Mesi

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Küsimus selline ,miks mesi ei kristalliseeru ,vurritatud said ainult 100% kaanetatud kärjed ,kõik mis ei olnud kaaneall söötsin tagasi . Aga mingil põhjusel mesi mis võetud juuli algul ja ka  augusti lõpus  ei kristalliseeru .Lisa sööta ma  suvel kasutanud pole , kui normaalne selline asi on !

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

mesi

Minu meelest normaalne, alles oktoobri esimene pool, mul kolmandik vedela moodi, kolmandik hakkab varsti suhkrustuma, kolmandik suhkrustunud.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kristaliseerumine

Olen  kuulnud et lehe mesi ei kristaliseeru, kuid endal selline kogemus puudub.

Kanarpiku mesi kaa ei kristaliseeru.

ei kristalliseeru

talveks söödan mesilastele suhkrut just selleks, et suhkrumesi ei kristaliseeru. Vot!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Lp.Nimetu kes iganes sa oled.

Just talveks olen ka mina söötnud neile suhkrut aga alles peale meevõtmise lõppu ,kui juhtusid lugema siis eelpool mainisin ,et suvel lisasööta ei anna ja kaanetamata mee söötsin linnukestele tagasi  .Pigem usun ja sain kinnitust sellele, et temperatuuril +20 mesi nii ruttu ei krisalliseeru aga just selline on minu hoiuruumi temperatuur. Pole vaja delfiliku lahmimist ja kaudselt süüdistada rikutud mee tootmises, seda ei taha ise ja veel vähem annaks sellist solki mõnele tuttavale,sõbrale  ,mina realiseerin oma mee suguvõsasiseselt  . Ja veel on mul pisike ettepanek kodulehe mesindus.ee toimetajatele ,et vältida sellist delfiliku targutamist ,võiks saada kommenteerida ainult sisseloginud kasutajanimega külastajad .See hoiaks kätt pulsil nn.teiste mesinike  halvustajatel ja ei laseks selliseid anonüümseid pulgaga sorkijaid teisi omavahel riidu ajada.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja juki pilt

Suhkrusööt

Kristalliseerub ka suhkrusööt väga hästi.

Aga, kui mesi ei kristalliseeru tuleb seda jälgida ja mitte klientidele jagada. Teise mee hulka ka mitte segada, kui tekib käärimine (mesinikule üks halvemaid võiamlusi ) on kogu mesi rikutud. Soovitan oodata ja vaadata mis juhtub, kindlam viis teada saada on mesi laborisse viia.

mesi

Sai just keldris käidud, nädalaga olukord kõvasti muutunud, umbes 10% veel vedela moodi kusjuures pooled juuli lõpu võtust ja pooled sept alguse võtust.

Paakspuu mesi ei kristalluseeru, sel aastal seda vähe kuna sadas pidevalt aga eelmisel aastal olid sellega purgid kevadeni  siiru-viirulised, vedela kogumid suhkrustunu vahel.

Eelmise aasta kristalliseerunud mesi oli hulga pehmem kui selle aasta oma.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Vaata parem peeglisse, kes

Vaata parem peeglisse, kes tegelikult lahmib.See nimetu küll midagi solvavat ei öelnud, vaid avaldas arvamust enda mee kohta, millal tema mesi ei kristalliseerunud.

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

sama siin

Mul sama kogemus,aga see oli ainult ühelt perelt ja juulikuu alguses võetud mesi..ja nii mitmed aastad järjest.Kahjuks suri see pere välja ja viimased kaks aastat pole enam seda juhtunud.3-4 aasta tagust mett seisab mul ühes purgis siiani huvi pärast alles ,nagu äsja vurritatud...köögikapis,ei ole suhkrustunud ega käärima läinud.Küsisin ka siit tookord foorumist targematelt...nii mõnelgi oli ka sarnane kogemus ,aga põhjust ei saanud ikka teada.Muidugi võib ju laborisse viia,aga sel pole ju minu jaoks tähtsust,peaasi,et ma ise tean,et see on puhas ja hea mesi.

sama siin

Mul sama kogemus,aga see oli ainult ühelt perelt ja juulikuu alguses võetud mesi..ja nii mitmed aastad järjest.Kahjuks suri see pere välja ja viimased kaks aastat pole enam seda juhtunud.3-4 aasta tagust mett seisab mul ühes purgis siiani huvi pärast alles ,nagu äsja vurritatud...köögikapis,ei ole suhkrustunud ega käärima läinud.Küsisin ka siit tookord foorumist targematelt...nii mõnelgi oli ka sarnane kogemus ,aga põhjust ei saanud ikka teada.Muidugi võib ju laborisse viia,aga sel pole ju minu jaoks tähtsust,peaasi,et ma ise tean,et see on puhas ja hea mesi.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

vedel mesi

Kunagi 5 aastat tagasi kurtis üks kunde, et temal ei kristalliseeru mesi. Mina selle põhjust öelda ei oskanud, igatahes suhkrut ta ei saanud. Mee mitte kristalliseerumine ei tähenda kindlasti, et tegu oleks suhkrumeega. Lehemesi ei pidavat kristalliseeruma ja teatud temperatuuridel pidi jääma vedelaks. Alla +5C mee kristalliseerumist ei toimu ja +35C juures kristallid hakkavad sulama.

Tegelikult olete te päris õnnega koos! Mul on kogu mesi kristalliseerunud. Kuna ma hoian neid 25 kg'stes nõudes siis on selle purki panemisega ikka tükk tegemist.

Mul tekkis küsimus! Mitu kilogrammi mett pere kohta on keskmiselt normaalne saak. Arvestame lõuna-eestiga ja korpustarus peetavaid mesilasi. Ma tean palju ma ise keskmiselt saan kuid kui hakkab analüüsima keegi Tallinnast siis kui suurt saaki tema peaks võimalikus?

Veel vedelast meest

Ikka õnnega koos! Paljud soovivadki just vedelat JA naturaalset mett. Olen kuulnud, et näiteks Altais kunagi ei kristalliseeru mesi. Väidetavalt ka paneelmajades hoiustatud värske mesi ei taha kristaliseeruda hästi. Selle suve kliima oli Eestis pisut omapärane. Võimalik, et see jättis jälje saadavale nektarile. Kevadeti üldiselt õunapuu õitel on mesilasi vähe, kuid sellel aastal oli olukord vastupidine. Võimalik, et ka korjemaa koos taimestikuga on (oma omadustelt) muutunud...

meesaak

Tere!
Kunagi esitasin sama küsimuse ühele vanale mesinikule ja vastus oli 5 kuni 100 kiloni ehk siis vastust ma ei saanud. Nüüd kui teen enda jaoks mingit äriplaani arvestan min. 20-30-ne kg - seda nii lõuna kui põhja osakonnas. Järgmisel aastal mõtlesin eraldada tootmisperede meesaagi arvestuse teistest peredest. Parim saak põhjas oli 49 eesti raami mett ühest lamavast tarust kollastega (24-ne lamav, kahe täismagasiniga, lennuavad ühel pool). Samal aastal lõunast eesti raami korpustega + 1/2 magasinidega - keskmine ca´70kg. Nüüd on juba kuulda, et tehakse äriplaane 100 kg pere kohta - sinnani on mul veel pikk maa.
Küsimus ka sulle alfa kuidas arvestada mesilaste hulga vajadust ca´ 10- 15- le paarumistarule ja mida arvata mesilaste uinutamisest paarumistarude tarbeks nagu seal videos näha oli. Igal juhul tööviljakuse tase oli muljet avaldav. Ehk siis mitu peret elavad ja töötavad 10-15-ne paarumistaru jaoks?
Parimate soovidega

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

...

Ma tegin ka siin plaane ja värke, arvestasin pere kohta 50 kg kuid nüüd mõtlen, et nad peavad seda üle pakutuks. Muidu oli mul selle aasta keskmine kõvasti üle selle 50'ne kg pere kohta ja see meeaasta oli üks nirumaid. Liiga optimistlikud arvestused ei ole kunagi head, tuleb olla pessimist ja saada hea tulemus.

 Paarumistaru mesilasi panen ma tunde järgi. Minu üks paarumispere koosneb 3 raamist, suurusega pool pooleraamisest eesti magasini raamist. Mesilasi läheb vähe, umbes 1000-1500 tk (100-150g mesilasi). Emad paarusid ilusti, kadus ainult üks paaruma läinud emadest. Uinutamist pole veel proovinud ( tahaks ära proovida) kuid sellel on mõte siis kui näiteks teha 50 paarumispere korraga. Eesti oludes on vähe mesinike kes nii palju emasid korraga kasvatavad. Mina tegin see aasta 15 paarumispere ja kokku paarus paarumistarudes suve jooksul 5+14+15+1 ema. Ma tegin paarumispered erinevatest peredest võetud mesilastega (segasin krantsid,  kollased ja krainid ühte). Võtsin perest raami ja raputasin kasti, läksin järgmise pere juurde ja jälle ühelt raamilt mesilased kasti. Raamil on umbes 250 g mesilasi. Keset päeva olid lennumesilased enamasti väljas ja raamidel ammed ja noored. Kui mesilasi jäi paarumisperesse vähe siis raputasin noori mesilasi juurde. Lennumesilased lendavad minema ja noored jäävad. See oli muidugi julge tegevus, tegelikult on oht et nad ema piiramisse haaravad( hiljem mesilasi juurde lisades). Õnneks seda ei juhtunud. Suurim äpardus oleks kui paarumispere minema lendab noore emaga. Mu tuttavalt nii läkski, ainult paarkümmend mesilast jäi. Kuid temal on tumedad krantsid mesilased. Jube tigedad minu jaoks. Ma olen harjunud  vaatama paarumiperesid ilma kaitsevõrguta ja suitsuta. Puhtad krainid ja kollased on paarumisperes täiesti rahulikud. Nad ei kipu nõelama. Krantsidega nii lihtne pole.

Pildil on üks paarumispere raam. Liistuta raamid on paremad kuna siis perel on rohkem ruumi ehitada kui neil tahtmist on.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

uinunud

arutleks nii, et raputad kasti nii kollast, krainit ja krantse seejärel uinutad. Kui üles ärkavad on kõik sõbrad ja taru ka oma - nii saad kohe ka lennumesilased. Äkki võtavad ema ka paremini vastu.

terv, arlesht

Visake viide selle

Visake viide selle uinutamise kohta.Tänan

Mesilasperede statistika

Lugupeetud Mesinikud!
Eesti Konjunktuuriinstituut viib Põllumajandusministeeriumi tellimusel
ja koostöös Eesti Mesinike Liiduga läbi uuringut „Eesti mesindussektori
struktuur“, mille eesmärgiks on koostada ülevaade Eesti mesindussektori
kohta.

Tulemusi kasutatakse Euroopa Liidult toetuse saamiseks uue Eesti
riikliku mesindusprogrammi raames aastatel 2010-2013. Küsitlustulemuste
objektiivsusest sõltub, kui palju Eesti mesindus programmist raha saab.
Seega on väga oluline, et võtaksite kindlasti uuringust osa ja paneksite
julgesti kirja Teie mesilasperede arvu, toodetud mee kogused, hinnad ja
muu olulise.

Tagame, et Teie andmeid ei esitata kolmandatele isikutele. Teie vastused
on konfidentsiaalsed, neid analüüsitakse ja esitatakse uuringuaruandes
üldistatult ainult koos teiste mesinike andmetega. Palun saatke täidetud
ankeet tagasi instituuti hiljemalt 19. okt 2009.

Ankeedi leiab aadressilt
http://www.ki.ee/mesindus/ankeet.php?quiz=2&case=236
Kui täidate ankeedi internetis ja saate kõik küsimused vastatud, siis
vajutage ankeedi lõpus olevat “saada”-nuppu.

Küsimuste tekkimisel palun pöörduge Eesti Konjunktuuriinstituuti Viivika
Savina (668 1250, Viivika@ki.ee) või Lia Lepane (668 1243, Lia@ki.ee)
poole.

Täname ja ootame Teie vastuseid!
Eesti Konjunktuuriinstituut

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Kohe kardan igasugu küsitlusi

Manitsen mesinikke ettevaatlikkusele

Sest

Ligi 10 aastat tagasi hakkas Statistikaamet mu firmasse saatma pabereid mis tuli täita ja tagasi saata vastutulelikkuse korras. Mingi aeg tüütas see ära kuna muutus koormavaks, järjest uusi aruandlusi lisandus. Jätsin ühel kuul saatmata ja kohe tuli kuri kiri et neil on õigus rakendada SUNNIRAHA. Wtf.. Tööjõu liikumine + muu pudi- padi. Ütlen küll et MA- st saaksid nad kõik andmed aga meie riik on nii rikas et pidada üleval inimesi kes FAKSIST võtavad neile saadetud paberid ja toksivad need aruannetesse mis minu arust näitavad aiateibaid ja kõike muud kui tegelikku olukorda, miks muidu on keskmine palk sellise numbriga ja nomenklatuura õilmitseb. Ei saa enam kuidagi lahti sest vabatahtlik- sunniviisilisest aruandlusest!!

Saan aru et Konjuntkuuriinstituut ja Statistikaamet on 2 erinevat valdkonda aga mõelge mu kogemuse peale. Kujutan ette et suurtes firmades peab selle dubleeriva aruandluse tegemiseks olema eraldi inimene palgal.

Miks on seda küsitlust üldse vaja on, kes tahab toetusraha see küsib niigi. Kes juba küsinud on selle kohta teatakse juba kõike kuni veetõmbamiseni peldikus.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Küsitlusest

Küsitluse eesmärk on ilmselge turuuuring,  keegi on võtnud ette, alustada suurema firma rajamist, võimalik et mesindus.

Kahtlustan, et see algtekst on copi paste vorm ühest teisest foorumist, aga et postitatud pole eraldi teemana vaid teise teema sisse, on üsna tõenäoline, et enamus seda lihtsalt ei märkagi.

Mis puutub aga küsimustikku enesesse, siis andke andeks -mulle meenuab see kangesti pääletükkivat emori küsitlejat õhtul kell üksteist, kes mind telefoni helinaga voodist välja ajas ja nõudliku häälega audientsi nõudis. Pealegi tahetakse teada asjust, millest ma parema meelega ei räägiks, saati siis veel võhivõõrale ja võimalikule konkurendile.

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja juki pilt

Küsitlus

Rebasel täiesti õige jutt, parem nendega tegemist mitte teha. Põllumajandusministeerium võiks oma maine ikka taastada ja on teada, et nemad ongi Eesti  põllumajanduse sihiteadlikud väljasuretajad. Nüüd oleks aruannetest hea jälgida põllumajanduse mülkasse vajumist. Põllumajandusministeeriumi võiks võrrelda varroa lestaga, kes hävitab oma peremeeslooma.

Muidugi on ka nende kiitjaid, kes on ise selle organisatsiooni liikmed.

See on minu talupoja tarkus või rumalus, aga lükake ümber!

ja maksuameti karvane käsi

ja maksuameti karvane käsi

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Lisaksin siia ühe veebi

Lisaksin siia ühe veebi viite Veterinaar- ja toidulaboratooriumi leheküljele, kus ära toodud mee keemilis-füüsikaliste uuringute hinnakiri.

http://www.vetlab.ee/?a=page&page=3eb063151027614b83fc4?a=page&page=3eb0...

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Vaja oleks 1, 2, 4 ja 5 rida

Vaja oleks 1, 2, 4 ja 5 rida . Kokku siis 504kr. Mesiniku jaoks ainult niiskus, ülejäänud on sellised näitajad mis kuskilt välja ei paista ja keel välja ei ütle.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

Lubage vastu vaielda

Tean absoluutselt, et selle küsimustiku eesmärk ei ole abistada mõnda mesindusest ärilisel eesmärgil huvitatut eduka magusaettevõtte rajamisel. Turu uurimisel võib ka , üllatus-üllatus, muid varjatud tagamõtteta põhjusi olla.  Julgen soovitada ausat ja aktiivset vastamist!