga vahva, me oleme siis nii lähedal!

ilus pilt

kle, kui sul on aias selline vaade nagu 5 pildil, siis ei saa ma aru, misasja sa üldse seda korpustaru teemat arutad. korralikud lamavtarud taluaias on kõige parem kodukaunistuselement:)

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

ilus suur aed

tere meehaldjas,
tõesti ilus,suur aed,sinna mahutad veel oi kui palju samasuguseid tarusid,seda enam,et 1.a on nendega mesindatud. Olen eelmise kommentariga absoluutselt päri- jätka samas vaimus!

Tarude,sellisteganagu on pildil,maitseka paigaldamisega saavutad tõelise,omapärase ilu oma koduaeda.

Milleks hüpata tundmatusse? tamm 18 02.08.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

tegelikult

ma mõtlesin rohkem seda, et kaunistuselemendina on 3taru juba piisav, ehk 1-2 veel kunagi juurde. Korpustarud viiksin kusagile mujale, kus nad kujunduses mingit rolli ei mängiks.

ega mul oligi enne kinnisidee, et ma tahan oma aeda ikka ÕIGET taru ja mingid tornid ei tule seal siiani kõne alla!
kui oleks veel pildile võimalik püüda kogu kompleks maja ja saunaga, siis saaksite aru,millest ma räägin:)

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

saan aru küll

mida sa mõtlesid,eks meil,kes tegelevad nende imepäraste olevustega,kõigil on ikka oma aed ja muu ....
Tahtsin hoopis sinu tähelepanu juhtida sellele,et milleks sulle neid torne =ülimalt meeldiv väljend =,nagu sa ilmekalt nimetasid ,vaja on? Nagu ma tean,teed mesinduses oma esimesi samme,ainult palun ära pane pahaks aga sul on kõik alles ees.Esialgu tegele kõigi sellega,mis sul on juba olemas,õpi ja saa juurde uusi kogemusi,milleks ümber orienteeruda uutele tootmisvahenditele,hiljem olles juba nn.koegenud mesinik võid otsida muid lahendeid.

Kõik see millest kirjutasin on ainult minupoolne soovitus,otsuse teed loomulikult ise,soovin selleks helget pead ja jõudu!

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

kindlasti

ma ei pane pahaks:) su jutus on päris iva sees. oleks õige muidugi tegeleda sellega, mis mul hetkel on. panen kõik soovitused tallele ja küsin veel kindlasti lisagi!

rohkem ei tasu

said tähed selgeks, jummalapärast ära lugema õpi
said lamavast tilga mett kätte, las see nii ka jääb.

negativistile

Asi pigem ikka nii, et kui ühe tähestiku selgeks said, siis tuleks ennem õppida selles kirjas ka lugema, mitte kohe järgmises kirjas pusima hakata. Iga asi omal ajal.

Ja ei saa sugugi öelda, et sealt nüüd harukordselt vähe seda mett saaks. Mul ka lamavtarud mõned aastad olnud ja mingit igatsust (vajadust) nende tornide järgi pole. Mis ei tähenda, et korpustarud ei huvitaks...iga uus asi on huvitav Smile

Rõõm näha, et mesilased üha uusi inimesi mesinduspisikuga nakatavad! Jõudu ja jaksu!

Vahemärkus

Alati on mõistlik enne uue (oskuse) omandama asumist kaaluda, milleks sa seda teed ja kuidas see haakuks sinu vahendite-, oskuste- ja võimalustega- praegu ja tulevikus. Tähele tasub panna veel seda, et hiljem on millelegi uuele üleminek (ümberõppimine) enamusele üsna vaevaline. Harjumuse jõud on suur jõud. Ja mesindus pole erand + see on ka "kolamahukas", mis lisab veelgi ülemineku keerukuskoefitsendile paar pügalat.

Väega illus

oi seal õues on mõmmil ümber tarude palju ruumi karata, ehk piirdub siis ühekorraga väheste objektidega, väega häste ja ettenägelikult planeeritud, retsept! omal sai aed tiheasustuseks kujundatud, et oleks vähem ohtlikku pinda muruniitjat lükata, ja nüüd pidev hirm karu ees. Madal puistu tarude ligidal on ka abiks sülemite püüdmisel. Pakktarusid ka ära pelga, mis see raamimõõt loeb, kahel sordil ikka suudad vahet teha, ja ega neid tootmise ajal nagunii segi ei või ajada. Ilu ka vaataja silmis, kraana võib üle värvida;)

Paigalseis on tagasiminek

Stagnandile on võimatu selgaks teha sõna progress tähendust. Mõlemad ilusad nõuka sõnad.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

eesmärk pühendab abinõu

poisid poisid, ärge nüüd riielge!

...

ääh, egas mesinikke on ka igasuguseid, mede kandis üks kalhoosiaegne õpetas teisele kuidas sülemikasti katta, kuidas siis, ei teagi, igatahes ära nad kärvasid. Kõige kahjum et nad oli minult saadud. Võibolla olen süüdi, sest transportimise juures soovitas üks kolmas tark klassikalist muusikat lasta. No mul polnud, panin räppi. Seega kõik peab ise järgi proovima, tunnetus et mis õige on tuleb paari esimese aastaga. Pea vastu

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

Margus

mitu kilo mett saad korpustarust heal aastal ja mitu kilo kehval ???

Nii palju kui

korpuseid peale laod, tuleb ka mett Smile. See oli nüüd naljaga pooleks. Minu isiklik kogemus ei ole veel paljuütlev, kuna staaž mesinikuna on lühike. Aga ma tean, et 100kg on selline tugev keskmine profimesinikel, kes korpustega majandavad.

tahaks näha...

...neid korpustarusid ja seda korjemaad,kus iga taru kohta saab 100kg. mett.
Tundub olevat nn. kalamehe jutu moodi olevat.
Ära ikka liialt ka kiitle! 22.02.08. tamm

Ma ei hakka

midagi tõestama, ega vaidlema - kes soovib, see proovib ja veendub ise. Võin ainult öelda, et mina, täielik algaja, sain esimesel aastal keskmiselt 70kg pere kohta. Tegin vigu nii, mis mühises, paljundasin peresid suve jooksul kaks korda ja ikkagi... Korjemaaks, muide, on mul Noarootsi, lääne-Eesti seega, kus saagid palju väiksemad, kui kesk- ja lõuna-Eestis.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

Khmm ...

Jaanus Tull ja Tarmo Jaanisk oskavad ilmselt sellele küsimusele kõikse paremini vastata - nemad ju on vast nende penplast valukorpustega kõikse rohkem tegelenud ...
Kui mul meeles on siis Meveda sai vist keskmiseks 80 kg pere kohta - aga pead ei anna , kuid kuskil , mingis äurubrošüüris nad selle välja käisid ...

Pronksmedal (100p.)

?????

JaakTahaks näha neid kes lepivad purgitäiega tarust suve jooksul. Tehke parem siis juba midagi muud .On parem nii mesilastele kui teile ja naabritele ning tõsistele mesinikele.

Pronksmedal (100p.)

Sülemi vedamine

Sellele soovitajale kalla sülemikastist surnud mesilased pähe. Võta vanast arvutist üks suurem 12 V ventilaator . Pane juhe külge ja teise otsa pistik ,et sigaretisüütajast voolu võtta ning vea terviseks Üle 1,5-2 kilo sülemi vedamiseks asendamatu.

eiei,

ära lämbusid nad sihtkohas, ma ei tea kas spetsialistid kastsid jõkke nagu ürgmesinikud või molutasid nii kaua.. See ka muidu hea pakkumine, Ämeerikas nt puhutakse tolmuimejaga meslasi kärgedelt