Mesilased pahad.

Kasutaja urmas283 pilt

Trahvikirju vorbitakse,kusjuures ei kontrollida tagamaid.Võib-olla oli see naabri vimm teisele naabrile ära tegemiseks,sest tal lihtsalt ei meeldinud mesilased? LINNAVALITSUSEST kohapeal vaatamas ei käinud keegi.Aga mine sa tea neid seadusi, teen kaebekirja ja teisele inimesele,kes mulle  ei meeldi,kukub trahv mõne päevaga.

    Vaata: http://www.reporter.ee/2009/09/08/vosareporter-linnaisad-tegid-vanaharra...

 

Keskmine: 4.8 (4 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

See on juba vana jutt-aga

See on juba vana jutt-aga miks ka mitte uuesti üles soojendada?

Pole me ju kuulnud, kuidas asjad edasi arenesid ja mis lõpuks sai. "Mesinik" oma numbrites seda igatahes uudiseks ei pidanud ja sel teemal ühtki artiklit ei ilmunud- ses suhtes Urmas raiub õiget puud.

 

Kui teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - teile paistab.

Alguses pidasin Pokut demagoogiks

kellel lihtsalt peab olema alati õigus - olen nüüdseks muutnud juba pisut meelt, sest sealt karuse pinna alt hakkab midagi kooruma, midagi, mis on vaevu aimatav ...

Vaatame, mis seal pinna all tegelikult on ...

''pärast püksitegemist on kõik targad, et oleks olnud vajalik potil käia''

Mesilaste hukkamisest

Hea, et teema areneb, ükskord ei tohi mesilasi pidada linnas, teinekord ei tohi mesilasi pidada metsas, nagu on näha, et 70 tarutäit mesilasi hukkus metsas. Mitmele küsimusele, et kuhu helistada, kui on kiire, et mürgipritsid sõidavad päise päeva ajal õitsevale põllule kõiki, kellel on hingeõhku mürgitama, millegipärast vastust ei tule. On küll mesinikud kõik targad ja veel targemad mesinike nõunikud. Huvitav küll, miks ei tule vastust, mis telefoni numbrile kiiresti helistada, et mõndagi elu päästa? Kas ei julgeta telefoni numbrit anda, et tuleb väga palju helistamisi, kuna tervel Eestimaal käib väga suur mürgitamine, mida kõik teavad ja näevad.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

mürgitamisest

Kui mürgipritsid juba sõidavad siis tuleb sellele järgi minna ja püüda  see asjatoiming peatada. Eestis on juhtumeid kus mesinikud keset päeva põllul sõitva mürgipritsi seisma panid. Juht võeti lihtsalt roolist maha jõuga kuna muud moodi enam polnud võimalik. Helistama hakates jõutakse põld, mesilased ja kõik muu elav ära mürgitada. Siis saab ainult tagant järgi targutada. Paneb imestama, et mesinikud teevad looduskaitse tööd mida peaks reguleerima seadused. Ega ainult mesilased käi põldudel vaid kõiksugu putukaid ja linde. Kui seda taimekaitse seadust tehti unustati kogu muu elustik ära. Paistab, et keegi on jätnud oma töö tegemata.

kuhu helistada

110 on see number, kuhu teatada seaduse rikkumisest, mis keelab taimekaitsetööd päevasel ajal.
Kellaaegu ei mäleta, kasutage otsingut.

no küll on ikka tark mees see nimetu

lihtsalt imestama ajab Smile))

ja kindlasti tulevad nad kohale ja peatavad mürgitamise, eksju-onju - nad ei saa pättegi püütud, mis muust veel rääkida .

NÜÜD SIIS TEAVE NEILE; KES VEEL EI TEA

http://www.kki.ee/index.php?id=1123

Keskkonnainspektsiooni valvetelefon 1313

Valvetelefonile 1313 saab edastada teateid keskkonnareostuste ja keskkonnaalaste õigusrikkumiste kohta.

Telefon töötab üleriigiliselt ja ööpäevaringselt ning numbrit saab valida nii mobiil- kui lauatelefonilt.

Alates 01.05.09 tuleb valvetelefonile 1313 mobiiltelefonilt helistades tasuda kõne eest kõneteenusnumbrile helistamise tavahind (3.56 kr/min), lauatelefonilt helistades tuleb tasuda vastava operaatori teenuspaketi põhine hind.

HELISTAGE, KUI MÄRKATE :

- keskkonnareostust või reostusohtu
- ebaseaduslikku metsaraiet, kalapüüki või muud ebaseaduslikku looduskasutust
- surnud või haavatud ulukit *
- jäätmete ebaseaduslikku ladestamist
- massiliselt surnud loomi, linde või kalu
- loomade julma kohtlemist
- muud keskkonnaalast õigusrikkumist

* Kui märkate maanteel hukkunud või vigastatud suurulukit (hunt, karu, ilves, metssiga, punahirv, põder või metskits), siis teatage sellest telefonil 1313. Suurulukite puhul võtame ühendust kohalike jahiseltsidega, kes surnud või vigastatud metslooma teelt ära toimetavad.
Teel hukkunud või vigastatud väikeulukitest tuleks teatada maanteeinfokeskuse telefonil 1510, kust edastatakse info piirkonna teedevalitsusele.
Linna või asula piires sõiduki alla jäänud või muul viisil hukkunud loomadest tuleks teatada kohalikule omavalitsusele, mis tegeleb kohalike heakorraküsimustega.

Valvetelefoni 1313 elektronposti aadress on: 1313@rescue.ee
faksinumber: +372 6287 459

HOIATUS !!!

Tuleb olla järjepidev ja nõuda kohest reageerimist ja käia pinda, et inspektorid koos politseiga kohale tulevad.
Fikseerida mürgitamine kas foto- või videomaterjalidena, mis sisaldavad kellaaega ja kuupäeva, sest tavaliselt läheb keskonnainspektoritel kohale jõudmisega ka pisut aega ...

Suured tänud

Tänan väga vajaliku ja põhjaliku info eest, see on juba Eesti Mesinduse ajaloos väga suur samm edasi juba mitmed on küsinud telefoni, kuhu saab ööpäevaringselt teatada. Vajalik on need telefonid meelde jätta, kui kiire on, siis ei ole aega otsida. Sellel suvel oli meil probleeme, nägime et autod sõidavad päeval õitsvat põldu mürgitama, peatasime autod ja traktorid ning rääkisime juhtidega, nemad, et suurtalunikust ülemus andis korralduse ja sõitsid ikka edasi. Saime siis suurtaluniku telefoni numbri, ta küll selleks korraks kutsus mürgitajad tagasi, aga saatis ikka järgmisel hommikul. Need mürgid on väga püsivad ja on kaua aega nii põllul kui ka pinnases ja lõpuks pinnavees. Tegemist oli veel nisupõlluga, kus viljapead valmis, aga õitsvaid taimi oli palju sees. Hea, et see Eestimaa mürgitamine sai rohkem avalikuks tänu 70 mesilastarus olevate mesilaste hukkumisega, siiamaani kõik kannatasid vaikselt. Mina saan aru, et kõik peaksid nüüd kirjutama kuidas see mürgitamine käib ja selle mürgitatud nisujahust tehtud saiad sööme me ise kõik ära ja peale mürgitamist on terve õhk kaua aega mürki täis.

Pronksmedal (100p.)

Just nii need teatamised ja

Just nii need teatamised ja peatamised lõpevadki. Läheb järgmisel päeval või ülejärgmisel ja mürgitab edasi. Endal täpselt sama kogemus. Ükski mesinik ei saa põllu ääres passida ja neid pidevalt valvata. Mis nende teatatud mürgipritsimise juhtumitega üldse edasi juhtub? On kellegil tuua konkreetseid näiteid lahenditest? Minul on küll kuri kahtlus, et ei juhtu nende mürgitajatega siin banaanistanis midagi. Hea üldse, kui keegi asja edasiseks menetlemiseks kohalegi tuleb. Võibolla saavad näpuviibutuse "ole ikka hea poiss, ära enam nii(avalikult) tee" või siis mingi imeväikese trahvikese ehk mõnel ekstremaalsemal juhul.

Kiire tegutsemine

Väga hea näide kaasajal, et saab küll kiiresti tegutseda, üks kaebekiri ja mesila likvideeritud. Kas meie mesinikud ei ole osanud ühte õiget kirja kirjutada,et Eestimaa mürgitamist piirata? Mesinikud peavad tõestamiseks kutsuma kohale loodukaitseinspektori ja politsei, muidugi hea kui nad tulevad, et tõestama hakata, et mesilased on kõik surnud ja mesilas elu lakanud. Viljandis naaber kirjutas ainult õigesse kohta ühe kirja, keegi ei tulnud vaatama, ega kontrollima ja mesila likvideeritud, mida pidas tuntud ja haritud vanahärra, kes õpetas noori mesinikke välja ja ja jagas enda teadmisi teistele. Mesiniku lehes ei ole ka sellest vanahärrast ega Viljandis toimunust kirjutatud, järelikult see ei puudutanud paljude mesinike südant.
Loodan väga, et järgmises Mesiniku lehes kirjutatakse selles vanahärrast, kuidas tema mesiniku tee alguse sai ja kuidas lõppema pidi, see on Eesti Mesinduse ajalugu. Viljandimaal on küll tuntud mesinikke, kes Viljandis käivad.

See Viljandi lugu on

See Viljandi lugu on tänapäeval väga hea näidisõppematerjal, kuidas isikliku tutvuse kaudu saab hästi kiiresti tegutseda ja kui midagi ei meeldi, siis kohe mesila lasta likvideerida. Kui ei likvideeri 5 päeva jooksul siis trahv 6000 krooni. Küsimus on selles, et oli tegemist ainult ühe inimesega, kellele mesilased ei meeldinud. Tegelikult on Eestis hästi palju inimesi, kelledele mürgitamine ei meeldi, aga piiri ei saa panna Eestimaa mürgitamisele.
Võiks küsida selle Viljandi naabri käest, kuidas tal selle kirja kirjutamine nii hästi toimis ja targad mesinikud ei oska kuhugile ühtegi toimivat kirja saata, mis 5 päevaga toimiks. Ärme unistame 5 päevast, unistame tulevast aastast, et Eestimaa mürgitamine lõpeb.