Päevikud

Paadunud Buckfast mesilasemad

Tere!

Müüa 5 paarunud Buckfast mesilasemad,1 tüki hind 30 EUR.Päritolu maa on Itaalia.

Harjumaa,Kose vald,Alu 17. 

Anatoli 56998956

Kasutaja ubin pilt

2020. 26 juuni võrsik pere

Oli viimane aeg teine pere juurde teha sest sain täna uue paarunud ema kätte. Viimasel taru läbivaatusel avastasin ka ühe emakupu, mille ära võtsin. Sülemlemise kartuses eraldasin ema ka võrega ja korpuse pesa korpuse alla sai sülemitasku ( põhjadega farrar). Täna vaatasin taru läbi, et pilt ette saada, et mida siis teha, kas poolitada või kõva võrsikpere. Hauet oli ikka igal pool nii suures kui ka farrarites. Leidsin vana ema ka ilusti üles lisaks ka veel ühe uue emakupu, mille ära võtsin.

Kasutaja ubin pilt

2020. 13 juuni

Mesilased tundsid end eesti raamidel ülemineku korpuses hästi ja kusagilt ei paistnud, et haue ka ülesse farrarisse võiks jõuda. Mõtlesin, et võiks uue raamimõõdu käiku lasta. Plaan sai selline, et tõstan raami koos mummidega välja, murran suurte tangidega ülemise liistu kandeotsad maha, asetan raami uue raami sisse ja pealt tõmban kahe kruviga kinni ja siis raam uude korpusesse. Äärmised meeraamid võtan välja ja panen 2 raami uute põhjadega sisse. Ehk korpusesse jääks 8 raami aretust ja 2 täismõõdus uut. 

Kasutaja ubin pilt

2020 31. mai

Lugesin palju foorumit, teemadeks plast või puit, talvitumine ja lestatõrje. Kuna tahan papsi hoida selle mesindamise teemaga tegevuses, siis mõtlesin, et panen ta puidust korpuseid tegema. Otsisin netist materjale ja leidsin Bauhausist ideaalse mõõduga prussid 33x109 oli vist. See ei oma enam tähtsust, sest kui olin prooviks 4m se koju ära toonud, siis tegin ka foorumis otsingu, et kas mänd ikka sobib Smile. Mänd korpusena on siin ikka kõvasti maha tehtud, et mummid pidid lausa koos kärgedega tarust minema lendama. Vahet pole kui ikka isegi natuke ei meeldi siis jääb mänd järelikult ära.

Kasutaja ubin pilt

2020. 17-21 mai

Nädalapärast tegin oma esimese pere läbivaatuse (pere tuli 7-el eesti raamil). Täisvarustuses jakk, võrk ja paksud kindad. Suitsikusse tegin ikka päris mitu lõket enne kui tossama jäi (kasutasin höövlilaastu ja neid spetskraanuleid). Ikka jube kohmakas, neid krõpse ikka käis kahjuks. Paanikat tuli ka kohe omajagu, kübaraga lesehaudmed tundusid küürakana, suiral ja vaglal suutsin isegi vahet teha. Plaathaue tundus kuidagi haige (ei old päris sile) välimusega Smile. Mune ei näinud (see oli kohe suur paanika, äkki mesilasema kutu), ainus mis kannust paistis olid teisepoole kontuurid.

Kasutaja ubin pilt

Esimene pere

2020. 8. mail olin valmis. Ilma lubas sellele nädalavahetusele ilusat või isegi parimat. Koht kuhu pere panen sai välja valitud, vastavalt siis põhja ja ida suunal kuusehekk, läänes vana laut, lõunasse siis lennusuund kus ridamisi viljapuud ja põõsad. Elumajale suht lähedal kuid olen kohanud seda ka varem, et tarud asuvad ümber maja ja mummid inimestega harjunud ning üksteist ei segata.

Kasutaja ubin pilt

Ettevalmistused esimeseks pereks

2020 Mai algus - Plaan B: Lugesin palju foorumit. Kaalusin, et nüüd kevadel võiksin alustada siiski ühe perega, siis on aega tarusi meisterdada ja kogemusi saada. Valisin välja rassi/tõugu, algul mõtlesin, et Backfast siis Kraini jah Kraini tunnusteks on pere ei arene hiigla suureks ja hea talvekindlus. Tarudest mõtlesin, et papsi rõõmuks alustan tema ehitatud lamavaga kuid lugedes ja enda peas läbi mõeldes otsustasin farrari kasuks. Tellisin netist 4 plast korpust, põhja ja katuse.

Kasutaja ubin pilt

Algus seegi

Mina kolisin sisse ja ka mummid kolisid sisse ja nii me rõõmsalt elasime, mummid viisakalt seina vahel ja tuppa ei trüginud. Huvi hakkasid nad pakkuma esialgu isale (paps), mina lõin käega, las olla, ei sega kedagi. Paps leidis kapist vana mesindusraamatu, puutöömehena ta peale taru jooniste muud välja ei lugenud, nii see lamav koos raamidega valmis sai. Otsis aias ilusa koha ja jäi ootama, et mummid kolivad ise ringi. Nii ta ootas üle 10ne aasta, vahepeal ainult taru asukohta vahetades.

Mesilasperede müük

Müüa mesilaspered Viljandi vallas.150€. tel.5114421

Mesilased toovad õietolmu juba?!

Eilne ilm oli kohe päris kena, pealelõunane temperatuur ulatus pea viieteist pügalani. Lendlus käis tihe - ja ma ei uskunud oma silmi, kui nägin, et ühe teistest eraldi seisva taru mesilased tõid kuskilt õietolmu! Mitte üks ega kaks mesilast polnud sellega ametis, vaid ikka suur hulk kohe. Mis taim see praegu juba nii usinalt õitses, ei oskagi arvata. Kahtlustasin sarapuud - aga ei, sel urvad alles täiesti kinni.

Syndicate content