taruvaik

Tere!

Uurin (Tartu Ülikoolis) erinevate materjalide, sealhulgas taruvaigu mõningaid omadusi. Sellest võib olla ka praktilist kasu mesinikele, kui  taruvaigu kasutusvaldkond hakkaks laienema.
Edasiseks uurimistööks vajan erinevatest piirkondadest taruvaike koos
selle piirkonna taimestiku iseloomustusega. Mida detailsem taimestiku
iseloomustus, seda parem. Muidugi huvitab mind nende taruvaikude hind. Esialgu kujutan ette, et igat liiki taruvaiku võiks olla ca 100 grammi, kuid lõplikult sõltub see ka hinnast ja sellest, kui palju erinevaid näidiseid on
võimalik saada. Meelsamini kasutaksin üht liiki taruvaiku ca 150 g.
Taruvaik ei tohiks olla lahustatud. Ka sooviksin üldiselt, et see oleks
võimalikult värske, või et samast piirkonnast oleks vana ja värske
näidis. Kas on huvitatud mesinikke, kes mulle teaduslikeks
eesmärkideks taruvaiku müüksid, ühtlasi lisades andmeid korjepiirkonna
ja aja kohta?

Lugupidamisega,

Maiu Varner

P.S. Eesti Mesinike Liidu postkast paistab vähemalt alates 13. septembrist  täis olema, aadressil eml@mesi.ee saadetud kirjad tulevad tagasi ning ka aadressil eml.office@mesi.ee meilitud sarnasele palvele ei tulnud vastust.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja juki pilt

Taruvaik

Hea eesmärgi nimel, võin anda taruvaiku tasuta. Aga selleks on vaja teada täpsemaid andmeid,millise kvaliteediga, kellele, millal ja kuhu taruvaik lähetada.

 

Kuhu saata

Aitäh vastuse eest!

Üks aastane katse on möödas ja  praegu planeerime järgmist, mitmeaastast katset. See algab kas tuleval suvel või sügisel, nii et suurt kiiret ei ole. Samas näitab elu, et kunagi ei alga ettevalmistus liiga vara. Taruvaigule mingeid erilisi nõudeid ei ole. Ta võib olla sodine ja sisaldada vaha - lahustan teda etanoolis, jäägid vajuvad põhja. Aga selle vastu, nagu öeldud, on küll suur huvi, mis laadi taimestik on korjekohas - ja kõige muu vastu, mis selle taruvaigu koostises rolli võis mängida. Seal võib olla faktoreid, mida ma ei oska küsidagi, mesilaspere mingid karakteristikud vms.

Taruvaigul on minu katsetes ilmnenud puidulakina üks eriline eelis kõikvõimalike kommertslike pinnakatete ees. Ja järgmise katsega ma püüan uurida, millel põhineb toimemehhanism ja kas minu hüpotees selle toimemehhanismi kohta peab paika.

Ma arvan, et taruvaiku koos lisaandmetega võiks saata TÜ uue keemiahoone aadressil minu juhendajale, aga ma arutan temaga läbi, kuidas on kõige parem, ja postitan siis aadressi.

 

Parimate soovidega,

Maiu Varner

 

Kuhu saata - aadress

Austatud mesinikud!

Jätkan teemat taruvaigust. Kes soovib taruvaiku saata teaduslikeks katseteks, võite selle postitada professor Ivo Leito'le aadressil Tartu Ülikool, Keemia Instituut, Ravila 14a, 50411 Tartu.
Taruvaiku võiks olla 100 - 150g, juures peaks olema võimalikult palju andmeid kogumiskoha taimekooslusest (aga isegi kui on öeldud vaid, et Lääne-Eesti segamets - seegi on andmestik), kogumise puhtus ei ole oluline, seega võib olla kogutud kõige lihtsamal võimalikul viisil ja võib sisaldada vaha ning muid jääke. Kaal on arvestatud muidugi koos jääkidega.
Kes on nõus katseteks müüma taruvaiku, teatage palun, milline hind Teile sobib - kas siia foorumisse või aadressile maiu.varner@gmail.com.

Parimate soovidega,

Maiu Varner