Mesilaste vargustung

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

No nii jama rohkem ,kui rubla eest . Vurritasin mee kärgetest välja ja panin siis nii nagu raamat õpetab tühjaks vurritatud kärjed tarusse vahelauataha mummidele puhastamiseks .See aga vallandas kaose minu muidu rahulikus aias ,kõigi viie tarukallal hakati toimepanema suuremat sorti röövimist .Mesilasi oli massiliselt ,üritati sissesaada nii ventilatsiooni avadest ,kui katuse servast ühesõnaga igalt poolt kus natukenegi mee lõhn tarust välja lekkis.Lennuavad panin kohe kitsaks nii 3 ,4 cm  ja siis sain karistada ,vargad läksid tigetaks lendasid ,kui pöörased ja saatsid mind igal sammul .Mis valesti läks ma ei tea aga järgmine kord viin kärjed 70m eemale põllule puhastamiseks, teistkorda sellist jama enam ei taha.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

röövimine

Mina ei lase kärgi ültse lakuda.  Panen kärje oidlase mida säilitada tahan ja mida säilitada ei taha läheb sulatamisele.  Mina sulatan 80-90% kärgedest. Sellega  vähendan vöimalust et aigus aiguste eosed, mis on kärgede sees või mis võivad seal olla et naad  ei leviks. Jätan alles  ainult kärjed mis on üles ehitamatta vöi üles ehitatud kuid ei ole kordagi  haudme all olnud. (erk kollased kärjed) . Köik ülejäänud sulatusse.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Varguse vältimine

Lennuava laius on maksimaalselt 1cm raami kohta, nõrkadel peredel vähemgi.

Tarus ei tohi olla liigseid raame, kõik peavad olema mesilastega tihedalt kaetud.

Kõik taru veidigi pikemaajalist avatuna hoidmist nõudvad tööd on soovitav teha õhtupoole, tugevamatel peredel ka hommikupoole kui mesilaste lend on veel minimaalne.

Kõik söödad anda tarusse õhtul. Samuti ka puhastamiseks vahelaua taha antavad kärjed. Mesilased puhastavad kärjed öö jooksul ära, nii et hommikul on soovitav need välja võtta. Prakeeritud kärjed võiks ikka puhastada lasta, vaha sulatamine on mõnevõrra lihtsam.

Taru konstruktsioon peab välistama mesilaste sissepääsu mujalt kui lennuavast, vajadusel esmaabi maalriteibiga, hiljem vajalik mesipuu remont.

Mistahes magusate eliksiiride õuest andmine soodustab vargustungi, 70m kaugus mesilast ei pruugi piisav olla, kui tahad ühissöömist korraldada, alusta seda õhtupoole ning suurenda kaugust tarudest veel mõnesaja meetri jagu.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Vargad kadunud

Ilmselt tegin vea, kui panin raamid puhastamiseks päeval tarutesse aga lennuavade kitsendamisega ja suitsu kasutuselevõtuga sai juba mõne tunniga asi korda . Edaspidi toimetan ainult õhtul tänud !