mida teha kui mesilased on ehituse peale pahased

Meil nimelt mesilased juba mitu aastat suure saare tüves elutsenud rahus ja rõõmus. Nüüd aga teeme kõrvalhoonet, hakkame parajasti katust peale panema, kuid see jääb nende lennuteele suht lähedale, samuti ka ehitajad.

Mida teha et neid maha rahustada, sest nii mõnigi sutsak ja juustesse lendamine... see pole just eriti mõnus. Või äkki ehitajad millegagi kokku määrda, mis mesilasi eemal hoiaks?

Kusjuures on nad viimasel ajal suht aktiivsed, sumin ja lend ei lakka ka ööseks. Kas see on normaalne või on neil miskit lahti?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mesilased

Mesilastele ei meeldi  higi löhn ja teised  spetsiifilised löhnad. Kui  paned mingit teodoranti vöi midagi muud sellist peale saad tunduvalt rohkem nöelu kui muidu. Vanemad mesinikud määrivad õllega kuid ma ei tea kas aitab. Kui peret ei taha ävitada ja puust kaa välja ajada ei taha siis tuleb teha öhtuti kui ei lenda. Mesilase lendavad  küll  öhtu hiljani kui korjet on . On kirjanduses isegi öeldud et kui jäävad väga iljapeale  pidid lehekese all ööbima ja hommikul vara koju lendama. Kontrollinud ma pole , täit tõde ma ei tea. Kuid tavaliselt lend löppeb 19 mest  ööpoole. Mönikord vähem teinekord rohkem. Kuid tööd peaks andma teha juba 17 paiku ,siis on lend  tunduvalt vähenenud.

Edu toimetamisel.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

olgu ehitajad kained ja

olgu ehitajad kained ja kõik ok...mingid õllejutud unustage...-kui tahate surma siis laske käia....

Ma peaks muidugi mainima et

Ma peaks muidugi mainima et naisterahvana puudusid mul kõik õlle ja muud läbu lõhnad, kuid ikka lendas üks juustesse, kui katuse otsas olin. Sad

Aga kas mingit suitsutamise varianti pole, et nad tsuti leebemalt võtaks?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ma võiss tulla sind oma

ma võiss tulla sind oma karvase kasukaga kaitsma tulla...kurdad,et öö läbi lendavad...-võin ka öö läbi sind valvata.......

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mesilastega.

Köige möistlikum on pere sealt ära viia.  See tähendab suitsuga puust välja ajada ,ning kärje kasti vöi taruse  panna.Kui seda praegu veel teha jöuavad mesilased kohaneda ja kui lisa sööta anda elavad talve üle. Ja kui tahad et mesilased seal puus edasi elavad  lase kevadel mesilas ema sealtaugus sisse ja teised lähvad kaa sinna.Kui aga sinna tagasi panemine on sinujaoks tülikas oota sülemlemis aega ja naad leiavad ise selle koha kui auk kinni pole pandud. Kui saa oled mesilased koos emaga puu seest kätte saanud ja taruse pannud tuleks taa viia  vähemalt 1km kaukusele sellest puust. Ja kui  2-3 nädala pärast pere kodu juurde tood ja paikutad nii kuidas sulle sobib ongi lennutee muudetud. Aga köige lihtsam viis eemaldada on raid. Ise tead millise tee valid.   

Et mesilased juustese kinni ei jääks pane pähe rätik. Mesilane kohe nöelamise mötega juuste  sisse ei lenda kuid kui taa kinni jääb  vat siis ta nöelab. Muidugi kui juba üks on nöelanud  levib mürgi ais ja siis nöelavad sadade kaupa.

Mesinik kasutab suitsikut mürki aisu summutamiseks .Taru avamisel antakse suitsu sellepärast et mesilased arvavad et taru pöleb, siis nad vötavad mee pöied mett täis ja naad ei nöela niipalju kui muidu.

Kui nüüd aga panna suidsik tossama lennu teele? ma ei tea kas see tulemusi annab ,kuid katuse tekijad vötab küll ära.

Edu toimetamisel

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

õlu

karumõmmi kirjutas:

olgu ehitajad kained ja kõik ok...mingid õllejutud unustage...-kui tahate surma siis laske käia....

Jut oli peale määrimisest  mitte sisse vötmisest. Minu vanaema vend kui läks mesilastesse pesi kääd õlleka kokku. aasta oli  siis enne 1940 aastat . Peale seda käis ta vene pool södimas,siis juhuse tahtel ka saksa poolel ja löpuks viidi sunni tööle edasised andmed puuduvad. Kuid enne seda oli tall 20-30 mesilas peret.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

määrid käed õllega ja

määrid käed õllega ja jääd sõjas ellu-kahtlen kas see ainult aitab....