Mesila rajamine

Plaanin oma maakodusse Matsalu Rahvuspargi alal rajada väikese mesila. kahtlen mõtte teostamises seepärast, et ei näe ümberringi kuigi palju õistaimi. Ümbruskond on liigniiske, ümberringi luht ja teraviljapõllud. Mida asjatundjatena soovitate ?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

elevantse

elevantse pidada...

tõsisemalt...-seal ju kevadel paju,sehr gut,sehr gut...das ist schön...ju paari kilomeetri raadiuses ikka midagi õitseb...kas võsa on-seal paakspuu hea noosi annab...mingit puumateriali ikka vist seal kasvab...-kas heinamaid või midagist ka seal on...kus küla piirkonda see jääb?

ja ega see mesila rajamine nii lõdvalt lähe...-esimene aasta soovitan 3 peret,siis saad tööd teha ja mett ka ning sülemite järel sörkjooksu teha ning mesilaste eest sprintjooksu teha!!!

mesila maakodusse

Aitäh kiire vastuse eest. Kolm peret olekski maksimum, mida ette julgeks võtta. Asukoht  on Pagasi küla servas. Heinamaid pole, paar kilomeetrit eemal oli sel aastal rapsipõld, ümberringi nisupõld.  Puid, aga peamiselt põõsaid on küll. Nii et siis mesilased nälga ei jää ?

korjemaa

Veel paras aeg üle vaadata maakodu taimestik, mul ka alustades oli olukord nutune, praegu näiteks rajatud 200m lumemarja hekki oma pideva suminaga rõõmustas oktoobri alguseni. Meetaimede raamat abiks.

ei ole hullu

Kui kaugele jääb kasri luht, seal peaks korjet kõvasti olema.

Kasari luha

servas asubki minu maamaja, ca pool km Kasari jõest

Kes eestis müüb tarusid

tahaks osat endale 5 taru koos mesimummidega kes müüks?

teave emailile palun.

Hullo Mart

ost-müük

Kui ümbruskond on liigniiske?

Sel juhul tuleks leida mesilalae võimalikult kõrgem koht.
Oma kogemus...jõe ääres asunud grupp kuidagi ei edenenud.
Koht peab olema ka võimalikult tuulte eest kaitstud....tuul teeb mesilase tigedaks...ja nad ei jõua koju ka lennata vastu tuult.
Väga ranna ligidale ei riskiks küll mesilat rajada?!