Linnud jälle läinud

Mis toimub ? Eelmisel suvel augusti algul lendasid kahest tarust pered kõige meega minema. Siis arvasime, et süüdi oli umbrohu mürgitamine kõrval (70m kaugusel) asuval põllul. Eelnevalt paari mesinikuga nõu pidades panime enne mürgitust mesilased eelmisel hilisõhtul kinni ja lahti lasime kella kümne paiku hommikul. Kolme päeva pärast olid tarud tühjad. Tänavu mürgitati taas, umbes kolm nädalat tagasi, kuid see kord mesilasi kinni ei pannud. Eelmisel nädalal tarusid kontrollides ei hakanud silma midagi erinevat, kuid täna olid jälle kaks taru tühjad. Kõige imelikum on asja juures see, et tarud on vahetatud, pered toodud teisest külast kuid tarud olid asetatud samale kohale, kust eelmisel aastal mesilased ära lendasid. Kõrval asetsevates tarudes oli kõik korras eelmisel aastal ja on ka praegu. Kas viga võis olla tarude asupaigas või milleski muus?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Linnud läinud

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

  Kui juba eelmisel aastal linnud minema lendasid ,siis võib asi tarude asukohas olla küll .Ilmselt on seal maa sees mingid jõud mis mesilastele vastuvõetamatud. Minul läks üks pere tigetaks ei teinud tööd ,kuigi tarus oli kõik korras . Leidsin pendlimehe kes tegi kiirelt kindlaks ,et taru asub veesoonte ristumiskohal ,nihutasime taru ainult 1,5m antud kohast eemale ja asi nädalaga korras linnud nii rahulikud hakkasid tööle ja kurjust enam ei kusagil. Usun ,et sul maad kuhu tarud ringi paigutada on ,proovi ehk on sellest abi.

 

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

tagasi linnud.. tagasi

Sellise asja kohta ei oskagi midagi öelda. Mul pole kogemusi, minu linnud pole siiani jalga lasknud ja veesoontest ei tea nad ka midagi. Kui üks aasta ei korja hästi aitab ema vahetus ja järgmisel aastal on pere hoopis teine. Sama on tigedusega.

Muidu võib olla küll asi mürgitamises, pere jääb nõrgaks kuna kaotab palju mesilasi ning lõpuks hävib. Ära nad ei lenda nii lihtsalt, eriti kui haue sees. Ameerikas ja euroopa lääne osas oli ju mesilasperede kollaps. Mesilased lihtsalt kadusid. Süüdistati GMO'd, rapsi, telefoni maste jne. Meil siin teatakse ainult seda, et ameerikas kõik see oli kuid sama asi ka austrias, prantsusmaal ja saksamaal. Youtubes on videosid võimalik sellest vaadata, päris õõvastav.

Tuli meelde just Kunksmoori multikas, kus kapten Trumm linde püüdis päästa( küll teistsuguseid linde)... tagasi linnud . Kokkuvõtteks kahtlustan ma kõiksugu mürke, need hävitavad nii mesilinnud kui kõik elava maa pealt.

Kasutaja Lauriito pilt

anomaalia kolimisega seoses

Eelmiseid postitusi lugedes meenus mulle, et vanarahvas on veesoonte ristumiskohta asetatud tarusid hoopis poole suurema meetoodanguga seostanud, aga see selleks.
Endal juhtus selline lugu. Mul on 1 vana lagunenud taru nö sülemipüüdjaks ja harilikult sinna ka keegi läheb. See aasta olin laisk, ei viitsinud kohe kolida, viskasin sülemikasti kärgedega sisse ja ootasin, et sügisel nad ise sinna sisse roniks. Ronisidki, tõstsin kasti ettevalmistatud tarru, toitsin ja ravisin, alguses lasin kastis olla, siis tõstsin kärjed lamavtarus olnud kärgede juurde ja keerasin kasti kummuli, viimane kord võtsin tühja kastigi välja ja panin kõik talvekorda.
Nüüd vaatan - sülemipüüdja jälle sumiseb, pere on soojustatud ja kärgedega varustatud tarus roninud katuseta (eterniiditükiga kaetud) ja kärgedeta tarru ja kobardunud tühja seina külge.
Mis neil viga on, miks nad niimoodi teevad?
Ma saan aru, et mõnikord puu otsast tiritud sülemile taru ei meeldi (aastate jooksul on paar korda nii juhtunud), aga sügisel jonnimine?
Keegi oskab midagi tarka öelda?

 

 

Vaikimine on kuld, rääkimine hõbe, kirjutamine pole enamasti sittagi väärt.

siis koli

kärjed sinna järgi, kuhu mesilased läksid ja lugu sellega, kevade saabudes tõsta pere koos taruga sealt kohalt paika, kuhu nad jätadki - mis sääl keerulist