Linnamesindus

Kasutaja Urmert pilt

Alustasin mesilaste pidamist Põltsamaa linnas. Et naabreid vähem häiriks paigutasin oma mesipuu abihoone katusele. Katus on piisavalt suur, niiet sinna mahub veel kaks taru. 

Tarust veel- pesaruum on 6mm vineerist, isolatsiooniks 30mm peno ning peal voodrilaudis. Katus käib ära koos kraega, lihtsam üles viia. 

Hiirte tõke
Keskmine: 5 (4 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kui vana eterniit kannatab

tallamist,siis ju tegelikult päris hea,sest kõrgemal ka kuumal suvepäeval ikka parem võrreldes põõsaste külje alla paigutatud tarudega! Anna ikka tulevikus teada,kas katusele ronimine ka väsitav on? Igaljuhul edu sulle  -  mis põhiline,peaasi,et mummid seal rahul oleksid!

Ohtlik ei ole?

Pilte vaadates tundub selisel katusel mesindamine mesinikule ohtlik. Olen näinud pilte lamekatusel mesindamisel, kuid katuseharjal mitte. Tuul liiga seal ei tee? Puhastuslend toimus katusel, või tulid maapinnale lähemale? Täis kärjekastiga on seal liikumine ilmselt väga tülikas.

Kasutaja Urmert pilt

Kevadine aeg

Talvel oli taru samas hoones varjul. Kolmest küljest tuulte eest kaitstud, vana söögilaua peal, et hiired kätte ei saaks. Puhastuslennuks  panin taru hoone lõunapoolse seina äärde. Ilm oli ilus ja polnud aega lumeloopimisega jännata, asetasin taru ette lumele koormakatte 3x4m ja tõstsin katuse maha. 

Tuulest niipalju et 15. augusti suur tuul jättis taru katusele alles. Järgmisel nv. tõstab taru katusele tagasi, enne vaatan pere läbi ja kasin pesaruumi puhtaks.

Kasutaja Urmert pilt

Mummid tunnevad hästi

Eelmisel suvel, sel kõige kuumemal ajal katkestas ema munemise pea nädalaks. Kurja tegid linnud, oli hästi näha kuis lennult korjas mesilasi ära. Katusel käimiseks pean toekama trepi ehitama, raske kastiga oli suht raske redelil ronida. Trepiga on kergem: kast ühes lõõts teises käes.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Sõbralik soovitus

Kui taru kuurist otse katusele viid, tekib olukord kus lennumesilased lendavad taru vana koha peale tagasi. Kui taru väga kaugel ei ole, siis paljud  neist küll leiavad taru lõpuks üles, aga segaduse ja kaotuste vältimiseks on soovitatav taru siiski mõneks päevaks paari kilomeetri kaugusele viia!
Edu!

Kasutaja Urmert pilt

Lennuilmad

Eile oligi lendlus täitsa olemas. Tulid ka õietolmukoormatega. Kui lennuilmad jätkuvad, jätan taru pikemaks ajaks maapinnale. Variant oleks veel, et mõnel sajusel päeval kui lennuilma ei ole, viin üles ja muudan lennuava ümblust vms. et nad taasorienteerumise korraldaksid, enne kui lendavad korjele.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Eterniitkatusele


Mina küll tarusid ei viiks.Esiteks käimisega lõhub katust ja ebamugav käia.Mul ka mõned tarud elamurajoonis umbes 10 m kaugusel naabri köögiaknast juba mõned aastad,ei mingit probleemi .Sügisel ostab usinasti mett.Tean mesinikku kes probleemide tõttu naabriga pani tarud kuuri .Mummid lendasid läbi prao ja kõik rahul.Usun talvitumine kuuris ka parem.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Tarude ringitõstmisega

oled ilmselt veidi hiljaks jäänud. Esimese sooja ilmaga teevad mesilased peale puhastuslennu ka kerge orienteerumise, siiski sedavõrd kerge, et peale seda esimest lendu võib pered rahumeeli mujale tõsta kartmata mesilaste naasmist endisele kohale. Seda efekti on hea kasutada ülivarajase puhastuslennu tegemiseks tõstes tarud sobival päeval sooja majaseina äärde ning hiljem oma kohale tagasi.
Nüüdseks on Sinu mesilased juba mitu päeva selsamal kohal olnud ja ka lennanud. Tõstes ühel õhtul tarud katusele, toimub järgmisel päeval mesipuude vanas asukohas totaalne kaos, kõik kes lennust tulevad, lendavad just vanasse kohta tagasi, tiirutavad seal taru otsides ringi, osad kobarduvad kuhugi sobiva eseme, tarualuse, kasvõi  kuuriseina külge, äärmisel juhul isegi maha. Ei aita ka tarude paariks päevaks minemaviimine, mesilastel on ses suhtes piisavalt hea mälu ja tagasi tuues lendab ikkagi suur osa vanasse kohta. Iseasi on see, kui viid tarud minema umbes kolmeks nädalaks, suvel näiteks isegi neljaks nädalaks.
Teise võimalusena tõsta tarud siiski katusele, aga lennuava varjuta kuuseokstega nii, et tarust lennulauale väljunud mesilased peavad lendu minemiseks läbi okste pugema. Kuna pesa sissepääs on tundmatuseni muutunud, teevad nad pealesunnutud orienteerumislennu, kui paar päeva hiljem oksad ära võtad, siis lausa teistkordse. Sel moel tegutsedes võib arvata, et enamik mesilasi vana koha peale tagasi enam ei lenda.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

jumal-jumal...-kas need kes


jumal-jumal...-kas need kes mesilasi pidama on hakanud pole mesindusraamatut eriti tudeerinud,,,


metsamesinik küll üritab siin mõistusele kutsuda kodanikku,aga kas õpetust kuulda võetakse...kahju nüüd mesimummudest.Siit ka üleskutse- loome Süüta Hukkunud Mesilindude Mälestusühingu

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja einokaiko pilt

Väga õige

Olen mitu päeva seda vestlust lugenud ja tahaks ka sõna sekka öelda. Olen ju ka katusemesinik . Sellel talvel oli ainult üks taru töökoja katusel , aga mai algul on kavas veel kolm korpustaru panna. Kindlasti peavad olema tarud kinnitatud . Minul on mitmekordne ruberoid katus ja harja peale ei pane ma ühtegi taru . Trepi tegin juba eelmisel aastal ning telfer on värvimisel , mille paigutan trepi kõrvale , et oleks lihtsam tarusi sügisel alla lasta ja talvitumis kohale paigutada .


Väga õige on see märkus linnamesinikule , et tuleks enne selgeks teha mesilaste elu ja käitumis reeglid enndale , siis hakata alles oma võimalusi paikka panema.


Arvan , et mul mai keskel peaks kõik töökoja katusel paikkas olema , siis teen ka pildid ja ehk nii mõnigi saab ideid . Ohutuseks on minul katuse räästa servas meetri kõrgune käsipuu .  Pealegi arvan , et katusemesinduseks lamavtaru ei kõlba , sest omast kogemusest tean , esimese tegin , küll kergemat sorti , aga siiski on ta ebamugav .   Nüüd kolm tegin korpustarud .


Ilusat kevadet kõigile meininikele ja mesilastele !

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Hobimesinikud ,katusemesinikud ...

Esivanemad käisid (turnides ronides) puuotsas mee järel,sest mesilased elasid seal ja naad olid paremini  kaitstud karu rünnaku eest.Miks hobimesinik koos taruga ronib katustele on minujaoks arusaamatu. Loodan ,et kolmandal mesindusaastal meenutate muiates omapärast äriplaani,kui olete täie tervise juures.Kirjutage üles oma mõtetud vintsutused ja asuge otsima uut alternatiivset asukohta.


   Mikroe... Mart


 Mikroettevõtjaks nii ei saa

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja einokaiko pilt

Muidugi arusaamatu ...

Muidugi arusaamatu on see mesindus võte nendele kellel aias , või siis mujal maa peal ruumi jagub.  Mina pidasin veel 10 aastat tagasi ka aias 5 -t mesitaru , aga naiste lilleaed laienes nõnda , et polnud tarudel enam kohta , sest mesilaste lennutee käis just üle nende iluaia.  Seda kisa ja kirumist oli nii tihti , et kodurahu huvides pidin oma hobist loobuma.   Eelmisel kevadel aga JouTubist nägin kuidas suurlinnas katusel mesilasi peetakse ja sellest aitas , et see mesindusvorm käsile võtta.   Muidugi peaks ma maapeal mesilasi meelsamini , aga seegi on võimalus , õnneks olen ise keevitaja ja metallimees , nii te isegi huvitav on tehniliselt kogu süsteem rahuldavalt toimima panna.


Oi ja muidugi üks väga suur eelis on minu hobiaial katusel , naised ei tule segama .

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kui vaadata seda katuseasja

kui vaadata seda katuseasja lähemalt on asjal omad plussid ka-ütled et lähed mesilasi vaatama,aga tegelikult keerad kõhu päikse poole ja õllepudelil korgi maha...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja einokaiko pilt

No jah ...

No jah , eks igaüks vaatab asjale nii , kui suur on tema maailma nägemise rikutus.  Aga õllest nii palju , kunagi nõuka ajal soovitas üks vana mesinik käed õllega kokku määrida , mesilased pidid leebemad olema ja ka uus taru , kuhu mesilased kavatsed panna , piserdada õllega üle.  Muideks koduõlu sobiks kõige paremini.  Ise pole proovinud , kas toimib ja ei ole ka suur õllesõber. Mina käin katusel mesilaste suminat nautimas.