Mis mesilastega tegu?

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Mul on üks väga huvitav hübriid mesilaspere. Mis mesilastega võib tegu olla? Pildil on kolme-nelja erineva tõu/rassi välimust märgata.  Pere on üldiselt tujuka iseloomuga. Samas püsivad väga hästi raamidel. Plaanis pole küll neid edasi aretada kuid erilist huvi pakuvad need punakad mesilased. Nii mõnigi võib öelda, et need on kollased kuid uskuge, mida vanemaks nad saavad seda punakas-pruunid nad on. Rohkem meenutavad kraini rassi kui itaalia. Pole midagi sellist enne näinud oma 16 aasta jooksul.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Ka minul on paaris tarus

Ka minul on paaris tarus selliseid mesilasi, mõnes rohkem mõnes vähem. Kuna kõik emad peaksid olema mul buckfastid(rohkemal või vähemal määral) siis ise pakkusin algul et äkki sellised peaksidki nad puhtatõuliselt olema, teostasin netist siis ka otsingut aga piltidel tunduvad nad siiski sarnanaevat itaallastega. Pakun et mingis variatsioonis itaalia ja buckfasti segu siis annabki äkki sellist värvi mesilasi.  Samas mina leian selliseid mesilasi ainult kärjelt, kui vanemaks saavad lähevad tumedamaks ja lennulaual ma pole küll märganud sellist värvi meslasi. Rahulikkuse ja kärjelpüsivuse kohapealt annaksin neile tarudele viiepallisüsteemis 4.

Kuna mesilasemal on vähe

Kuna mesilasemal on vähe litsakad elukombed ja moraalist ei tea nad midagi siis on need kõik erinevate isaste tunnused.
Buckfastiga ristudes iga järgnev põlvkond tigedamad kui eelmised ja mõni metsatagune mesilaomanik jääbki kukalt sügama , et miks tema mesilased järjest tigedamaks lähevad.