Pokumehe blogi

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

 Mida kõike internetist võib leida :) 

http://naljaviljapuder.blogspot.com/

 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

lugesin...kurat peaks vist

lugesin...kurat peaks vist pokumehega kuidagist ära leppima...täitsa hea seda lugeda.ausalt öelda on natuke sant tunne sees küll,et siin omavahel sitasti ütlemiseks läks...see kuradi internet on juba säherdune asi,mis nagu soodustab kaklust ja sõda...

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Millal sa minuga riius

Millal sa minuga riius jõudsid olla, kui seni kenasti läbi saadud, nüüd äkki leiad, et riius? Ma olen alati öelnud, et kõik algab peast- mõnel puhul mõtlemine, teinekord jälle mädanemine.

Sellegi poolest pugejaid ei salli- kui viga näed laita, siis tule ja laida aga ära poe, sest see on madal eluvorm.

 

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pole nagu pugeja...selle

pole nagu pugeja...selle tõttu ka mitu töökohta lännu-kui midagi valesti siis ütlen näkku...aga eesti mesinike liitu kaitsen sellegipoolest...

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ei tea mis seda liitu

Ei tea mis seda liitu niiväga kaitsata on tarvis ja kelle eest? mina arvan, et mesinikke ja mesilasi oleks tarvis kaitsta.

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

EML

Liiduga on selline väike mõttekäik.

Kriitikat tuleb teha, kui see tundub olevat õige ja põhjendatud siis see viib asjad ikka paremuse poole edasi. Kui aga teha pidevat kriitikat, kuid samas kasutades EML hüvesi näiteks foorumis osalemine, kursustel osalemine jne. siis see tundub ühekülgne asi olevat, et ükskõik milline liit, selt või mis iganes organisatsioon on tugev ja elujõuline, kui tema liikmed peale otsese ja kaudse kasu panustavad oma jõu ja nõu ning teadmised organisatsiooni eksisteerimisse. Veelkord kriitikat oskame me kõik teha suurepäraselt aga küsimus sulle Pokumees. Milline on sinu panus, et mesinike organisatsioon oleks tugev, terve ja elujõuline?   

Jaanus

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Jaanusele

Foorumis osalemine küll mingi hüve ei ole, pigem on tervitatav, et siin inimesed üldse käivad. On palju foorume, kus külastusi peaaegu pole, rääkimata postitustest. Üks selline on ka teada tuntud foorum.mesindus.eu/ mis surnult sündinud, kuna eesti suurusel riigil pole mesinikke kahe samateemalise mõttekoja jaoks.

Et aga meie foorum püsiks ja ei muutuks sopaleheks, piisaks kui mõni proff EML-st ka oma arvamusega teemaarendustes kaasa lööks-kas või eeskuju mõttes.

Oma liikmemaksu tasumisega olen panustanud ka EML töö edendamisse , mistõttu on mul õigus ka vahel kriitiline olla, samas pole jätnud kunagi enda poolseid lahendusi pakkumata ja laimanud pole kedgi.

Mis ülejäänud panusesse puutub, siis seda on näha siin foorumis, kus tõstatan küsimusi ja avaldan arvamust ja jagan niisama enda vaimuvara ja kogemusi. Ka blogi ja selle kirjutamine on sama sihiga-läbivaks jooneks on reaalsuse ja kirjasõna erinevused alustava mesiniku pilgu läbi.

Milline on sinu panus?

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

EML

Kas EML ei võiks organiseerida ntx ühishanget?

Korjab soovid kokku ja tellib tehasest otse.

Kas siis inventari, ruhkrut, ravimeid?

Suhkrut läheb ullult üles sügisel, ostan Maximast 11.90/kg.

Või on tehtud midagi sarnast?

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Selveris oli augusti alguses

Selveris oli augusti alguses suhkru 25 kg kott 269 krooni, see teeb  10.76 kg. Iga aasta on läinud suhkru ostmine kallimaks kuid see aasta on erand Smile . Minu mäletamist mööda oli mingi aeg Säästumarketis kilo hind 11.60, ka see jäi augusti algusesse. Praegu on hinnad jälle 12 krooni juures kg.

 EML'ile pole mul midagi etteheita. Käin loengutel, mesinduspäevadel, saan lehte. Infoga varustavad piisavalt. Kõik see on nende korraldatud. Ei tea kas nad teevad seda entusiasmist või makstakse palka ka.  Veel sooviks, et ajaleht "Mesinik" muutuks ajakirjaks. Teades, et see pole majandulikult tasuv, kui sellegi poolest võiks ilmuda väemalt 6 korda aastas mahukam ajakiri. Aga üldiselt olen nende tegevusega rahul.

Pokule kiitus blogi pidamise eest, vahel ikka olen sattunud seda lugema Smile

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

EML teemadel

Minu mäletamist mööda pani EML mesindus foormumile mesindus.ee õla alla, et ei oleks tegemist surnud sünniga. Selle kohta oskab Tormi kindlasti paremaid kommentaare anda.  Lootus on, et ka mesindus.eu ellu ärkab! Mesinduses töötavatel kutselistel-ametimesinikel pole sellist aega, et tundide viisi netis teemasid kommenteerida, tuleb ikkagi tegeleda tööga ja edendada sel viisil mesinduse arengut Eestis. Näiteks kasutusele võtta uuemaid tehnoloogiaid, mesindamisvõtteid ja ka parandada kasutuses olevaid rass-tõuge, vastavalt võimalustele ka teistele kogemiusi jagada. Nagu ma eelnevalt mainisin, et kriitikaga võiks kaasneda ka ettepanekud, mida saaks reaalselt rakendada, muidu pole nendega suurt midagi peale hakata.  See, et sa avaldad foorumis arvamust ja mõtteid, ei tee veel mesindusorganistasiooni paremaks, elujõulisemaks jne. Selleks on ikka vaja hoopis teisi tegusid.

Minu panus? Viimane Ülenurmes toimunud mesinduspäev sai korraldatud selliselt nagu ta parajasti lõppkokkuvõttes välja kukkus. Eks neid väikeseid panusekesi võib lähima 20 aasta jooksul veel tulla.

 

Edu mesindusfoorumis!

 

Jaanus Tull (mesinik)

Tartu Aianduse ja Mesinduse seltsi juhatuse aseesimees

EML juhatuse aseesimees

 

 

 

 

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

veider

Kui minusugused foorumit sama mõttetuks, tundide viisi internetis istumiseks peaksid, nagu sa põlastavalt vastasid, siis sureks ka see mesindus foorum välja ja ei aitaks õla, ega ka tala alla panekust. Või milleks üldse see foorum sai loodud, kui mitte mesinduse edendamiseks?

 

 

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Mesinduse edendamisest

Tubli Poku ,kuulun sinu lugejate sihtgruppi ! Aga ainult foorumist mesinduse edendamisel jääb kahjuks väheks ,riik võiks  omaltpoolt ka midagi teha . Mõtlesin järgmine aasta tarude arvu suurendada ja asjaga ametlikult tegelema hakata aga ei ole lihtsalt võimalik , maksu-ja tolliammeti arust on just mesipuu see koht kus mummid saja-ja viisesaja krooniseid kupüüre trükivad .Väikeetevõtlusega alustamiseks peab ju mingil hullul põhjusel kohe hakkama makse maksma,mida keegi kuskil pastakast välja on imenud .Makse tuleks ikka maksma hakata sisstuleku järgi aga ,kui tulemit veel pole ja alustatud alles kevadel ja nullist siis ei ole see kahjuks võimalik osa mesindamiseks vajaliku kolagi on veel soetamatta puht raha puudusel .Kuniks riik ettevõtlust soosima ei hakka ei näe mina ka arenemiseks vaba teed ja spekulandid hangeldavad vabalt poola meega turul edasi .

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

veider küll

Ma ei loe küll enda poolt kirjutatud tekstist midagi põlastavat välja,  ei maksa tonti näha seal kus seda ei ole. Lihtsalt teatud osal mesinikest ei ole mahti aktiivsel hooajal siin osaleda. Kindlasti võiks ja tuleks kuidagi mesinikke ergutada aktiivsemalt foorumit kasutama (mitte ära hirmutama). Foorum on üks võimalikest vahenditest ja kohtadest kus infot liigutada ja koht kus mõtteid vahetada.   Kuid mesindust peaks veel muude vahenditega ja tegevustega edasi arendama. Jõudu tegutsemisel!

 

 

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kõrts ja kirik

Muidugi ei piisa ainult foorumist, aga see siin on peaaegu ainus koht, kus suure osa mesinike teed ristuvad ja saadakse omavahel  rääkida -see koht on piltlikult mesinike kõrts. Kõrts aga on teatavasti läbi aegade olnud sama tähtis, kui kirk...arendage seda mõtet ise edasi.

 

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

to Jaanus

Peale ajapuuduse on veel üks tegur, miks tegijamad mesinikud siin sõna ei võta: see foorum on viimase aasta jooksul üha enam ja enam nö. delfistunud. Kui peale oma soovituste lisamist on suur tõenäosus sõimata saada või soovitatakse sul end põlema panna, misjaoks siis üldse oma arvamust avaldada. Absoluutselt mõttetu on lisada oma kommentaar kui keegi selle peale irvitab, et ha-ha-ha, mina teen hoopis paremini, aga ei ütle kuidas see käib.
PS. see pole pelgalt minu arvamus, vaid nii mõnigi kogenumatest mesinikest on samalaadset suhtumist väljendanud Sad
Ja veel, lugesin Sinu kommentaari nii ja teistpidi, no hea kujutlusvõime korral saab sealt põlastuse ju välja lugeda, kuid toonitan veelkord, kujutlusvõime peab ikka eriti elav olema.

Ning Pokumehele: võrdlus kõrtsiga pole iseenesest paha, kuid eeldaksin mesindus.ee-lt natuke asjalikumat kui jommis kõrtsiloba, millest järgmiseks päevaks vaid ähmane mälestus on. Eesti mesindus pole just ülearu edukas, et me pikalt omale sellises stiilis edendamist lubada saaks.

Ning nüüd palun väga, nüüd andke tuld et miks oma nime all ei kirjuta!

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Muide viimasela ajal on ka

Muide viimasela ajal on ka delfi kommentaartid muutunud asjalikumaks, pole enam nii, et seal ainult nõmedus võidutseks, on väga palju asjalikke kommentaare.

Muide, kui soovida maailma muuta, siis alustada tuleks iseenesest.

Püüdes olla parem, leidub ehk mõni järgija, kes sooviks olla sinu moodi ja sellest saavad muutused alguse. Kuid eeskuju ei tohi olla anonüümne, tal peab olema nimi.

Arvan, et sinu anonüümsus on põhjendatud, sest kuidas sa kodustele seletad, et käisid jälle "kõrtsus" Smile

ps.Õnneks siinses kõrtsus saadud sinikad on virtuaalsed, ega reeda kandjat väljaspool tehismaailma.

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

küsimus

Mul jälle küsimus- üks pere ei võta sööta vastu. Lutitan ja potitan, vahetasin sööda teise vastu ja segasin mett hulka. Kõlgutavad ainult jalgu. Tea kas nad on ametiühingu teinud? Kärjes pole pea üldse mett. Teised pered vohmivad kahe suupoolega ja nõuavad lisa.

Ei söö

Kõht täis,pole ruumi
Nõrk
Haige
On veel võimalus, et ei leia ülesse.
Vaata sisse,ja jälle 3 võimalust
Korras
Teisega kokku
Likvideerimisele.
Edu Kalle

kas ema olemas?

rebaseonu kirjutas:

Mul jälle küsimus- üks pere ei võta sööta vastu. Lutitan ja potitan, vahetasin sööda teise vastu ja segasin mett hulka. Kõlgutavad ainult jalgu. Tea kas nad on ametiühingu teinud? Kärjes pole pea üldse mett. Teised pered vohmivad kahe suupoolega ja nõuavad lisa.

Enamus perede hädadest saavad alguse emast, kas ema on olemas ja kas on ka paarunud, mul ei võtnud seni sööta kuni ema ära paarus.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

närb isu

ema olemas, selleaastane paarunud tõuema

ruumi on

pere on kuuel raamil seega mitte väga tugev

Mis haigus seda põhjustada võiks?

nägin lesta ja panin kõigile fumisaaniribad

hea oleks ühe selleaastase sülemiga kokku panna aga sealt ema otsida on ekstreemsport. Jõhkrad elajad. Ma ei saa taru isegi lahti võtta praegu.

Metsamesiniku emadest tulevad suured ja tumedad mesilased. Rahumeelsed.

Jututoa moderaator

vilux õunaäädikaga

tehtud siirupit imestasid 3 päeva... no ma ei julgenud niipalju panna kui metsamesinik, sest lugesin välja, et sisaldab säilitusainet. teised ämbritäied tegin kodumaise õunaäädikaga ja polnud probleemi.. läks nagu kerisele Smile)  (ei järelda midagi)..

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mis toimub...jaanus ju eesti

mis toimub...jaanus ju eesti kõige suurem meetootja...ja poku tambib teda,nii nagu tuleb..

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tuleb välja, et sina oledki

Tuleb välja, et sina oledki foorumi suurim intrigant- keegi pole kedagi tampind. Kui sul loetu arusaamisega raskusi, siis võiksid viisakalt vait olla, et lollus nii silmi ei pimestaks.

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

siirupi kehv vastu vött

rebaseonu kirjutas:

Mul jälle küsimus- üks pere ei võta sööta vastu. Lutitan ja potitan, vahetasin sööda teise vastu ja segasin mett hulka. Kõlgutavad ainult jalgu. Tea kas nad on ametiühingu teinud? Kärjes pole pea üldse mett. Teised pered vohmivad kahe suupoolega ja nõuavad lisa.

Üks vöimaluson mida mina tean. Vahest on nii,et kui öhu temperatuur langeb liiga madalle. Ei taha mesilased lisa sööta vastu vötta. Siis pannakse sooja siirupit nii palju et nad jöuaksid enne öhtut sisse vedada. Jahtunud siirupit vastu ei vöeta. Muidugi kui emaga on probleeme ei taha  vahest siirupit vastu vötta. Juhani juures soomes tehti nii ,Kui vöeti viimane mesi tarust enne söötmist .Vaadati et munad on tarus löödi siirup peale kui teise söötmise ringiga selgus et möni pere ei vööta siirupit vastu otsiti ema üles ja vahetati paarunud ema vastu. Kirjanduses  kirjutatakse ,et 70 % peres esinevatest probleemidest on emades kinni.

 

Soomes oli emadevahetus ka siis kui kevadel ilmnes mönes peres lubi hauet vöi teisi probleeme.

edu vea otsingul.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mul keegi ei taha praegu

mul keegi ei taha praegu eriti sööta vastu võtta....isegi vahelaua taha pandud kärjed koristamatta...-põhjus...-õitsev lutsernihädal...ja mett tuleb päris kenasti,loodan,et ilmad jahedamaks lähevad...

tõsi on see,et...

...suurimat intriganti kui poku siin foorumis küll ei leidu,kas tõesti ei leidu inimest,kes pokumehe suu ükskord pauguga sulgeks.
A.T.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja summ-summ pilt

siirup

Mul kõik söövad hoolega va. üks pere. Võtab, aga minimaalselt. Tean ka põhjust. Põllumees tegi suvel tõrjet keset päeva, 2 peret hingusele, ja see viimane on kiduraks jäänud. Ju saavad ise aru, et ...

Paar päeva tagasi oli meil jälle kokkupuude. Esimene ilus ilm ja tema oli kohal keset päeva oma mürgipritsiga. Seekord siis Roundup, mis võtab kõik. Kokkulepet ses osas pole võimalik saavutada.

Mis Pokumehe blogisse puutub, siis VÄGA TORE JA ASJALIK! Tubli- tubli!!!

Ilusat sügist kõigile ja edu summidega!

Summ- summ

 

 

 

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

A.T.- le

Pokumees intrigant ?!

Arusaamatu miks sa ise Pokumehe suud pauguga kinni ei pane vaid kaasfoorumlaste abi otsid ).

Muide "suurim" on ülivõrre, korrektne oleks "suuremat intriganti". Suurim- seda saab olla vaid üks, on ju?

Lause teises pooles ma "kes" ette koma ei paneks. Ja küsiva lause lõpus ei teeks paha ka küsimärk.

Smile

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

foorumist

Üksteisega norides ei jõua see foorum kuhugi. Varsti ei taha keegi normaalselt siia kirjutama tullagi. Juba praeguseks on kadunud teemad kuhu minul oleks soovi midagi omalt poolt lisada. Kuidas keegi suhtub teiste kirjutamisse on tema enda probleem. Loeb ta välja sealt solvamist, halvasti ütlemist, vingumist, targutasmist, kirjumist jne. See on tema enda probleem ja võiks ignoreerida. Kuna vastasel juhul võib igas kommentaaris midagi sellist näha ja nii kaovadki asjalikumad kommentaarid. Ma ise olen hakkanud juba mõtlema, et mida ma siin ikka targutan Smile. Las targemad räägivad.

 Mul pole Pokule midagi etteheita. Kedagi otseselt pole ta küll solvanud. Jälle vist tõlgendamise küsimus?  Kui ma ütlen: käige seenele! Kas see on solvang või soovitus? Tõlgendamise küsimus.

 Karumõmmi jutt sellest kuidas temal nektar tuleb pole eriti võimalik. Mesilased ei saa ammu enam nektarit, ainult õietolmu korjavad päris hästi. Mul on samuti siin suured ristikupõllud ja õitsevad kuid nektarit ei tule. Jättes söötmise hilja peale pole enam kindel kas pered jõuavad sööda ära kanda ja kaanetada. Mõni pere võtab poole oktoobrini suhkrut vastu kuid mis pere sellisest talvel saab? Kevadeks on nad kurnatud, ennem jätta see viimane sööt kevadel andmiseks.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Alfale

Kas võiks rääkida eraviisiliselt emakasvatusest? Endla Mai juures käisin ära, see vageldamine on minu jaoks keeruline. Sain ma õigesti aru et ema on võimalik ka otse kupualgesse munema panna? See huvitaks mind, järgmise aasta plaanis on emakasvatus oma tarbeks.

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Pokumees - oleks tõepoolest

Pokumees - oleks tõepoolest viimane aeg isikute asemel teemale pühenduda

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

EMADE KASVATUS

rebaseonu kirjutas:

Kas võiks rääkida eraviisiliselt emakasvatusest? Endla Mai juures käisin ära, see vageldamine on minu jaoks keeruline. Sain ma õigesti aru et ema on võimalik ka otse kupualgesse munema panna? See huvitaks mind, järgmise aasta plaanis on emakasvatus oma tarbeks.

Selline asi on vöimalik küll. Selleks pannakse ema munema spets karpi kuhu on pandud ema kupu algmed.  Ise ma seda  kasutanud ei ole kuid selline karp on mull olemas. Osta saab aga siit http://www.paradiisimesila.ee/?mesilasemade-kasvatamise-inventar,43  Sellel lehel köige esimene. Ema pannaks karpi. Tema vällja ei saa sest ühelpool on  kuppu algmed ja teisel pool emalahutus vöre. Hea ema peaks 1ööpäevaga täis munema. ma isegi arvan et kiiremini. siis lased ema uuesti tarru lahti vöi vötad ema ära ja jätad  kuppu algmed sinna kasvama. emale teed asendus pere. Vöi vötad kupualgmed ära ja jätad ema alles tarru. siis peab kupualmetele kunts sülemi tegema. Selleks vötad igast perest 2-3 haudme raami pealt mesilased. Need on noored ja hakkavad kohe mune toitma toite piimaga.   kunts sülemise pannakse eidu kasti süüa (meeraame) . Vageldus raamid on sööda raamidega kaetud( alustad  kasti panemisel sööda raamiga siis vageltatud raam ja siis jälle sööda raam) vastavalt kui mitu vageltatud raami on nii ka sööta. 3 haudme raami kohta 4sööda raami kokku on kastis 7raami ja sinna  tuleb panna  20 haudme raamilt mesilasi.  Mina hoian vagla stadjumis (mina vageldan)1-2 päeva ja siis panen tugevasse peresse emalahutus vöre peale koos mesilastega . Enne töstan emalahutus vöre alt möned haudme raamid kaa üles aga ema hoian all. Ja siis oian vaklu munastaadjumist loetud 10 päeva ,kui on kinni kaanetatud siis panen inkupaatorisse ja seal on kuni koorumiseni. vöib ka samas peres hoida. Kui kupp on kaanetatud siis kupp puuristatakse,et kui ema koorub et siis teisi ära ei tapaks. Vageltamise korral on nii et ema vöib kooruda 1-2 päeva varem kui tähtaeg ja päris mitu päeva ka iljem. See oleneb kui vanu vöi kui noori vaklu vageltatti. Eelmisel aastal önestus 16 koorunud ema see aasta aga 100 ringis. Edu katsetamisel.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Teemas

Aitäh detailse kirjelduse eest.

pokule

kle poku,ma ei taha sinuga tüli norida aga sinu targutamisest ja õpetustest on tõesti siiber ja mitte ainult mulle. Parem tegele teemaga,et anda kasulikke nõuandeid algajatele kuna neid sul napib,sest oled ise nn. õpipoisi osas siis kasutad teist varjanti,et olla pidevalt tähelepanu keskpunktis.

Mis puutub õigekirja siis siin foorumis pea kõigil on sellega probleeme,arvan et iga koma ja küsimärgi valesti paigaldamise pärast ei tasu küll kohe ninna karata ja jälle õpetama hakata.

Siinkohal tahan tänada Tormit ,kes tegi õige märkuse.Loodame kõik üheskoos,et edaspidi muutub foorum sisukamaks ja töisemaks. Ants.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

tamm18

Milliseid tarusid ise kasutad ja miks?

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Antsule

Piisab, kui sa minu postitusi enam ei loeks, sest mida kasulikku need ikka sisaldada võivad.

Sellegi poolest võiksid mulle süüdistust esitades, tuua ka mõned näited.  Näiteks millise lingi ülespanek sisaldab targutamist ja ei sisalda midagi õpetlikku? Millises postituses ma juhin tähelepanu kellegi tehtud kirjavigadele?

PS.

Selle tähelepanu objektiks olemisega on nii, et mina pole oma blogi siia riputanud, vaid seda tehti minult küsimata, aga vinguma ja kaebama ma sellepärast veel ei hakka- ehk on algaja vigadestki üht teist õppida.

 

 

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Selle nupukese teema oli,

Selle nupukese teema oli, kui ma õigesti aru sain POKUMEHE BLOGI- miks te kirjutate siin söötmisest ja emade kasvatusest?

irw

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Hüva nõu

Oleks tarvis head kirjameest, kes kirjutaks nii, et mu suu lahti jääks. Samas poleks eesmärk suud sulgeda ikka täidetud. No mida teha selle Pokuga? Käte raiumine oleks  brutaalne. Foorumi keeld panna, see on hea mõte!-

Tormi pane pokule foorumi keeld, Ants ei saa muidu magadagi.

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Poku

Ah. Ää pane tähele.

Tormi. Enne kui näpuga viibutad vaata Poku panust foorumisse ja siis külalise tamm18 oma. Mulle on silma hakanud vaid iroonia tarude teemal Poku aadressil, ei midagi "sisukat ja töist". Et kes keskendub teemale või inimesele?

http://www.mesindus.ee/node/1087

Lugege Pokumehe blogi parem. Kõva panus mu meelest.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ma arvan sõbrad  , et

Ma arvan sõbrad  , et selle teema võiks üldse lõppenuks kuulutada!

Pronksmedal (100p.)

Naturaalne mesi

0801652114763 Olen Sinuga !00% nõus, aga mida teha nende võltsmesinikega, kellel see rahahnus nii suur on. Mina arvan, et peaks võtma nende meest proovi ja saatma laboratooriumi. Aga kas neid karistada saab, või võtta neilt üldse mesiniku  õigused ära.

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Foorumi keelust

Pokumees kirjutas:

Tormi pane pokule foorumi keeld, Ants ei saa muidu magadagi.

Kinnitan, et nii Poku kui Antsu hiljutine blackout oli minu organiseeritud Wink Ja teate, mis oli tulemuseks? Mehed plaanisid täna jutukas, millal koos musta kurge hakata manustama!

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

:)

Peaks mainima, et jutukas on tõesti teinud meie foorumi-ah mis foorumi, kogu mesinike suhtlemise palju mugavamaks ja seetõttu pole välistatud ka lähemad tutvused ja miks mitte ka reaalsed kokku saamised ja väike õlu.
Pole sugugi võimatu, et lähemal ajal üks mesinke ühine saunaõhtu just Pokumehe saunas aset leiab Smile
Häid mesinikke mahub korraga lavale 6. Ja sauna tehakse igal laupäeval alates 19:00 st.

Pronksmedal (100p.)

Jumal

Tere.
jälgin siin pidevalt toimuvat,vahel löön ka kaasa.Lugesin seda teemat algusest,et meelde tuletada.Lisaksin siia ka oma arvamuse.See küll ei ole minu ,kuid sama vana kui mesilane.RAHVAS on väärt oma JUMALAT.Kõik see elu on loodusseadus.Seda kujundada saame ainult ennast muutes.Ärme muutu siis alati isiklikeks.Igalühel on omad arusaamad.Kui keegi midagi kirjutab, õpime sellest või siis võtame endale teadmiseks et näe ma juba olingi sellest nii aru saanud.Kui ei sobi siis (Pokumehe tarkvara)vaidluses selgitatakse tõde.
Ja seda saab eriti teha Pokumehe saunas .Kuid kus see asub.
Silver