mee vurritamine

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mina vurritan mett järgmiselt ...-kaanetan kärjel ühe poole lahti,vurritan tühjaks.seejärel kaanetan teise poole lahti kärjel ja vurritan tühjaks...-valmis,lihtne kas pole...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

et,mis nippe teie kasutate...

et,mis nippe teie kasutate...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mesi

ma ei saa aru miks sa ühe korrkaga mölemat poolt lahti ei kaaneta. Mina kaanetan mölemalt poolt korraga ja siis  vurritan ühtepidi aeglaselt siis teistpidi aeglaselt. ja siis kiirelt kaa mölemtpidi. Kui kohe kiirelt vuritad   löhud kärjed ära. minu vurril saap  kärgi pöörata ilma vurrist välja vötmata. See aasta tegin vurri elektriliseks. Oli palju jäma ja peavalu. Nüüd aga töötab.

 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

jah...

jah...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kas tõesti ongi olukord

kas tõesti ongi olukord selline eesti mesilstepidamises,nagu vastuses minu teemaaalgatusele lugeda...asi kisub katastroofiks vaikselt...

aastal 1996 oli 22000 korjeperet ainult eestis...mis annab aluse väita,et neid rohkem on...selle vastuse peale küll mitte...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Vurritamine

Selle aasta vurritamised on vurritatud,kaanetan mõlemalt poolt lahti ja asi sellega ühelpool , kasutan nii nuga ,kui ka kärjekahvlit. Olen näinud ka kärjekaanetise eemaldamist kuumaõhupuhuriga aga ei arva ise sellest midagi .Saab küll kiirest aga kuidas se kuumus meele mõjub ei tea !

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

See mesilasperede arv oli

See mesilasperede arv oli kindlalt suurem. Siis varjati oma tegelikku perede arvu. Nüüd kui on plaan midagi sarnast mesilapassiga sisse viia võib lõpuks saada teada enamvähem perede arvu. Arvatavasti on see hetkel umbes 50000- 70000. Mesilasperede registreerimine tehakse kohustuslikuks. 15 mai oli see kuupäev kui pidi PRIA'le teatama oma mesilasperede arvu. Isegi üks pere tuleb registreerida! Ma ei tea kas see on juba seaduses olemas või alles tuleb. Igatahes mina pean seda õigeks asjaks.

Vurritamisest. Ikka nagu vanasti, kaanetad kaks poolt lahti ja alguses õrnalt ühelt poolt ja siis keerad ümber. Nüüd võib julgelt vurritada kuna osa teisel pool olnud meest on väljas. Ja jälle keerad ümber ning lased täis kiirusel. Radiaal vurriga ei ole muudkui ainult paned järjest hoogu juurde. Eile õhtu sai valmis selle aasta vurritamine. 2 nädalat seisnud kärjed tuli üles soojendada. Selleks kulus 3 päeva. Tegelikult on ikka kõige parem samal päeval vurritada kui tarudest raamid võtad.

Nüüd on teada palju tuli keskmine saak pere kohta. Kõige nigelam mee kogus perelt sellest ajast kui hakkasin kollaseid mesilasi pidama. Enne neid olnud aega ei tasu mainidagi, siis olin ma juba rohkem puu otsas. Siis ei mõõtnud ma mee kogust vaid sülemite hulka.

Mee vurritamine

Mee vurritamine on tore tegevus, tehakse seda siis üheraamse või 120 raamse vurriga, suuremaid pole käega katsunud. Paras vurri suurus oleks umbes 50 raami, siis on lahtikaanetajal ka tööd muidu passib niisama. See ei kehti muidugi kahvliga lahtikaanetajate kohta, neile kõlbab 2-4 raamne ja seda siis kui väntaja ka olemas.
Olemas on siis radiaal-,hordiaal-ja lähkervurrid, viimane küll õnnestunud nimetus pole kuna meenutab muuseumis nähtud nahast pläskut.
Kõige "õnnestunumad" on need 2-3 raamsed millel veel sõel ja mahuti ka all on, aga sangad tegemeta unustatud.
Või ei õnnestugi sinna roostevaba paberile sangu külge pannagi.
Äh, sõidan seenele.
Targu Taja

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

see minu meevurritamise

see minu meevurritamise teema oli nali...