Vahasulataja

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Vahasulataja, elektriline, 6kW.

Soojustatud 5cm penoga ja kaetud alumiiniumplekiga.
Perforeeritud plekki on parem puhastada kui võrku.
Aurutootja. Klaastorust on näha veetasapind. Kõige alumine toru on täitmiseks.
Pealtvaade aurutootjale.
Põhjarest peab olema ühest tükist. See on ribadest kokku keevitatud.
Keskmine: 5 (2 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Tõhus riist...

... aga kui ellu tahad jääda, siis monteeri ruttu see kuulkraan väljuva aurutoru pealt maha. Üks eksitus, näiteks keerad ise või keegi teine kogemata selle kinni ja Sinu suurepärasest aurugeneraatorist saab kõige ehtsam pomm!

ilmselt hooajaliselt

ilmselt hooajaliselt kasutusel...sellest ka kuulkraani vajadus...kui vaja siis õlut...kui vaja siis auru vahasulatamise jaox...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

aurugeneraator

aga mul on seal kõrval rõhureguraator,mis hakkab tööle 1,5 at,olen sellega mitu aastat sulatanud ,ei mingit probleemi,aga alati saab paremini,aga pajuharakale ei soovita,võib muutuda pommiks,talle teeks teenust 0,30 senti raam

 

 

 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

teiste vead

räägin ühe loo,mille ma kuulsin vanemate mesinike kääst.( aeg millal se juhtus on kolhooside ajastus) See on öpetuseks teistele, kes otsustavad  vahasulatit tegema hakata.

 

(teema alustajat se ei puuduta ,kuna tal on üle röhu klapp olemas)

kuid need kes  oletame et hakavad selle pildi järgi auru keneraatorit ehitama, siis neile teadmiseks.

Oli mesinik kes oli kogenud . tal viskas selle väikse alumiinjumist vahasulatiust üle ja ehitas  koraliku aurukeneraatori ja kast oli eraldivoolikuga ühendatud. kuna tema auru keneraator oli  puu küttega , siis kui ta tahtis raame vahetama hakata, ei saa ju  auru seisma jätta ja vöib ennast ära körvetada. möttles mees et mis seal ika  auru torule kraan külge  ja auru  netu, vahetab raamid ära ja laseb siis auru uuesti lahti.

KUID FÜÜSIKA TEGI TEIST MOODI KUI SE  HEA MÖTTE . AURU TÖESTI POLNUD, KAITSE KLAPI KA MITTE. JA SE MESINIK LENDAS SELLE KATLAGA ÖHKU.

SEEGA JUTU MORAAL KASUTA KAITSE KLAPI, VÖI VOOLIKUTELE MITE PANNA KLAMBREID vöi KRAANE ,ET ÜLE RÖHU KORAL SAAKS VOOLIKU OTSAST ÄRA LÜÜA

Laane mesinikule.      seda kraani pole sul ikagi vaja ,miks se ültse seal on??? kui raame vahetad kastis siis elekter järelt ära ja 2 min on aur kadunud, kui raamid sees siiis uesti vool taha ja aur jälle olemas.

Mul umbes samasugune ,kuid nats vöimsam  (60l vett, 12kw kütte kehad)  sellepärast ma seda tean. raamide kast on algeline veel, kuid möte on midagi sellist , nagu Aimar  pildid ülesse pani Väli Taavi raami sulatus kastist. (ligikaudu 60-70 raami koraga masinasse)

Aur

 

Aurul ja hullul pidi palju jõudu olema.

Ühest liitrist ülekuumenenud veest tekib ligi 700 liitrit auru.

Asi muutub ohtlikuks juba väikese ülerõhu korral. Mina soovitaks kaitseklappi  0.2- 0.5 bar.1.5 on paras pomm juba.