Vihm segab mesilaste tööd (Võrumaa Teataja)

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

http://www.w3.ee/openarticle.php?id=1033202&lang=est

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Miks kirjutatatakse sellist

Miks kirjutatatakse sellist jama? Kui mesi ei kristalliseeru siis on tegu kuumutatud meega? Iga mesinik peaks teadma, et see pole nii. Näiteks, lehemesi ei kristalliseeru ja okkamesi. Mõlemad on väga hinnatud mee liigud mujal maailmas. Härral on palju rapsi ja püüab õigustada oma mee kiiret kristalliseerumist!? 26 juulil vurritatud mesi mul veel ei kristalliseeru kuid on natuke hägusem. Kunagi üks klient kaebas mulle, et mu mesi ei kristallieerunud piisavalt kiiresti. Nende ainus lahendus on küsida teistelt mesinikelt ja nende arvamus oli, et ma lisasin suhkrumett juurde. No tule taevas appi! Pole mul viitsimist suvel suhkruda jamada. Ja üldse miks peaks keegi nii tegema!?

 Kui mesinik hakkab mett müüma peaks endale selgeks tegema mee käitlemise ja mismoodi saada kvaliteetset mett. Kuidas saadakse ilustat selget mett ilma kristallidetta! Selleks ei pea mett kuumutama mitte. Näiteks, kõige kiiremini kristalliseerub mesi +14- +15 C juures. Alla +5C mee kristalliseerumine peaaegu peatub.

Ka mee käitlemise vastu võiks natuke huvi tunda kallid mesinikud!

 

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

rumalus ruulib

Asjatundmatud ajakirjanikud teevad ka palju halba, levitades igasugu imelikke kuudusi. Kuid siiski saavad ka nemad oma algse info mesinikelt.

Kui rumal küsib lollilt, mis ta arvab, siis mis vastust sealt oodata?

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)

Selge ja hägune

On ju lihtne vahet teha vedela mee ja sulatatud mee vahel. Sulatatud mesi on vastu valgust vaadates selge, kuumutamatta vedel mesi aga hägune.

Okkamesi seisis mul purgis kaks aasta, nagu eile valatud. Ei mingeid kristalle.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja juki pilt

Okkamesi

Vabandust, mina ei ole leidnud ühestki kirjanduslikust allikast okkamee olemasolu kohta. Õietolmu analüüs on see mis näitab taime päritolu ja liiki. Millel põhineb okkamee olemasolu ja milline kuuse osa seda nektarit küll eraldab.

okkameest veel

soovitan uurida kevade poole noort kuuske - värsked kasvud on mesilasi täis, kuid ainult siis, kui soojus ja niiskus klapivad Smile

Pronksmedal (100p.)

Okkamesi.

http://www.anastasia.ee/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl?num=1228753917

Sellel addressil on mõni sõna okkameest juttu.

Kuumadel suvedel on kuusk küllaltki hea meetaim. Mida suurem on päevase ja õise temperatuuri vahe, seda paremini kuuseokkad "higistavad". 2006 aastal oli rikkalik okkamee korje.

Paistab, et sel aastalgi kisub sinnapoole. Naabrimees käis juba ütlemas, et ei saa kuusehekki pügada, paksult mesilasi täis. Eile,kella pool üheksa paiku lendasid mesilased veel usinalt. Eks nad lehemett korjasid.

 

Hmmmm

See on alfal õige - kuumutatud mesi ei kristalliseeru - parandaksin...
Ülekuumutatud mesi on see, mis väga kaua aega kristalliseerumise märke ei näita...
Paakspuu mesi ei kristalliseeru ja kanarbiku mesi samuti ...

Ometi saab neist kõigist teha väga edukalt võidemett Smile

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

õige alfa ja poku... olen

õige alfa ja poku...

olen isegi hädas olnud klientidega,kes nurisevad,et minu mesi ei kristalliseerunud...no oli selline kevadine ja suve algupoolne...vist paakspuu...-mine sa seleta kui lehest klient loeb,et õige mesi kristalliseerub...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

joon siin õlut ja

joon siin õlut ja mõtlen,et ega iga lits ja pede ei saanud vene ajal ajakirjanikuna põllumajandust kommenteerida,olid kohe sellised maaeluga kursis olevad inimesed,kes teadsivad,kes on oinas ja orikas,kult ja jäär...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ja turul müüb 70 eek

ja turul müüb 70 eek kilo...meil siin läänemaal kodunt 80-85 ...kurdab,et kehv saak ja müüb odavalt ka...äkki ASI natuke selles ka,et värske mee pähe eelmiste aastate mesi...