kraini mesilane versus itaalia mesilane soome kaudu

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

et kumba ikkagi eelistada-sellises suuremas mesilas...ise pean krainat,-aga see metsik sülemlemine sel aastal...-ilmad sellised....isegi lendperes noorel emal juba kaanetatud haue ja teeb vigurit...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kurat, juba teine

Kurat, juba teine kogenud mesinik räägib siin imelikku juttu. Mis tähendab, et sülemlevad?-kogemustega mesinik ei lase omatahtsi mesilasi süemlema. Ise võimendad oma 18 aastase mesilaste pidamise kogemuse jutuga.

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

oh pokuvana...-sellist asja

oh pokuvana...-sellist asja ei saa olla,et ei sülemle-kui ikka sellised sitad ilmad.teevad kupud ja lihtsalt lähevad.isegi kuppus kui ainult muna,panevad jehhat...haaravad veel kõrval peredest ka mesilasi kaasa...vot...tunnetavad näljaaega ette...ilusal aastal pole probleeme...

et kui sa oled 20 aastat mesilasi pidanud...-ma tulen küsin su käest,kas hirmus sülemlemine sel aastal,mis sa vastad...paarumislennule võib ka sülem kaasa minna ja tarru tagasi ei tulegi...

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Irw

Sa vist pere poolitamisest pole kuulnud oma pika mesinikuks olemise jooksul? Ostaksid äkki korraliku puhtatõuslise ema, kes pole sülemist vaid pika aretuse tulemusel loomult selline, kes sülemlema ei kipu? Või lähed äkki järgmisele vastavale koolitusele ja kuulad ükskord kuidas sülemeid vältida.

Kuigi sa kogu aeg rõhutad, et nii ja nii pikka aega tegeled mesilastega aga mulle jääb küll kõrvalt mulje, et sul pole veel mesilasi ja tahaksid neid kangesti saada:)

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

milline see tõug peaks

milline see tõug peaks olema, et ei kipuks sülemlema? Kui lennu ilma pole, korjet pole? Kuigi trikitamisega saab päris palju ära hoida Wink . Mul on päris häti läinud, 2 sülemit ja veel kaks kihulevad seda tegema. Kuppude murdmisega ma kaugle ei jõua, pean midagi targemat välja mõtlema.

Minu kaalu näit, pole just palju lubav. Seal kus näitu pole on seis nullis.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

no pokuvana,mina paha küll

no pokuvana,mina paha küll midagi ei mõelnud...ma lihtsalt tõin näite,et  kunagi sa näed ,et minul on ka õigus...vahel...ja veel sellist mesilasema pole olemas krainit ma mõtlen,kes üldse ei sülemle...kui ikka korje jurgib kevadel siis on möll lahti...olen käinud rohkematel koolitustel kui eesti tähestikus tähti...

ja mesilased kogu aeg olnud viimasel ajal küll 3-5 peret,aga mul töö oli lihtsalt selline kus kell 7 hommikul startisin ja kell 12 öösel pahatihti saabusin...-ilma puhkepäevadeta.ja oma perepoolitamisjuttudega võid pikalt käia...kui koorunud ema teises pooles munema hakkab ja pere uuesti ühendad-siis saab nalja-ilusad suured sülemid...homme kell 6.00 stardin ühele niisugusele järgi,kuna haaras ka veel kõrvaltaru mesilased kaasa kaal 10,6 kilo.aga noh,mis ma vaidlen...ja muideks kui kunagi mesinduliitu taastati taheti mind läänemaa mesindusseltsi esimeheks määrata koguni...-aga jah ma olin siis 23 alles,ei soovinud igast jama ja sõimu kaela saada...tuleb välja,et siin foorumis mõnitatakse vanemaid mesinikke lihtsalt julmalt,et kui teadmised mesindusest olematud peaaegu,tuleb mõnitamine appi võtta,et siis olen tegija...,ei tea POKU,aga ega sa mesilasmürgi laksu all pole...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ALFA-tänan asjakohase

ALFA-tänan asjakohase toetuse eest...sul jutt jumala õige...vabandan kui sulle olen eelnevalt liiga teinud...tundub,et sa oled ikka mesinik...kui võimalik ja kokku satume teen sulle õlut välja...

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kes koera saba ikke

Kes koera saba ikke kergitab, võiks selle jutu kokku võtta- mõnitamisest on asi kaugel. Kas on mõni postitus, kuhu sa oled unustanud kirjutada, mitu paela sul pagunitel on või mitu aastat oled mesilasi ühte viirgu kamandanud. Kui need on su ainsad argumendid , siis pole minul esimese aasta mesinikul palju lisada.

Eks iga mees pea käima oma rada- olgu või kõver.

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)

Huvitav........

Huvitav,kas moodne aeg on mesilaste elukombeid muutnud? Minu praktikas pole veel küll sellist juhust olnud, et selle aasta paarunud ema muneb ja siis sülemiga minema lendab.  Siiani on ikka sülemiga välja lennanud eelmise aasta või vanemad paarunud emad ja jooksva aasta paarumatta emad.  Kas kellelgi on sellist juhust olnud, kui sama aasta paarunud ema muneb ja siis sülemiga välja lendab? 

 

Selline asi juhtub

Selline asi juhtub tavaliselt siis kui on takistatud perel sülemlemist ema kinnihoidmise teel, ehk siis on näiteks emal tiib lõigatud või asub ema emalahutusvõre taga, siis pere tavalislt proovib paar korda sülemleda kui ebaõnnestub surmab ema kasvatab uue ja sülemleb ikka. Kui on suure sülemlemissooviga pere võib juhtuda ka nii et vana ema läheb sülemiga ja esimesena koorunu paneb ka sülemiga minema ja alles teine-kolmas jäävad tarru. Muidugi kui ka pere on hooldamata ehk siis ruumi on vähe ja mesilasi tarus palju võib sul aastas ka kolm neli sülemit tarust jalga lasta. Ehk siis kui suudetakse järjekindla perehooldusega emale munemisks vaba kärjepinda pakkuda võib sülelemine ka sellise aasta puhul, nagu praegu, võõraks mureks jääda. Lamavtarus on see natuke raskem aga korpustarus pannakse ema emalahutusvõrega kõige alumisse korpusse(osad mesinikud jätavad ema ühe korpuse osad kahe korpuse peale, vahe on selles et ühe korpuse puhul peab tihedamini peret hooldama) ja tõstetakse ülesehitatud ja täis munetud kärjed regulaarselt üles ning asemele pannakse ülesehitamata kärjepõhjad. Siis jalutab ema ringi pooltühjas korpuses ja muneb niipalju kui suudetakse talle kärge ette ehitada ning sülemlemistung raugeb.

Pronksmedal (100p.)

Samal aastal paarunud ema?

See mida Sa kirjutad on kõik õige, aga jutt on ju samal suvel paarunud emast. Karumõmmi  kribas, et peale pere jagamist noor ema paarub, muneb veidi ja teeb siis koos sülemiga sääred. Vot just selles iva ongi, et minu praktikas pole küll sellist asja ette tulnud ja pole kunagi midagi sellist kuulnud ka.  Sellepärast mind asi huvitab. Äkki ongi uuemal ajal moodsad mesilasrassid ka selles suunas jõudsalt edasi arenenud.

Samal suvel paarunud ema

Samal suvel paarunud ema laseb siis sülemiga jalga kui on suure sülemlemistungiga pered ja neil on ruumi vähe. Aga sel suvel ei saa milleski kindel olla, sülemitest on leitud näiteks kolm ema seist üks paarumata - sülemlemise poole pealt on küll väga eriline suvi.

Kahjuks oleme selles edasiarenemises ise süüdi, kui me suurendame oma mesilaid sülemitega siis me ju laseme emal edasi anda ka sülemlemistungi, need emad kes normaaloludes proovivad sülemleda tuleks väljavahetada sülemlemiskainemate emade vastu(justnimelt normaaloludes sest kui ikka perel on kitsas sülemleb ta niikuinii).