Perekond röövikuid

Lähen ma siis metsagruppi vaatama , et mis toimub ...
1 taru - saepuru ja s***a kõik kohad täis, 2 taru , jälle sama jama, 3 ja nii edasi Angry Angry Angry Angry Angry Angry

Kiskusin siis lume maha ja kaane üles - ohh sa pühade müristus, loom sees ja üritab putket alla teha. Surusin tarumatiga siis ta raamide peale kinni ja hoidsin ühe käega seal seni, kuni sain vahelaua kätte. Kuidagi moodi sain kurja vandudes tal selliselt siis pea poole vabaks ja vahelauaga ära koksatud kaelakondi. Muidu olen ikka jahimehena neid kahjureid raudadega püüdnud või siis kui laika puu otsa ajab haavlitega ära kutsunud. See kord polnud ei raudu, ega püssi.
Ega lugu jätkub veel edasi. Kui kahjur käes, siis otsustasin vaadata, mis teistes tarudes toimub, jälgi üks jagu ja nii mõnegi taru juures saepuru ja lausa raamide liistujuppe vedelemas. Pilti, mis tarudes avanes, parem eip kirjelda ja üles ka eip pane. Sääntset jubedust - ööökk.
Jõudsin siis neljanda taruni ja jälle kaan maha ja pilt sama koos väljaheite hunnikutega. Katsun pealt, külm. No selge, pere läinud, röövik pinntslisse pannud. Konkspeitel sisse ja vahelaud eemale, vilksatas karvane seal all raamide ja sodi vahel. Õnneks oli vahelaud mattide peal, kuna see pesa oli ühel pool taru küljes, et soojem oleks mesilastel. Sain paar raami veel eemale ja röövik vahib vastu, seekord suurem. Surusin ta siis taru põhja vasu vahelauaga ja madistasin hulga aega, enne, kui ta hingetuks sain. Selgus, et saba oli keegi teisel ära rebinud. Rebase jälgi oli hilisema tuvastuse järgi ka ümberringi täis, eks ilmselt siis, kui ta tarupõhjast läbi oli ja saba veel väljas tolgendas, see reinuvaderi poolt ära kaksati.
Jahipäev paljaste kätega oli minu, kui jahimehe jaoks edukas - 2 nugist. Mesinikuna aga 5 peret selle perekonna nahka läinud metsagrupi kümnest perest ja 5 taru ka puruks näritud küll põhjade alt ja külgede pealt ja katustest.
Nii, et vara kilkasin oma teise metsagrupiga, et läks hästi. See oli siis, kui keegi oma pildi ära rebitud katusekattest üles pani.
Vot selline lugu siis talvistest röövikutest

Keskmine: 4.4 (8 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

Perekond röövikuid

Küsin ära, et kuidas nad sisse said.
Millegipärast oletan, et läbi katuse närisid.
Ise olin ka selliste loomadega hädas, kuid siis üksaasta tegin ehitustööd ja vahetasin kõik katused välja. LÄbi suu või küljepealt läbi taru nad ei lähe. Loomulikult peab ka katuse peal olema plekk mitte ruberoid vms.

Loodame, et selliseid elukaid liiga palju liikvel pole, tagajärgi raske/halb likvideerida.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tubli jahimees

Saad oma päevatuusikule kanda kaks nugist metsamesinduse suurt vaenlast.Vaatasin Eesti Jahimehest ja avastasin,et karusnahka keegi ei osta.
Kas nülgimisega teed tasuta tööd või söödad metsaelukatele(rebane,ilves ...)Kas kahjude ennetamiseks olid mesila lähedal üleval püünisrauad.
Plaanin oma mahemesinduse rajada metsa,sellest huvi.
Mikroe... Mart

Sisenesid tarudesse

Kolmel tarul läbi põhja ja kahel tarul läbi küljeluugi serva ja tuulutusava, mis katuse alla jääb. Eelnevatel aastatel on läinud ka läbi katuselaudade. Nugis on suurepäraste hammastega loom, ühe taru nõrk koht oli näiteks tuulutusavade koht, laiendas, nii kaua, kui oligi sees...

Mardile sedajagu teadmiseks, et on üleval raudu (Conniberid), on üleval torulõkse, on üleval kastlõksud, ega nugis pole rumal loom, et igale poole läheb. Noored on uudistajad küll rohkem ja ronivad torusse ja kasti, kuid vanad - no eip pole juttugi raudadesse jäämisest. Nahad võtab sõbramees, ta selle peale käpp ja pargib ta samuti neid, koljud lähevad peale keetmist ja tühjendamist alusele.

Kahjude kompenseerimine ja bürokraatia kadalipp Angry Angry Angry, see eip pole mu rida. Uued lauad sisse ja välja, värv ja muu mögla peale ja tarudel uus elu algab, mesilased paljundan asemele - eks mesilinnud kompenseerivad meega mu töö ja vaeva.
Big smile

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Kasukas

See kasukas läheb sul kole kulukaks niimoodi Big smile

Metsast tulnud meehuvilistele aitab.........

Tere, pane mõni vana raadio autoaku pealt mesilasse mängima. Pole vaja enam karu lasta ega nugistel nahka võtta. Mul mõned meelinnud päris metsas midagi muud pole aidanud kui raadio. Harjuvad edaspidi ka "Elmari" raadioga lõpuks ära, ei tea? Metsasead aga pole siiani elmariraadio muusikameloodiaid omaks võtnud.

hmmm - kui see nii lihtne oleks

Kui inimene harjub kõigega, siis loomad samuti ja kui looma ikka nälg tagant tõukab, siis aitab ainult lõks, püünis või haavlid ...
Vahest käib hädapärast ka käsitsi variant.
Raadiokatsed läbi teinud nii nugiste, kui karudega pean tõdema - eip pole sellest toklu ühti.

Kasukaid on poolteist aastakümne jooksul tehtud (üks poolkasuk ja teine pisut pikem) kuid see on omaette lugulaul, mesilast on kõigest 12 röövikut püütud, aga see juhus oli esimene, et käsitsi. Ikka on nad lõksu või raudu jäänud, ühe olen ka jahikaga mesila ligidalt ära kutsunud nii kolm talve tagasi.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

üks raibe oli käinud mul ka


üks raibe oli käinud mul ka nüüd juba tuulamas ja võrku näppimas...-ning buckfast pere tohutult üles ärritanud...

lausa rada läx taru juurde...peab hakkama õhupüssiga passima...-kurat raudasid ei julge panna võib külapeal ütlemist tulla...hea olex ka muidugi elusast peast kätte saada ja siis ära kägistada!!!

Pronksmedal (100p.)

Kompenseerimise jutt..

asjameeste poolt vist tühi sõnakõlksutamine.
Minul septembri lõpus karude lõhutud 7 pere eest igatahes veel eilse seisuga raha saamata. No toredad, et lubavadki. .Eks kevadel jälle tööd tarude remondiga ja suvel ka kohta kuhu sülemeid panna.Muidu saabki liiga ruttu rikkaks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

jaak-kontakteeru


jaak-kontakteeru prk,Haabelitega-nemad küll said-aga eks jah aega läheb...

vot isegi mingi värdja kitsenässi pidaja saab toetust,aga mesinikule...-hui na rõla!!!

seda et kohe igasugu kahjusid hakatakse just nüüdsama välja maksma,olen ise kuulnud aastast 1995-praegast aasta 2012...kaua tehtud kaunikene?

Pronksmedal (100p.)

karukahju

mina ootasin raha täpselt aasta. Kontrolli kas paberite liikumise ja taotlustega on kõik korras. Minu omad kadusid ära aga õnneks leiti üles. Selle aasta karukahju ei looda enne järgmist aastat saada. 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Varesed ja hakid ründasid nugist

Eile mesilat külastadedes nägin käratsevat vareste ja harakate kogumit ,kes ründasid kedagi.Jälgimisel selgus ,et nugis otsis varju suleliste rünnaku eest.
Sündmus pakus huvi sellepärast ,et rünnak toimus 10 meetrit tuttava mesitarudest.Kas mestarude kallal röövel käis selgub hiljem.Nugise naha eest saaks 40€.
    Mikroe... Mart