Künataru

Pronksmedal (100p.)
Keskmine: 1.7 (11 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Munad

On täna vast päev... algas nõnna ilusasti - kella 11 ajal piilusin tarusse sisse, et kontrollida kuidas ema paarumisega läks. Ja oh seda rõõmu! Munad kenasti kannudes.

Otsustasin siis kolmandale tarule jalad alla teha. Toimetasin parasjagu garaaži ees, nii 30m eemal kui kuulen suminat. Ja sumin muudkui kasvab ja kasvab. Vaatan mesila poole ja näen - õhk mesilastest paks. Kartes kõige halvemat, kiirustan lähemale ja näen et kartused pidasid paika - kaks päeva tagasi teise tarru sokutatd sülem on otsustanud asjad kokku pakkide ja edasi liikuda.

Seisin siis ja jälgisin, kuhu oksale nad end sätivad. Ja otse loomulikult sättisid nad end noore, nii 7-8m pikkuse männi latva. Tõin siis redeli ja sülemikasti, turnisin nii kõrgele kui sain ja sättisin kasti puu tüve vastu, okstele.

Kastist sülemini jäi nii umbes 1-1,5m. 

Seejärel tegin taru lahti, et vaadata mis neile vòis mitte meeldida. Ja pilt sai kohe selgeks. Olin neile lõhnaks ja kodutunde tekitamiseks ühe kärje nööridega liistu külge sidunud - nagu ma tihtipeale teinud olen. Aga ei tea kas olid mesilased raamidega harjunud vòi mingil muul põhjusel, igatahes närisid nemad nöörid läbi enne kui nad kärje liistu külge kinnitanud olid. Tulemus oli loomulikult see, et kärg lebas lapiti pesaruumi põhjas. Uue kärjega olid nad muidu kenasti algust teinud. Koristasin siis selle alla kukkunud kärje ära ja sättisin pesaruumi uuesti korda.

Nüüd ootan ja loodan, et otsustavad sinna kasti ronida, mitte kuhugi kaugemale rännata.

Pronksmedal (100p.)

.

Ülalolev kommentaar on kontekstist väljas ja ootab kustutamist.