Ettevõtlustoetused suurenevad

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Selle lingi avamiseks võid olla, kes iganes, kui tunned ettevõtlustoetuste vastu huvi, eriti soovitaks Mikroe Mardil seda lugeda, kusjuures selle artikli kommentaarid on suurepärased- nii, et neidki tasuks vaadata.

PS. Karumõmmile - ära näpi seda linki!

http://www.w3.ee/openarticle.php?id=1033497&lang=est

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ettevõtöustoetused suurenevad ...

 Tore et näpistasid eks ma vastan.Poku paistab et teadmised ja suhtumine

 ettevõtlusse on samad mis kirsa saapal.Töötuna soovides alustada ettevõtlusega käisin kursustel 2003 a,sain 20000 EEK,panin oma mesinduse

 käima ja tegutsen siiani.Mitte keegi pole sentigi tagasi küsinud,sest olen

 ausalt oma lubadusi täitnud.Sellest sai alus Priaga suhtlemiseks ja toetuste

 taotlemiseks.Mind toetab elatustalu ja Mikroettevõtlus toetuse kaks vooru.

 Projektide järgi olen investeerinud mesinduse arenguks 300000EEK,millest

 50% olen saanud tagasi kohustusega tegelda mesindusega veel 5 aastat.

 Taodelge seda mida tänapäev pakub ja olge mehed,virisemine ei anna

 midagi.

  Mikroettevõtluse meede 1.4.1 kolmas toetuste voor toimub oktoobris.

  Edukat kaasalöömist.

        Mikro...e Mart

Toetused

Toetustel on paar huvitavat omapära:
Nad ei jõua kunagi sinna kus neid vaja oleks, vaid oskajale projekti kirjutajale.
Toetusrahadega ostetud kraam kallineb toetuse võrra, raha saab omale kauba müüja.
Ja toetuse maksjal on sellest pohhui, tema saab leelotada , et vaat kuidas me hoolime....ja võtab raha maksudena tagasi.
Seni tean ainult paari projekti mis mõistlikult toetustega soetatud, käivitatud on.Üldine hoiak on selline, et ega ma loll pole et sellist asja oma raha eest soetada, aga siin sain poolmuidu ja kui läheb p..... siis las läheb.
Ja lõpuks on see minu raha(riik on ta minult võtnud) mida jagatakse. Mart sinu karvane käsi käis minu taskus.

Toetaja

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Toetused toetajalt

  Väga ninatark jutt.Anna siis nõu mida kirjutada III vooru mikroettevõtluse projekti,sest taotlusvoor algab varsti.Tahaks mõistlikult

 toetusega soetada.

 Väga jobu jutt on minu karvasest käest,mis käis sinu taskus.Mesiniku

käsi on üldjuhul karvane kuid tasku on 67 aastasel olnud oma.

  Eile mesilas talvesööda nõusid mahavõttes oli tore vaadata kuidas

 tarru toodi õietolmu ja muud.Teeääres olid õites lutsern võilill ja metsmaasikas.Nägin ära ka koorumata haudme.

 Mesilased minu karvase käe peale küll pahased ei olnud kuigi kuu aega

 tagasi võtsin pered üsna lagedaks.Investeeringuteks raha tarvis.

         Mikro...e Mart. 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

EI SAA MITTE VAIKI

EI SAA MITTE VAIKI OLLA...-see jutt ilmselt EAS-starditoetusest...-keiss selles,et EAS põllumajandusvaldkonda ei toeta,,,-mesindusvännidele on PRIA...-et niipalju ettevõtluskoolist ikkagi kasu on,tean vähemalt kus,mis ja mida ja kuidas ennast kursis õiges kursis hoida,et jahituristidelt tina ei saaks,,,mõmm-mõmm

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

toetustest

Põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetus on tegelikult väga hea asi kuid bürokraatiaon kasvanud väga suureks. Kes on tähelepanelikumalt PRIA lehelt uurinud siis sealt saab näha tugevaid muutusi eelmiste voorudega. Projekti kirjutad nagu tavaliselt, võibolla on mõni lisa tingimus juurde tulnud kuid kõige suurem muutus on tähtaegadega. Kui enne oli projekti üle otsustamiseks 30 päeva ja see järel positiivse otsuse korral kanti raha üle 30 päevaga.  Siis nüüd on projekti üle otsustamiseks 90 päeva, ma ei usu et nüüd raskem otsustada oleks. Põhjused on mujal.  FI'eks või osaühingu pead juba enne taotluse esitamist looma ja koheselt riigimakse hakkama maksma . Kui noor alustab siis tekib küsimus, kuskohast tulevad need rahad millega makse maksta, tulu ju pole? Mesindus on väga investeerimis nõudlik ala. Ma ei kujutagi ette mismoodi ilma toetuseta suuremalt mesindusega saab alustada. Kui endal suurt raha hunnikut pole siis proovid kirjutada EU rahadele projekti. Kuid seegi võib mitte õnnestuda kuna väga paljudes punktides eelistatakse neid kellel juba on midagi olemas. Kui esimesel aastal ei kvalifitseeru on veel võimalus järgmisel aastal kandideerida kuid siis on hunnik lisa tingimusi juures. Kolmas võimalus on, et hakkad vaikselt arenema. Kasvatad mesilasperede arvu ja investeerid oma tulu.

 

 

 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

asi on ikka päris

asi on ikka päris pees....teed firma ja kui raha ei saa-40000 mahavisatud või...

ega selle töötukassa värgiga ju samamoodi-kõik ju töötud aga pead ka riigimakse tasuma 4307 kvartali eest minim.-ja kuskohast see raha tuleb,sealtsamast toetusrahast...-irwwww.teed fie praegu ära,et kui 15 okt.esitad,siis dets keskel pidavat heal juhul raha saama...-selle ajaga üks 4307 läinud pluss 200 fie registreerimise eest-ja siis tuleb ülla ülla-taotluse vastus negatiivne-neetud ebaõnne----aga riik on kantinud niimoodi iga näopealt endale 45o7 krooni euroopa fondi raha,vot kus on äri...ei taha siin vandenõuteooriaid arendada,aga...tundub hästi läbimõeldud skeem olevat...

võiks siin pikalt laialt rääkida sellest kuidas 2 tüüpi tegid nalja pärast praktiliselt projekti koopiad-üks sai raha teine ei saanud...-ei seal koolis käimisest on ikka kasu ka,alles siin saad aru kuidas riik tegelikult kõike ja küiki lüpsab...midagi mõnele vahel jagab ka -meelepetteks...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Laenurahast

Mõtlesin siin nädalavahetusel

Ettevõtja on laenanud kõvasti, ehitanud tehase ja laenugraafik läheb 30 aasta taga. Ta töötajatel on pikaajalised laenud- eluasemelaen 30 aastaks ja autoliising pluss väikelaen köögimööbli vms. jaoks. Vanemal lapsel õppelaen. Õhtul läheb pereisa suurde poodi mis on ehitatud laenuraha eest. Sealolev kaup on võetud krediiti. Piimatootjatel on kümnetesse miljonitesse ulatuvad pangalaenud. Lihatootjatel samuti.

Et siis kelle oma me majandus tegelikult on?

Mis on saanud talumehe tarkusest? Piitsutatakse tagant ahnusega. Inimese ahnus on jube asi. Ikka rohkem, odavamalt. Keskajal olime orjarahvas. Meid müüdi ja vahetati kui pudulojuseid. Nüüd vahetavad pangad meid samamoodi. Vanasti vallutati ala sõjaga ja riisuti kogu vara, inimesed veeti orjadeks. Praegusel ajal on aru saadud et selline barbaarsus ei ole nii efektiivne kui RAHAGA vallutada. Infrastruktuur säilib, on kindlustatud pikemaajaline tulu. Miks munevat kana tappa kui saab mune? (Ma ei räägi siin meie riigiisade tarkusest.) Kirikule maksti kümnist ja sellega asi piirdus. Kui suur on praegune otsene maksukoormus? Ma juba ei räägi varjatud maksudest. Uuest aastast tõusevad jälle aktsiisid. Sõber pani kevadel tubaka maha, omal on keldris 2 sorti koduveini ja kirsikärakas. Õlut kah punsu.

Ahjah. Kuhu ma jäingi.. Prioriteedid. Eesti on lammas keda pügatakse. Siia antakse raha mis rõõmsalt jagatakse tarbimislaenudeks. Peaminister kilkab et eestlased pole kunagi nii hästi elanud.

Nüüd on aru saadud et laen tuleb tagasi maksta ja koos intressidega. Ja pank ei olegi sõber. Sest töötuks jäänud pereisa peab pantima lisatagatisi, selle puudumisel läheb maja pangale. Ja Eesti valitsus sügab emmi. Panga kodumaal loetakse kliendi kohustused täidetuks tagatise realiseerimisega. Siin sellega ei piirduta, panga äririsk veeretatakse kliendi kaela.

Et milleks see jutt mesindusfoorumis? Et ei esine sõna "mesi" ega "mesindus". Vata kõik on omavahel seotud. Kas pead laenuraha eest lehmi või mesilasi. Põrgutee on sillutatud heade kavatsustega. Vaadake või seda FIE kvartalimaksu. Aga inimene on ahne. Ta tahab KOHE ja PRAEGU. Eile oli hea film "Saatana advokaat". Õpetlik lugu.

Ja talle antaksegi, antakse kasvõi niisama, peaasi et ta VÕTAKS. Küll hiljem saab ta seljast pügada. Kui mitte otse, siis kaude kindlasti.

Lisaks.

Lugesin uudiseid ja mis ma leidsin. Mu eelneva jutu pitseriks.

http://www.e24.ee/?id=168760

Vaata, nüüd peaks me aru

Vaata, nüüd peaks me aru saama, et David Icke ja Jüri Lina on meile kogu aeg tõtt rääkinud. Aga ega ei saa. Ka eelnev jutt jääb hüüdjaks hääleks kõrbes. Aitäh igatahes, et nii analüütiliselt ja lihtsalt kirjutasid. Oleme vabamüürlaste orjad - midagi pole teha.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pole siin ilkuda

pole siin ilkuda midagi...

vabamüürlased on tõsine probleem vabas ühiskonnas.lugesin raamatut-maffia ajaloost---ikka tõsine teatmeteos,mitte sopakas...-seal kirjutati maffia ja vabamüürluse tihedatest seostest...nn.ristiisad..-kuuluvad ka tihtipeale mõnda vabamüürlaste loozi-arvata võib,et tegelikult on isegi ristiisad kannupoisid vabamüürlastest niiditõmbajate käes...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Riik ei soosi väikeettevõtlust

Õigus alfa, just niimodi üritasin ka mina ettevõtlusega algust teha aga bürokraatia sõi minu plaanid juba eos isuga ära.Selleks et saada ettevõtluse alustuseks laenu peab olema Fie . aga hakata Fie-ks tuleb kohe maksuametiga maid jagada,sealt soovitati esimesteks riigimakseteks laenu tagatisel .Aga see on mulle vastuvõetamatu sest panga ja sms laenu orjaks ei hakka relva ähvartusel ka mitte .Maksuametniku sõnul ei tasuvat muretseda sest mesilased teenivad selle ju tagasi ,minul ei trüki mummid raha ja seda veel eriti vastu talve  . Se on selline,, harakas pigikatusel ,, efekt  nokk lahti,saba kinni ja vastupidi . Jube bürokraatia !

 

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ettevõtlusnädal

http://ettevotlusnadal.e24.ee/

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

nüüd on siis delfi

lumpenite möla ja hala ka siia jõudnud. Kas nn. "talumehe tarkus" ei ütle sulle,et võlg on võõra oma. Miks sa nüüd halad ja riiki süüdistad? Ära võta suuri kohustusi ja ela kasinamalt. Kuidas teid need vabamüürlased ja maffia siis kimbutamas käivad , kas naabrite näol kes varraolesta tõrjet ei tee või kui tõuema sülemiga metsa lendab. Kui meie riigis ei suuda mesinik-inimene ettevõtlusega tegelema hakata siis on ikka jama küll. Mesinik ongi ju ettevõtja - toodad mett ja turustad. Legaliseeri oma tegevus ja oledki tegija. Keegi vene keeles ropendaja siin jututoas lubas järgmisel aastal 200 peret teha. Tubli!

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kas delfis kommenteerimise

Kas delfis kommenteerimise latt jäi liiga kõrgeks, et siia nimetuna kiruma  tulid?

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

HA HA HA

)) Vaat sellisest onanüümsest sappi pritsivast kommentAArijast ma rääkisingi ))))))

Ma arendan teemat makromajandusest, kodanik tõstab asja isiklikule pinnale

Pane parem oma mesila pildid üles, oleks huvitav vaadata mida sellise kõnepruugi valdaja ise teinud on

  Vabandan kui ennast puudutatuna tundsid mu jutust, nimetu

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ettevõtlustoetused ....

 Mesindusettevõtja kanditaatide muredest ja kirumistest järeldan et loete

 igasugust jura aga äriseadusteni ei jõua.Olete kõik mesinikud ja omate

 väärtusi.Tehke selgeks mida tähendab mitterahaline sissemaks ja jätke

 nurin.Vali kas arened valla sandiks,sulaseks või ettevõtjaks keda käes-

 oeval momendil veel toetatakse.

     Mikro... e Mart

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Mart

  mis Rebaseonu puudutab siis ta on ettevõtja olnud alates Eesti taasiseseisvumisest ja annab ise tööd.

Loonud 2 firmat, esimese müüs maha ja teine töötab siiani.

Mesindus on talle HOBI ja nii see ka jääb

Poku kirjutas pangast hästi kusagil eespool. Jagan tema arvamust.

Head nädalavahetust!

 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

rebaseonu ...

 Tore,et müüd ostad ja vahendad kõike peale mesindussaaduste ja meie

 ettevõtlused ei konkureeri.Mina kirjutan ka pangast hästi.Kasutan tulude

 arvutamiseks masinal loetud sularaha summasid.Panga väljavõtted tões-

 tavad Priale ,et investeeringud on tehtud ja muud kulud samuti.Võibolla

 võtan väikse laenu mesilastele söödamaa ostmiseks ja mesindushoone

 ehitamiseks.Praegu käib enampakkumisega maade müük.Omal maal oleks

 ilus omada mesindusmaja ja PRIA toetuste limiidist on kasutatud ainult

 10%.

   Ole tubli kuigi pakutud info oli väheaitav.

      Mikroe... Mart

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Mikroe... Mart

Mööda jälle, Mikroe... Mart. Tegelen välireklaami tootmisega.

Mis mesindust puudutab siis minu sularaha automaat on ikka seal mesilaste lennuava taga. 2 aastat olen panustanud oma vahenditest ca 15 000, olen ostnud kasutatud inventari ja mesilinde ise paljundanud. Esimese raha mee eest 210.- sain ka sel aastal. Ja ma ei pea kellelegi selle pärast mingeid pabereid esitama.

Miks ma peaks pangast hästi kirjutama? Pank laenab raha välja intressiga laenujäägilt. Pikaajalist laenu maksad esiteks 3/4 intressi ja 1/4 põhiosa.

Samas minu penSIONiraha "investeeris" ISEENDA fondi. Huvide konfliktiks nimetatakse vist seda? Ja sealt on haihtunud 3/4, mitte ei ole tootnud 3/4 juurde nagu pank ise raha välja laenates. Aga pank ei vaevu vastamagi järelpärimisele. Rääkimata tema varade arestimisest ja müügist nagu pank seda ise praktiseerib..

Ma ei välista et hakkan mesindust edaspidi arendama oma pensionisambaks. Ja keegi ei vaata siis üle mu õla ja keegi ei tule mu õuele kontrollima kuidas ma oma raha kulutanud olen.

Aga see olen mina. Nii arvan mina, teised ei pea ju nii arvama. Igaühele oma. Kellele tütar, kellele ema, kellele vanaema.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja juki pilt

Mart

Vaatan, et  Mart sul on ikka päris suured investeeringud, mis oled priast saanud, tegutsenud osavalt. Aga miks Sa ei näita oma mesilasperede arvu?

Minu oma tagasihoidliku 30 põhiperega ei ole sentigi laenu, ega toetus rahasid saanud ja arenen ikka vaikselt. Kas Sinu majandamine on ikka rentaabel, ja mis saab siis, kui 2013 aastal toetused lõpevad.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ettevõtlustoetused ...

 Avan andmeid oma äriplaanist.Prognoositud perede arv on 50 ja omatoodetud põllumajandussaaduste müügitulu on 70000 EEK.Toetuse

 saad kätte, siis kui investeeringu oled teinud ja sind on kontrollitud, 90 päeva pärast.

 Peale toetuse saamist pean olema 5 aastat mesindusettevõtja.

      Mikroe... Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ettevõtlustoetused ....

  Mina reklaamin ettevõtlust selleks,et jõuda eestimaa mesinikega tootja-

 rühmade loomise ja arendamiseni.Tootjarühmast võid lugeda  Eesti 

 maaelu arengukavast 2007-2013.Tootjarühma liige peab omama 

 100000EEK suurust toodangu müügi taset.Oma taset FIE -na deklareerid

 tuludeklaratsioonis.Ei saa aru miks mesinikud hoiavad ametlikust ettevõt-

  lusest eemale.Mida ütled reklaami spetsialistina.

   Tulude deklareerimata jätmine on seadusevastane.Võid küsida maksuametilt.Ärimehe nime määrida mingi 210EEK -ga pole mõtet.

  Kahju et oled 15000 raisanud pehkinud puidu ja vanaraua peale .

  Selline pensionisammas on sulamisreziimil.

 Pangast laenanine on võimalus mitte kuhustus.

    13.10.2009 minu mesindusettevõtlusalased toimingud olid järgmised:

 1.Puhastasin 1 kg suira.2.Võtsin maksuametist tuludeklaratsiooni 2008 a.

 kinnitatud E-vormi koopia esitamiseks PRIA-le.3.Käisn PRIA-s elatustalu

 toetuse jätkamist pikendamas.4.Tallinna mesinikega jagasime Apimondia

 kogemusi.5.Peale selle vestlusd mesindussaaduste ostjatega ja 

 mesindus.ee kommentaaridega tutvumine.

      Mikroe... Mart

 

 

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Aru ma ei saa! Miks peab FIE

Aru ma ei saa! Miks peab FIE olema? Mis selles paremat? Miks ei või OÜ olla?

Mitte keegi ei keela sul

Mitte keegi ei keela sul omale OÜ teha. Tegelikult ongi tänases eestis nii et kui käid tööl ja selle kõrvalt teed midagi siis oled ka FIE aga kui soovid ikka äri teha siis on palju kasulikum teha seda OÜ'ga. Et miks - kui oled FIE vastutad kogu oma saba ja sarvedega kõige eest, OÜ vastutus on palju segasem ja pankroti puhul tuled enamasti puhta poisina välja, FIE ning OÜ maksukoormused ja põhimötted on ka suhteliselt erinevad(FIE kahjuks).

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ettevõtlustoetused ...

 Mulle tundub FIE-ks olemine ja vormistamine  lihtsam.Alustamisel pole

 tarvis tõestada 40000 olemasolu.Raamatupidamine on kassapõhine.

 Koormaks on koheselt avansiline sotsiaalmaks kui sinu eest keegi seda ei

 maksa.Täpsemalt uuri ise www.aktiva.ee

       Mikroe ... Mart

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Tänan shev! Siis kui ma

Tänan shev!

Siis kui ma ikka suudan end sellega ära toita on ikkagi kasulikum OÜ teha.Ja kui on 1 kroon kasumit siis on see ju ikkagi kasum ja firma toimib!

FIE'ks olemine

Mart kirjutas:

 Mulle tundub FIE-ks olemine ja vormistamine  lihtsam.Alustamisel pole

 tarvis tõestada 40000 olemasolu.Raamatupidamine on kassapõhine.

 Koormaks on koheselt avansiline sotsiaalmaks kui sinu eest keegi seda ei

 maksa.Täpsemalt uuri ise www.aktiva.ee

       Mikroe ... Mart

FIE'ks olemine ja registreerimine on kindlasti lihtsam aga juba praegu on võimalik OÜ registreerida minutitega ja sissemakse ei pea olema üldse rahaline, isegi intellektuaalse vara saad algkapitaliks vormistada Smile

FIE raamatupidamine on jah alguses kassapõhine aga seda ainult seni kuni sinu käive ületab 250000 krooni, see maagiline number ületatud oled kohe automaatselt käibemaksukohuslane ja sinu kohta hakkavad kehtima samad raamatupidamisnõuded mis OÜ'delegi. Aga 250000 käibega saab ainult viletsalt ära elada, kui soovid veel investeerida(ka toetused lähevad selle numbri sisse) peaks see number ikka 3-4 korda suurem olema.

Selle avansilise sotsmaksu pärast ma ütlesingi et kõige kasulikum on olla FIE siis kui töötad(keegi maksab sinu eest sotsi) kusagil mujal ja et maksuamet kukile ei tuleks kui turul purgi mett müüd.

Tervitused rebaseonule !

 

Huvitav on lugeda erinevaid mõttekäike nii mesindusalasest ettevõtlusest, kui  mesindusest hobina. Olgugi, et  tegemist sama asjaga, on juriidililine lähenemine neil kahel juhul ju absoluutselt erinev, seepärast ka ilmselt sedavõrd seinast-seina seisukohad. Ka juuksekarva võib seadusesilmis lõhki ajada ja kui ikka lõplikku patriooti mängiga, võib tulumaksu maksta ja deklareerida ka olematu tulu ja tegelikkuses müümata mee eest…võite samuti maksuametist küsida ja uskuge, mitte ükski seadus ega  tegelane ei keela seda! Ei ole mõtet parastada kellegi hobikorras toodetud mee müügieest saadava ei 200, 2000, ega isegi 20 000  krooni pärast, millelt maksud tasumata, kui tegemist ei ole ettevõtjaga. Üks nišš on sukelduda mesindusse, kui ettevõtlusesse ja ärisse, absoluutselt teine asi on tegeleda mesindusega hobikorras, kus kehtivad kardinaalselt teised mängureeglid, võimalused ja seadused. Olles selgeks teinud ehk omale vajalikud seadusepügalad mesinduses, kui ettevõtluses, võiks põgusalt ennast kurssi viia ka oponentide, ehk  antud juhul siis hobimesinike õigustega, mida seadusandlus täpselt samaselt määratleb ja sätestab. Olles ettevõtja kas siis FIE või OÜ vormis, on ettevõtja KOHUSTATUD deklareerima kõik tulud –kulud ja  tasuma kõik ettevõtlusest tulenevad maksud,olguvõi käibeks 2 kg mett ja müügitulu 210.-; kui aga tegemist on hobimesinikuga, ehk seadusesilmas mesinikuga, kes tegeleb mesingusega omatarbeks, on mesinikul õigus pidada max. 15 põhitaru ennast ettevõtjaks registreerimata, samuti lubab seadus endatarbeks hobikorras toodetud meesaagi ülejäägi realiseerida tulumaksuvabalt, millel puudub ka deklareerimise kohustus. Samas võimaluses seisnebki ilmselt ka vastus Mardi poolt küsitule, misk hoiavad enamus mesinikke ametlikust ettevõtlusest eemale ja vastus - kuna selleks pole lihtsalt vajadust. Ja absoluutselt nõus rebaseonuga, kes talitab tasa ja targu, arendab välja oma nn. Pensionifondi ja on vaba igasugusest aruandlusest, ning ei orja ühtegi kreeditori ega panka vaid ajab oma asja omal moel. Sinu 15 000.- eile investeeritud raha on kord eebenipuu hinda ja säravat kulda väärt, kui teised samal ajal endiselt laenuorjust kannavad  ja  võõrleegionile mammonat teenivad, rääkimata sellest, et kord toetatud vajavad seda  üha uuesti ja uuesti. Siinkohal minu tervitused ja lugupidamine Sulle rebaseonu, kuna mõtleme samal lainepikkusel, olen samuti hobimesinik, ettevõtja-tööandja ligi 20 aastat ja alaks, mis seal salata visuaalne välireklaam!

Tervitades,

Robi

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Ohoo

Mis rahvast siin liigub Smile

Tervitused Sullegi kolleeg!

Kas sa Robi saaksid viidata

Kas sa Robi saaksid viidata ka mõnele seadusepügalale mis lubab mesinikul müüa mett - riigile tulumaksu tasumata, minule on sellise seaduse olemasolu teadmata.

   Ma arvan aga et siin aetakse segi erinevad seadused. Nimelt on eestis Toiduseadus mis reguleerib seda kes mes  inikest peab end Vet. Ametile teatama ja kes mitte - kui on 15 taru siis ei pea teavitama aga kui on kuusteist taru siis peab, siin on aga veel üks konks - nimelt kui sa müüd mett pead sa end igaljuhul teavitama, olgu sul kasvõi 2 taru ja müüsid 1 purgi mett. See seadus aga ei reguleeri üldsegi ettevõtjaks registreerimist, sul võib olla kasvõi 30 taru aga kui sa tarbid kõik ise ja ei müü mett, pead sa küll vet. ametis kirja end panema aga ettevõtjaks sa ei pea end registreerima.

   Siis on meil olemas selline seadus nagu tulumaksuseadus, selle järgi on maksuba isiklikus tarbimises olnud vallasvara müük( selle punkti alla kuulub näiteks tarud ja muud seadmed aga ei kuulu MESI) ja maksustamisele kuulub igasugune tulu mis on saadud( välja arvatud Tulumaksuseaduse 4 peatükis toodud). Samas kui oled saanud tulu ei pea sa end üldsegi mitte registreerima ettevõtjaks, paned oma tulu lihtsalt tuludeklaratsiooni kirja ja toetad kohalikku omavalitsust. Kui aga sa oled ka midagi endale ostnud ja tahaksid selle tulust maha arvata pead hakkama ettevõtjaks sest muidu ei saa kulu tulust maha arvata. Kas siis hakkad FIE'ks või teed endale OÜ on juba enda vaba valik.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

.

.

Tormi, kustuta see. Muutsin oma kommentaari ära.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ettevõtlustoetused ...

 Osa foorumlasi peavad toetuse taotlemist alandavaks.Euroliidu heatahtli

 abi on minule vastuvõetav ja mitmeti hariv.Projekti kirjutamine pakub

 rahuldust ja vastuvõtmisel ning realiseerimisel oled leidnud piitsa ,mis

 hoiab sind mesinduse juures.

  Sissejuhatuselt shevi rikkamatele suunatud jutu juurde.250000 käibe

 saavutamiseks kulub mesinikul aastaid (nagu minul) ja see pole eesmärgiks.

 Kui vaja saab alati teha OÜ.Tulumaksust kulla mesinikud olete kaugel,sest

 Eesti riik lubab E -vormil  deklareeritud põllumajandussaaduste müügi

 tulust lahutada kuni 45000.Kui on tulem üle 0 algab maksukohustus.

  Väikemeemüüjad peavad end registreerima majandustegevuse registris

 ja omama perearstilt tervise tõendi.Nii väldite tuleviku sekeldusi.

  Eesti Konjuktuuriinsti kiri saadeti mesinikele kes on endast teada andnud.

 Küsitlusele vastamisel on mõte mesindusele toetuse saamisel ja mina

 vastan.

            Mikroe... Mart

Igaveses vaesuses

Ja nii meist tulevadki toetuste sõltlased. Toetuse mõte oleks selles, et saaksid jalad alla. Meil on see natuke teist moodi, raha tuleb kulutada võimalikult mõttetult.
250 000 käibe saavutad juba 3 tonniga.
Mesinduses käibe saavutamine pole mingi kunst, kunst on kasumit teenida .
Ja mesindus on ala kus arvastatavat kasumit ei teenita ning läbi tuleb ajada min. palgaga.

Pange mulle paberile äriprojekt kus 1 000 000 laenuraha investeerinud mesinik oleks 5 aasta pärast veel tegev, aga mitte kuuse all.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

yaya

Et lubab lahutada 45000. Kas tuletan meelde kui kiiresti käis käibemaksu muutmine?

Minu jutt ei ole suunatud rikastele

Mart kirjutas:

  Sissejuhatuselt shevi rikkamatele suunatud jutu juurde.250000 käibe

 saavutamiseks kulub mesinikul aastaid (nagu minul) ja see pole eesmärgiks.

 Kui vaja saab alati teha OÜ.Tulumaksust kulla mesinikud olete kaugel,sest

 Eesti riik lubab E -vormil  deklareeritud põllumajandussaaduste müügi

 tulust lahutada kuni 45000.Kui on tulem üle 0 algab maksukohustus.

  Väikemeemüüjad peavad end registreerima majandustegevuse registris

 ja omama perearstilt tervise tõendi.Nii väldite tuleviku sekeldusi.

            Mikroe... Mart

Minu jutt ei ole suunatud rikastele, kui juba hakata ettevõtjaks siis peaks ikka olema eesmärk saada tulu ja sellest tulust investeerida ja ka hästi seejuures ära elada. Nagu juba eelpool mainiti saab 250000 tulu juba 3 tonni mee juures ja kui oled ka toetusi saanud siis veelgi varem aga 3 tonni mett saad ju juba 50-60 perelt mis tegelikult ju on hobimesiniku kogus. Lihtsalt kui juba hakata ettevõtjaks siis alla 150 pere ei tule välja ja FIE all seda teha ei ole mötet.

 Sa siin mainisid et tulumaksust on mesinikud kaugel, mingilmääral on sul õigus aga sa unustad ära et tulumaksust saab küll maha lahutada selle summa aga sotsmaksu maksab FIE täie rauaga see number on ju suurem kui tulumaks. Pealegi maksab FIE omi makse aasta lõpus kõigelt tulult ja seda rahanumbrit järgmisse aastasse edasi lükata on keeruline, OÜ aga maksad siis makse kui võtad raha palgaks välja ja kui oled omanik siis on sul miinimumpalk ja ülejäänud raha võtad dividendidena ja maksad ainult tulumaksu.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Küsitlusest

Vastasin ausalt küsitlusele, selles ei ole midagi halba kui seda küsitlust kasutatakse sellel eesmärgil nagu kirjas oli. Enamus kes siin selle teema suhtes sõna võtnud on, näevad ainult halba. Mulle tuli see sama küsitlus postiga koju kuid eelistasin internetti. Küsitlus on vabatahtlik ja nagu ma aru saan ei kohusta millegiks. Kes ei vastanud küsitlusele siis pole teil hiljem moraalset õigust viriseda Eesti Mesinike Liidu  tegevuse, mitte tegmise ja kõige muu sellise suhtes.

   Teine asi: Mesinike Liidu liikmed on oma andmed andnud EML'e kuid see on omakorda edasi jaganud?!? Mul tekkis sellega seoses küsimus. Kas EML'l on õigus niisuguseid andmeid edastada kolmandatele osapooltele? Olgu või headel eesmärkidel. Äkki oleks pidanud luba küsima?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ettevõtlustoetused ...

 Ei saa mitte vaiki olla.Kahtlen kas oled OÜ juhatuses,sest sotsmaksuta elada

 ei saa,kui ei maksa hakkab tiksuma võlg miinimum palgagalt.OÜ seadusi ei

 tunne ja pole tarvis teada.Kasumist dividendide väljavõtmine on teada 

 saladus.45000 tulumaksuvabalt peaks jääma,kuid dividendi tuluga tehakse

 ilmselt midagi.Kui muudetakse tulumaksu vabastus siis saame mõnda

 parteid poliitiliselt praadida.

 Nimetu Otu miks hakkasid kasutama minul peas mõlkunud nime.Kasuta

 võimalust ja registreeri end.

 !000000 laenurahaga projektile pole mõelnud,kuid toetus selles suurusjä-

 rgus 2007-2013 on minu tööplaanis.Pane soliidne auhind mängu ja teeme  

 lepingu.

       Mikroe... Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ettevõtlustoetused ...

 Ei saa mitte vaiki olla.Kahtlen kas oled OÜ juhatuses,sest sotsmaksuta elada

 ei saa,kui ei maksa hakkab tiksuma võlg miinimum palgagalt.OÜ seadusi ei

 tunne ja pole tarvis teada.Kasumist dividendide väljavõtmine on teada 

 saladus.45000 tulumaksuvabalt peaks jääma,kuid dividendi tuluga tehakse

 ilmselt midagi.Kui muudetakse tulumaksu vabastus siis saame mõnda

 parteid poliitiliselt praadida.

 Nimetu Otu miks hakkasid kasutama minul peas mõlkunud nime.Kasuta

 võimalust ja registreeri end.

 !000000 laenurahaga projektile pole mõelnud,kuid toetus selles suurusjä-

 rgus 2007-2013 on minu tööplaanis.Pane soliidne auhind mängu ja teeme  

 lepingu.

       Mikroe... Mart

Ehh Mart, sul on asjad

Ehh Mart, sul on asjad natuke segamini. Kui sa teed omale OÜ siis sa ju oledki juhatuses, täpsemini juhatuse esimees ja kui tahad maksad omale palka ja sellelt sotsmaksu ja kui ei taha ei maksa. Kasumist võtad dividende välja OÜ'st ja sellel pole 45000 mingit pistmist, 45000 on FIE maksuvaba piir põllumajandussaaduste müügitulust.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ettevõtlustoetused ...

 OÜ asju ei tea ,kuid tervisekindlustust saab siis kui rahad makstud.Soovitan

 võtta perearstilt mee  müügiks vajalik tervise tõend.Kirjuta kui paber käes.

  Mesinduses tegutsemisks vajalik dokument.                                                Fiena saan maksuametiga hakkama kasutades erikontot ja ettevõtlustuludest suuremate kulude kandmist järgmisele maksustamisperjoodile.Raamatupidamisteenust sisse ei osta.

         Mikroe... Mart

to shev...

Uurisin kõnealuseid seadusi paari aasta eest ja hetkel kindlasti ei suuda adekvaatset vihjet leida, samas kuna mind ennast müügipool ei huvitanud, ei saa ma välistada, et tõlgendasin tookord võimaliku müügitulu maksustamise osa seaduses  tõesti vääriti, ehk siis tõde võib olla, nagu väidad. Igatahes ainuüksi sportlikust huvist tahan tookord loetud sedusesätted üles leida ja annan võimalikust vihjest sel juhul ka teada. Mis aga Su juttu FIE ja OÜ kohta puutub, siis nõus iga sõnaga ja soovitan soojalt igal tegijal, kel tõsine huvi mingisugusegi ettevõtlusega tegeleda, vormistada kohe OÜ, mitte panna ennast FIE´na märkimisväärselt kitsamatesse raamidesse.

Terv,

Robi

pärisorjus on tagasi

Nõus rebaseonuga. Pangast tuleb kauge kaarega ringi minna. Ilma temata oleks kõik asjad intressi võrra odavamad. Kuijutage ette, et kaupmees, tarnija, tootja ei maksa intressi kui palju toodangu hind langeks. Arvestadaes mesinusest tulenevat kaudset tulu peaks ka riik moka koomal hoidma. Haruldaselt sitt riik, naabrite juures põhjas ja läänes vähemalt antakse sulle võimalus ellu jääda vastutasuks kui sa midagi tarka ei tee. Meil pole alternatiivi orja aga edasi.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Vahemärkus

Eesti keelne sõna intress on inglise keeles interest, ehk maakeeli huvi ja lahti seletatuna kasum.

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

laenust

Väga piiratud mõtlemine on see, et pangad on saatanast. Poleks meil pangandust, poleks ka normaalselt toimivat riiki. Sügavamat põhjendust võib iga huviline ise netist otsida.

Kõik ikka oleneb sellest, millise ajutasemega laenaja on. Suur vahe on, kas paned laenatud raha kohe uuesti raha teenima, või raiskad soojal maal palmi all peesitades ära.
On võimalus 10 aastat raha koguda ( ja seda raha tuleb ka vahepeal targalt paigutada) ja siis äri püsti panna, või minna panka, võtta raha ja kohe äriga peale hakata, teenides kasumit rohkem, kui laenumaksetele kulub.
Lihtsalt enne on vaja korralik äriplaan paika panna ja arvestada, kas laenata või mitte.

Ja Murka, ei tea millest see riik peaks muidusööjatele maksma? Ikkagi nende arvelt, kes miskit TARKA teevad.

täiendavalt maksudest

lisan siia laenule lisaks veel mõttetera maksudest (sots maksust).
imelik suhtumine oma riiki ja maksudesse, enamus üritab vähem makse maksta aga kui pensioni ikka jõuavad siis on kõik kõrget pensioni nõudmas, andke aga tuld ja edendage selliselt oma riiki (kui just mõnda teist oma riiki just reservis pole)!!
Mesindus huviline Jass

laenust veel

lugedes "rebaseonu" makromajandusliku esseed ja teiste postitajate panku ja riiki sõimavaid postitusi olen üllatunud millest selline kurjus ja vihkamine. Olen ettevõtja aastast 1975 ja pole kunagi osanud arendada oma ettevõtmisi ilma laenuta. Vene ajal olid selleks sõbrad, tuttavad ja sugulased - pangast väikeettevõtjale raha ei antud. Laenu tagastamise ajaks oli tavaliselt 1-2 aastat ehk siis esimesest - teisest saagist sai laen tasutud. Me ei tundnud ennast kellegi pärisorjadena vaid olime tänulikud osutatud abi eest. Ka nüüd panka kasutades võtan teda kui abivahendit. Praegused hädaldajad on ennast lihtsalt lõhki laenanud. Oli ju iseseisvusaja alguse aeg kus meie "sõbrad targast ja ausast läänest" meile tünga üritasid teha, oli ju "vene kriis" see kõik pidi ju kuidagi ettevaatlikuks tegema. Kunagi põhja pool käies küsisin sõbralt, et kuidas ikka pankrotid ja makseraskused tekkivad? Lihtsustatult oli vastus järgmine:
a.võtad maja (firma) peale laenu
b.selle asemel, et kasutada laenu otstarbekalt ostad (liisid) kohe endale ja naisele uue auto, reisid, sisustad kodu uue mööbliga sest sisekujundaja!!! soovitas. Jne.
c. juht-firmaomanik palkas endale asetäitja ja põrutas ise perega aastaks soojale maale - tagasijõudes oli kõik untsus.
Ja see juhtus (juhtub) kõik ka nn. vanades lääneriikides.
Nii et kui noaga näppu lõikate pokumees, rebeseonu, karumõmm, Murka ja teised ärge süüdistage noavalmistajat. Ärge laske kurjusel ja vihal enda üle võimust võtta vaid ikka edasi. Kevad ju varsti tulemas.
Tervitades,
Tiit

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Lugupeetud Tiit viskab

Lugupeetud Tiit viskab nalja-aastast 75 firmaomanik?

Lubatagu küsida selgitust oma kalambuurile.

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

hehhh

mis Tiit - ma olin siis keska 10 klassis ja tegelesin omal käel värvifoto punnimisega ja slaidiga ja tegin kõva suusatrnni, mida tegelikult poleks pidanud üldse tegema ...
Kuid elu nõudis oma, keska jäi pooleli ja Lenska turg muutus tähtsamaks ...
Ettevõtlus või asi - kaheksa aastat ja ema tervis - kasvuhoone ...
Sead ja Luki ...
Mesi ja Lenska - ainuke hea ettevõtmine oli kurgi-tomati kõrval, kui välja arvata kohvriküüslauk talvel - sealsamas Lenskas ...
Ettevõtlus, kui nii võib öelda, on kandnud mind üles Murmanskini välja ja alla, Lukini ja Moskvani välja ...

Raha oli, nii kui ratsaobese s***a - osta oli ka ...

Paergast elan, nagu ''vatsta varna'' - ''may ass'' - vot siinkohal ühinen nende kommijatega, kes laidavad röövellikest ''ettevõtetest'' tulvil ''esimest eestit'' (sse pole puutumas kõiki !!!) - ja tööliste arvel rikastujaid ...
Vanasti, kes ikka miskõt tegišš, see sai ka ja omas vastavalt ...
Paergast tooda, kui tahad, kasvõi mett, ikka seda va krabisevat pole nii palju, et jätkuks oma järeltuliva ''võsa'' jaoks või eseenese jaoks ...

Teate - viriseda pole illoss - äsja tegisin seda - lugege ja mõelget tsiss ise kahh kaasa ja ärga kive tsiss lahmike moo pihta ...

parandus

üts sõna jups seal eelmises ''suusatrenni'' on - tuuu ''e'' klahv pisut juperdass

selgituseks

Paljud ju ei teadnud sellel ajalgi, et oli võimalus töötada nn. rahanduse all - see tähendab tänapäeva mõistes midagi FIE taolist. Muidugi piiranguid väikeettevõtlusele oli nii palju, et piirangud ainult olidki aga olid vähemalt oma aja peremees. Pokule - ega nüüdki vist FIE ole firmaomanik. Mesilastega tegelajale - siiras lugupidamine teie pere ettevõtmistele. Paljude väikeettevõtjate pereliikmete tervis siis ja nüüd on kahjustatud. Ise olen vast paar korda jutti nädala puhanud -tead ju isegi. Eelnev jutt ei ole mingil juhul hala sest selline elu mõnede hullude elulaad.
Tervitades,
Tiit

lolle jagub

kui pankade ja riigi kiitjad vaid teaks mis nende maksurahadega vaid tehakse, laulaks nad teist laulu. Ilma pankadeta ühiskond oli meil muinasajal, enne kristlastest sõdalaste ja juutidest pankurite sissetungi, käisime kõik nahksaabastega ringi, pärast seda ainult viiskudega. Hollandis ja Belgias on kogukonnad kellel oma pangandusüsteem mis intressivaba ,jube hästi tulevad toime ,eriti kriisiajal. Aga mis teha enamus eestlasi sünnib sadul seljas ja armastab oma "ärrasid"ja esimesel võimalusel kopeeerib oma isandate eluviisi. Muuseas mõned sajandid tagasi oli tavaline inimene õnnelikum, sest teda ei pitsitatud kuntslikult loodud vajadustega. Fakt on , et pangad on kurjast ja meie oleme enamalt jaolt sunnismaised , sissekirjutust ei ole aga lepingud pankade, sidefirmade ja muuga hoiavad meid kenasti ohjas. Mesindusega alustasingi 20 aastat tagasi sellepärast, et kui pidev võitlemine tasuvatel töödel ära tüütab, et siis rahulikult edasi toimetada, investeerin sinna tasapisi ja kui naabrid küsivad mis sambad (korpustarud) mul kuuseheki taga on ütlen , et need mu pensionisambad . Üle viskab see , et bürokraatiaga tahetakse head asja lämmatada - müün pikki aastaid kindlatele kundedele ja tagan kvaliteedi oma nimega ja siis pean hakkama tõestama riigile, et ma kaamel ei ole. Samas sulipoisid kes puhast rämpsu müüvad käivad sirge seljaga ringi.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Mu pole plaanis kiita riigi

Mu pole plaanis kiita riigi poliitilist aparaati. Samas ma eelistan pigem oma eesti riiki kui kellegi teist. Pangad on nagu nad on. Võiksid olla kliendi sõbralikumad, et ei tõmbleks nagu viimasel aastal näha. Laenu loen vahendiks millega saan oma plaane kohe ellu viia. Mul pole mingit soovi murka1 moodi minna tagasi muinasaega. Inimkond areneb ja varsti ( kes teab palju aastate pärast) lahkub osa inimesi teistele planeetidele. Murka kindlasti arvab, et milleks seda vaja on ja raha võiks mujale kulutada. Mitte miski pole igavene ja ka mitte planeet maa. Ma loodan väga, et minu eluajal ei põruta mõni asteroid või komeet maa peale. Väga sobimatu jutt mesindus foorumisse! Jätame riigi ja pankade kirumise postimehe ja delfi veergudele. Mesinduse foorumit kasutame sihipäraselt. Praegu näiteks on oluline mesilaste kaitsmine hiirte ja tihaste eest. Minu mesitarusid piirab umbes 10 tihast. Võrke panna ei saa kuna mesilased pole päris kobaras ja imateade lubab veel +10C.

tihased

Pane kuuseoksad lennuavade ette, okste vahele kipuvad vähem. Püstises asendis kimpu saab edukalt väikese naelaga lennuava kohale kinnitada. Kuuse oksad mesilasi ei sega samas ei lase rohke lumega talvel ka lennuava kergelt kinni tuisata. Lihtne odav ja loodulik ja ka keskonnasäästlik lahendus - kas pole. Ja ei mingit kosmosetehnoloogiat ja nailonkiudu.

A muinasaeg ei tule tagasi , aga oma vabaduse eest tuleb pisut võidelda. See vabadus mis meil hetkel käes, on illusioon vabadusest. Kosmos meid ei päästa vaid ainult teadmised kuidsas loodusega tasakaalus olla päästavad, mesindus ja mesilindude tundmine ja veel tähtsam tunnetamine on üks osa sellest. Vaata mis nende laenude abil maal tehakse - väetised , taimekaitse mürgid, maa kurnamine kuna ei kasutata väljavahetust, sest on monotootmine tänu laenusüsteemile. Lõpptulemusena põllumees vaevanägija vaene. Mesinik mürgitatud mesilastega jne. Ma ei sõltu ise sellest kuid maal elades on seda väga valus vaadata.

Ah veel

Külastan ja võtan siis sõna rohkem missioonitundest. Lihtsalt , et mesindust arendada ja ilma paremaks muuta. Probleeme saab ainult siis lahendada kui nende algpõhjusi tead. ainult sümptomitest ei piisa.
Loomulikult saan siit ka midagi uut teda, või kinnitust vanale teadmisele noh et teistel ka samad vitsad.

tihased

alfa kirjutas:
Praegu näiteks on oluline mesilaste kaitsmine hiirte ja tihaste eest. Minu mesitarusid piirab umbes 10 tihast. Võrke panna ei saa kuna mesilased pole päris kobaras ja imateade lubab veel +10C.

Aga miks sa ei kasuta kalavõrku(näiteks kartulivõrk lõika pooleks), sellest tiihased läbi ei poe ja mesilased saavad sellest ilusti läbi lennata, ka pole kevadel vaja nii täpselt ajastada võrgu eest ära võtmist.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

veel laenamisest

"Tiit I", mina küll ei eksponeeriks sõpru kes maja tagatisel laenu elamise peale kulutavad. Omamoodi käsitlus muidugi ülemaailmsest finantskriisi põhjustest et firmaomanikud kulutavad liiga palju ja käivad puhkamas. Sellise arusaamisega tehti Venemaal Oktoobrirevolutsioon, märksõnadeks bursui ja kulakud . Selline mõttekäik jutustab ise mõndagi ).

Oma tänulikkuses pankadele mõtle ka sellele et needsamad pangad viisid möödunud aastal Eestist välja 7,5 miljardit krooni. Peaaegu 1/10 EV aastaeelarvest läks pankade kitsale omanikeringile, mõnele perekonnale. Tänud igatahes )) ! Praegu räägitakse Baltikumis olevate pankade müügist. Ehk siis talupojad müüakse koos saba ja karvadega (=pankadele kuuluvate laenudega) uuele mõisnikule. See mõisnik võib olla ka Venemaalt, miks mitte.

Mõtlemisainet.

Ettevõte kes on võtnud suure laenu ja ehitanud tootmishoone. Seadmed on liisingus. Seal töötavad inimesed kellel on eluasemelaen 30 aastaks ja autoliising 5 aastat. Vanemal lapsel on õppelaen, varsti tuleb talle auto liisida. Õhtul läheb pereema poodi mille ehitamiseks on võetud suur laen. Sinna veavad kaupa veoautod mis on pangalt liisitud. Kartulit toodetakse suurtalus mille hoidlad ja masinad on pangalt liisitud. Leivavili toodetakse samuti. Lapsed sõidavad kooli bussiga mis on liisitud. Saad aru? Oleme end põhjalikult sisse mässinud. Siit tulebki see 1/10 EV eelarvest, me ei saa iialgi jõukaks. Me kodud ja autod kuuluvad pankadele. Riigile ei kuulu enam suurt midagi, kõik on erastatud. Järgmise aasta eelarve auk kaetakse ilmselt EE müügiga. Eesti majandusedu oli püramiidskeem.

"Iga vale peab olema piisavalt suur et seda kõik usuksid", ütles kes? Vihjeks niipalju et selle mehe tööandja ehitas kiiremini kui Eesti on taas "iseseisev" olnud üles Euroopa võimsaima riigi. Koos oma heade ja vigadega. Me ei OSKAGI kujutada ette elu ilma pangata, on ju? Ilma pangalaenuta?

Ja mis on see laen?

Meie pank läheb müts näpus küsib ise raha. Pankadevaheline laenamine. Seal liigutatakse kuvaril numbreid, meie pank lükkab need virtuaalsed numbrid kliendi arvele. Ja see klient TÖÖTAB selle eest pangale 30 aastat, maksab kümnist. Mis kümnist.. maksab poole peale pikaajalise laenuga. Millega kaasneb masohhistlik rõõm ja tänulikkus. Nagu Põrgupõhja Jürka kohe .

Üks mees tuli mu äialt auto ostmiseks raha laenama. Äi küsis:

- Miks sa ise ei osta?

- Raha ei ole.

- Mis ajaga saaksid sa mulle laenu tagasi maksta?

- No poole aastaga.

- Oota siis, osta auto poole aasta pärast.

 

Vaadake ja mõelge:

http://www.overstream.net/view.php?oid=n8axucl8txuz

http://www.overstream.net/view.php?oid=mgmfs3uvsjek

laenust veel

Kõige hullem, et seda raha pole tegelikult olemas. See on enamalt jaolt virtuaalne. Tema ainuke väärtus , on see et mõned tohmid peavad järgmised 30 aastat tööd rabama, et võlgu maksta. Mõelge selle peale.
Siunan siin panku aga tänu nende kavalusele ja aktiivsele laenubuumile. suutsin endale võlavaba väikese maja ehitada. Sõbrad ilkusid, 70 ruutu on kuut, ise ehitasid võlaga poole ja rohkem suuremaid. Mul nüüd mõnus olla ja tuli pragiseb pliidi all, neil kõigil näod pikad ja elektriküte miinimumile keeratud.
Alustasin 7000 kroonise ahelvarega 95 aastal. Toetusin maaameheloogikale ei võtnud laenu müüsin õigel ajal ning enda jaoks võitsin mängu.´
Kõige hullem on see, et need pankade kiitjad hakkavad halbadel aegadel ja hea meeaasta korral kõigi rahulike ja tasakaalukate meeste jalgealust õõnestama. Kui osamakse tähtaeg üle siis hakkavad ned reod alla omahinna müüma , et panka nuumata ja oma nahka päästa. Seda on teistel elualadel jube selgelt näha. Oma eluviisi saab korrigeerida - pank kubjas aga ei oota.
Rebaseonu mul hea meel näha, et mõtlevad mehed pole välja surnud.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ettevõtlustoetused ...

 Toetused ei ole  laen ja laenu mahategemiseks võiksite foorumis avada 

 kommenteerimiseks uue rubriigi.Toetust ei määri sulle keegi pähe vaid see

 tuleb läbi äriplaani välja võidelda.Vanaviisi jätkates suretame Eesti mesinduse välja.Purgikese müüjatega ei taha muu maailm tegelda ,nagu

 meie pärijad.Kui äriplaan näitab, et oma vahenditest ei piisa tuleb leida

  mõistliku %-ga laen.III taotlusvoorust võtan osa umbes 100000EEK investeeringuga kasutades laenu pooles ulatuses.

  Uurige võimalusi ja kasutage neid.See mida ütlevad foorumi onklid ei

 vii teid mitte kuhugi.

                Mikroe... Mart

              

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Mikroe... Mart

Esimeses lõigus hõikad maha et tegu on TOETUSEGA

Teises lõigus tuleb juba sujuvalt sisse LAENUjutt, pank pakub lahkesti sildfinantseerimist

Majandust ei sureta meie välja, seda tehakse meie eest

***

Mart, palun vaata need videod otsast lõpuni läbi. Puhka enne välja, võta mitu tundi aega.

Kui sa siis ikka oma juttu ajad, siis pole midagi teha.

 

murka 1- l on tuline õigus, see raha on loodud "out of thin air" e. õhust. Vaadake videot. Sama hästi võiks mina printerist raha trükkida ja Mardile anda. Aga seadus ei luba näed. Miks? Vot see on õige küsimus .

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ettevõtlustoetused ...

 Rebaseonu ja muud onklid te räägite aiaaugust,mina püüan tegelda aiaga.

 Teie ei ole aiast rääkimiseks küpsed ehk valmis.Põllumajanduslik ettevõtlus

 puudub,põllumajandussaaduste müügitulu puudub,pole äriplaani ei peas

 ega paberil ja nii edasi kuni 15 erinevat küsimust.Teile meeldib foorumis

 võtta sõna kõrvalistes küsimustes,mis mesinikku edasi ei vii ja sellepärast

 ma soovitustega ei tutvu.Laenu teilt ei taotle.

            Mikroe... Mart

 

 

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Mart- poiss

Ma juba imestasin et Mikroe... Mart on juba nii ruttu filmid läbi vaadanud aga ei.. kordab oma mantrat.

Noo, Mikroe... Mart, aga miks sa mu pakutud infot ei taha vaadata? Mina vaatasin sinu lingid küll kõik läbi. Sa ju välistad teise võimaluse eos. Või kardad et mul ongi õigus? (Ütlen saladuskatte all et ongi tegelikult). Sa vist ise usud ka mida reagid... Sest ma ei usu et mõnda majanduskillerit pisikese Eesti mesindust hukutama saadeti. . Olid Venemaalgi tõsiusksed kommunistid kes teenisid väärastunud süsteemi. Muide Stalin lasi enamuse neist Suure Puhastuse ajal maha..

Aja siis edasi näpuga paberist järge ja anna kõigest aru. 

Mardil, kui alustajal ettevõtjal

soovitan soojalt läbi lugeda üks raamatute sari, alustades esimesest raamatust.
Selleks sarjaks on Robert T. Kiyosaki ja Sharon L. Lecher-i poolt kirjutatud sari, mis algab raamatuga ''Rikas isa, vaene isa'' ...
Kogu sari on tervikuna müügil mitmetes raamatupoodides nagu näiteks raamatupoed Apollo ja Rahva raamat ...
On Rebaseonu poolt pakutud filmidele paras vaheldus ja teistmoodi vaatenurk rahale ja selle funktsioneerimisele, ehk siis juttu neis raamatutes finantsharidusest, mida ükski tavakool tänasel päeval kahjuks ei õpeta...
Ehk tuleb kasuks ''mesindusimpeeriumi'' ellukutsumisel/ülesehitusel

Rebaseonuga olen täiel määral nõus, lisaksin ka ise siia materjale juurde, kuid need pole ju asjasse ehk siis mesindusse puutuvad otseselt. Küll puutuvad nood meid valitsevasse süsteemsusesse, mis aga on ikkagi puudutamas seda niiöelda elu alust ehk siis raha ja tegevust selle energia ''raha'' ümber.
Elu ju keerleb igapäevaselt selle ümber - eksju ...

Ja Mart - edu Sulle ja anna teda, kuidas edeneb, jälgime huviga ....

Kui püksid täis on takkajärgi kõik targad, et oleks vaja olnud potil käia , nii et - harigem ennast Smile

jälle pisuke parandus

Sharon L. Lechter on ikka teine autor

ootan huviga

rebaseonu õhtusi postitusi ja äkki ütleb murka ka midagi mida interneti avarustel üleilmse fin.kriisi kohta uut kuulda on. Nalja nabani. Hoiatatakse ju ikka noori internetis valitsevate ohtude eest aga näe mis juhtub vanadegagi kui nad leiavad liiga palju arusaamatut infot. Kas siis kohe nii hullusti on mõjunud, et sa ei soovita Mardil isegi uue toetuse peale mõelda. Endal oli plaanis homme linnast söögikraami tuua aga ei tea kas julgebki minna - kas ikka need ostukeskused püsti ja kas midagi saada on sest ikkagi virtuaalraha eest püsti pandud. Ega see asi ikka hästi ei lõppe.
Aga mida sa rebaseonu mulle välja pakuksid - kuidas ma omale uue vurri saaksin. Enne mõtlesin ka toetust küsida nagu Mart seda teinud on ja omale midagi uut on soetanud (olgugi, et virtuaalraha eest). Ei tahaks ise küll olla eesti mesinduse hukutaja. Ja see suuuur puhastus ja kulakud ja need mahalaskmised - päris koledaid asju võib juhtuda.
Tervitades,
Tiit I

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

nujah

mis õpetussõnu sa mult ootad, tiit. Kõik oli eespool ära juba, loe veelkord läbi ja vaata videot.

Sa siis ei oska midagi muud vurri ostmiseks välja pakkuda kui toetus?

Mina pakun et müü mett, kasvata emasid, tee taruinventari. Tee tööd.

Mis meist saanud on.. Kõik on vaja ette ütelda mida teha.

Aga saabki nii olema et käsi on toetuse järgi pikal ja pea ega käed enam ei jaga.

Küll aga sõrmekesed klaveril

m.o.t.t.

Põ Õs

Kui sa internetiavarustest liiga palju arusaamatut leiad siis tasuks ehk midagi juurde õppida

Kerisin teemat veidi tagasi, Tiit- ettevõtja aastast 1975, esitab mulle selliseid küsimusi. ..

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ettvõtlustoetused ...

 Aitäh ristiisad rebin kohe pensionipileti puruks ja hobimesiniku staazi

 hakkan kirjutama ühekohalisena vaatan igaks juhuks üle ka jahivarustuse.

 Filmide ja soovitatud kirjandusega tegelen veenilaiendite operatsiooni ajal

 uuel aastal.Aitäh hea reklaami eest.Tutvuge kogu päevikuga ja loodan,et

 leidub järgijaid ja kaasalööjaid.Olen kõigile avatud.

  Aitab jutust projekt ootab.

       Mikroe... Mart

toetused kas ei või jah

Tean kolme inimest, kaks tegelevad mesindusega üks kalandusega kes nüüd kui pappivool läbi tahaks hirmsasti "priat" ja muid huvitavaid ametkondi oma turjalt maha nügida. Aga kes kuradile kolm tilka andnud sellega teadagi kuidas....
Aasta tagasi mõtlesin selle üle isegi, et äkki võtaks ja teeks. Seejärel hakkasin maad kuulama mis toimub. Viimaseks tilgaks, et sellelt teelt kõrvale astusin oli naabrimees, kes pria abiga uhked traktorid soetas ja sõnnikuhoidlat renoveeris nii, et nüüd iga kuu 30 kilo maksta aga piimahind maas ja pappi hoiavad tööstused kinni. Pank aga järgi ei anna. Nüüd müüb päranduseks saadud metsamaad, et ellu jääda
Keegi ei anna karantiid, et meehinnaga masu oludes sama ei juhtu. Mesidust ülisuurelt ka raske ette võtta turg meil peenike, ja kui mehe välja õpetad ,laseb ta jalga ning hakkab oma mesilat looma. Lolliga kes ise hakkama ei saa aga pole mesilas midagi peale hakata.
niikaua kui mujalt raha pisut kergemalt tuleb, pole mõtet sellega vaeva näha, kui ei tule ja norm tood ei leia siis tõesti peab hakkama panga ja lepingu orjaks. Mis puutub tööturutoetusi siis arvutasin välja, et kasulikum on abiraha võtta kui mäkerdama hakata. Sots maksuna maksad esimesel aastal juba kolmandiku toetusest ära.
Ja inimesed ärge unustage FIE vastutab kogu oma isikliku varaga - kui midagi totaalselt peffi läheb näiteks jõuab uus mesilaste haigus siia (piisab ka AHM), siis võivad pangad ja toetajad teid päris paljaks tirida. Aga nagu õeldud isiklik valik.
Mis puutub rikast isa jne. siis vaadake mis aktsiaturgudel pensionifondides toimub ja palju viimasel ajal tuleb välja , et targad analüütikud ostsid põrsast kotis.

Lai see toetuste teema

Teema hakkab kuidagi laialivalguvaks kiskuma, algne postitus oli vist toetuste suurenemise kohta Smile

Kogu minu lugupidamise juures mesilastega tegeleja suhtes tahaksin siiski öelda, et palun ära aja segamini reaalset elu ja ilukirjandust. Need Sinu poolt pakutud raamatud pole kirjutatud majandusteadlaste poolt, kirjanik isegi on avaldanud imestust, et kuidas tema teos selliseks bestselleriks on saanud.
Proovisin minagi üht neist lugeda, oma pool raamatut sain läbi, jah ilusti ja ladusalt kirjutatud, hakates hiljem loetu üle järele mõtlema, ei suutnud ma leida miskit rakendusväärset. Võib-olla oli asi minus...

Rebaseonule: vaatasin neid filme mitu kuud tagasi, äärmiselt mõtlemapanev. Vahepeal võtsin isegi taskuarvuti, pastaka ja paberi appi et paremini kirjeldatut mõista. Isegi kui nähtu vaid pooles ulatuses tõsi peaks olema, on maailma rahandussüsteemi olukord suht hämar ja praegune masu võrreldes võimaliku kollapsiga tulevikus on lapsemäng.

Kuigi ka mina olen pigem negatiivselt meelestatud pankade ja nende tegevuse suhtes lõpetaksin siiski oma kirjatüki mõttega, et kui pakutakse toetusi, tuleks need vastu võtta. Unustada ei tohi sealjuures seda, et edaspidi peab siiski oma jõul hakkama saama.

Huvitav küll - ''nimetu''

Toetusest sedavõrd, et tore on, kui seda antakse - aga hoopis parem on kuidagi ise, ilma igasuguse toetuseta, igasugustelt fondidelt ja muudelt instantsidelt hakkama saada.
Ma selline 50-ne päss, võibolla on mul vananenud vaated, kuid sellistest toetustest rääkides ütlen nii palju, et selliste nn toetustega kujundatakse välja kunstlikult abituse seisund. Selle tulemiks on aga iseseisva mõtlemisvõime ja loomingulisuse häving (ärge nüüd mulle selle arvamuse eest peksa tehke)
Pankade käest laenudega on selliselt, et nende laenude tulemusi me alles hakkame siin ja ka mujal alles lähiajal nägema ... ja aastatega maksta neile instantsidele intresside kujul peale nii palju, et summa on 1,4 kordse pealemaksu võrra suurem heal juhul, kui laenas keegi selle panga käest - tänan - sellist liigkasumit ma neile küll mingitel tingimustel ei anna. Kui keegi pole matemaatikas kodus ja intressi, mis pank saab, arvutada ei oska, võin õpetada, ehk puhub klaariks ...
Õnneks endal pole ühtki laenu kaelas ja ega kavatsegi võtta, majad, mets ja maad on samuti alles, mis päritud, ehitatud ja muidu soetatud. Ühtegi toetust millegi arendamiseks pole ka taotlenud ega kavatsegi taotleda ...
Nõus rebaseonu äiaga, me nagu ühel lainel vist ...

Nimetule ja teistele aga soovitan neid raamatuid ikka lugeda küll, pikad ja pimedad õhtud ees, ehk harivad pisutki kedagi teist kahh - ma omadest vitstest olen juba küll õppinud üht koma teist ...
Kirusin enda käitumist hulga hiljem - omad vitsad elik õppetunnid on kibedad, mis parata ...
See pole pelgalt ilukirjandus ja majandusteadusega pole sellel ka tõepoolest miskit pistmist

(nii muuseas küsin, miks need majandusteadlastest gurud siis toimuvat lahenda siiani pole suutnud, olgugi, et neid on ''armeede'' kaupa ja miks pole nad meid siiani korduvatest kriisidest majanduse vallas välja suutnud tuua ? )

Igasugu kirjandust jõutakse meil tõlkida, kuid esimene raamat tema ilmumisel 2001 ja meie keeles jäi küll suure silmadevahe tõttu märkamata Sad
Lugenuks ma sellel ajal seda esimest raamatut, poleks teinud selliseid otsuseid, nagu olen tänaseks kogenud ja läbi elanud, kuid nagu vanarahva tarkus ütleb, ''parem hilja, kui mitte kunagi'' ...
Selle pärast kirjutasin ka lõppu selle lause, et pärast püksilaskmist jne...
Sellest võiks palju kirjutada, kuid nagu eespool ütlesin, see pole mesindusega otseselt seotet...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

nonii..

http://www.maaleht.ee/news/maamajandus/maamajandusuudised/uhtna-talutehn...

Uhtna Talutehnika lõpetab panga survel oma tegevuse. Vaadake siis ette ja hinnake oma plusse- miinuseid. Kui pank ikka tahab mesinikult veebruarikuus oma doljat kätte saada. Muidu juhtub nagu Uhtna Talutehnikaga.