Varroatoosi ravi võimalusi ja kogemusi BeeVital HiveClean preparaadiga.

Pronksmedal (100p.)

Kevadel jagati seda ravimit langetise proovide toojatele tasuta.

Ostsi täna pudeli seda ravimit Tallinnast, Balti Jaama juurest  Kopli 4 mesinduspoest. Ravimi kohta saab lugeda ka www.interfarm.ee.

Kindlasti on keegi mesinikest seda juba kasutanud. Väga huvitaks , millised on tulemused.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Jututoa moderaator

Kevadel tegin. Tulemused: 1

Kevadel tegin. Tulemused:

1 - 28, 2 - 33 ja kolmas taru 78. Kahjuks kirjutasin üles ainult esimese tõrje. Lestakahjustus oli suur ilmselt sellepärast, et jäin sügisel lootma ainult tümooliribadele. Neid ma enam ei kasuta - 1 : mesilased ei taha ribade juures olla ja talvesööta sinna ei pane. 2 : lestakahjustus jääb ikka üsna suureks.

Beevitali toimeaine on ikkagi vana hea oblikhape, mida saab mõnekümne krooniga mitmeks aastaks. Sama hästi võtab suhkrulahuse ja oblikhappe segu.

BeeVital

Osa mesilasperedes tegin kevadel BeeVital tõrje, enamuses mitte. Juulis kontrollisin lesehaudme kontrollraame ja tulemus: tõrje läbinud pere kontrollraami lesehaudmes oli 6 lesta aga peres, kus tõrjet ei teinud, oli kontrollraami lesehaudmes 15 lesta. Ka sellest võib teha teatud järelduse.

Pronksmedal (100p.)

Kas see on ikka oblikhape....

Kas see on ikka oblikhape, mis lestad mesilastelt maha võtab?

Kasutusjuhendis on kirjas:Toode ei ole toksiline ning ei tapa varroalesti koheselt. Pärast Hive Cleani manustamist muutub keskkonna atmosfäär koheselt varroalestade jaoks.  HiveClean muudab lõhna mesilaste elukeskkonnas.  See mõjub varrolestadele  ärritavalt ja nad kukuvad mesilaste küljest lahti või eemaldatakse teiste mesilaste poolt puhastamise käigus. Varroalestade surm saabub lõpuks taru põhjas.

Jututoa moderaator

Netis on olemas beevitali

Netis on olemas beevitali koostise põhiosad. Kahjuks kiiruga leidsin ainult ungarikeelse. Oblikhape teiste seas täiesti olemas (oxálsav).

http://www.erista.hu/index.php?nyelv=eng&modul=termek&mkod=136

 

 

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

beevital

Kui beevital'is oleks oblikhape sees siis ei saaks seda reklaamida kui mahe ravimit. Nii sipelghape kui oblikhape jätavad jääke mee ja vaha sisse. Kogused on küll väikesed kui inimese orgnismile ei mõju nad ikkagi hästi.

Google tõlkega sain sellise tulemuse:

Aktiveerib mesilaste, looduslike instinktiks koristamiseks, et eemaldada surnud vastsed méhkaptárból, mustust ja muid võõrkehi.

Tartalmaz : illóolajok, víz, szacharóz, citromsav, oxálsav, propolisz-kivonat.

Sisaldab: eeterlikud õlid, vesi, sahharoos, sidrunhape, oksaalhape, taruvaik väljavõtetel.

Varratoosi ravim on

ka Api Life Var http://www.apiservices.com/chemical-laif/index.htm
Meite riigis tegeles sellega kunagi Tõnu Rosenfeld Järvamaalt OÜ E Mesilane telefon oli vanasti 56466558

Igal juhul on voldikul kirjas, et resistentsust pole, tõhusus on üle 90% , jääkaineid mee ja vaha sisse ei jäävat.
Jutt lingil on küllalt pikk, Googli tõlkemasinaga ümber panema pole mõtet hakata, parem helistage Tõnule ja küsige, tema on vast kõikse informeeritum antud preparaadi suhtes.

Lembit Sirge kirjutab raamatu ''Mesilaste maailm'' lõpuosas KAC-81 nimelisest looduslikust preparaadist, mis on valmistatud koirohust ja männikasvudest ning lisatud suhkrulahusele - antakse nii kevadel lisasöödaga mesilastele, kui ka sügisel ja see on täielikult keemiavaba tõrjevahend - lisaks sellele hakkab kevadel ema paremini munele tänu männikasvudes leiduvale askorbiinhappele ...
Kuskil on ka pikem kirjutis olemas - peab järgi uurima ja siia üles riputama...

Pronksmedal (100p.)

BeeVital Hiveclean`i kasutamine.

BEEVITAL® HIVE CLEAN –i võib manustada kehasooja lahusena (maksimaalselt 36,6˚ C), kui välistemperatuur jääb -5˚ C ja +25 ˚ C vahele. Kui tarus on liiga palav, võivad mesilased kärgedest väljuda ning selle tagajärjel võib toote toime väheneda. 
Parim aeg  BEEVITAL HIVE CLEAN-i manustamiseks on hiline pärastlõuna või varajane õhtupoolik, kui enamus mesilastest on tarus. Manusta toodet pudelit kergelt pigistades ridadesse kärgede vahel (otse mesilaste peale). Olenevalt sülemi seisundist ja aastaajast on soovitatav kogus 10 kuni 20 ml, millest jätkub toote manustamiseks 3-6 reale.
Uus pisipakend sobib hoidmiseks taskus toatemperatuuril, on kergesti avatav. NB! Pisipakend on mõeldud üheks raviks.
Vältida toote sattumist silma. BEEVITAL HIVE CLEAN säilitada toatemperatuuril õhukindlas pakendis, kaitstuna otsese päikesevalguse eest. Mitte hoida jahedas. Avatud pakend kasutada 6 kuu jooksul. Sette tekkel loksutada toodet enne kasutamist.
KUIDAS JA MILLAL MANUSTADA
BEEVITAL® HIVE CLEAN manustatuna enne sigimisperioodi (enne jõule ja jaanuari alguses) aitab märgatavalt kaasa mesilaste kasvule.
Veebruar, märts, aprill – kui mesilased hakkavad õietolmu korjama, manustada kuni 20 ml
Mai, juuni – mesilassülemi intensiivse kasvu ajal, manustada kuni 20ml
Juuli, august – meekorje ajal, manustada kuni 15ml
BEEVITAL HIVE CLEAN manustatuna enne 1. septembrit aitab mesilastel talve üle elada ja teeb nad tugevaks.
November, detsember, jaanuar – olenevalt olukorrast ja temperatuuridest (madalaim manustamistemperatuur on -5˚ C, kuid toime on tugevaim alates +5 ˚ C ja rohkem) tuleb manustada talvituvatele mesilastele kuni 15ml.
NB! Efektiivseks toimimiseks tuleb BEEVITAL HIVE CLEAN manustada vähemalt korra kui mesilasema on munemise lõpetanud (vahemikus sügisest kevadeni).
Paljud mesilasekasvatajad kasutavad Hive Clean-i profülaktiliselt, manustades väikeseid koguseid toodet iga kord, kui avavad taru.
KUIDAS TOODE TOIMIB
BEEVITAL® HIVE CLEAN toime on looduslik ja ei mõjuta mee ega meevaha kvaliteeti.
Pärast toote manustamist, satuvad pisikesed vedeliku tilgakesed mesilase kehal olevatele karvakestele ja kanduvad edasi teistele mesilastele kokkupuute ja mesilaste loomuliku vajaduse tõttu end puhastada.
BEEVITAL HIVE CLEAN puhastab mesilased parasiitidest ja meekärjed surnud larvidest, kes kukuvad taru põhjale.
Toode ei ole toksiline ning ei tapa varroalesti koheselt. Pärast Hive Cleani manustamist muutub keskkonna atmosfäär koheselt varroalestade jaoks. See mõjub neile ärritavalt ja nad kukuvad mesilaste küljest lahti või eemaldatakse teiste mesilaste poolt puhastamise käigus. Varroalestade surm saabub lõpuks taru põhjas.
BEEVITAL HIVE CLEAN ei oma mingeid kõrvaltoimeid, kui teda kasutatakse vastavalt juhistele.
TOOTJA: F&B Ges.m.b.H, Austria www.beevital.com
MAALETOOJA: Interfarm Est OÜ, Västriku 2a, Tallinn, 11312. Tel. 6 55 33 68 www.interfarm.ee

Pronksmedal (100p.)

Kasutusjuhend ei valetanud........

Kasutusjuhend BeeVital HiveCleani kasutamise kohta tõesti ei valetanud. Taru esine  annab tunnistust mesilaste aktiivsusest kärgede puhastamisel. Välja on kantud lubihaume tükikesed, mida siiani näha pole olnud.

Kuis ravim lestale mõjub, eks seda näitab tulevik.

Üks huvitav tähelepanek veel. Ma pole sel aastal veel varro lesta näinud. Olen lesehauet hulgaliselt lahti kaanetanud, aga kõik puhas. Eelmisel aastal oli peredes lesta kevadel massiliselt. Väga varakult läks ju soojaks.

Sellel aastal siinkandis pered kannatasid kevadel õietolmu puuduse all. Ilm oli nii külm,et mesilased ei saanud õietolmu järele lennata. Sellega pidurdus ilmselt ka lesta areng.

On kuulda olnud, et mujalgi sel aastal lesta harva kohata. Vastab see tõele?

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

lestad

kui nii väga lesta tahaksid näha tule minu juurde . Ma näen neid läbivaatusel mesilastel ja kui vaja lese haudmes. Vähe neid kindlasti pole, peidavad endid kuskil mesilaste all või haudmes. Hea nägemisega hakkad neid nägema. Mõned mesinikud väidavad siiani, et neil pole kunagi lesti olnud kuna pole näinud. Mu mesilased kasvatavad väga vähe leski ( kollaset omadus) ja sellesse vähesesse ronivad paljud lestad sisse. Praegu enam lese hauet pole. Juba juuni lõpust hakkasid mesilased seda välja kandma siis kui suurem korje tekkis. Pärast mee võttu soovin kindlasti teatud peresid kiiresti ravida. Võrk põhjal on ikka näha surnud lesti. Antu Rohtla ütles, et kui variseb rohkem kui 2 lesta ööpäevas siis tuleb ravida. 2007 oli mu mesilas suurem lesta nakkus millest sain üle kuid pered kannatasid, jäid nõrgaks 2007-2008 talvel. Siis ravisin kaks aastat järjest Fumisaniga.  Vahetasin teise ravimi vastu ja tuli suurel hulgal lesti jälle maha. See aasta on plaan kahte erinevat ravi kasutada. Vahest aitab ja pered pole kevadel nõrgad. Esimese teen pärast mee võttu ja teise siis kui hauet enam pole.

 

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Nüüd sai BeeVital ära

Nüüd sai BeeVital ära proovitud. Tulemus on nii ja naa. Ainult BeeVitaliga peres varroat tõrjudes jääb lesta nakkus ikka alles. Ka Arvi Raie hiljutisel loengul ütles, et BeeVital ei asenda ravi. Eile tegin osa peresid kus oli kolmas kord vaja teha BeeVitaliga hoopis oblikhappe suhkrulahusega. Kuna mul on osades peredes võrkpõhjad oli hästi tulemus näha. Täna hommikuks on kukkunud umbes 500 lesta. BeeVitalga tegin esimesel korral 20 ml ja tulemus on paarkümmend lesta siis 5 päeva hiljem 30 ml  ning kukkus paarsada lesta. Ma ei usu seda juttu lestade surnuks nälgimisest kui BeeVitaliga pere töödelda. Järgmine päev olid nad ikka surnud mis surnud.

Nüüd lestanakkusest mesilas üldiselt. Kõik pered kes ei sülemlenud suvel ega polnud vaja poolitada on päris tugeva lesta nakkusega. Suvi läbi piiramatult haududes oli lestal hea areneda ja veel aitas kaasa minu eelmise aasta 1x ravi. Üks kord ravides jääb lesta populatsioon ikka piisavalt suureks. Kasuks paistab tulevat erinevate ravimite( mürkide) kasutamine.  Kõige tugevama nakkusega on just pered kes korjasid ka mett enim teistest, see tuleb tõenäoliselt mitte sülemlemisest. Siit järeldub, et sülemlemine polegi kõige hullem. Tuleb kasuks pere tervisele. Minu õnneks on pered  hästi tugevad ja arvan, suudan lestade hävitamisega hakkama saada nii, et pered nõrgaks ei jää.

Enamus mesinikke kasutab oblikhapet ainult siis kui hauet pole. Mul tekkis küsimus kas tohib oblikhappe lahust kasutada näiteks paar korda sügise jooksul? Kui nüüd tegin korra ravi siis kas tohin nädala pärast uuesti teha sama ravi?

Mõned pildid tulemusustest. Ravi BeeVitaliga teist korda ja 30 ml pere kohta: s800/IMG_0004.JPG

Ravi oblikhappe lahusega 4 ml raami vahesse ( enne seda ravitud BeeVitlaiga 20 ml -11 päeva tagasi) ja (30 ml- 6 päeva tagasi) s576/IMG_0002.JPG

Arvi Raie rääkis ka sipelghappe kasutamisest. See on üks vähestest hapetest mille toime pidi mõjuma ka haudmekannudesse. Ehk ta on tõhusam teistest mürkidest. Loomulikult on ta valel doseerimisel liigagi tõhus. Emad pidid hukkuma.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Tümooliribad

Mul endal kogemus puudub aga eespool kirjutati ,et tümooliribad täitsa jamad no ma ei tea aga proovin järele ,kui nad päris jamad oleks siis neid ilmselt ei müüdaks .Raamat kirjutab ,et igal aastal tuleks kasutada erinevat tõrjevahendit kindlalt tean aga ,et nendele mummidele mis mina kevadel endale üpris sandis seisus sain pole juba aasta tõrjet tehtud .Lesta pole ma ka ise veel näinud aga kindlasti mõni kusagil on ilmselt ei oska otsida .Oleks lihtsalt huvitav teada mida teie arvate tümooliribadest ,kui ravivahendist :haiseb ta igatahes tugevalt isegi läbi mitmekortse kilekoti.

Tümool

Päris maha nad mul ei surnud. aga kehvad olid küll kevadel. Tehke ikka korralik tõrje korralike vahenditega ja oblikhappest läbi aastate paremat vist pole, ka hinnalt.
Igasugused "rohelised" tõrjevahendid on .....
Muide, kui panna kolm peret, normaalse lestasusega, kõrvuti ja teha kahele äärmisele korralik ja tõhus lesta tõrje siis umbes kuu möödudes võib olla lesti kõikjal võrdselt.
O

Aga kuidas oblikhappega

Aga kuidas oblikhappega ravida, kui kange lahus tuleb teha, kas pritsida selga, või kärje tänava vahele ja kui palju? Rääkige lähemalt. Olen kasutanud Apistani juba aastaid ja nüüd ainult lestad raamidel jooksevad. Päris katastrof käes, ja kas võib sügisel 2x ravida, et need kes praegu seljas saaks maha, ja need kes haudmes need saaks hiljem?

Kasutaja pihlpet pilt

Gaasitamine

Tervist!

Mind huvitaks ka oblikhappega lestatõrje.

Aga mind huvitaks kuidas see gaasitamine käib, sellest olen aru saanud, et on olemas mingid spets apastraadid selleks. Aga kui seda ei ole kas siis võiks teha selle nö kuumutusplaadi asemele kuumutus "purgi" ja gaasi tarusse hoopis voolikuga juhtida?

On kellelgi kogemusi?

Tänan.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

BeeVitalist

Tegin 3x ravi BeeVitaliga alates 6'ndast augustist. Tegelikult kaotasin täielikult usalduse BeeVitali vastu. Vähemalt niimoodi nagu nad õpetuses kirjutavad, et ravi iga 6 päeva tagant ja 15 ml 8 raami kohta ei toimi( ma panin 20-30 ml perele).  Üleeile panin eelmine aasta kasutsuses olnud Apistani ribad sisse igaks juhuks. Tahtsin vaadata kuidas siis lestadega on? Uskumatu, põhi oli pruun lestadest. See näitab, et 6 augusti ravi ei toiminud üldse. Järgmine kord 11 august tegin uuesti ja kahtlen ka selle edukuses. Kui olete oma raha peale tigedad siis võite osta BeeVitalit, sest peale selle et ta on suhtliseslt kallis ei toimi ta piisavalt.

Tulemust näeb siin, 2 riba eelmine aasta kasutuses olnud Apistani riba 2 korpuse peale. 26 august ribad sisse ja tulemus täna hommikul. Enamus lestadest veel siputas jalgu, mõned kõndisid.

Minuni jõudis info, et Bipiin ja Fumisan  keelati eestis ära. Vähemalt niikauaks kuni ravimiametis registreeritakse. Venemaa toodetega ongi nii, et neid tuuakse illegaalselt eestisse. Luba neid müüa pole.

 

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Ravimi"amet"

Tuletab meelde analgiini. Meil keelatud, kui Venemaal käin toon ikka omale mõne lehe.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vene asjadel jah pole häda

vene asjadel jah pole häda midagi...-sellepärast keelataksegi efektiivsed tõrjevahendid ära,et muidu pole ju ärimeestel äri...juutide gaasitamine ju kuulutati ka pärast kuriteoks...-aga kus ikka tsyklon.b võttis hästi...-vähemalt legend selline...

varsti keelatakse apistan ka ära... ja oblikhappekasutamise kohta ka hirmulugusid räägitud...

fumisan oli meite rahas venemaal vist 50 ja peale...siis ju ärikatel kõka oleks...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

"Loomakaitsjad"

Pakun et Nõmme linnaosavanema mesilaste keelustamise kirjast inspiratsiooni saanud loomakaitsjad tõusevad tagajalgadele sest võtavad oma südameasjaks varroalestade genotsiidi mesitarudes ja pöörduvad märgukirjaga kuhugi Euroopa institutsioonidesse. Venemaa kuulutab boikoti fašistliku Eesti meesaadustele tuues paralleele just gaasikambritega ja kutsub oma luurajad Pikalt tänavalt tagasi ja karmistab viisarežiimi. Soomest on keegi päkkmän platsis ja karjub stalinistlikke loosungeid laeva pardalt sest maale teda ei lasta. USA aga õpetab kahe punkripommi teelesaatmise vahel A- s et tuleks varroalestade esindajatega läbi rääkida rahumeelse lahenduse leidmiseks.

Lolliks läheb see maailm . Kellegi ärihuvid vormitakse vastava tasu eest seaduseks ja me ei TOHI osta odavamaid asju.

Kas keegi teab, millega Eesti Mesindusliit tegeleb?

loomakaitsjatest ja mesilastest

http://www.ilmajaam.ee/?id=157611

loomakaitsjad ja padurohelised on väärkoheldud olendid maamunal - absurditeaater

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Pakun, et prindib uut

Pakun, et prindib uut ajalehte.Järgmine peavalu on ilmselt nende postitamine. Rohkem etteaimatavaid tegemisi ma ei  oska prognoosida.

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Mina vene ravimeid väga ei

Mina vene ravimeid väga ei kiidaks. 2006 aasta oli kindlasti üks partii Fumisanist ala doseeritud. Kuna kasutasin 2x sügise jooksul just ainult Fumisani ja jäi mulje lestade vähesusest. Neid kukkus põhjale suhteliselt vähe. Kuid 2007 sügis oli lesta uputus. Pered jäid lausa nõrgaks. Pärast seda ma ei usalda vene ravimeid.

 Teine asi, miks peaks kehtima ühed reeglid EU ravimitele ja teised vene omadele? Ei peagi! Kui keegi tahab tuua vene tooteid siis tehku läbi kõik samad protseduurid mis EU toodete müüjad. Mainitud Analginiga seoses, maohaavadega inimesed ei tohiks seda üldse võtta. On olemas palju ohutumiaid valuvaigisteid tervisele kui Analgin.

 Loomakaitsjaid on kindlasti vaja. Enamasti need inimesed on vabatahtlikud. Te võite irivitada loomakaitsjate üle aga nad teevad tänuväärset tööd, erinevalt neist kes ainult parastavad. Selline makrofleksiga mesilaste ja kimalaste lennuavade kinni panemine on üsna levinud. Vaevalt mõni mesinik sellisele teele läheks kuid inimesed kelle maailmas on oluline ainult "raha ja mina" ei näe sellises tegevuses midagi halba. Saab ainult lendavatest "tüütustest" lahti. Vahel juhtub, et minnakse äärmustesse kuid seda juhtub päris tihti ka teistel aladel.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

alfa-ära ole nüid moole

alfa-ära ole nüid moole pahane...aga tundub,et euruliidus saad pappi selle eest kui oled looma,pede,linnu,narkomaani...jne.kaitsja.ilmekas näide on sellest uudistesaade reporter-kui mõni peni mättasse lüüakse jahutakse sellest pool tundi.kui inimestel elu on vägivaldselt lõppenud-max.5 minutit eetriaega...ma olen maal elanud pea kogu oma teadliku elu,mulle ei mahu sellised asjad pähe...

kirjutasin ka selles originaalfoorumis frederik ss-leegioni nime all arvamuse selle teema kohta-seksuaalselt väärkoheldud mesilased,ja keskkonnaispektsiooni töötajad läksid kontrollima..