eetika mesilaste ja mesindussaaduste müügil...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

et siis selline teemapüstitus.kuidas suhtuda sellesse,et püütakse hulk sülemeid külapealt ja pannakse need müüki...-hiljem muidugi selgub jah,et paarumata emadega ja muu selline gavno pluss ohtralt varroat...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

sõidad 150 km kauguselt

sõidad 150 km kauguselt kohale ja selgub,et kaup ei vasta tegelikkusele kaugeltki mitte...1.5 kilose sülemi asemel 2 kärjetänavat mesilasi...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Nii ta ongi. Hea, et sa

Nii ta ongi. Hea, et sa mädanikku ei saanud. Varroaga saad ju kuidagi hakkama, sülemi puhul on see lihtne. Alati tasub sülemite emad välja vahetada. Vastasel juhul võib juhtuda, et pere läbivaatamisel viskad raamid käest ja paged põõsastesse. Eetika kehtib ka mee müügi kohta. Olen see aasta juba näinud kuidas müüakse värsket mett 50 krooni kilo. Sellisel mesinikul pole tõenoliselt kulutusi. Varroat ei ravi, invetari ei osta ja vurritab väljas puki peal. Ja kui mesilased hukkuvad talvel siis on see loomulik kadu, küll uued ostab. See talv oli hea talvitumine enamusel mesinikest. Ka kobakäppadel jäid pered ellu ning nüüd siis müüvadki mett 50kr/kg.

1,5 kg sülemit ei tasu küll osta, eriti 150 km kauguselt. Ma ei hakkaks sellist kellegile müüma. Ta pole arenemis võimeline. Alla 2,5 kg on ikka väike sülem.

 

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Eetika...

Müüa võib kõike, peaasi et kaup vastaks sellele, mida välja reklaamitud on. Sülemite puhul on muidugi see, et millegipärast sülemi püüdjad kipuvad suuruse ja kaaluga liialdama ning mu enda kogemus ütleb ka seda, et mõned mesinikud, kes väidetavalt on mesilasi 50 aastat pidanud ei tea ikka veel, mis tähendab paarunud ja paarumata ema.... Mee müügi puhul on muidugi kitsaskoht see, et paljud kipuvad koledasti uurima, et mis mesi see ikka on... No kui ütlen, siis valetan ju... Kevadeti tean ainult, kui võilillemett võtan. Muul ajal valetaks kui mingi konkreetse taime välja ütleks. Mul isegi keerispea külvatud põllule tarude kõrval, aga ikkagi.