Taru värv

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja summ-summ pilt

Kui palju mõjutab taru värv pere arengut? Olen kuulnud, et sinine toon on soositud. Mis värvi teil mesipuud on?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

hm...

Soositud siis mesilaste poolt või? Pole kirjandusest küll meelde jäänud sellekohast informatsiooni. Ise värvisin lamavtarud kollaseks kunagi ja sinisega kirjutasin nimed peale. Kuna mesilaspered kipuvad aeg-ajalt ka välja minema, siis nimede valikul lähtusin sellest, et väga lähedaste inimeste nimesid ei pannud. Võtsin hoopis paremate sõprade nimed. Huvitav on see, et naisenimedega pered jäävad tihedamini nõrgaks Smile Korpustarud värvisin aga roheliseks. Ei teagi miks...nägin kuskil kellegi mesilast pilte ja mõtlesin siis, et ju roheline on hea. See kuskil oli tegelikult paradiisimesila kodukal mesilasperede müügi all.

Taru värvist

50ndail aastail viidi Venemaa ühes mesindusinstituudis läbi uuring taru värvi kohta ja selgus, et parimaks osutus sinine ja tema mitmesugused toonid. Järgnes valge ja kollane. Sinistesse tarudesse hakkasid eksima teiste tarude mesilased, kes tulid korjelt. Tühjaks jäänud sinised ja valged tarud asustati uute perede poolt esmajärjekorras.

Autojuhi lubadest jääks

Autojuhi lubadest jääks mesilane vist ilma hoolimata oma viiest silmast, ja lühinägelik pidavat ta ka olema.
Punast värvi ei näe, aga meeldib sinine ja kollane , valge vist ka. Kui tarud on konkurendi omade keskel siis sinine värv aitab kindlasti kaasa saagikusele, aga oma aias ja omade keskel pole mingit mõtet kõrval tarust mesilasi üle lüüa.
Taru värv ei tohiks olla mürgine ja vaadata tuleks ilmastikukindlust . Arvan, et ülejäänu peab mesinik ise otsustama oma meeldivuse järgi,
peaks sobima küünelakiga, silmade ja juustevärviga, ja kui tarud metsa viite siis ei tohi pahalastes haiget huvi tekitada.
Otu