lennuava tegemine kiirkorras...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ostsin siin enne jaani kasutatud tarusid-nüüd plaan nendesse tõsta kahekaupa talvituma pered,aga 24 raamised need tarud muidu,aga ühe lennuavaga.ise lolli karuaruga mõtlesin,et lasen puidufreesiga-ümmargusega---julmalt augu sisse-no mingi kindla mõõduga-näiteks 50mm...topiks mingi kanalitoru jupi sisse ja välisseina kinnitaks kaks lauda sinna augu peale-nii,et moodustuks kitsas-nii 8 mm pilu.täidiseks 5 peno...

on kellegil midagist muud kiirvarianti välja pakkuda-et ei peaks taru lahti lammutama pulkadeks...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kasutaja jänkuonu pilt

Ei paista just parim

Ei paista just parim lahendus olema.(mesilased kipuva kõiksugu pragudest topet nokkima) Lennuava kaudu käib ka niiskuse eemaldumine ja langetise tarust tuulutamine. Seega peab lennuava alumine serv olema tarupõranda suhtes kaldu ja ilma takistusteta. Ehk tasuks proovida perede jagamist lennuava keskelt vahelauaga. Lennuava samuti jagada pooleks täpse liistuga ja väljast laia laua või mingi vineeriga. Olen kusil sellist lahendust näinud.

 

 

Sobib, kui

paned toru läbi taruseinte ja toppematerjali ja lased alt üles, see tähendab nurga all augu sisse ...
Leidsin siit korpused http://www.mesindus.ee/node/522, kus sama moodi tehtud ja lamavale sobib ju samuti ...
Ülemine ava soodustaks kevadist kiiremat arengut ja alumisi olgu kasvõi kaks, kui soovid Smile
Ehk on kellelgi veel ideid

lennuavast

kuid kõigepealt jagan arvamust mokejeviga,et on aeg lõpetada need isikuvastased üksteisele ärategemise pahatahtlikud sõnumid,selle asemel pakun olgem üksteise vastu heatahtlikumad,sõbralikumad ja abivalmivad,selleks olen isiklikult valmis,mis puutub täiendava lennuava tegemisse siis teoreetiliselt nagu kõik oleks ok aga kuidas see praktikas toimib on omaette küsimus,esiteks see ava peaks olema põranda suhtes nõ. õiges kohas,no mitte põrandast kõrgemal,kui siis minimaalselt,muidu tekivad probleemid,teiseks praegu häirid ka mesilasi,sest tööd on omajagu,parem on leida mõni teine võimalus ja kui vaja siis teha see töö ära suvel kui taru on mesilastest vaba,kui olemasolev lennuava on ehitatud taru keskele siis on asi lihtne,poolita taru kaheks otse lennuava keskelt.

head töölusti-ants.

Aga kui

mõmmikul on lennuava mitte keset taru, vaid ühel pool servas, mis siis Sad
Las mõmmik ise kommenteerib, kas sobib või mette

kui ühel pool,

siis on tõesti nii,et tuleb asi ette võtta ja muidugi saab see teatud pingutustega ära tehtud,võimalus on ju veel üks taru muretseda.

lennuauk

Lamavtarus toimub õhuliikumine ja niiskuse eraldumine vaheleua ja otsamattide alt tunduvalt paremini kui lennuava kaudu. Tuleb neid kergitada sentimeeter. Pesa on kuiv ja novembris panen lennuaugu hoopis kinni.