Midagi on valesti

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja summ-summ pilt

Tere, nüüd siis murekoorem kaelas. Ühe perega on midagi valesti. Ema muneb hoolega, aga peale munade muud pesas pole. Olen jälginud neid üle nädala, ikka ainult värsket munetud munad. Mis toimub? Miks arengut pole?

Kas keegi oskab oletada ja mida ette  peaks võtma?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Jututoa moderaator

Tegemist võib olla valgu

Tegemist võib olla valgu puudusega, kuigi praegusel ajal seda olla ei tohiks. Oma aruga paneks katsetuseks natuke valgutoitu peale ja igaks juhuks teeks veidi ruumi juurde. Eelmisel aastal oli sama teema, kus hauet üldse ei olnud. Aga siis oli kõik kärjed mett täis. Hauet hakkas tekkima alles siis, kui mesi oli ära võetud.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja summ-summ pilt

Mis nimelt see valgutoit

Mis nimelt see valgutoit olema peaks. Ruumi  on, aga tundub nagu, et munad kaoksid kuhugile ja ema muudkui toodab uusi...Summe jääb aga järjest vähemaks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

oletus

Ema vöib uus olla ja muneda palju kuid kui pole amm mesilasi ei  saa naad mune toita.  Seega ei ole ka haudme kasvatamist. Mina soovitan sellese perese panna teisest tugevast perest vöetud haudme  raam kus on haue kinni kaanetatud. Kui need sealt välja kooruvad ja paraneb  Ehk hakatakse mune söötma on viga teada kui ei -tuleb edasi otsida. Kui paned sellise kärje  kus on kaa mune ja vaklu ja ehitavad ema kuppu. vöib olla et ema on puudu ja töömesilane muneb.(  küürak hauet). Muidugi vöib muid vigu olla !