Kasutaja Mesimati päevik

Tänud Alfale

Oli sisutihe ja huvitav koolitus mesilasemade kasvatamisest. Suur tänu Janekile külalislahkuse eest, kes viitsis oma koduõuel sellise huvitava ja vajaliku praktiliase koolituse läbi viia. Huvitav on ka alati kuulata suurte kogemustega Andu Rohtlat.

Veel kord suur tänu sisutiheda koolituse eest!

Mure

Olen nõutu, nimelt täna lõunaajal sõiteti mul mesitaru ümber. Päeval lükkasin ta küll kohe püsti, aga pere oli ärevil ja jätsin ta õhtuni rahunema. Nüüd õhtul selgus aga, et raamid on liikunud, otsalauad eemaltunud ja sinna oli kobardunud päris palju mesilasi. Kattsin pere tekiga sest ei julgenud mesilsi vägs häirida. Nüüd mõtlen ,et kuidas peret aidata, kas on kellelgi hea idee kuidas saaks raamid uuesti paika nii, et peret väga ei häiri. Kardan, et kui ma neid liigutan siis lendavad mesilased välja ja hukkuvad.

Nüüd siis on sülemite aeg!

Pühapäeval 20.05,07 naabril sülem peale lõunat haokuhjas 0,7 m, kõrgusel, Ilus kollane Itaalia mesilane . Sülemikast mahtus ilusti sülemi alla, raputus ja suurem osa sülemist koos emaga kastis kuhu sai pandud 4 möödunud aastast meega koos olevat kärge. Natukese aja pärast olid väljas veel peotäis mesilasi mis jäid endale paremat pesa otsima. Kast perega läks keldrisse ja ise oma teise mesilasse Külaasemele. Kohale jõudes sülem väljas ja kõrgel umbes 7 m kõrgusel.

Külmad ajad on möödas

Mesilased hakkasid tööle....

Syndicate content