Mesila- raamatutarkus või iseenese tarkus?

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Peaaegu kõik mesindusalased raamatud kirjutavad , et mesilas ei tohiks olla üle 10-12 taru -piltidel, mis seni jäänud silma (siin ja mujal)  on enamasti ikka rohkem, et mitte öelda kordi rohkem tarusid ühes grupis. Raamatu järgi peaksid kümnesed grupid olema teineteisest vähemalt paari kolme kilomeetri kaugusel.

Kas raamatutes kirjutatu polegi õige või teevad mesinikud nii oma enese tarkusest?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

mesila

See on igaühe enda teha palju mesilasperesid ühte gruppi paigutab. Minul on umbes 15. Lähikonnas on veel mitu gruppi võõraid mesilasi. Arvan, et kuni 20 ei peaksd muutma meesaaki pere kohta. Mitmel tuttaval mesinikul on ligi 30 peret mesilas ja mett saab keskmiselt pere kohta üle 50 kg. Meetaimede olemasolu on väga oluline! Mesilased lendavad kuni 3-4 km kaugusele. Kirjandus ütleb, et kuni 2 km. Paar aastat tagasi oli rapsi põld umbes 3,5 km kaugusel ja rapsi mett toodi päris suures koguses mis ruttu kristalliseerus.

Me mesindame meemesilastega,

Me mesindame meemesilastega, metsikute mitte kodumesilastega ja metsloomadel on siiski omane käituda nii et elu sees püsiks ja tervis hea oleks. Me ei saa tulemuslikult sundida mesilast käituma nii nagu me seda soovime.
Me saame suunata ja ärakasutada nende instinkte . Raamatutarkus on õige, enesetarkus on õige ja ka naabril on õigus, lihtsalt olukorrad on erinevad.
Minu vanim mesindusalane raamat on "Mesila asutamine" J.Roots 1946a. Ja nüüd kuni tänaseni on jutt raamatutes sama, mõned pisikesed täiendused või ära jäämised, isegi pildid kuni sajandivahetuseni on
samad - kas täielik arengupeetus või polegi kuhugi areneda.
KK