Peale karu külaskäiku,masendus on peal!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt


Keskmine: 3.7 (3 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Kaastunne.

Õudne!

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

...

Minu kaastunne. Kurb , et nii läks.


Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Kurb!


Täna siis targem,seitsmest perest 5 läks karu nahka. Lõhutud tarudest ei tea veel midagi.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Jõhker lugu

Edu taastamisplaanide koostamiseks!

Kuna ka siinkirjutajale on karukahjustused natuke tundlik teema siis küsimus: kuimitu taru karu ühe ööga ette võtab? Näiteks kas Ando omad tegi ühe jutiga peeneks või käis mitmel ööl? Või sõltub see karu näljatundest?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Ööga


Minu omad peenestatti ühe ööga,õhtul 10 ja hommikul 05.30 vahel. Kusjuures nad on mul 20 meetrit majast ja naine lastega olid kodus.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Näljane karu

Jaah...  ei midagi rahustavat. Mul metsaonnist viimase taruni vähemalt kolmkümmend meetrit...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Mõte


Olen nüüd mõelnud,et järsku on kuskilt saada seda vangimajade okastraati. Teeks mesilale võrkaia ümber ja paneks seda lisaks väljapoole,et juhul kui hakkab läbi murdma võrgust.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Koostöö karuga

Karu söömaskäimise maksab kinni keskkonna ministeerium ja see on igaaastane lõbu.Pool foorumis kulutatud ajast kuluta keskkonna inspektoriga suhtlemisele.Karu viib kaasa niipalju kui kõhtu mahub ja asjata ta ei lõhu.Küllap ühe taru haudmest ei jätkunudkõhu täitmiseks Karu pattude tuvastamisel lõpeb asi süüdimõ'istmisega ehk karulaskmise loaga.Kas otsus vllakse ellu oleneb jahiõnnest.
Pool karutõrje rajatise kuludest on võimalik katta KM rahadega.
  Olen kahel korral seda üle elanud ja hullem on kahejalgne.kes ei jäta isegi pilpaid.
      Mikroe... Mart
 Edukat seaduslikku jätkamist
 

Pronksmedal (100p.)

Kanarbik.

Metsamesinik, kirjutad metsaonnist. Siis mesilased kanarbikul ?
Aastaid pole korralikku kanarbiku korjet olnud, kuis sel aastal?

Pronksmedal (100p.)

Minu...

1 grupi karutõrje komplekt käks maksma umbes 400€. ilma traadi maksumuseta. Omal oli vanast ajast järel okastraati ja karjusetraadi asemel sai see pandud.Suve jooksul on lõhutud 3-l korral. Arvan, et metssead aga kellegi jälgi puude alt leidnud pole
2-120-st akut+ laadija 60+ karjus 90 + isolaatorid + käepidemed.
Isolaatorid said puudesse keeratud sest raske traadi tõttu oleks väga palju poste kulunud.
Okastraati sai pandud umbes 35 ja 90 sm kõrgusele kuna möödunud aastal oli külas emakaru koos poja või poegadega ja jäin ilma 9-st perest koos tarudega +perede talvesööd sest lõhkumine oli 13 ja 28 septembri vahel. No ega karud eriti midagi järele ei jäta. Mul olid lamavtarude katused koos esiseintega ära murtud(rebitud) kui muidu lahti ei tulnud

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesikäppadest

Tänud Jaak, et jagad......
Olen 30 aastat karualadel mesindanud......ning mind ajab vihaseks mõne mesiniku jutt, et karu võtab ainult hauet, või, et mõned raamid maiustamiseks.....
Ma ei tea, kas mõnede aastate tagune EML mesikäppade uurimus on siin lehel kättesaadav, milles osalesin....see on pikem jutt.
Nüüd jah, lõpuks midagi kompenseeritakse, tänu E Liidule ...meie oma riik isegi ei kindlustanud mesilagruppe...mulle öeldi, et Teil on karud. Panite tähele MUL (mesinikul) on karud...oli Eesti Kindlustuse Direktori vastuskirjas kirjutatud.
Karu hunnikud võivad olla puhas selge vaha ning seni kuni midagi veel võtta on ....kui mesinik ei ole teada saanud...seni ta kõik nahka paneb. Ja ühe mehe mõistus ning üheksa mehe ramm peab tõesti paika..rasked lamavtarud..üle sügava kraavi 20-30 meetrit loopida ja lõhkuda seni, kuni magusa kätte saab ...on tal tühiasi.
Ja mul isegi selline kogemus, et tõime aku laadida, et õhtul viime tagasi..kuid tulid külalised ja läksime alles hommikul akut tagasi viima ja juba jõudis jõekääru äärses grupis, mis oli karudel mitu aastat avastamata...kohutava vaatepildi tekitada...nii, et kärjeraamid paistsid eemalt kopratammi äärestki kätte...ta oli neid vist lausa vees söönud.
KUID JUST PRAEGU ON MESILASED, VÄGA HÄSTI KANARBIKUL....

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Tänud!


Tänud kõigile kes vastasid ja nõu andsid!


Mardile: Sinna kesskonna....mingisse asja teatasin! Nemad vastasid,et ei tohi  mittemidagi ära koristada,nemad tulevad ja pildistavad ning teevad akti. Tõde on ainult see,et siiani pole nad käinud,varsti nädal möödas. Loomulikult koristasin peaaegu kogu karu tekitatud laga ära ja ennem seda pildistatti kogu asi. Ei jäta ju karule uut ahvatlust ja vist tegin õieti kuid mitte päris. Reede öö vastu laupäeva käis uuesti karu,ja purustas uue taru,Kusjuures ei puutunud pesakasti vaid viis ära 7 meeraami.Selle pere sain päästetud! Siis loomulikult pakkisin need 2 pere kokku ja kolisin nendega mujale kusjuures õigeaegselt.Laupäeval vastu pühapäeva käis taas karu ja kuna muud ei olnud siis loopis purustatud raamid mis olid seal hunnikus, laiali mööda hoovi.Pühapäeval võtsin siis julguse kokku ja läksin mööda karu tallatud rada,raame (või siis neid mis raamidest järgi) leidsin umbes 150 meetri kauguselt mesilast eemal.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Karuteema

Valdo'le: mesilased viimast nädalat kanarbikul. Siiani kõik tarud püsti ja terved (ptüi-ptüi-ptüi. Mett ikka tuli ka, aga eks vihm on oma töö teinud ja nektari läbi leotanud, seega hõisata pole midagi.

Metsamumm, kindlustus on eraäri ja sellega tegelevad vastavad firmad. Tõsi küll, mesipuid nad tõesti kindlustada ei taha, mulle paar aastat tagasi vastati telefonitsi, et polevat nõudludst.

Okastraati on tänapäevalgi lausa müügil. Hind paraku üsna krõbe.

See kekkonna seesamune on kehvasti töötav agentuur Laughing out loud küll, kui isegi nädala jooksul ei saa kohale tuldud. Kui mesinikul veel midagigi karu lammutamisest terveks jäi, kas ta peab siis sellegi vähese laskma vihma käes läbi vettida enne kui seltsimehed ametnikud suvatsevad oma mugavast toolist välja ronida?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

karuteema

Valdo,pilpaid ja prahti metsaalt kokku korjata ei tohi,kuid oma ellu jäänud mesilasi aidata väid ja pead esimesel võimalusel peale avastamist.Inspektorite arv on väike,pahategijaid palju,röövpüüdjad,,salakütid,metssead kartulis ja viljas,rändlinnud,rajatud metsanoorendikes põdrad ja metskitsed,ning muidugi karu mesilas.
oma aeg tuleb ära oodata ja oma osalus omandi kaitseks rakendada enne kahju tekitajat ja inspektori ülevaatust.
  Esialgu metsas kanarbikul  tarud terved ja lend käib.
      Mikroe... Mart
   veel jätkub õitsemist

Pronksmedal (100p.)

Kas on mingi lahendus

Kas on mingi lahendus tekkinud?

Pronksmedal (100p.)

Minu puhul...

tuli inspektor juba järgmisel hommikul. Aga pürokraatiamasin jahvatas asja aeglaselt. Raha kahju eest sain umbes 6 kuud hiljem kätte.(omavastutuse e. ühe pere maksumuse  võrra vähem)
Karukahjudega on keskkonnaametis pandud tegelema (vastutama) Saaremaa mees.
Minu juhtumi puhul tegin kahjuavalduse Viljandis. Kohta tuli üle vaatama ja kahjusid hindama inspektor Pärnust
Ma tõesti ei tea miks asju nii lahendatakse. Tundub imelik aga ma olen lihtne inimene.

Pronksmedal (100p.)

karukahju

esimesel aastal sain 11 kuu pärast, pärast on paremini läinud.