Raamid ja vaha

Kasutaja Kristo19 pilt

Mul on selline küsimus loodan et keegi oskab aidata et mul on eesti taru 22 raamiline ja kui ma sinna sülemi sisse panen kas ma pean kõik 22 raami ka ära vahatama ja sinna sisse panema või võib ilma vahata ka olla mõni? Ja selline küsimus ka veel et mis otstarve sellel magasinil on?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

linnainimene oled

linnainimene oled vist...kuula mind nüüd hästi...-jäta ummid parem rahule-ja mummid jätavad sind rahule...-kui sa sellist asja ei tea mida magasiniga tehakse...-arvesta sellega-mesilased tunnetavad nagu koergi,ründavad metsikult seda,ke neid kardab või neile haiget teeb...

mesilased võivad lõdvalt  ka tappa-arvesta siis palun sellega...

Kasutaja Kristo19 pilt

*

kuule sina karumõmm pane ennast põlema või tõmba oksa.. Küsisin midagi ja sa ei pea siin kommenteerima normaalsed inimesed annavad vastuse mitte ei mölise!!

Raamid.....

Vahatad kõik, sisse paned olenevalt sülemi suurusest 7-11( tänavune kogemus) ja kindlasti võiks sealt perest kust sülem tuli poolik meega raam ka, ilma läksid tänavu 4 sülemit järgmine päev minema. Mul esimene sülem 7 raamilt praegu 14 raami peal.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Kui on noore emaga sülem

Kui on noore emaga sülem siis nemad ehitavad tööliskanne päris kaua ja võib panna raame kunstkärje ribaga. Vana emaga sülemile ei tasu ilma kunstkärjeta raame panna. Muidu umbes poole pealt hakkavad juba lese kanne tegema ja see pole üldse hea. Raame antakse nii palju kui mesilased suudavad katta. Ülejäänud võib lisada vastavalt vajadusele.

 

Kasutaja Kristo19 pilt

*

Oskab keegi ka magasiini koha pealt nõu anda mulle oleksin väga tänulik?

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tere Kristo, Seda tööd

Tere Kristo,

Seda tööd saab teha mitmes järgus. Pead ära vahatama nii palju raame kui suur on sinu sülem. Hiljem vahatad ja lisad juurde.  Magasiniga pole sul hetkel midagi teha. Mina saan ka palju raamatutest abi. Raamatutest võiks välja tuua H. Talts "Tegelik mesindus" ja ka on soovitatud L. Sirge "Mesilaste maailm". Loe eelnevalt läbi üks nendest ja külasta ka seda foorumit.  

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

edu

edu

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

magasin

Ma soovitaks just peale panna hoopis magasin. Mesilastel meeldib paigutada mett pesa peale. Na koguvad niimoodi rohkem mett. Kui kasutad poole raamilist magasini siis saad vähem valmis pesaraame järgmiseks kevadeks kuid saad magasini täis raame mida saad kasutada paju- võlille mee jaoks. Kevadel ei olegi palju valmisraame vaja.

Kasutaja Kristo19 pilt

*

Lugesin läbi H.Taltsi "Tegelik Mesindus" raamatu seal kirjas et magasiini kasutatakse mesilaste talvitumiseks rohkem aga olen ka kuulnud et sinna mesilased teevad korjet. Ma pole veel sülemit saanud endale aga vahatasin 22 raami ära ja sülemi saan ka lähipäevadel loodan et ilma peab. Siis veel selline küsimus et kas tagumisel lennuaval peab olema ka lennulaud ehitatud mul seda hetkel veel ei ole ja tundub et seal pole olnudgi seda. Ja kui ma sülemi sisse toon kas ma peaks nendele ka kohe mingit sööta panema või saavad nad ise hakkama?

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Pole tegelikult kuulnudki,

Pole tegelikult kuulnudki, et magasini kasutatakse talvitumiseks. Ise kasutasin nii pool- kui ka täisraam magasine. Vähema korje puhul on poolraam parem kuid hea korje puhul on mõeldav ainult täisraam. Mesilased vajavad mitu korda rohkem ruumi nektarile kui see on valmis mee puhul. See aasta on mul teist aastat kaal mesilaspere all ( kunagi oli ka aga mu kaal on kuni 100kg ja lamavtaru ise kaalub juba üle poole, seega jäi see üsna ruttu siis katki). Eelmine aasta oli kaalu maksimum päevas, juuli lõpus 2,5kg. See aasta on kaal palju tugevama pere all. 27 mai oli 5,6 kg nektarit päevas. Arvestuslikult kulutab suur pere 0,5 kg ööpäevas sööta. Nüüd läksin teemast välja. See siis lisa infoks.