algaja abipalve

Sain ootamatult kahe mesilaspere omanikuks. Mingisugusedki kogemused mesilaste pidamise kohta puuduvad. Abiks ainult internett ja raamatud. Esimest korda pistsin pea kaane alla kaks nädalat tagasi. Tarudes oli raame kümmekond, seetõttu lisasin äärtesse mõlemisse tarusse 2 raami uue kuntstkärjega juurde, puhastasin põhja surnud mesilastest ja vahapurust. Mesilasi oli tarudes minu meelest suht vähe, keskmistel raamidel (4-5 raamil) oli mumme rohkem, lennulaual toimetasid ka vaid üksikud. Nüüd nädal hiljem oskasin juba vaadata hauet ja ka see nägi minu hinnangul suht kehv välja. Kannudes olid munad mitte keskel vaid kuidagi moodi, mõnes kannus isegi mitu muna. Munetud oli suhteliselt vähe ja ka hauet oli vähe. Leidsin mõne haudmekannus "raisku läinud" vagla. Kunstkärge oli üles ehitama hakanud üks pere, teises peres kõndisid mesilased kärjel niisama ja selles peres polnud värskelt kaanetatud mett ka, olid vaid poolikud kannud. Esimeses olid äärmised vanad kärjed poolest saati juba kaane all. Kuna mul tuttavat mesinikku käepärast kohe võtta ei ole saate ehk esimese kohmaka kirjelduse järgi anda ehk mulle mõned näpunäited kuidas edasi kiirelt toimida, et pered välja ei sureks ja elujõulisemaks muutuksid. "Laisemas" peres nägin ka ema, teises toimekamas peres ei jäänud ema silma.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

pered

Kui juuni algul loed raame peres veel 10 piires, on tegu ilmselt kas rängalt haige või usinalt sülemlenud perega. PS: raame peaks tarus olema ikka niipalju, kui mesilased neid katta suudavad, nii et kui on ikka 5 raami jagu mesilasi, las siis olla 5, usin ema kasvatab sellest sügiseks normaalse mesilaspere.

Kummaliselt paigutatud munad viitavad ka vääremadele või äsja paarunud õigele emale, kes muneb alles oma esimesi mune. Tõsi küll, isegi munemist alustav noor ei mune üldjuhul mitut muna ühte kannu, pigem poetab ta üksikuid mune kaootiliselt siia-sinna, see viga läheb umbes ühe päevaga üle.

Vaat ühest ei saanud ma aru, milline on see "raisku läinud" vagel? Surnud, haisev ja mädanev? Kui nii siis seda peret koos taruga aitab kõige paremini ravim nimega "Statoili stardipakett", koostis pudel süütevedelikku ja välgumihkel.

Kui pere kärjepõhja ei ehita, pole seal munevat ema, oletades et tegu on sülemlenud peredega, siis pole ema ilmselt veel paarunud. Tühja kärjepõhja pole ka mõtet tarus hoida, eriti veel kahte, nii et võta pigem välja ja kui mesilasi piisavalt, pane mõni ülesehitatud kärg asemele. Kärjepõhja ei ole hea kõige äärmiseks panna, pigem äärmise haudme ja meeraami vahele suvepoole ka pesa keskele lahtise haudmega kärgede vahele.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vastus

Mul on selline tunne selle kirjelduse järgi et ema on vana vöi puudu. Kui on ema puudu on möni tööline võitöölised  hakanud munema.Siis on asi jämam. Tundemärgid  Munad ei ole keset kärje pöhja , sest töölisel ei ole nii pik tagumik et ulatak pöhja. Teine tundemärk  on töölised ei mune viljastatud mune Se tähendab et nendest munadest ei tule töölis mesilasi vaid  köik kes kooruvad on lesed. Audme pilt on kuumaastik. kui nii siis se pere on 80% maha kantud.  Kuipaned uue ema on mahavisatud raha Sest saa ei saa ligvideerida neid mesilasi kes munevad ja siis löövad nad uue ema maha. Vöid ainult audme raami panna ja vaadata kas ehitavad ema kupu vöi ei. Audme raam peab olema  munadega ja soovitav ka kaanetatud  hauet.

2. Kui ema leiad on lihtsam. Vöta vana ema ära ja 1h pärast vaatad pere läbi et kuppe tehtud pole ja paned uue  ema sisse.Kui vastu vötavad peaks köik korda minema.

Sinu kirjast jähi seike mulje et mesilased kes koorusid viljastatud munadest on töölised ja need kes sebivad tarus kuid kes kooruvad on viljastamatta munadest lesed kes on töölis kannus (seda nim. küürak haudmeks).Sellest aga ma ei saanud aru kas mölemal vöi ühel.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

1 tunni pärast kupud

1 tunni pärast kupud tehtud...no,mis sa kostad...

Jututoa moderaator

pole hullu midagi

Pane probleemsesse perre lahtise haudme kärg ja vaata kolme päeva pärast (1 tunni jooksul ei juhtu loomulikult midagi). Kui on aseemakupud, siis tood kusagilt uue ema ja annad neile puuriga (paar päeva lase neil nuusutada ja siis võta plastikuriba alt ära). Aseemakupud hävita viimseni. Juhul, kui ei ole kuppe ehitatud, siis on tõesti vääremad ja ka siis ei ole midagi lahti. 80% mahakandmise jutt on pehmelt öeldes veidi liialdatud. Vääremadega perest saad lahti nii, et viid paarkümmend meetrit eemale kõik mesilased (näiteks sülemikastiga) ja raputad maha. Tarusse ei tohi jääda ühtegi mesilast. Viid siis mesilastest tühjendatud kärjed tagasi tarru, kus on lisaks kindlasti teisest perest võetud lahtise haudme kärg. Õiged "tüdrukud" tulevad koju tagasi. Edasine on juba samamoodi, nagu eelpool kirjeldasin. Õnnestub praktiliselt alati.

 

 

Pronksmedal (100p.)

Tihti

Kui kärjekannudes on mitu muna siis võib olla ka lihtsalt nii, et on vähe töölisi ja nad ei jõua emale kärjekanne ette puhastada. Ema on liiga hea antud pere tööliste arvule. Kui nii siis pikemas ajas aitab kui teistest peredest võtta väljatuleva haudmega raame pere tugevdamiseks. No nii igal kolmandal päeval raam või pärast ka kaks.

Tänud nõuannete eest,

Tänud nõuannete eest, katsetan enne soovitatud  "Statoili stardipaketti" võimalikud muud võimalused ära. Järgmisel korral võtan kindlasti fotoka kaasa, et oma paanikahoogudest selgema pildi anda.  Algajal on päris raske objektiivset hinnankut taru elust edastada, kõik tundub peale kirjanduse lugemist kahtlane Smile Edu ja edenemist soovides.

Statoili stardipakett

Metsamesinik kirjeldas:
"Vaat ühest ei saanud ma aru, milline on see "raisku läinud" vagel? Surnud, haisev ja mädanev? Kui nii siis seda peret koos taruga aitab kõige paremini ravim nimega "Statoili stardipakett", koostis pudel süütevedelikku ja välgumihkel."
Kui tegemist ameerika haudmemädanikuga siis pea ainus lahendus. Ravimine antibiootikumidega on keelatud
ja uutele kärjepõhjadele mesilaste ajamine kõlbab teoorias või kui see tõesti viimane pere maailmas oleks.
Statoili stardipaketi kasutamise eel tuleks maasse auk kaevata , mett on raske põletada ja see voolab auku, taru ja kärgede tuhk järgi ning auk kinni. Mee võib ka ära süüa.
Otu

Raisku läinud selles mõtes

Raisku läinud selles mõtes et kärjekannus oli mingi valkjas vedel mass, kõrval jälle normaalne valge ussike ja kinnine haue, veidi eemal 10 kärjekannu kauguse  juba munad. Mul veel need mesinike terminid on rasked tulema, katsuge välja kannatada.

Kui tarus on koi,kas see võib ka sellist pahandust haudmes teha. Esimesel korral püüdsin valge paksu musta peaga roomava ussikese tarupõhjast välja. Võib see olla koi vastne?

Haigus?

Võiksid viia vet.laborisse proovid.Saad haiguste kohta kindla vastuse.