Talvine kontroll peredel 2011.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

8 raamilise pere läbivaatus. Pere on sügisel tehtud paarumispere mesilastest. Tavaliselt sellised pered talvituvad kõige kehvemini- mesilaste vanuseline vahekord vale. Praegu päris OK.
Suitsik

Keskmine: 5 (1 vote)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

brrr

Kas neil sul seal nii lahtiselt külm ei hakka? Kuidas see korpus soojustatud on?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Külm.

Kindlasti hakkab, kui ma nii jätaksin. Mul lihtsalt kõrvakuulmine kõva, sellepärast võtan pere kontrolli ajal katuse ja lae maha. Siis näen kuidas olukord on. Saan teha korraga kindlaks talvekobara olukorra ja asukoha, samuti sööda hulga ja kvaliteedi. Antud pere on nüüd kevadeni rahus.
Parim viis niimoodi peresid kontrollida on -5 - - 20 kraadini, tuulevaikse ilmaga.
PS. Korpus on soojuststud 25mm penoga.

Suitsik

Pronksmedal (100p.)

olen

ka enda korpuseid mõnda vaadanud,mull mesilased raamide peal kohe kile all.Tunnen natuke muret kuid ei oska arvata, kas see vale või normaalne.Järgmine kord teen pilti.
Silver

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Kõik on korras,korras.

See et sul mesilased vastu kilet on, tuleb sellest, et pere pealt soojalt kaetud või on pere hästi suur. Kui sa vaatad minu pilti: Mesilased talvitumas II, siis näed et kui pere pole pealt soe siis jäävad mesilased raamide vahele, kuna neile külmad pinnad ei meeldi. Ma usun et sul pole põhjust muretseda oma mesilaste pärast. Ära väga tihti neid vaata/kuula, siis teed kasu asemel kahju.
Kui närv vastu ei pea, siis ära vähemalt siinset foorumit loe, siin kõetakse sageli lihtsalt paanikat ülesse Smile

Suitsik

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

talve läbi vaatus

Mina teen nii. Sügisel kui lõpetan mesindus hooaja, ja mesilased lähvad talvekorterisse. siis enne mesilasi ei kiputa (kaane maha võtmist) enne jaanuari-veebruari. Siis võtan kaane maha, hindan söödavaru kvaliteeti kobara asukohta, ilma et raame välja võtaksin. Siis panen uuesti kinni ja enne ei kiputa kui puhastuslennuni. On teada et mesilased jäävad nälga alles peale puhastuslendu, kui hakavad uut pölvkonda looma. (normaal olukoras.) Iseenesest käin tarusid natuke tihemini vaatamas,et lennu ava poleks kinni külmunud, see teeb halba. Kuna minu tarude põhjad on poolesaadik võrk. korpus tarude ventilatsioon toimub lennu ava ja põhja kaudu. Kui nüüd lenuava kinni külmub, siis venilatsioon nõrgeneb, ja langetist tekib rohkem. Kui aga langetis kukub võrgule ja teda on palju siis ei saa võrgust kaa enam ventilatsiooni. Tekib niiskus mis tarust vällja ei lähe ja mesilased surevad niiskuse ja hallituse ja muu sellise asja tõttu. Kui aga lenuava on ok on langetist vähe ja ventilatsioon on ka olemas, siis ei ummistata ka võrku langetisega ära. Pöhja ma vahetan natuke enne puhastus lendu või natuke peale seda. Nii kuidas oma asjadega jõuan. Põhju enne ei kiputa kui vahetuse aeg kätte tuleb.