Hea hind!

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt


Keskmine: 5 (6 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kas Eestis pakendatud? Või Poolas?

Kuidas välimus on? Ühtlane kristaliseerumine?, Hea?, ega kihiline ei ole?
Kas lõhn on alles?
Päritolumaa?
Infot jääb väheks! Ei usu iiiialgi, et mõni Eesti mesinik hinna nii alla laseb!

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Poola asjad

Poola asjad ongi poole(a) odavamad kui ükskõik kus mujal toodetu. Õunad, maasikad, kartul, tehnika jm. Ja ega neid õige hinnaga müüa ei kannatagi.

Mul üks tuttav turumüüja avastas kuu aega seisnud kastitäie Poola maasikaid mis oli unustatud tühja kastivirna taha. Olid kuivetunud, aga ei mingit hallitust ega mädanikku. Pigistades tuli imelikku piimjat vedelikku välja.
Kurat ise teab mis neil seal toimub...

Pronksmedal (100p.)

Enamik odavat mett kaubanduses

omab kirbukirjas märkust, et tegemist on euroopa liidu ja väljaspoolt euroopa liitu pärit mee seguga.

Njah

Tegelt võiks selle olluse asemel siis juba suhkurt osta. Maitse ei oleks hullem ilmselt ja ka tead kindlamalt mida sisse sööd.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Naine ostis Rimist Poola

Naine ostis Rimist Poola võid. Oli soodushinnaga. Noh, et või on ju või, mis seal vahet saab olla. 

Venib nagu imelikult ja on külmkapist võetuna ka küllalt pehme. Poeg küsis täna, et miks me margariini sööme?

Kasutaja allikamesindus pilt

Selverist ostetud

Sai kah selverist ostetud ei mäleta täpselt kus kuradi kaarepealt täpselt oli,aga saadanas ei tahtnud kuuma tee sees ää sulada nagu mingi vahatomp oleks olnd.

Pronksmedal (100p.)

Uurisin ka seda odavat Selveri mett

Oli selline teraline, mitte kritalliteraline vaid konkreetselt ümarad terad olid ja kristalliseeruud osa oli selline füüsika õppevahend, st ümarad terad moodustasid huvitava struktuuri. vedelat oli ka ja vedela mee sees ujusid needsamad ümarad kristallid. Justnimelt ujusid Smile See siis mingi EL ja väljaspoolt EL-i meesegu.


Ühesõnaga välimus oli mitte lihtsalt jube vaid lausa ilge Sad

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

välismaa mesi

Reaalsuses on see väga korralik mesi 99%. Lihtsalt pakendaja ei ole olnud kompententne mee vedelaks muutmisel. Arvatavasti on kasutatud kiiret meesulatusmeetodit "spiraal sisse ja mesi keema"

Maadlesin isegi selle meedodi vastu, ei suutnud ühegi võttega õiget kristaliseerumist hiljem tekitada.

Samas loomulikult mesinik, oma karvase rinnaga, tambib seda võõrast mett masse. Samas ise kiites enda " ülihead rapsi mahemett"

Reaalsus on see: Me peame hakkama võistlema hinna osas just selle Eu ja Eu välise meega. Eesti mee tarbijaskond on tegelikult vanemad inimesed, kes soovivad korraliku mett saada- selle korraliku üle võib jällegi vaielda.

Kahjuks aga on "Supermarketites" mee ostmine klientidele iga aastaga muutunud ahvatlevaks.  Seega meelitada nad sealt välja on praktiliselt võimatu.

Reaalselt on nii: Eestis korralike kokkuostjaid mee osas ei eksisteeri. Või ütleme nii: Eestis ei eksisteeri firmasid/inimesi, kes oleksid suutelised ostma kutselistelt mesinikelt mee kokku ja seda siis poodides turustama. Need kogused mis hetkel läbi poodide Eesti mee nime all müüakse on tühine piisk suures ämbris.
10aasta tulevik on lihtne. Mesinikud kraaklevad, et nende mesi on kõige tervislikum. Meeostjad kolivad poodidesse ja sealt vaatab vastu odav import mesi. Samal ajal mesinikud ise toota võiksid, kuid selle hinna tõttu on ostjaskond minema peletatud.

Hetkese seisuga on ülimalt raske pealt vaadata olukorda, kus mesinikud kiruvad võõrast mett, samas ise korraliku mett ei tooda ja see mis toodetakse on ostjaskonnale liiga kallis.

Küsimus kas suudetakse ka odavamalt mett toota - jah suudetakse, kuid reaaluses ei taheta.
Viimastel aastatel olen vaadanud ja rääkinud mesinikega. Raalsuses ollakse suutelised tootma heal maastikul 3euri kg mett. Müüma ollakse aga nõus alates 5euri kg.
Südamest on hetkel kurb vaatepilt mesindusmaastikul.

 

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Raivole

Lgp. Raivo

Sinu tekstist võib küll korduvalt lugeda, et reaalsus on just selline nagu sulle tundub ent ometi ei ilusta sa oma väiteid ühegi allika ega faktiga. Sestap jään seisukohale, et inimesed kes meeturgu rohkem jälgivad ja ka rohkem arvutusi teevad ei saa enamike sinu väidetega nõustuda. Vaata alustuseks kasvõi rahvusvahelise meeturu hindasid näiteks siit: http://www.honey.com/honey-industry/honey-industry-statistics/international-bulk-prices 
Ära unusta pounde kilogrammideks ja dollarit euroks teisendada. Minu arvates on ka naiivne arvata, et tööstusharu, mis tegeleb hiinast mee importimise ja pakendamisega ei oska mett sulatada jms.
Parimat,
Mart

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

maailma turuhind

Seda maailma turu hinda ütle mõne turumüüjale ja kui elusalt pääsed oled õnnega koos.
Kas Eesti ostja vaatab iga päev maailmaturu hindasid? (kartul täna odav, kapsas kallis - lähme poodi ja räägime sellest poemüüjale, et miks tema maailmaturu hindadega ei müü)

Minu vaatenurk jääb minu vaatenurgaks. Sellistele järeldustele olen mina jäänud mineviku analüüsides.

Konkreetsetest näidetest tekkinud küsimused.
a) Kas kuskil on kirjas palju Eesti mesinikud toodavad mett ja palju nad suudavad mis hinnaga turustada.
b) kas kuskil on kirjas, kui palju ostavad "kokkuostjad" mett kokku ja mis hinda maksavad - avaliku näidet vaja.
c) hetkese seisuga ei ole ma küll netis ega rääkides kohanud kokkuostjat/turustajat, kes avalikult seda teeb.
(näitena noor 5a kogemusega mesinik toodab 1T mett ja tahab seda kokkuostjale müüa - Kes võtaks jutule - sellist tegelast mina ei tea küll)

Kogu mu arvamuse ja arutelu põhimõte on tegelt see, et mesinikud peavad hakkama koostööd tegema ja aru saama, et kõige kallima hinnaga peletamegi ostjad minema selle "hea hinnaga Eu välise mee suunas"Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

...

Sa ei saanud vist päris hästi aru, mida ma öelda tahtsin. See väide sinu kirjast, et nö mujal toodetakse odavalt head mett ja eestis on mesinikud põhjendamatult ahned ei ole üldse pädev. Jah, meil müüakse kaubanduses mingit odavat löga, aga veidigi asjatundlikumad inimesed antud sektoris ei kleebiks sellele küll mee silti külge. Mis puudutab eesti mee hinda, siis see allub samuti turumajanduse reeglitele ja kujuneb just nõudluse ja pakkumise suhtena. Mida ma oma eelmise kommentaari viitega hindadele silmas pidasin on pigem see, et vaata kui kallis mesi juba maailmaturul on. Pole mõtet loota, et pakendatud mesi selveris sama palju maksaks. See väljaspool EU`d toodetud mesi kaubanduses on üsna mesindussektori-kauge teema üldse. Minu esialgne teemapüstitus oli ka mõeldud pigem satiirina. Ärge laske ennast sellest häirida. Mis puudutab meekaubandust eestis, siis vb oleks turg aktiivsem, aga meil ei toodeta piisavalt mett isegi siseturu nõudluse katmiseks. Kui keegi soovib mett toota, siis ma ei näe küll, et keegi kuidagi seda piirata saaks. Ma ei saa üldse sellest probleemist aru mida sa kirjeldad. Et turuhind maalehe andmetel on 6-7, aga mesinikud poeaksid igaks juhuks hakkama 4 eur/kg mett müüma, see loogika mulle kohale ei jõua.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Puust ja punaseks

Lühidale mee hinna kujunemisest:
1) Mee hulgihind maailmaturul.

Hetkel näiteks praegu kõige soodsam mesi mehhikost 2,7 eur/kg.
2) Mee transport pakenduskeskustesse
3) Mee töötlemine ja pakendamine
4) Taara ja sildistamine
5) Pakendaja kasum
6) Transport sihtriiki
7) Maaletooja/jaemüüja kasum
8 ) Käibemaks
Kokku on toode siis letil hinnaga 3,45 eur/kg.
See on ju ilmselgelt hoopis teise sektori toodang!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

Smardile


Sa ei saanud ka minu pointile pihta.

Ma tahan öelda, et masinikud peavad hakkama paremini turundama enda kaupa.  Lisaks, et mesinik kulutab üleliigset tööaega toote tutvustusele - ongi tööpäev läbi. Kas ükski tööstuspood tutvustab mõnd meesorti. - Ei ta tõstab euro alusetäie mett välja hind 3,45€/kg ette ja rahvas jookseb. Siit küsimus, kas kunagi on mesinikul "järjekord uksetaga?"Probleem minusilmis tegelt veidi teistsugune. Tootev tööinimene arvestab tööpäeva pikkuseks 8h tootmist.
See tähendab 12x160h aastas.
Minu küsimus on see, kas see välismaa tootja (Hiina, India, või Mehhiko) on siis tõesti parem mesinik, et ta kasutab terve selle aja tootmiseks.  Tema leiab, et müügiga peab järgmine tegelane tegelema.
Või siis küsimus, kas on mõtet toota ütleme 10T mett, millest 5T on ütleme, et võimatu mahamüüa kõrge hinna tõttu.Puust ja punaseks minu poot siis:

See kui hiinlane kasvõi 1dollar kg müüb sellele tuleb vastata teisiti.
Mu point on, et kulutused peavad olema õigustatud.

Samamoodi võiks ju võrdlusesse tuua vilja, rapsi jne hinna. Millest üle poole transporditakse Eestist välja.
Just oli uudistes, et "viru valget" toodetakse jälle Eesti teraviljast. Ülejäänud liviko tooted aga välismaa teraviljast toodetud piiritusest.
Pronksmedal (100p.)

Ostke pood tühjaks, sulatage


Ostke pood tühjaks, sulatage üles, uus silt peale, toodetud  EU-s,pakendage uude topsi ,müüge 5 eur kilo edasi.Purk on tasuta käes ja lisaraha ka

Pronksmedal (100p.)

Selle...

kraaklemise peale tuleb meelde tuntud Järvamaa mesiniku( praegugi tegeva) ütlus ühel õppepäeval, et mesinik kelle mee omahinna kg on üle 20 EEK otsigu teine amet. No võtame kõik need inflatsioonid  juurde aga omahind üle 2€ reaalselt ei lähe või kui mesinik ise ka pakendab siis  no 2,5€ ehk maksimum. Muidugi kui saate 10-20 kg perelt siis neid arve ei saa aga kui paremini ei oska siis otsige teine töö. Nii lihtne  see lühidalt on kui olen ise mesilastega tegelenud pea 40 aastat.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

mnjah...

mnjah....Mesinikele tuleb sageli üllatusena, et omahind peaks sisaldama ka tööjõukulu ja makse. Kui meil leidub mesinikke, kelle aeg ei maksa midagi, siis olen nendega koostööst väga huvitatud! Andke endast teada!

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Soome

suurmesinik Juhani Waara ütles ühel õppepäeval, et pool Soomes tarbitavast meest tuuakse sisse. Soome mesinike ülesanne on see  pool välja konkureerida. Hääl saalist küsis: "Kuidas?". Juhani vastas: "Odavama hinnaga".
(Loomulikult oli jutt hulgihindadest)

Pronksmedal (100p.)

Odav mesi

Alati pakub keegi kuskil odavamata hinda ja selle odavama hinnaga kaasa jooksmine on libe tee. Aga jah kui arvestada amortisatsioon, tööjõukulu koos sots-, töötus- ja tulumaksuga, maksta tootmismaks igalt kg-lt, käibemaksukohustuslasel ka KM, lisaks püsi ja kaudsed kulud, siis on kahtlane, et 2 eur kilost saab omahinnaks.   

Pronksmedal (100p.)

Raivole 22 jaanuari komment

Tõesti 5 € ga oleks nii mõnigi mesinik nõus müüma ka, aga mis see aitab? Minul oli huvipärast kaks kuud kuulutus üleval 5 € -ga, ja Sa tead, mitte üks K... ka ei helistanud ! Keegi KNR ütles, et ah pane hinnaks 7-9 € et küll siis helistama hakkavad ! Seda varianti on Turu peal varemgi katsetatud.

pidage vastu !

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

Odavamat hinda pakkuda

Mõnikord odavamat hinda tuleb ju pakkuda, sest muidu ei osteta üldse--millest ma siis elan? Seotakse käsisit-jalust kinni ja viiakse hullumajja, et näete siin on üks hull, kes ei oska endale süüa teha, raha teha!

Tööd võib ju teha , aga kui on tagasilöögid ?? 7aastaga mida oled saavutanud?? Ühe tugeva pere??
 minul muidugi naeruväärsed väikesed kogused, aga ma olen püüdnud millegagi alustada!

Siin  on üks hull, kes tahab kõrgharidust! Peab ikka tasulises käima, hullurahast? Aga peab , lihtsalt hing ei anna rahu! Ei ole ise ennast hullumajja viinud ja tegin otsuse maale tulla, et vähegi normaalsete arvetega elada, talvel külm on , aga tuleb elada!

Tegin endale makaroni- munarooga! Niiet oskan elada küll! Euroopa Liit toidab kuivainetega!
Hea, et hääletasin Euroopa Liidu poolit, pika mõtlemise peale!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Veel parem hind Säästumarketis

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Reeglid

Täpsustan reegleid. Võistlus käib kilohinna arvestuses. Võitja on see, kes leiab kõige madalama hinna.

Autasustatakse ka teist ja kolmandat kohta!

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Reeglid

Täpsustan reegleid. Võistlus käib kilohinna arvestuses. Võitja on see, kes leiab kõige madalama hinna.

Autasustatakse ka teist ja kolmandat kohta!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Reeglid

aga kus neid reegleid lugeda saab?

Pronksmedal (100p.)

Raivo kirjutas: Raalsuses

Raivo kirjutas:
 Raalsuses ollakse suutelised tootma heal maastikul 3euri kg mett. Müüma ollakse aga nõus alates 5euri kg.

Ma ei tea Raivo, kus oled oma majandusalased teadmised omandanud, millisest õpetusest (teooriast) lähtuvalt omavad mingit seost tootmiskulud ja turuhind? Kahjuks ei oma ma ühegi kõlava nimega ülikooli kraadi, kõigest TÜ Majandusteaduskond, seega selgita palun nende kahe suuruse omavahelist seost.

Koolis omandatud teadmiste põhjal ning ka paari aastakümne jooksul äriorganisatsioonide finant- ja tegevjuhina olen aru saanud, et müügihinna määrab ikka ja ainult nõudluse ja pakkumise vahekord. Ehk siis miks peaks üks mesinik müüma mett odavamalt, kui turg on valmis selle eest maksma. Veelgi enam, kui mesinik tegutseb äriühingu esindaja või juhina, siis ei tohigi ta müüa mitte sentigi odavamalt kui antud turutingimustel oleks see võimalik. Vastasel korral võiks arutleda vajaliku juhtimise hoolsuskohustuse rikkumisest.

Meie postsotsialistlikus ühiskonnas on üldse maad võtmas mingi haiglaslik suhtumine ärisse. Ajakirjanduse eestvedamisel tembeldatakse igasugune kasumitaotlus ebaeetiliseks. Jah, I. Kanti järgi võib see ju olla ebaeetiline, kuid paraku on see tänapäeva ühiskonna eksisteerimise alustala ning selle eetilisust tuleb selgitada utilitaarse eetika abil. Äri ja heategevust tuleb rangelt lahus hoida. Ilmselgelt on suure kiituse teeninud need kes suudavad midagi müüa kõrgema hinnaga kui antud turutingimustel tavaks. Ning laitma ja näpuga näitama peaks neile, kes mõtlematult turgu solgivad (hinda langetavad). Õigussüsteem on meil selles suhtes isegi parem kui avalik arvamus - dumping on keelatud.

Aga teeme väikese arvutuse. Juuresoleva näite korral on mee letihind 4,49€/kg, võtame maha käibemaksu jääb 3,74 €/kg. Ma ei tea täpselt, milline on Selveris mee marginaal, kuid kuna üldiselt jääb jaekaubanduse marginaal vahemikku 10-30%, siis eeldame, et see on 15%. Seega peab tarnija müüma seda mett hinnaga ca 3,18€/kg. Midagi läheb maksma transport Eestisse, eestikeelne markeerimine ning vahendaja peab sellelt ka midagi teenima. Võtame veel 15% maha, saame 2,74 €/kg. Ja siit minu küsimus, kas keegi teab kedagi Euroopas, kes oleks oma mesilast nõus müüma klaaspurki pakendatud ja markeeritud mett hinnaga 2,74€/kg.

Miks Euroopast ja mitte nt. Hiinast, sest siis tulek hinda veelgi transpordikulu võrra langetada.

Siin pildil siis näha "üliodav" mesi Hiina Rahvavabariigis Ruian'i supermarketis 09.12.2015 http://mesindus.ee/files/imag1394.jpg. Kurss on ca 1€=6,98CNY. 

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

Jah, on kaks varianti, kas müüa mett turuhinnaga või kinkida.

Jah, on kaks varianti, kas müüa mett turuhinnaga, mis vastab konkreetse mee kvalitatiivsele kategooriale või üldse kinkida (anda tasuta), sest et nii kaasneb (konsultatiiv)müügile ka n.ö. auturundus ehk aus ja läbipaistev selgitus.
Alla turuhinna müümine on halb praktika, sest et see eksitab ostjat, kes ei pruugi mee kvaliteeti enam adekvaatselt hinnata.
On võimalus osa mett (näiteks esmaseks degusteerimiseks) kinkida ning teine osa müüa; aga jah, kui müüa, siis õige turuhinnaga.

Mitu purki mett oled müünud 10 €/kg või enam? 
http://mesindus.ee/node/4469#comment-14633

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Odav mesi kaubandusketis

võib ka igati korralik olla,sest suures poes võib mett kinkida olematu hinnaga aga teised kaubad müüakse kasumiga maha.Ise olen ka kinkinud ja see heategu on tulnud päris tihti tagasi:mul abikaasa hulgifirmas tööl kas saab 100 purki ülekandega tasudes, võtsin  su kingitud mee töö juurde töökaaslased tahavad osta 50 purki.Mu viimane aug. lõpul võetud mesi mille suure vaevaga alles jõuluks välja pressisin ja pool müüdud ,on nädala jooksul tulnud 5 väga positiivset vastukaja:kas seda viimast veel on mu ema on ostnud mitme koha pealt 8 tk oleks veel tarvis,no see viimane oli super võtaks ikka rohkem  too siis mulle ka,mul poeg kinkis uueks aastaks purgi mett pd. viina nii head kinki pole enne tehtud,meil töö juures tehti  jõulukingitus purk mett no see oli küll täitsa suhkur purgist kätte ei saa jne.Nüüd mõte minna Tallinna turule proovin 10 euroga maha müüa,muretsesin et mesi sisaldas õietolmu ja vaha tükikesi aga mitte keegi öenud ühtegi halba sõna. Tuttav rääkis:meil töö juures käis papi maalt odavat mett pakkumas ,pärast  avastasime purgi põhi must kaane all supi lõhn sealt me enam ei osta ,teine mul naine lasteaias tööl seal maalt keegi pakub 5 euri kilo.Ma olen hobimesinik üle tonni pole olnud sellega päris tegemist et maha müüa aga kui mitmed või kümned ei kujuta ette kuidas ja kuhu maha müüa

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

Kui palju mett kinkida ja kui palju müüa? Miks?

Hea teema on see "Hea hind!" siin- see arutelu võiks kommertsuudiste sekka ikka jätkuda.
Kui palju mett kinkida ja kui palju õige turuhinna (vastavalt kvaliteedikategooriale) eest müüa?
Miks nii arvatakse?