Taimekaitse ja mesilased

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mesilased on väga tundlikud taimekaitsevahendite suhtes.

Eriti ohtlikud on putukamürgid e. insektitsiidid.

Nõuded taimekaitsevahendite kasutamisel  §5 p8 ütleb et:

Taimekaitsevahendiga on KEELATUD PRITSIDA ala millel on ÕITSVAID TAIMI va. juhul kui pakendil on vastav märge, et taimekaitsevahendit võib kasutada taimede õitsemise ja mesilaste lendluse ajal. (see märge võib olla üksikutel)

http://www.plant.agri.ee/?op=body&id=4

Sellelt aadressilt saate maakondade lõikes telefoni numbri millele helistada ja muret kurta kui näete õitsval põllul mürgipritsi ja seal on ka muud teavet taimekaitsevahendite ja nende kasutamise kohta.

Veel mõni nädal ja õitsema hakkab suviraps, mõni põldur käib rapsipõllust mürgiga üle viis ja enam korda- kes kurat seda õli küll tarbib.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

mürgitamine.

 

Kui mesilas juhtub olema mürgitus taimekaitsevahenditest. Põhimõtteliselt on selle asjaga tegelemine praeguste seaduste valguses mõttetu. Vähemalt sellisele arvamusele jõudsin kui nägin  kuidas mu tuttav eelmine aasta sellega tegeles. Mürgitati keset päeva õitsvat rapsi. Mesilased surid lennu teedel ja taru ees. Sai tehtud pilte jne. Kirjutatud seletuskiri, saadetud kuhu vaja.  Helistatud, kirjutatud, koha peal käidud. Järeldus: kui juhtub mürgitus siis olete ise süüdi. Miks te ei hoidnud oma mesilasi kinni? Ja teine asi. See kes mürgitas, kus tema pidi teadma, et teie mesilased seal on ( mis siis, ta eiras seda et keset päeva ei tohigi õitsvaid taimi mürgitada)? Kogu selle ettevõtmise tulemus oli ümmargune null. Need seadused mis reguleerivad taimekaitsevahendite kasutamist ja mesindust on mesilaste-mesinike vaenulikud!

Päris null ei ole

Taimekaitsentegelased saavad vormistada mürgitajale väärteo akti, mingi pisike trahv on ka. Tegelt peaks uurima seda , et kas PRIA ka oma rahakoti rauad koomale tõmbab ja toetusi vähem maksab.
Iga õitsva taime mürgitamisega väärtegu ja kogunebki varsti kuritegu, Mürgitajatel peab olema koguaeg tunne et neid jälgitakse.siis ehk saavad ka mesinikud tiba rahulikumad olla.
Mürgitatud mesilastest proove kull keegi tegema ei tule. Polevat sellist instantsi,
KK