Pildikesi metsast

Jututoa moderaator
Keskmine: 5 (5 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Hästi randaalitud....

Igal mesinikul peavadki tuttavad metsanotsud olema.... tore, kui mõni randaalia tänavu ellu kah jäetakse. Ega sealt kõrreliste kamarast suurt midagi korjata olegi...kuid nüüd saavad jälle kasvada sajad erinevad meetaimed. Et see pinnas künklik paistab, see mesilasi ei häiri. Enda jaoks võib mättad muidugi kusagil ära kasutada - hää kompost, või katusekatte materjal!

Ups, nüüd ajasin kellegi saksiku/korrrrraliku/ülitubli jälle närvi -- vist Smile

Pronksmedal (100p.)

"mummile"!

Seega pole Sul midagi selle vastu, kui Sinu oma koduaed selliseks muudetakse?! Minul sai igaljuhul "siiber" sellisest majaümbrusest ja nüüd on lähemad paarteist hektarit 24/365 kaitstud 9500 voldi ja 5 dzauliga! Aga nii nagu mõni maha langenud puu tara ära maandab, on tõprad kohe platsis!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kahjustus kolle.

  Teata jahimeestele või kaeba keskkonna ametile.Mõned paugud,saab pahalaste read hõredamaks ja võibolla isegi prae lauale.

      Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Narritan veel: Puud langevad

...kõik on vaenlased...Oh, Vaesekesed! :)  Smile

Läksidki liimile...narritasin/õrritan selle tõttu, et see siin ju mesinduse lehekülg. Siin on ikke väikesed sõbrad kõikse tähtsamad - nende jaoks on metsanotsud abilised!

Ju neile on seal õuemuru sees mingid juured meelejärgi - ja loodus on tervik igal halval ka hea pool.

Pronksmedal (100p.)

"Notsude" probleem

...seisneb selles, et oli meil looduskaitseala, kus inimtegevus rangelt piiratud! Nüüd on kül juba Rahvuspark ja paaril viimasel aastal on jaht lubatud, kuid jahimeeste "tööpõld" on neile juba ülejõukäiv. Suvel oli neil ka realiseerimisega raskusi, kuna analüüsivastuste saamiseni tuli lihakehasid külmikus hoida, aga nood said kiiresti täis. Eks need probleemid ole pea kõikjal, kuhu taud veel jõudnud pole! Ja ise ma kahjuks jahimees pole, ...vähemalt veel! Kui meil "nende notsudega" hakkama lähiajal ei saada, ...siis mine-tea!

"mummi" on aga vist linnainimene, kes ei tea, et "meie sõbrad notsud" hävitavad kõike valimatult! Olgu siis tegu õueala, kesapõllu või spetsiaalselt külvatud korjekultuuriga! See poleks loomulikult nii, kui "looduskaitsjad" poleks lasknud metssigade asurkonda üle mõistuse suureks kasvada!

Pronksmedal (100p.)

notsude probleem

Aeg on vist kaaluda jahimeheks hakkamist. Pauku kardab iga loom, sest elu on armas.

PS- analüüse pole vaja, kui liha läheb ...oma tarbeks... Näiteks konservid.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

Mis jutt see nüüd on?

Analüüse pole vaja.... Liha läheb meitel küll oma tarbeks, kuid ka ise konserve ja vorsti tehes peab olema kindel, et metssiga pole trihhinelloosi täis ja räägitakse küll ilusaid jutte, et seakatk pole inimesele ohtlik ja hävib kuumutades üle 72 kraadi, samuti trihhinelloos, kuid .... keeritsussi täis seaga oli küll vet-labori nõue, et kuulub Väike-Maarjasse utiliseerimisele viimisele, mida ka tegime. Olen seda küsimust küsinud vet-labori omadelt ja ausalt öeldes jäädi vastus võlgu. Küsimus on järgmine - sigade aafrika katku viirus on sarnane ebola viirusega. Mõlemat võivad levitada nii inimesed, kui sead, olles viiruse kandjad. Mõlemad viirused on muteeruvad. Kuidas siis on, et kas inimene võib olla viiruse kandja, kokku puutudes nakatunud sea lihakehaga ja kui inimene on kandja, kas siis viirus võib end kohandada ise vastavalt selliselt, et inimene jääbki uinunud viiruse kandjaks ... Viroloogid vet-laborist arvasid, et ilmselt pole seda probleemi vist laiemalt ja sügavuti uuritud, kuid siiani pole ka otsest tõestust selle kohta, sest inimest, kui aafrika seakatku viiruse kandjat polegi isegi sellisest lähtekohast uuritud. Inimese immuunsussüsteem ilmselt tuleb küll toime sellega, et inimene otseselt ei haigestu sigade viirusega (ei tõuse ilmselt palavik ja ei avaldu muud sümptomid nagu sigadel), kuid sellega võib kaasneda veel üllatusi pikemas perspektiivis. Sellised lood siis seekord. Ja ei midagi isiklikku, lihtsalt veidi infot, mida loogiline jutt viroloogidelt annab. Ühtki katkusiga õnneks meie jahimaadel veel pole ja uuringud on näidanud, et ongi puhtad veel ... sülitaks igaks juhuks ka üle õla, sest varem või hiljem võib see juhtuda, et naabritelt mõni kari ka meile jõuab selle viirusega.