Päevikud

Mesilasperede müük

Müüa mesilaspered Viljandi vallas.150€. tel.5114421

Mesilased toovad õietolmu juba?!

Eilne ilm oli kohe päris kena, pealelõunane temperatuur ulatus pea viieteist pügalani. Lendlus käis tihe - ja ma ei uskunud oma silmi, kui nägin, et ühe teistest eraldi seisva taru mesilased tõid kuskilt õietolmu! Mitte üks ega kaks mesilast polnud sellega ametis, vaid ikka suur hulk kohe. Mis taim see praegu juba nii usinalt õitses, ei oskagi arvata. Kahtlustasin sarapuud - aga ei, sel urvad alles täiesti kinni.

Hea lennuilm

Üle hulga aja on täna üks kena päikeseline ja üsna soe sügislim. Arvata võib, et mesilased seda lendamiseks mõnuga kasutavad! Paar pilti vaatlustaru lennuavade juurest.

Huvitaval kombel on tarus veel üksikuid leskigi näha!

Viimane, kolmas pilt on tavalise taru lennuava juurest. Tänase ilmaga võinuksin hiireriivi hommikul eest ära võtta - aga ei tulnud selle peale. Nii või teisiti, ega mesilased seepärast ukse taha ei jäänud.

lendlus
lendlus
mesilased korpustaru lennuava juures

Lestasusest, selle jälgimisest ja tõrjest

Olin kuni viimase ajani lestatõrjega lihtsalt udu-umbes tegelenud: lestasust ei jälginud ja tõrjet tegin nö kõhutunde järgi (tümool, sigelghape, möödunud aasal esimest korda ka BeeVital HiveClean; päris ammu, nii 15...20 tagasi ka Apistan - aga kui natuke juba targemaks sain, siis sellest loobusin).

Ühest isetehtud vaatlustarust

Mõned head aastad tagasi tegin omaenese tarkusest ühe pleksiklaasist sisemusega vaatlustaru, milles mummid põhimõtteliselt omaenese äranägemist mööda talitada saavad. Seda on nad ka teinud. Taru on ristlõikes enam-vähem korrapärase kuusnurga kujuline. Välisküljed on soojustatud (50 mm peno + vineer katteks) ning hingedel kõrvale pööratavad. Kuusnurga risti küljega läbimõõt on umbes 30 cm, pleksiklaasist osa kõrgus meeter.

vaatlustaru välisvaade
vaatlustaru sisevaade
mesilased kärgede vahel
Pronksmedal (100p.)

Mesilaste sisse kolimine

Täna, 3. Juulil 2017 kolisin oma esimese sülemi tarru. Õhtul kella 19:00 ajal sai sülem kasti, öö veetsid mummud jahedas laudas ja hommikul kell 04:00 koliti uude tühja keenia tüüpi tarru. Kärjepõhjasid ees ei ole, tööd tuleb alustada nullist.

Tervitus

Tere mesinike pere !

Mul on suur au alustada selle suurepärase tegevusega . Edu Teile !

Tänan tähelepanu eest !

Lugupidamisega

Toomas ja Tarmo Talving

Buckfasti talvitumine ja kevadine areng

Pöördun teadjamate ja targemate poole!

Pronksmedal (100p.)

Mesi ei tahkestu

Mesi vedel , ei tahkestu ,ei lõhna käärimise  järgi ,  milles  võib  olla  põhjus. . Kas keegi  oskab soovitada soodsat kohta refraktomeetri  ostuks.

Pronksmedal (100p.)

müük

mesilased

Syndicate content