K: Kus saab õppida mesindust?

Tere! Sooviksin õppida mesindust! Kas keegi teab, kus saaks õppida mesindust kaugõppes? Igasugune ingormatsioon on teretulnud!

  Lp: Allan

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

mesindus erialana

Eestis erialana mesindust enam ei õpetata. Pead valima mõne muu lähedase eriala.  Veel on võimalik käia mesindus kursustel ja õppepäevadel.

 

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Nii ta on- edendame mesindust

Edendame mesindust, aga sellist eriala nagu mesindus enam ei õpetatagi!

Väikese vihje, kuidas ja kus õppida, panen huvitujatele lingina, loodetavasti on abi.

http://www.kool.ee/?8618

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ise läksin

ise läksin ettevõtluskooli.äriideeks mesindus...õppinud kursustel.loomakasvatust ja veterinaariat õppisin kutsekoolis...

praegu vist reaalne võimalus olustvere...aga kaugõppekorras mesinikuks...-tõesti ei tea...

Tänan!

Ilmselt tuleb otsustada Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli kasuks, võimaldatakse õppida loodusmajandus kursusel, kus käsitletakse ka mesindusega seotud aineid.

 Tänan teid!

 Allan

Olustvere kool on hea valik.

Olustvere kool on hea valik. Kindlasti tuleb direktorile st. Hr. Pastakule "survet" avaldada, et mesindust taas õpetama hakkaks.

Igavene amatöör

Sai siis läbi 20nes mesindus hooaeg. Et saavutada mingil alal tunnustatud taset, tuleks alaga tegeleda vähemalt 10 000 tundi järjepannu. Mina suudan aastas mesindada maksimaalselt 1 000 tundi e. siis 6 kuud. Ülejäänud aeg aastast on lumi maas või muidu sitt suusailm. Ja nii tulebki iga kevad pärast pooleaastast vaheaega otsast alustada ja ei saagi minust prohvi, prohfi, proffi ... ,aga nii tahaks.
Tervitab Kalle

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Mesindus kaugõppes?

Talv on ees, tee omale teooria selgeks, kevadel võta omale 3 taru ja hakka pihta. Otsi vanem mesinik kelle käest nõu küsida. Ise tehes õpid kõige paremini. Internet on mesindusalast infot täis, kasvõi selle foorumi läbitöötamine võimaldab mesilaste pidamise ära õppida. Raamatutest Rohtla omad, ka video on siin üleval, "Aastaring mesilas".

Jõudu.

Kui sulle just diplom oluline on.. Kui vene keelt mõistad, siis pakun et Venemaal on kindlasti võimalusi kaugõppeks. Neil on kõrge tase. Ilmselt tuleb siis Venemaal käia eksameid andmas. Käis Tootski Venemaal mõisavalitsemist õppimas.

***

Krt aga jama ju tegelikult. Eestis ei õpetatagi mesindust?

Kutsekoolid, kes tahaks mesindust õppekavasse võtta?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

HIIUMAA AMETIKOOL-seal

HIIUMAA AMETIKOOL-seal täiskasvanute õppe raames nii kursus algajatele kui edasijõudnutele....õppekava koostatud selle aasta märtsis alles...see edasijõudnutele hõlmab ka mesilasemade kasvatust...

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Vastuseks

Vastuseks küsimusele: Maaülikoolis on kaugõppe vormis mesinduse aine olemas küll. Õppejõuks oli Priit Pihlik, kui mälu mind ei peta. Iseasi kui põhjalik see on, sest aine nagu ikka kestab vaid ühe semestri, aga mingi teoreetilise pagasi peaks ikka andma.

PS! Ma ise ei ole seda kursust läbinud, tean vaid, et see on seal olemas.