kuidas töötab

Pronksmedal (100p.)

Tere.

Kas keegi teab kuidas töötab masin kaanetise koorija.www.nbba.ca/images/uncapper2.jpg

http://www.bindaree.com.au/images/uncapper_spinner_300_2.jpg

Silver

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

kaanetaja

Pildilt küll aru ei saa, aga sarnased töötavad nagu autopesula harjad. Mastaabid on väiksemad harjad kõvemad. Ülevalt paned kärje sisse, Küljel oleva hoovaga liigutad kärje pöörlevate harjasrullide vahelt läbi, siis raam ülesse tagasi ja paned järgmise.

Töötab lihtsalt

Hammasrull naeltega koorib kärje,
Heinrich Allikivi koostatud raamatus ''Mesindusinventar'' on juttu selle masina tööpõhimõtetest lehkülgedel 75-76 ...
Joonised on endal kuskil ka olemas, igal juhul vene ajakirjas ''Ptšelovodstvo'' nr 9 aastast 1990 on sellist masinast jutt ja 12 numbris 1990 on joonised.

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

lahtikaanetaja video

Tõenäoliselt on tegemist sarnase tööpõhimõttega seadmega nagu selles videos:

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Pole paha

Pole paha

Mehaaniline kaanetaja ja tema

head küljed ja vead on praktiliselt samad, kui elektriliselgi - nõuab ideaalselt sirget ja vinklis raami, kui seda pole, siis kiilub kinni.
Suurte raamidega on pisut hullemgi, kui nende pooleste mõõtudega ja hoopis hulluks läheb asi siis, kui sisse panna paksem kärg, see tähendab, et magasinis jäetakse kärjetänava laius suurem ema munemise vältimiseks, siis alles hakkab tants rullide vahel. Ise eelistan auruga töötavat vibronuga, on küll pisut aeglasem, kuid saab ühtlase pinna ja kõverused tuleb nii ehk naa kahvliga järgi aidata.
See elektriline ja rullidega töötav on ühel tuttaval olemas, pole küll töös näinud, kuid usun, et sellelgi masinal on samad probleemid, mis videos nähtud mehaanilisegi.
Kaanetusliingi töötab samadel põhimõtetel, seal on elektriline ettevedu ja auruga soojendus hammasrullidel - mõned kasutavad kettkoorijat, kuid neid pole ise näinud, ehk kommenteerivad need, kes kasutavad.

Pronksmedal (100p.)

Ketkoorija

,kas seal on vast mõeldud raami ettevedu nugade vahele.Piltidel on näha et auruga kõetavad noad seisavad paigal. http://www.youtube.com/watch?v=1vAZ0P2Tp8s.

Silver

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

Meekärgede lahtikaanetaja

Just nimelt ketid käivad ringi ja veavad ühtlaselt kärjed ette. Kui vaatad veel youtubes teisi videosid siis saad parema ettkujutuse asjast. Sellele aparaadile käib veel deboxer ette, mis tõstab 10 kärge korpusest välja. Noad liiguvad vaskult paremale vibreerides ja soojenduseks oleks parem kuum vesi.

Jaanus

 

 

Vihmane ilm ja norimis tuju

Olete kunagi kokaraamatu järgi toitu valmistanud. Ajate näpuga järge, teete kõik nii nagu öeldud, tulemus kehv, ära ei tapa, aga süüa ka ei kõlba. Alati jäetakse midagi rääkimata. Masinad iseenesest ei ole kehvad kuid tekitavad juurde suure hulga probleeme ja lisa kulutusi.
Vaadake enne soetamist mõnda töös, protsessi algusest lõpuni ja alles siis otsustage.
Ps. noad ei seisa paigal liiguvad edasi-tagasi mõne mm.

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

See on õige vihje, et enne

See on õige vihje, et enne oleks soovitav mõnda seadet töös näha.

Lisaks eelpool mainitud, peavad kärjeraamide külgmised liistud sirged olema. Eesti raamimõõduga seadmeid on suht keeruline hankida. Kõige olulisem on veel lahtikaanetamist vajavate kärgede hulk. Mõne üksiku kärje jaoks pole küll mõtet sellist asja osta. Kui kõik tingimused on täidetud siis töö tulemus on küll väga hea!

Algselt oli vist see masin

töös http://www.youtube.com/watch?v=cs0Gcj8HSF4&NR=1

siin on liikumine näha, küll aga sisse niiöelda rullide vahele ei näe.

Jaanuse jutt külgraamide kohta on õige, eriti viimasel lingil töötava masinaga on ilmselt nii, et Hofmani õlaga raam sobib - teised vast mitte. Eks Jaanus teab täpsemalt rääkida, miks lai ülemine liist sinna masinasse sobitumas pole...

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

Tehniliselt suht keeruline

Tehniliselt suht keeruline kirjeldada, kuid arvan, et Langstrothi (Hoffmani õlaga) raami jaoks on need seadmed tehtud (Cowen USA, Beequip Austraalia). Eesmärk on korralikult raami liikumine ülevalt alla fikseerida ja selleks sobib Hoffmani õlaga raam, ülemine liist muidu jääb segama. Midagi sellist... Aga Maxandi seadme kohta ei osaka ma küll midagi öelda.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kaanetus masin.

silver7 kirjutas:

,kas seal on vast mõeldud raami ettevedu nugade vahele.Piltidel on näha et auruga kõetavad noad seisavad paigal. http://www.youtube.com/watch?v=1vAZ0P2Tp8s.

Silver

Mina olen 2 kuud sellise masinaga soomes töötanud. See masin on 1 osa tervest vurimis liinist. Sellel liinil oli lint mis töi mee kastid teisest ruumist vurrimis ruumi. Sealt läks kast selle masina raamile. Sealt tösteti öhu silindriga raamid kettile mida selle masina peal nääd teatud vahega. Raam liigub ketidega ülevalt alla, nugade vahelt läbi , noad liiguvad risti raami suhtes. Noad olid sooja öliga kuumutatud. ket viis uuesti töökörgusele lauale . Kui laud täis sai lükati   hüdro vöi öhu silindriga vurri. Täis raamid lükasid tühjad raamid vurrist välja. Vurri läks 120 raami lankstrot tüüpi. Tühjad raamid pandi kasti ja läks rullik  teed mööda samase ruumi kust täis raamid alguse said. Selle masina halb omadus on see et kui raamid ei ole piisavalt paksud kärjed siis jätab kaanetamatta.See tuleb kahvlika üle käiia. Selleks tehti lankstrot korpusse kuhu tavaliselt 10 raami läheb pandi mee korpuse 9 raami. Möte on see et mesilased teeksid paksemad kärjed.

 

Jututoa moderaator

Joonised

mesilastega tegeleja kirjutas:
Hammasrull naeltega koorib kärje, Heinrich Allikivi koostatud raamatus ''Mesindusinventar'' on juttu selle masina tööpõhimõtetest lehkülgedel 75-76 ... Joonised on endal kuskil ka olemas, igal juhul vene ajakirjas ''Ptšelovodstvo'' nr 9 aastast 1990 on sellist masinast jutt ja 12 numbris 1990 on joonised.

Kas Sa oleksid nõus jooniseid jagama/saatma?