Mee hind ja turg vol.2

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Eelmises kastis läks kitsaks-kuigi lugeda sai , kui hakkasid vastama avanes uues aknas kena kiri aga ikkagi ebamugav. Mõnigi mõte ei mahtunud enam oma täies suuruses äragi:)

 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Teate mis

Teate mis majandusanalüütikud järgmise aasta kohta ennustavad? Ah, et ei tea?

Sel aastal lõpeb Masu aga uuel aastal on oodata täpe- t

*loe täitsa perses

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Lääne- euroopas juba

Lääne- euroopas juba hakkab majandus kosuma kuid meie oma läheb ikka sügavamale põhja. Poliitikud peavad siestat, nad ei taha otsustada kuna kohalikud valimised tulevad jne. Eesti on põhjamaa ja meil vajavad aasta ringselt inimesed riideid selga ja pea varju. Kui ilmad jahenevad ei saa enam läbi kütteta. Sügis tuleb tume, paljudel pole tööd ja töötukassa lõpetab nendele maksmise kellel aeg täis saab. Neist saavad heitunud ja võtakse arvelt maha. Kuna ka sõit sinna maksab, et ennast arvel hoida.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

jah...-oleks hitler ikka

jah...-oleks hitler ikka võimul,siis niisugust töörahvale tahapanemist ei oleks...et kui mul see töötukindlustus lõpeb,vist sügisel,siis lõpeb ka haigekassa või...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ja see töötukassa on

ja see töötukassa on mõtetu koht...-4 kuu jooksul pole nad mulle mitte midagi pakkunud...räägiti küll ettevõtja koolist,aga see on nüüd ka ära vajunud...äkki loll teebki viimaks midagi...kus see häbi ots...paarimees saadeti töötukassa kaudu haapsalu kultuurikeskust talvel ehitama...-selgus,et lumel pole mitte ühtegi jalajälge...ametnikel on sust seal täiesti pohhui-kui läksin ennast arvele võtma,et palk kätte saada viimasest töökohast,näägutati,et mis ma sinna otsin see ju soome firma...firma aadress haapsalu ehte 4...järgmine kild oli mingit ankeeti täites...möliseti,et ega meie teie lapsi toitma ei hakka...-jäin suu lahti istuma vist...paks vanamutt emalikult õpetas edasi...-et neid lapsi saab ju kuidagi ära ka hoida...kas on veel kellegil küsimusi kuhu eesti vabariik teel on...teisipäeval lähen jälle töötukassasse visiidile,eks kuuleb järgmisi vaimusünnitusi...ühe korra peale vastuvõttu läksin joonelt säästu ja ostsin pudeli volganayat,mille 2 tunni jooksul kodus sakummiga ära tarvitasin...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Mis siin imestada

Siin oli juttu ühest Austria päritolu mehest. Ta ehitas Saksamaast vähem kui 10 aastaga Euroopa tugevaima riigi. EV- l oli peale 20 aastat 2 uusimat allveelaeva, uute hävitajate eskadrill, kogu KV küte toodeti ise, põlevkivist. Mis on praegu? Kuhugi kaob see koor me elust. Nagu Orwelli "Loomade Farmis". Üks töörügamine ja sigasid on järjest rohkem ja järjest paksemaks lähevad. Eestist on saanud lammas, keda pügatakse. Selleks pumbatakse Rootsi pankadest siia raha mille liikumist Eesti Pank (milleks üldse selline moodustis?!) kuidagi ei kontrolli. Ehitatakse tarbimistempleid- kaubamajasid ja ostukeskuseid. Erastatakse infrastruktuur (MIKS KÜLL?) ntx Tallinna Vesi. MIKS EI VÕI RIIK OMADA INFRASTRUKTUURI? Kas see oli osa kaubast, maltlaal? Erakondadest on saanud rahamasinad. Suurtellimused liiguvad kindlate tegijate vahel. Kasum kanditakse maksuvabalt riigist välja igasugu konsultatsioonitasude ja puukfirmade abil. Iga katse kaitsta rahvuslikku kapitali langeb sildistamise alla- protektsionism. Kurat kas poksiringis tohib end ainult kaitsat ja mitte vastu lüüa??? Avalik sektor pillab, erasektor kust tegelikult raha tuleb poogitakse hingetuks. Ntx peab eraettevõtja oma firma autoga sõites riigile maksma 4.-/km. Saate aru, kütuseaktsiisist jääb väheks. Pensione ei langetata, pannakse "ravikindlustusmaks". 

See ongi KAPITALism. Kapitalil põhinev väärtustesüsteem. Üks tuttav oli eelmisel aastal maksudena ära maksnud üle poolteise miljoni krooni ja operatsiooni kui oli vaja teha talle, pandi ta OOTELE! Siis ta ütles- per¤¤e ja soetas Stockholmi elamise.

ps. mul on häbi me riigikoguliikmete pärast. Olen 42, veel on püssirohtu sarves. Tegutsen nüüd süsteemselt et "riigil" käest võtta vahendid mu riisumiseks ja et kui küsimuse all on mõne šaika ärikasum EV iseseisvuse hinnaga siis siis kiirelt minema saada.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Mnjah...

Äkki saaks sellist juttu mingis teises foorumis või delfi kommentaarides kirjutada... eks meil kõigil ole erinevad väärtushinnangud ja poliitilised vaated, aga siia foorumisse on inimesed kogunenud ühise huvi ja teema pärast. Mesindus!

Või noh...alati võite teha uue teema vabateemade alla. Kui keegi soovib ansipit ja laari kiruda ja savisaart ülistada siis andke selles lihtsalt teema nimes teada, et mitte asjast huvitatud ei peaks oma aega raiskama.

Ette tänades, Mart

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Mee hinnast...

Jah, mee hinnast siis nii palju, et mina küll ei häbene küsida turuhinda + usaldusmaksu. St, et turult ostes on mesi ikkagi üpriski anonüümne. Minu arvates on sellise toidukauba puhul oluline lisaväärtus see, et inimesed kes ostavad mett tunnevad mind kui korralikku ja puhast inimest, kes teeb tööd puhtalt ja puhta südametunnistusega. Mulle endale küll ei meeldi võõra inimese tehtud moosi või mett süüa nii nagu tuttavate omi. Õige hind ongi just see, mis motiveerib mind mett maksimaalse kvaliteediga tootma. Eks seda turuhinda peab jälgima. Tallinnas on värske mesi ikka mingi 80-100 . eek kg. Ärge nüüd ära ehmatage, aga see on ka veits nõme, et mesinikud alati vinguvad saagi ja hinna üle ning siis ise müüvad 60.- eek kg. Muidugi saan aru kui hulgi müüa 48 vms. Aga hulgi tootes on omahind ka ikka kõvasti madalam. Mina küll ei näe põhjust mee hinna üle viriseda, sest ise ju määran selle ja tean, et kaup ka hinda väärt on. Aint ilm on kole sitt...

Edu!

Noormees ''smart''

see on kibe tõde, millest siin eespool paar mesilstega tegelejat kirjutas, et saaks hingelt ära.
Mis puudutab väärtushinnanguid, siis on küll sellised omadused olemas - ainult, kas igaüks neid ka omab ja kasutab Wink
Mis puudutab aga poliitikat/äri - siis paistab et mõlemast on saanud sünonüümid (http://et.wikipedia.org/wiki/S%C3%BCnon%C3%BC%C3%BCm) ja selles süsteemis puuduvad nii väärtushinnangud, puudub eetika ja puudub ka moraalitunne ...
Seda kõike selle pärast, et loogiline mõtlemine ja analüüsivõime on siis asendatud poliitilis-erakondliku/ärilise mõtlemisega ja totaalse valetamisoskusega (hambasse puhumise ja prügi silma ajamise ning tühjade lubaduste andmise oskustega )

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Tore...

...aga sa kirjutad seda kõike siia sellepärast, et ....

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

No ma ei tea

Kas ikka peab igasse lausesse sõna mesi, mesindus, mesilane või mesinik põimima selleks et foorum oleks mesindusfuurum. Elu on elu ja paratamatult on mesindus ainult üks osa elust.

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

eks meeturul toimuv

ja mesinduses toimuv on ju ka seotud meite mesinduse eestvedajatega - sellest aga siin kõva häälega rääkida ei tohtivat. Paar eelmist asjakohast teemat on ju olnud, kuid nood sõnavõtmised, mis teevad kriitikat ja üritavad pisutki varju heita säravale mesinduspoliitikale on saanud ju asjaomaste mesilastega tegelejate poolt millise vastuvõtu osaks, seda võib igaüks uurida talve ja kevadepoolsetest teemadest siinsamas mesinduslehel
See ju kahh poliitika versus äri ehk moodsas keeles ärategemine, sest pole konkurenti meite väikeses riigis, pole probleemi Wink

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Jah Poku!

Ma ei ütlegi, et igas lauses peab sõna mesi olema, aga seda riigikorra ja valitsuse suinamise jama on niigi igal pool liiga palju. Need teemad on niigi läbi nämmutatud ja enamasti on just nii, et mida rohkem rääkida, siis seda rohkem saab iga osapool aru, et just neil on õigus. Eks Poku! Mesinduspoliitika on hoopis teine teema muidugi. Eks nii väike asi sõltub muidugi üksikutest inimestest, kes seda asja veavad või siis ei vea.... No ma ei tunne neid persoone isikult, aga kas neil on siis endal ärilised huvid mängus mesindusega seonduvalt mis kahjustavad väiketootjate huve?

Mesilastega tegeleja....kui sulle teema juba huvi pakub, siis :

http://et.wikipedia.org/wiki/Homon%C3%BC%C3%BCm

http://et.wikipedia.org/wiki/Anton%C3%BC%C3%BCm

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Eks ta ole, nii ja naa- ega

Eks ta ole, nii ja naa- ega mu mõtted ei mahu ka kahte lausesse ära , aga siiski on poliitika samasugune mee hinna ja turu mõjutaja , kui üks tilluke foorum, mis paraku ei paista sellel suurel kaardil üldse silma.

Keegi enne mainis, et turgu mõjutavad siiski ka mesinikud-jah, olen sellega nõus ja  palju saaksime selles osas ise ära ka  teha, kahjuks ei tunta aga mingit huvi ka piirkondlikuks ühinemiseks- ennekõike nähakse teistes mesinikes konkurente . Olemasolevad mesindusseltsid ja nende tegevus on mulle seni arusaamatu. Kas käiakse koos ja kas seal ka midagi tähtsat arutatakse või toimetatakse, sellest puudub igasugune info. Ma isegi ei kujuta ette mis info. Ainus koht , kus on kirjas kohalike seltside ja liitude  kontaktid , on mu mesilapäeviku tagakaas- hakkan seda asja uurima, millega tegu ja kindlasti valgustan ka teisi, mis ma kuulsin.

Nõmmel avati just hiljuti uus turg, kenade uute hoonetega-oleks vaid tahtmist olnud, siis oleks mõnigi väike mesinduselts sinna endale pesa teinud. Kahjuks nii ei juhtunud ja unistused turu mõjutamisest jäävad esialgu unistuseks.

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

jah...-esimese 3 kuuga olen

jah...-esimese 3 kuuga olen maksnud riigile 30 kilo tulumaksu eraisikuna...jaanuar,veebruar,märts...mida ma olen saanud riigilt selle eest...tahtsin erialaarstile minna-selgus,et perearst vähe lollakas,keeldub saatekirjast...ilma saatekirjata visiit 350.-pluss analüüside eest maksan ise vastavalt haigekassa hinnakirjale...nahhui see sitane vabariik...jonni pärast soetan 200 mesilasperet ja tegutsen 100 prossa mustalt.kui maksuametnikud mölisema tulevad,näitan neile jämist...-ausalt sajebali sellest kepist...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

:)

200 peret ja mustalt? See läheb sul raskeks. Pigem soeta 100 ja mesinda nii nagu teised 200'ga. Kõik on võimalik. Arvan, varsti avastad et ametlikult on mõttekam mesindada kui mustalt. Võiksid uurida PRIA toetusi mis aitaks sul suurema mesila luua. Ma ei hakkagi kirma poliitikuid, sel pole mõtet. Üks kõik mida need seal ka ei teeks, läheb mulle eestimaa alati korda.

mõmmile

kui sa sellist tulumaksu maksid, siis said ühes kuus sama raha, kui mina terve aasta eest pensioni. Nii et kolme kuu raha eest elad kolm aastat muretult ära (icc).

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

õige alfa,ka mulle läheb

õige alfa,ka mulle läheb eestimaa korda.täissitutud eesti vabariigist on ainult kahju...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

töörügamisega eestis

töörügamisega eestis teenisin selle raha...ametlikult,mille eesti riik suvatses alles 6 kuu pärast ära maksta...selle pärast ma nagu väheke närvi lähen selle VABARIIGI peale-ja olen otsustanud ametlikult enam mitte tööd teha...-kuidas küla koerale nõnda koer külale...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Mis sellel jutul on pistmist

Mis sellel jutul on pistmist mee hinna ja turuga? Sa pole ainus kes on riigi käitumise peale pahane.  Tead ju, meil on enamus demokraatia. Kel jõud sel õigus. Parem ütle mis on see aasta õiglane mee hind. Lihtsalt arvesta turgu jne. Mind väga huvitab. Paistab, et see aasta on igal pool eestis hea mee aasta kuid just lõuna- eestis midagi head pole. Üle päeviti sajab vihma ja tormid murravad puid. 4 korpuseline pere kaalub umbes 95-110 kg mille sees on invetar, mesilased, haue ja mesi-suir. Arvatavasti on mett 50-60 kg ümber. Homme vahetan jälle kaaluga pere kuna täna näitab 4 korpuseline pere 93 kg. Panen 3 korpuselise pere alla.

 

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Mhh??

Hea saak igal pool? Ma julgen küll natuke viriseda ilma üle. Juuni alguse poole oli nädal aega head ilma, aga peale seda pole korralikku sooja olnud...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Mul on natuke  korjatud

Mul on natuke  korjatud kuid mitte eriti palju, kaks korpust peaaegu saab täis pere kohta. Tavaliselt jätan kuni 10kg mett neile talveks. Olen muidugi peresid nõrgestanud emadekasvatuse jaoks kuid see paarsada grammi mesilasi ei peaks mõjuma nii kõvasti.

Looduskalendrist saab lugeda super mee aastast, www.looduskalender.ee/node/4523  mida Lõuna- eestis kindlasti pole. Meil sajab enamalt ja kui ei saja siis on jahe - pilves. Ööpäeva keskmine temperatuur sobib pigem sügisesse kui suvesse.

Mesinik Allul on ka hea korje: blog.maaleht.ee/mesinikallu/

Minu tarukaal ei anna head tulemust. Kõik kus on alla 5 kg päevas olnud juulis, need päevad on kas jahedad, vihmased või on eelmine päev suur sadu olnud. Selliseid ilmasid polegi olnud kus rohkem kui 2 päeva kuiva peaks.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Kuidas selle rapsimeega siis

Kuidas selle rapsimeega siis on? Et kõlbab süüa küll või? Mul lähedal tuttaval talunikul on ka 10 ha rapsi, võiks korjele viia, aga rapsi mett pole nagu väga kiidetud ja talveks ei või ka tarusse jätta. Pole eriti erutanud see plaan varem, aga tundub, et muu korje ei anna eriti ootuspäraselt välja.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

räägivad, et seedmisele

räägivad, et seedmisele hea. Soomlased ei taha seda eriti, käivad eestis mett ostmas. Paar aastat tagasi oli rapsi põld 3 km kaugusel. Mesilased leidsid selle üles ja vedasid paraja portsu. Vurritamisel oli jama, mesi oli kristalliseerumas juba kärgedes. Ja kui sai vurritatud siis nädalaga hakkas kiiresti kristalliseeruma. Kui suur põld, tasub viia. Eestis ei hinnata mett tema korjemaa järgi. Nii rapsi kui metsa mesi on ühe hinnaga.  Ma peaks mesilased viima 6 km kaugusele kui tahaksin rapsilt mett. Arvan, et see vaev ei tasu ära. Pärast on jälle korpuste viisi kärgi kus mesi sees ja kivi kõva.

Jututoa moderaator

Eelmisel aastal tuli omajagu

Eelmisel aastal tuli omajagu rapsimett ja pean ütlema, et mulle maitseb. Ja mitte ainult mulle, vaid küsiti just seda "heledat mett". Tõesti - kuidagi mahe ja hea. Ise arvan, et rapsimett teevad (või nüüd juba ehk tegid) need maha, kellel läheduses rapsipõdu pole ja meesaak ka sellevõrra väiksem (või ei suutnud kuidagi enda mett maha müüa). Igasuguseid lolle jutte levitati - a la "maitseb nagu sulapekk". Mul mõni taru on umbes kilomeetri kaugusel rapsist. Eks ma siis vurritan need eraldi ja saabki kenasti pakkuda heledat ja tumedat mett.

Rapsimesi

on maitsetu intensiivselt magus ollus. Et seda sama hinnaga kui metsamett saab müüa on ostjate rumalus. Öelge neile et mesi on pärit kemikaalidega mürgitatud põllult ja vaadake siis kuidas huviliste read kahanevad...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

mesi rapsilt

Ma küll ei teeks rapsimett maha. Sellega on küll palju probleeme. Ta kristalliseerub kiiresti, muutub kivikõvaks. Rapsi põlde mürgitatakse kuid väidetakse, et see mürk mida kasutavad ei kesta kaua. Pidi isegi mees ära lagunema teatud ajaga. Kui rapsi põllule minna mesilastega siis tasub enne uurida ka põldu mürgitatakse või mitte. Te ei taha näha mis juhtub mesilastega pärast mürgitamist. 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mis teil seal viga ...meil

mis teil seal viga ...meil läänemaal raps sama kõrge kui jänese kõrvad,pole vist mõtet rabeleda...-isiklikult hoian metsamesinduse joont...nagu mõnusam,omal ajal meekonkursil auhindagi saanud...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Viga polekski kui mul siin

Viga polekski kui mul siin mõni rapsi põld asuks. Lähim on 5-6 km ja minu mummid sinna ei lähe. Mul on see eest kaks suurt raiesmikku. Loodan sealt suurema osa oma meesaagist saada. Täna hakkas pärn siin kandis õitsema. Võttis ikka kaua see aasta. Tarukaal oli täna 7,8 kg kasvu ja nüüd valin uue pere keda kaalule panna kuna perel sai 100 kg täis. Mu kaal näitab kuni 105 kg.

Rapsimeest vaid positiivsed kogemused...

Endal on rapsimeest vaid positiivsed kogemused ja exit`i ning alfaga täiesti nõus. Kolmandat aastat on mul osad tarud vahetus rapsipõllu läheduses, kust tuleb sisuliselt puhas rapsi mesi, mille olen ka teisest mees eraldi välja vurritanud. Samuti ei või seda talvesöödaks jätta, kuna "hangub" tõesti kiirelt ja korralikult, mis mummidel talvel näljahäda põhjustab.  Nii eelmisel, kui üle-eelmisel aastal oli minu tagasihoidlikust meesaagist esimesena minema veetud ja ära söödud just rapsimesi, mis paljudele mokkamööda just antud mee maheda maitse poolest. Teatavasti ei jäta rapsimesi söömisel kurku kipitavat tunnet, kui seda pisut ohtramalt tarbida...erinevalt näiteks kanarbiku meest ja nooremale generatsioonile kipub see "kurgukipitus" eriti pinda käima. Eelmisel aastal püstitas keegi foorumis samase teema ja olles seal sarnaselt oma kogemustele toetudes sõna võtnud, tuli sellepeale selline "kiun", et kui ise järele poleks proovinud ja tuttavatelt-meesõpradelt positiivset tagasisidet saanud, olekski võinud arvata, et rapsimesi tõesti üks searasvakarva maitsetu "solk" vaid on:) Tegelikkus oli aga sellest vägagi erinev ja vaev rapsipõllule mõnede tarude vedamisest sai kuhjaga tasutud. Paljudel mesinikel on arvamus, justkui poleks hele mesi miskit väärt...olgu siis öeldud, et näitkes valge ristiku mesi on veelgi heledam ...praktiliselt värvitu ja üks hinnatuim mesi üldse. Tundub jah, kuidagi põlvkondadevaheline "konflikt" olevat ennekõike mesiniku enda mõttetasandil, kus vanema generatsiooni mesinikud kanarbikku meetaimede "jumalaks" peavad ja seejärel alles kõiksugu teised meetaimed oma ajju mahutavad. Ja mis on selles halba, et pakendatult korralikult kõvaks kristaliseerub...palju mugavam purgist võtta ja kasutada, kui vedela "siirupuga" luristada....probleem on ehk tõesti nendel, kes vurritamisel selle esialgu suurtesse nõudesse pakendavad ja alles hiljem ümber sulatavad, ning väiketaarasse villivad - neile võib tõesti ehk kaasa tunda. Mitmed tuttavad on oma firmadesse tellinud just rapsi mett, kuna on mõnusalt "tahke" ja paljud kasutavad nii kohvis, kui tees suhkru asemel, kus ta ei jäta tavapärast mõrkjat mee maitset erinevalt kanarbiku- ja mõnest muust meest, mis paljude meelest näiteks kohvi maitse rikuvad...rapsimesi seda ei tee -proovige järele!  Loomulikult tuleb eelnevalt põllumehega kõiksugu mürgitamised ja muud võimalikuid probleemid selgeks rääkida, mitte  salamahti kusagile põlluäärsesse lepikusse oma tarusid peita ja pärast läbi hammaste kiruda, et vaat kus s.... Tegelikkuses rapsi õitsemise ajal ei mürgitata, aga eks tegijaid on igasuguseid ja mõni hakkab oma "ohakapõldu" ka enne saagikoristust veel mürgiga kasima:) Lihtsalt mõned tõed elust enesest ja väitku kes tahes vastupidist, minu kogemus on minu reaalsus ja seda ei väära minujaoks küll keegi.

Edukat korjet kõigile!

Robi

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kuulan, siin teie vaidlust

Kuulan, siin teie vaidlust ja vaatan just purki võilille meega, mis on minu meelest maitse poolest parim .

On teine ka juba purgis kõvaks tõmbunud ja meenutab-heh, kanarasva vist meenutab kõige rohkem:)

Aga maitse on endiselt väga hea. Ma arvan, et sama on rapsimeega.

Liiatigi, ei saa me valida, kui mesila asub- rapsipõllu  või siis  kanarbiku läheduses ja mesi on seetõttu selline nagu selles kohas ikka. Mesi on mesi- üks eelistab ühte, teine teist- see ei tee sellepärast kumbagi halvemaks.

See, et rapsimett suhkruasendajana propageerida on väga hea mõte. Paljud ostaksid endale just seda mett, mis kohvi maitset ei muuda. Mõelge sellele, kui müüte oma rapsimett, kuidas seda pakkuda.

Rapsimesi- tulge ostke rapsimett- hea suhkru asendaja...!  Mitte- ostke mu vaalarasv ära , hea mee maitsega Smile

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Ruttu-ruttu

vurritama - kõik vurritavad! Rapsimesi tuleb teiste metega segada, siis on väga viis.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Vaadates Mesi.ee kuulutusi,

Vaadates Mesi.ee kuulutusi, ei paista erilist meeäri  käivat.

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

no ega tavameeterbija nüüd

no ega tavameeterbija nüüd küll mesi.ee mett tagaotsima ei tule...hulgiostjad ikka ainult liiguvad.ainult turul ja veelkord turul käies saad omale kliente,kes sul hiljem kodust mee ära viivad...-

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

mee turg ja hind

Teema on mee hind ja turg. Turust natuke ikka räägitakse kuid mee hinnast ei midagi?? Mind huvitab mis hinnaga mett müüakse kodust. See mida soovitakse turul tean isegi. Viimati oli 120 krooni kilo.  Kui müüsin eelmine aasta kodust 65 kr/kg  siis just Tallinast kliendid virisesid hinna üle kuid siin kandis polnud probleemi. See aasta on plaan müüa kodust 70 krooni kilo. Ei tea kas see on vähe või palju!?

Jututoa moderaator

mee hind=või hind

vanadel eestlastel oli nii.

mee hinnas ja sellest

''esimesest jeestist'' - sealsed kliendid oma teenistuse suuruse juures on alati kõikse suuremad virisejad ...
olen neil soovitanud osta mett keskturult või siis Nõmme turult - kohe lõppeb vigin ja ollakse selle hinnaga (65.-) nõus võtma ja jääb ära vigin transpordikulutuste jateekonna üle.
ka sääl edimbeses jeestis koha pääl mett müügiss, sääl kahh virisevad sõbra juures, et kallis - sõbramees on siis öelnu, et kallis om siis, kui om käed ümber kaela...

kui kõik siin riigis tõuseb (hinnad ja viha ja vimm) - siis ainus asi mis tõusnu pole - om mee hind ja ainus asi, mis tõuseb siis, kui ise tahab olevat meestel...

pigem vähe

alfa kirjutas:

Teema on mee hind ja turg. Turust natuke ikka räägitakse kuid mee hinnast ei midagi?? Mind huvitab mis hinnaga mett müüakse kodust. See mida soovitakse turul tean isegi. Viimati oli 120 krooni kilo.  Kui müüsin eelmine aasta kodust 65 kr/kg  siis just Tallinast kliendid virisesid hinna üle kuid siin kandis polnud probleemi. See aasta on plaan müüa kodust 70 krooni kilo. Ei tea kas see on vähe või palju!?

Pigem on 70 krooni kilost vähevõitu, kuna eelmise aasta varud on otsas ja kahjuks pole see aasta mingi eriline meeaasta siis allapoole 80 krooni kilost küll lasta ei maksaks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

käisin siin tartu turul

käisin siin tartu turul vaatamas...-seal vist 100 eek kilo.läänemaal oli just paar päeva tagasi juttu meehinnast haabelitega...nemad olla 500 kg.see aasta juba müünud-see tähendab,selle aasta mett...naabermesinik nendel pidi müüma see aasta 85 eek kilo.mul vist see aasta müüa midagi eriti kuna julmalt paljundasin...läänemaal vist 80 siis tegijamad müüvad vist...eks sügisel hind natuke korrigeerub allapoole.aga kui kodunt müües saad 70 on ka ok. arvan.kuhu sa oma tonnidega ikka pääsed...

mee hind

Raske masu aeg, seega hinda tõsta ei plaani ja müün 90.-kg nagu mineval aastal.
Balti jaama turul pakutakse isegi möödunudaastast mett 100-ga.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Huvitva, et kauplused

Huvitva, et kauplused müüvad täie raginaga ikka, 140-195 krooniga igasugu mett, nii ungari, kui kodumaist ja igasugu segusid-mesi mis pole eesti oma, sellele on sildile kirjutatud, et toodetud euroopa liidus ja asi mutt. Paljudel sissetoodud metel mingit maa nime polegi. Keegi ostab ja sööb ka seda- huvitav kes küll?

.

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

võõras mesi

Pokumees kirjutas:

Huvitva, et kauplused müüvad täie raginaga ikka, 140-195 krooniga igasugu mett, nii ungari, kui kodumaist ja igasugu segusid-mesi mis pole eesti oma, sellele on sildile kirjutatud, et toodetud euroopa liidus ja asi mutt. Paljudel sissetoodud metel mingit maa nime polegi. Keegi ostab ja sööb ka seda- huvitav kes küll?.

 

Kahjuks mesinikud kraaklevad nii palju, et nende jutustustest on hakanud isegi minul kõrvad seda "x" vett jooksma. Teemaks ikka naabrile ära tegemine. Ausalt isiklikult ei suuda seda enam taluda. Tunnen juba hirmu selle ees, et mis mesinikest saanud on. Varem oli see rass viisakas ja kena nüüd tuleb ette juba, kus sõber räägib sõpra taga.

Seetõttu ongi ostjal kergem seda poe mett, mis on toodetud hiinas vms, kui kuulata vinguvaid mesinike.  Viimasel ajal tundub, et mesinikel pole midagi muud teha, nagu oleks rääkimis vajadus vaid.  Kui keegi muu ei kuula, siis meeostja ikka kuulaks seda udu juttu naabri mesinikust, kes söödab mesilasi suhkruga ka suvel jne jne jne

Mesinikud vähem loba rohkem vaeva. Hetkel me ise ju toetame kahe käega võõrast mett. 

Võõras mesi jahh -

kulla Raivo - annad ehk nõu, milliste meetoditega, milliste vahenditega mitte toetada seda võõrast mett Smile
Mul ja teistel ka huvitav teada - meite kaubandusgurud vaatavad ju asjadele selliselt, et saaks imeodavalt kauba (mitte ainult mee) kätte ja siis see kordades kasumiga maha müüa ...
Kas selle korraldusega ka miskit ette võtta annab pole teada - kasum ju ülim olevat ja sinna juurde veel jutumullikesi, kui raske neil on ja siis veel põhipirn*, et eks võtku siis viriseja ise kätte ja loogu töökohtadega ettevõte/kauplus, siis saavat ju müüa endale meelepärase hinnaga (mõjub nagu ütleja ennese õigustusena ja ego uppimisena) !?
Võin ka eksida, ehk püüan ka naabrile ''ära teha'' või miskit niskest Smile
Asjad ikka sääduste taga kinni, arvan niimoodi ...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

võõras mesi

Teema on ju võõra meega selgemast selgem.

Tark inimene ei pea üldse enda mee päritolu tõestama. Enda kogemuse põhjal võin öelda, et iga aastane meekogus on mul juba nii suureks läinud, et vajan vanematelt abi juba. Siiani pole ma kordagi pidanud laatadel või turgudel müüma. Esimesed aastad olid alguses rasked nüüd viimased 5 on läinud üliladusalt.  Hetkese seisuga lugesin kokku on mul vaja seeaasta augusti keskel välja jagada ca 800kg mett - kõik see on sellel aastal tellitud püsikundede poolt.

Hind on ka täpselt selline, et mesinik nöörib ostjalt tavaliselt 10 nahka ja võtab rasvapolstri ka maha. Räägitakse alla 100eegistest kilo hindadest suure suuga. Ma kõrval naeran selle peale. See inimene kes kalllilt müüb kulutab ka palju raha ja aega. - endale see ei istu.  Ruttu ja kiirelt- ning hea hinnaga on parem. 

2aastat tagasi hakkasin hinnapoliitikat ajama. Vaatasin palju kokkuostjad maksavad (tollal oli midagi 35eeki kg) siis ise julgesin 50eeki kilost küsida. (turupeal oli 80-100), eelmine aasta küsisin 60eeki kg - mis oli ka viimane piir- tahtsin siis väga korpuseid juurde saada. Seeaasta arvatavasti arvestades MASU ei hakka ma hinda ka tõstma.  Pole vaja vanu kliente ära ehmatada. Siinjuures olen üritanud enda aeg+ uutetarude hind + amortisatsioon+ varustuse hindasid kokku lüüa ja siis võrduma panna mee hinnaga. Ütleme nii, et kui just tootma hakata, siis on praktiliselt VÕITAMATU mesinikul  omahinnaks üle 30eegi kg saada. Ma ahnepäts olen jah seetõttu müügihinna 2x omahinna pannud. (ärge nüüd näkku lööge seetõttu)

Nu nüüd võõrast meest.

Isiklikult olen rääkinud ka rahvaga. Neid on ära väsitanud just see mesinike jutt, et ära sealt osta - ära sealt osta. Seal sitt mesi, seal suhkruga segatud jne jne jne. Seetõttu ongi eestlane kõik kliendid enda juuurest ära peletanud. ja vaene ostja just nimelt tormab poodi - seal ei saa seda kriitikat. ja oleme ausad selle oleme mesinikud ka ise tekitanud. Võimatu on ära hoida võõrast mett 100%, kuid on võimalik enda hoiakut parandada. Ei tohi olla ahne, üleolev ega teisi halvustav, tuleb käia enda rada ja ei ole mingit probleemi endale suure klientuuri tekitamises.

Selline on täielikult minu kogemusele põhinev teoorial, ei taha sellega kedagi materdada või maha teha.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

meest ja müügist

Olen täiesti nõus Raivoga. Optimaalse mesindamisega ei peaks mee hind kohe kuidagi 100 krooni kilo tulema. Sellise hinna puhul on lihtsalt mitme kordse kasumiga müümine. Mida rohkem mett üks pere toodab seda odavam peaks mee omahind olema( sul võib palju peresid olla kuid kui nad vähe mett korjavad pole asjast kasu). Meil eestis see loomulikult ei kehti. See aasta saan mett umbes 2 korpust + mõned raamid alumistest korpustest. Teeb 60-70 kg pere kohta.  Eelmine suvi oli samuti jahe ja külm, kogus tuli umbes sama. Siis küsisin 65 krooni kilost. See aasta plaanin jääda 70 krooni juurde. Seegi hind on juba suure kasumiga müümine. 

 Nüüd naabrile ära tegemisest, ka selles on Raivol õigus. Olen minagi kuulnud jutte kuidas mesinikud mett suhkruga segavad. Sellist juttu ajas üks mu klient kellel ei suhkrustunud mesi kohe ära, kaotasin hulga mee ostjaid. Ma ei saa aru kes üldse viitsiks hakata keset suve mesilasi suhkruga söötma hakata? Kui mett müüte siis kuulujutte pole mõtet sellega kaasa müüa. Sellest te ei saa kliente juurde, võite kaotada needki.

 

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Väike võrdlus

Soome hinnad võrdluseks

http://www.kolumbus.fi/kirkkonummen.mehilaistuote/tuotekuvasto/tuotekuva...

http://www.vaarakankaanhunaja.fi/?q=taxonomy/term/4

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Täiesti sobimatu võrdlus.

Täiesti sobimatu võrdlus. Kui tahad nii võrrelda siis pead otsima müüjad kes maksavad kõik riigimaksud( tööjõu maksud, käibemaksud jms.). Sellisel juhul tuleb meie mesi samas hinnas. Viimati poest vaatasin, tuli kilo eesti meel 150 krooni.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Heh, seda ma ju võrdluseks

Heh, seda ma ju võrdluseks pakkusingi. Kindlasti on soome hinnad sama laial skaalal , kui siinsed. Kindlasti müüvad soome mesinikud kodunt teistsuguste hindadega. (loodetavasti saan varsti teada ka, mis soomes mesi kodunt ostes maksab).

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Soome ja meie mee hinnad on

Soome ja meie mee hinnad on samal tasemel. Väikeste kõikumistega kuid me eestis üldse kipume unustama, et elatustase on mitmeid kordi madalamal. Soomlane saab 2000 eurot palka meil sama töö eest eestis 700-800 eurot umbes. See ongi peamine põhjus miks ei saa võrrelda eestis ja soomes hindasid.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Vabalt saab võrrelda

Vabalt saab võrrelda ....

Ausalt öelda, ei tahakski targutada või midagi väita vaid panin need soome lingid lihtsalt silmaringi laiendamiseks.

Targutavas käändes Smile

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Salo linnas toimunud laadal

Salo linnas toimunud laadal oli väljas kaks mee müüjat.
Hind oli järgmine: 450 g plast purk ostes 1 tk 4.- eurot, ostes 10 tk 3.- eurot.
Kusjuures soomlane maksab laadal müüdud kauba pealt ka kindlasti makse!!

Tootgem ikka vähe mett ja küsige aina kõrgemat hinda, nii see rikkus kasvab:)

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

hinnad

Eestlast ja soomlast ei saa ega tohi võrrelda. Need võrdlused ei läheks kunagi paika. Eriti veel tööjõu võimekuse poolest.  Seda võrdlust tahavad vaid kõrgemad ametnikud, kelle ainuke soov on endale palka juurde krudida. Olen ALATI arvamusel, et palka peab maksma/saama tehtud töö eest mitte logelemise eest.  Eestis ju kindel süsteem rahval. Hommikul minnakse tööle, tõmmatakse kaart läbi, et ollakse kohal ja minnakse randa peesitama, lõunaajal tõmbab sekretäär kaarti läbi ja tööline ilmub tööle alles heal juhul kl 15 (kuigi tööpäev pidanuks algama kl Cool. Suhtumine on siin hoopistükis teine. Need kakskümend kohvijoomist või suitsutunnid, 2h lõunad jne neist me parem ei räägi. Teema on just selles, et eestlane on laisk kui porikärbes ja loodab saada selle eest samat palka kui töötav inimene. Samas on ka Eestis erandeid, kuid need summutatakse tavaliselt massi poolt.

Siiamaani on minu praktika näidanud, et töötajad muutuvad laisaks. Et arenenud ühiskonnas töö eestlase poolt ära saaks tehtud oleks vaja mitte 8h vaid 12-16h tööpäevi. See vahe on ka palkadega Eestis. Eestis ei ole töökultuuri.  Kes vähegi tahab tööd teha võtab oma 5 asja ja teeb sääred siit riigist. Vähesed ettevõtted  investeerivad tuleviku (nii aparatuuri kui tehnika arendusse).  Üritatakse viimast piiska välja väänata vanadest asjadest. Samal ajal suuremad kalad sõidavad oma hummeritega ringi. 

Kolmas asi mis mind häirib on see, kuidas rahvas ise käitub. Tundub, et ollakse/elatakse ikka veel soviet union võimu all. Töökohtades toimub juba töörahva enda poolt suuremõõtmelised vargused. Üritatakse ikka endale selgeks teha, et pätsatakse suure riigi tagant. (nüüdseks vaid mõttemaailmas nimi muutunud.)

Proovige käia näiteks või soomes. Mis toimub kui bussis jääb näiteks jänes vahele. Kõik rahvas vaatab teda kui imeliku. Eestis on see juba osa kultuurist saanud. Tasuta, odavalt, mitte midagi tehes suurt pappi nõuda - see on viimasel ajal isegi mind vihale ajanud.

Ehk olen ma tõesti labidaga pikku pääd saanud noorena, kuid praegune suhtumine töösse ja tegemistesse viib meid sõna otseses mõttes tagasi cccp aega.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ei tea küll, kellega sa

Ei tea küll, kellega sa Raivo kokku oled puutunud või kus kohas töötanud, et selline kõver pilt on kujunenud. Liiga utreeritud jutt, et seda uskuda- kõlab a la kõik nad on selised, mis suures osas kasutusel, kui eestlane venelasest räägib . Erandid on pigem need, kes ei viitsi , kui et need, kes midagi teevad.

Soomega võrdlemine on lausa vajaik, et eeskuju võtta.

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Raivo

Su jutt on ikka rohkem kui tiba nõme. Ja loomulikult mina kui eestlane pean sellist juttu kahjuks ka isiklikult võtma. Ise olen eestlane, sõbrad on eestalsed, sugulastest rääkimata....  Kas koolis ei õpetatud, et üldistamine on stiiliviga? Ja probleem võib ikka pigem sinus olla, kui sa ainult logarditega kokku puutud Smile

Aga jah...keegi ei väida ka, et minus ei räägi praegu see kurikuulus eestlaslik uhkus...

Raivo ärka üles !!!

Pole vist kahtlustki, et ilmselt unise peaga ajab inimene sassi rahvused ...
Soomlaste ja muudegi põhjamaade inimeste puhul kehtib see jutt küll, kuid mitte meie inimeste puhul - meie rahvas teeb seda tööd nii siinpool piiri, kui raja taga ikka 12-16 tundi, enamuse pappi pistavad tasku firmaomanikud, kes oma elustandarditest ja laiast joonest kaugemale kuidagi näha ei taha - tööinimene on neile jalamatt, kuhu oma s*****d jalad ja tujud jalgu trampides maandada ...

Ehk annate mulle selle äripoliitilise jokk süsteemi torgatud kaika andeks

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

Hindade lisa

Võimalik, et mul tõesti liiga vähe kogemusi, liiga vähe töötanud, või liiga spetsiifilisel erialal olen töötanud siiani. Kuid rääkisin puhtalt enda kogemustest, mitte ajalehest loetud vms.   Üldistamise osas on kahjuks õigus, ei oleks eales tohtinud tervet rahvust kaasata sellesse. On alati erandeid - ja neid jääb ka alati olema.

Kirjutasin ka ehk tõesti veidi unise peaga kui sünnipäevalt tulin. Samas ei istu mulle üldse see, et kellegagi hakatakse võrdlema. Eriti veel sellise rahvusega kellel on täiesti erinev suhtumine. Võrdlused on alati kohatud teistega. Kui noorena näiteks võrreldakse kahte last omavahel, siis seda peetakse väga vääraks, sest ühel on tõsiseid probleme hiljem, kuna jääbki ennast võrdlema teistega.  Inimestega on täpselt sama, tohib võrrelda ainult iseendiga. Ja juba siin on suuri erinevusi....

ikka mee hinnast

Siin kuulutuses müüb inimene "mett" hinnaga alla 50 krooni kilo - https://www.osta.ee/9155425.
Ma ei tahaks küll ahju-case´i meenutada, ammugi kedagi sinna ajada, kuid hea meelega saadaks sellised "mesinikud" ja "müüjad" küll kuhugi. Nemad on põhjuseks, miks rahvas eelistab poest välismaist maiust muretseda ning levitada kuulujutte suhkrusiirupist, mida mee pähe müüakse.
Isiklikult olen muuseas kuulnud sarnase "mesiniku" soovitust, kuidas eelmise aasta meest ja kangest suhkrusest pärnaõieteest sobiv ollus kokku mikserdada.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

No kurat seda teab mida seal

No kurat seda teab mida seal müüakse ja ei saa ju kindlalt väita et see mesi ei ole. Sattusin ise sama kuulutust vaatama eile ja rohkem kuulutusest pakkus huvi seal all olev diskussioon. Keegi mesinik kasutajanimega "armastus" räägib seal, et pooleliitrisesse purki mahub raudpolt 750 g mett ja et seda peaks iga mesinik teadma. Huvitav, et ma seda varem ei teadnud Smile

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Sul jäi vist vihahoos

Sul jäi vist vihahoos märkamata, et tegemist on oksjoni keskkonnaga- hetkel on jah hind 35 krooni aga oksjoni lõpptähtaeg on ju ka alles 26 juulil!

Ja ära aja lolli loba mee segamisest, eriti kui Nimevarjaja oled- jääb mulje nagu sa teaksid asju mida keegi teine ei tea ja ise oled kõigile tuntud parteifunktsionär. Selliseid süüdistusi paluks oma nime all esitada, et saaks pasunasse anda, kui kusagil kokku juhtuma peaks.

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Just!

Tubli Pokumees!

Jumala õige jutt!

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Sry Poku ja noor, et peo

Sry Poku ja noor, et peo ära rikun, aga osta kohe on 35 eek purk ikkagi. Tegijatel ikka juhtub...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Raivo

Kas eesti keel on ikka su emakeel? Lihtsalt tekkis küsimus kui su kirjutatu grammatika silma kriipis.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Jah!

Tänan Sind Raivo nii isikliku lähenemise eest. Jah, mu emakeel on eesti keel, tänan küsimast! Mis siis kui ei oleks? Koduse kasvatuse puudumise demonstreerimise võid mõnesse teise teemasse jätta. Kui eesti keelest juttu tuli, siis leia oma eelviimasest postituse esimeselt realt neli sõnakordust, üks komaviga ja lisaks veel stiilivead. Eesti keele grammatika peab muu seas vajalikuks ka öeldise olemasolu lauses! Samuti ei ole sobiv alustada lauset sõnaga kuid. Eriti, kui Sa pead lugu korrektsest kirjaviisist. Eesti keel on aga viimase viie aastaga hakanud väga kiiresti arenema ja reeglitepäraseks peetakse väga paljusid uusi vorme, kujundeid ja kirjapilte.

Lugupidamisega

Mart

Mee hind ja rapsimesi

Mee hinna määrab ikkagi turg. Tõenäoliselt on minimaalne hind 0 kr ja maksimaalne üle 100 krooni. Pole kohane ühel mesinikul hetkel küsida ühte hinda ja kuu või kahe pärast hoopis teist hinda. Petetud saaksid need kliendid, kes antud mesinukult nn mee talvevarud kallimalt pidid ostma.

Rapsi mee kohta kõneldakse, et kristalliseerub kiiresti ja on hele (valge). Sellel aastal on alla 1 km raadiust tekkinud rapsipõld. Ja mesi on tume, ei kristalliseeru kiiresti. Varem kui rapsipõldu polnud 5-7 km raadiuses, oli mesi hele ja kristalliseerus kiiresti. Kasutatusel on ikkagi enamuses uued kunstkärjed. Teatavasti heledasse kärjekannu kogudakse heledam mesi, tumedasse tumedam. Mõistagi mina mesilastega koos ei lenda ja kunagi ei saa öelda, et see on selle taime mesi. Aga heleda mee soovijaid paraku sellel aastal ei saa aidata.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Raps andis see aasta väga

Raps andis see aasta väga hästi mett, need kellel oli räägivad seda. 1 km on see kaugus kuhu mesilased heameelega lähevad. Mul käisid paar aastat tagasi ka 3 km kaugusel. Ju sul oli muud korjet rohkem ja raps ei paista välja. Ole ettevaatlik , et rapsi mesi talve mee hulka ei jääks. Mul on paar klienti ennast harinud. Uurisid ega mul rapsi mesi pole. Üks tuleb lausa ise kontrollima enne kui ostab. Ma mureta kuna rapsi tõesti pole ja mesi ilus tume. Vihmase aasta kohta üllatavalt paks. 3 L purki läheb 4,55 kg. Kaalusin mitu korda üle.

mõni mõte

soomlastest: komandeeringus olles töötasime nende juhendamisel. tööd tehti hommikul 2(kaks) tundi ja pärast lõunat 1.5(poolteist tundi). me tahtsime väga teha vähemalt 3+3(õppimise eesmärgil). saadi väga pahasks.

estlaste tööst: meile toodi soomest uued seadmed. ühe masina peal hakkas tööle nelja asemel üks tööline. ühe töölise tublidus kasvas seega üleöö neli korda. enne sõimati laiskadeks ja toodi eeskujuks soomlasi.

korjest: jaanipäeval olid viis lamavtaru tilgatumaks tühjad. juuli keskel pidin panema teised magasinid kõrvale, sest kõik oli kaanetamata nektarit täis ja manööverruumi polnud. näda tagasi lõin kokku 100kg välja ja ilmselt tuleb lõpuks veel 50-70kg

endast: ma pole mesinik. käin neid niisama näpuga tõukamas. igavesti lahedad sitikad ju.

mee hinnast: see pisku mis endast ja niisama sõpradele jagamisest jääb, müün 60-ga.70 ka täitsa norm hind.

rapsimeest: tõepoolest seep või vaalarasv. kasutame ainult saunas ja ka grilllihale marinaadis.

Jututoa moderaator

Maga välja spunk oma

Maga välja spunk oma rapsimee halvustamisega.

SRY :)

ka parmudel ja "parmudel" on koht kuldse päikese all. mina ei mata rapsimett solgiauku vaid olen leidnud talle rakenduse. olen väga rahul ja unigi sedajagu parem.

mesilastest: mul olid eesti tigedad(tumedad). paar korda jooksin lepikusse. ema jäi vist tarru. kõik ülejäänud tulid kallale. nüüd lähen vaikselt üle krainidele. las rändavad, aga ma ise jään vähemalt ellu.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Rapsimesi on kodust mett

Rapsimesi on kodust mett müüvale mesinikule pigem õnnetuseks kui õnnistuseks. Targemad ja kogenenumad mesinikud segavad rapsimee tumedama meega. See parandab tema maitset ja kristalliseerumisel pole ta nii jäik. Exit on vist väga noor ja algaja veel?  Mina ei soovita kodust klientidele puhast rapsimett müüa. Kui just seda ei küsita. On täiesti võimalik, et järgmine aasta ostab klient mee kellegilt teiselt. Rapsi mesi peaks praeguseks mesinikel juba vurritatud olema. Enda kogemusestest tean et 10'ndal augustil võetud rapsimesi oli kärgedes juba kristalliseerunud. Raps ise õitses 10 juuli -20 juuli eelmine aasta. See ei loe, et oli 3 km eemal, mesilased käisid ikka sinna.

 Pikemas perspektiivis hakkab raps järjest rohkem domineerima, teda lihtsalt kasvatatakse rohkem. Maailmas kasvab nõudlus õlitaimede järgi.

 Saksamaal on rapsimesi kõige odavam mesi ja tume nn. okkamesi kõige kallim. Samas eestis pole mingit vahet, mesi on mesi ja hinda küsitakse sama nii rapsimee kui okkamee eest. Mis siis, et neil on erinev väärtus.

SPUNK'ile küsimus. Kas selle mee sai ta ühelt perelt või mitmelt? Sellest polnud võimalik täpsemalt aru saada.  Selle koguse juures pidi sul olema umbes 50 raami mett vurritatud ühelt perelt mis lamavtaru puhul on vägagi kahtlane.  Arvestades selle aasta ilmasid siis tekivad küsimused.

 

seletuskiri

mul on kõrged seitsme kärjega magasinid ,madalad 12 ja madalad 8.
kui nägin, et on ruumipuudus, võtsin välja 8 madalat ja ülejäänud kõrged kärjed.seda põhiliselt kahest tarus , aga veidi ka teistest. siis panin madalate kõrvale 8-sed madalad ja kõrgete kõrvale kõrged. tõstsin ärjed ringi nii, et kõigis magasinides jäid vaheldumisi nektariga ja ülesehitatud kärjed. vurritades sain 25liitrise nõutäie ja ämbritäie. seega ehk veidi üle 30 liitri. 4-5 päevaga oli tehtud korralikult tööd. võtsin jälle välja kaanetatu, nüüd põhiliselt ülejäänud kolmest ja jätsin peale taas ainult igale ühe magasini. all haudme peal on kohati 2/3 kaanetatud mett. lisaks muidugi nektar magasinides. vurritades sain nüüd 30liitrise nõu ja ämbritäie. seega vähemalt 35 liitrit. 30+35=65liitrit. 65Lx1,5=no peaks 100kg kanti olema või. ja viie taru peale peaks nähtu põhjal ikka pisut tulema veel.

ehk sai selgem Smile

Jututoa moderaator

Noor jah :) ...vähemalt

Noor jah Smile ...vähemalt hingelt. Mulle lihtsalt käis pisut vastukarva, et rapsimeest halvustavalt räägitakse. Mitte et mul valdavalt just rapsimett oleks. 4 taru on rapsi lähedal ja kusjuures praegu veel õitseb. Ma seda silmas pidasingi, et küsitakse teatud kontingendi poolt rapsimett....see olevat hea kohvi ja tee sisse panna ning polevat nii "kange". Näiteks naabrilapsed muud mett ei tahtvat jne.

kuidas siis ka saak on tänavu

postikaagutaja uudis räägib
http://www.tarbija24.ee/?id=149303
kuidas teistel ka on ?

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

IRW

Ma ei hakand seda artiklit esile tõstmagi, seal ju mesilased sülelevad- iga mesinik naeraks end sellise jutu peale surnuks:)

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

on nii

ta kuulab ,aga ei kuule. ta vaatab , aga ei näe. ta vaidleb , aga ei adu mõtet.
tööpuuduses(NB! mitte maailma majanduse mõistes, vaid mesinduse mõistes Tongue) mesilased kipuvad sülemlema. seejuures nad "ketitavad" ehk hoiavad üksteisest kinni ehk "sülelevad". nii suur hulk inimesi muidugi sülelevad üsna harva, aga see juba nende enda probleem.
selline taipamatus võtab pigem pisara silma kui naerule Sad

aga mett tuleb ja väga hästi. minu vaid nelja aasta kogemuse kohta kuhjaga parim aasta. tegin täna luuret ja homme lähen sõtta.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

SPUNK äkki sa ikka

SPUNK äkki sa ikka liialdad? Mett tuleb seal kus on kanarbikku.  Kus eestimaa otsas sa oled? Ma  kohe vaataks kuidas sul seal suvega oli. EMHI lehel saab vaadata lähima ilmajaama andmed. Sa vist ei tea, et enamus suve taimi ei erita nektarit alla +20c. Liig niiskuses samuti taimed ei erita nektarit.  Juuli algusest läksid ilmad jahedaks (2 juulist kuni 9 juulini sadas ja temperatuur oli madal, ka öösel). Edasi läks soojaks ja nektarit tuli päris palju, mis siis et olid tormid. Ööd olid soojad, üle +15C. Kui kuiva pidas tõid mesilased ligi 10 kg nektarit päevaga sisse. Korje lõppes 21 juuli tormiga mis käis üle siit kui ka üle lääne eesti. Ainsad kohad peale kanarbiku, kus veel palju võib nektarit tulla on rapsi põllud. Minu parim pere andis ühe korpuse võilille mett enne jaanipäeva ja nüüd võtsin veel 2 korpust. Veel jäi talle 1 lahtise meega korpus. Kokku 4 korpust mett. Kaalult teeb see umbes 110-120 kg( pole veel perede mee arvestust teinud, võibolla lööb keegi ta üle). Keskmine tuleb umbes 60-70 kg pere kohta. Mul oli 3 pere kelle suvine suurus oligi kolm korpust, neilt sai ühe korpuse kaanetatud mett mis kaalult on umbes 26-30 kg.

Parimaks mee aastaks jääb 2007!  Siis oli ka augusti kuu väga ilus. Oli vihma ja päiksest.

ei liialda

mesilased on mul saverna lähedal. viis lamavtaru(20-26 kärge). praeguseks on on nõudes 100kg mett. homme vurritan välja 20-25 kärge.
kahe nädala pärast hakkan lõpplikku koondamist tegema. kas ja kui palju siis tuleb, ei tea. kolme päevaga pole tõesti kahes tarus magasinidesse midagi olulist juurde tulnud, aga kolmel tarul on seitsme raamiste kõrgete magasinide kärjed praktiliselt täis. lisaks nendesamade viie taru kattekärjed(8-12tk) viie taru kohta saada kokku 200kilo kanti mett ehk siis keskmiselt 40kg taru kohta pole ilmselt mingi eriline saavutus ,aga 2007 aastal uurisin ma kumb ots ees mesilane lendab. asjaolu ,et ta seejuures ka mett korjab ,tuli mulle suure üllatusena. ilmateadet vaadates lootsin nüüd veel lisaks valgele ristikule, mesikule ja kohe vastas olevale noorele kuusemetsale. aga nagu juba öeldud, lendamist on palju , aga mett juurde ei kipu tulema enam. tuleb leppida selle 200 kiloga.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

:)

  Nüüd ajasid lõpuks mehe juttu. Meie kahe kaugus üksteisest polegi nii suur. 40 km maksimaalselt.  Nägid ka sina suuri torme ja vihmasid mis eriti lõuna- eestit räsisid. Mul on tarukaal alates 22'st juulist enamvähem nullis. Vihmase ilmaga kukub ja kuiva ilmaga tõuseb natuke. Enne seda korjas keskmine pere 8 kg päevas, tugevam kindlasti üle 10kg nektarit. Mul pole siin rapsi üldse, mesi on tume ja paks. Ei tea mis taimelt korjatud. Vaarikas on nt. tumeda meega.

 

kle, alfa, ma peakorje all

kle, alfa, ma peakorje all kurtsin muret, aga eesti mesindusele käib see ilmselt kõrgelt üle jõu. aga kui ma pärast koondamist ja enne söötmist panen tuukriülikonna selga ja valan need kurjad valge lina peale ,siis enamus rahvast peaks mulle kallale tulla üritama ja sel ajal ema leidmine linalt peaks oluliselt lihtsam olema. seejärel lendaksd nad tarru tagasi sinna ette pandud kraini sülemile otsa. siis laseks kõigi nendega koos ühe õlle, et vennastumine lõbusam oleks ja söötmine võiks alata?
kõik geniaalne on lihtne. paraku kõik lihtne pole geniaalne. äkki jäi mul SPUNK nimelise mesilastest vabanamise metodi leiutamisel midagi kahe silma vahele?

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

mee hinnad pakendatult, saksamaal.

Mee hindadest saksamaal. Kuna see on pakendatud ja töödeldud mee hind siis on üsna kõrge. Olen lugenud, et saksamaal hinnatakse tumedat mett kõrgemalt kui heledat. Kõige odavam on rapsimesi ja kõige kallim tume/okkamesi.

Saksa keele oskajad saavad lugeda weebilehte siit: www.eichwaldbrennerei.de/html/__honig_-_preise.html , teised saavad kasutada googel tõlkijat.  Siis tuleb mõelda leht ise loogiliseks, aru saab vahest ikka.

Preise für unsere Imkerei - Erzeugnisse

Blütenhonig

Pfandglas 250 gr.
Pfandglas 500 gr

2,50 €
4,00 €

Waldhonig

Pfandglas 250 gr
Pfandglas 500 gr

2,50 €
4,00 €

Tannenhonig

Pfandglas 250 gr
Pfandglas 500 gr

3,00 €
5,00 €

Edelkastanienhonig

Pfandglas 250 gr.
Pfandglas 500 gr
.

3,00 €
5,00 €

Rapshonig

Pfandglas 250 gr
Pfandglas 500 gr

2,50 €
4,00 €

Met-Honigwein, hergestellt aus
naturreinem, deutschen Honig aus
eigener Ernte

Elsäßer Schlegelflaschen 0,75 Ltr.

5,00 €

Derzeit vorrätige Sorten

Germanen-Met “rubicundus”
Germanen-Met “cerasium sangius”
Germanen-Met “aqua flavus”

Liefermöglichkeit aller Sorten vorbehalten