2010

Enne mürgitamist suurendasin pesaruumi, panin magasinid ka peale ja lennuava ees olid võrgud. Sulgesin mesitarud varahommikul kella 5 paiku, sama päeva lõunal kella 13-14 vahel mürgitati võililleõites põlde Agro GLYFO 360-ga (põllumajandus ettevõte), õhutemperatuur oli ligikaudu 25-30 soojakraadi. Mürgitamine toimus tarudest ligikaudu 200 meetri kaugusel. Sama päeva õhtul avasin tarud kella 21 paiku. Esmapilgul tundus kõik tarudes tomivat, välja arvatu ühes mesitarus. Järgmise päeva hommikul selgus, et kärjed olid kokku sulanud ja mesilased kleepusid meest. Taru hukkus...
Paluksin kommentaare ja nõu. Alljärgnevalt pildid.

Keskmine: 5 (2 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Ülekuumenemine

Kurb, et nii juhtus. Pere kuumenes üle. Oleksid ja poleksid siin ei aita. Ventilatsioonist jäi puudu. Pigem olgu ventilatsioon suurem kui vähem. Seda saab luua kui panna peale võrguga meekorpus kus raame pole, ülevalt kindlasti tagada ventilatsioon jne. lamavtarudes on muidugi see aega nõudvam töö kuid tegemata ei tohiks jätta. Palju tühja ruumi ja võrk seinu aitab ülekuumenemist ära hoida..

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

Mesilasi pole hea tarru sulgeda.

Järjest aktuaalsem teema. Saata õppematerjaliks neile küünilistele põldude mürgitajatele, kes soovitavad mesinikel mesilaspered päevadeks tarru sulgeda.