Suhtluse ja mesinduse arendamisest

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tõsiasi on see, et vahel muutub meie foorum lausa jututoaks, sest muud võimalust suhtlemiseks eriti pole, aga tahaks ju teiste mesinikega igasugu asjade üle arutleda. Siis tekib uus barjäär, sest kõik pole kiired trükkijad ja ega seda aega kah ei juhtu alati olema.

Teisalt on kirjutamine ja sellest aru saamine viinud nii mõnegi tülini, sest lihtsalt ei mõisteta teise kirjutatud kirja alatooni-kas on kirjutaja tahtnud lihtsalt nalja teha, või on selles sarkasmi või viha, see jääb vahete vahel lugejale püüdmatuks. Olen ise alati naljast toitunud ja kõik mu tuttavad peavad mind lõbusaks, aga paraku ei paista minu lõbus olek ja loomus kirjutades välja muidu, kui lisan mõne naeruse emotikoni.

Mõni ütleb selle peale lausa kurjalt, et korista oma loll naeratus näolt või, mis sa virised ja kurdad-kuigi ma pole kunagi kurtja olnud, viriseja veel vähem.

Mõtlesin lihtsalt nende koolituste ja suhtlemiste peale ja tuli selline mõte, et miks mitte astuda sammuke edasi-kaasaega, kasutaks neid võimalusi, mis meil tegelikult tasuta käes!

Miks me ei võiks kasutada oma vahel suhtluseks skype, nagu ma teen seda pidevalt teiste oma tuttavate ja sugulasatega, asugu nad siis kus tahes maailma otsas. Pealegi on ju kõik tasuta!!!

Panen siia algatuseks skype alla laadimiseks lingi. Teeks proovi, mina usun, et nii edeneb eesti mesindus kõige paremini, kui mesinikud oma vahel lähemalt tuttavaks saaksid.Näoga inimesed ei sigatse ka.

http://www.skype.com/intl/et/download/skype/windows/?cm_mmc=PAIDS|GAWS-_-EMEAF|EE|ET-_-BD|STRCT-_-zbz2iq

 

Avaldage arvamust.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Võimalusi on veel-ka

Võimalusi on veel-ka messnger sobib selleks suurepäraselt, seal on ka mikrofoni  võimalus olemas. Kunagi sai  proovitud, aga tulemus on kehvem, kui skypega, sellepärast sai teise varjandi kasuks otsustatudki.

 

 

 

Kui teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - teile paistab.

skype(msn) vs foorum

Otsesteks kontaktideks pole skype ja messenger sugugi paha mõte. Registreerunud kasutajatel võiks olla võimalus teiste kontaktandmeid näha (kui see juba nii ei ole), kus kirjas e-post, tlf jm, mida just avaldada soovid.
Aga selliste teemade jaoks , mis laiemat ringi huvitavad, see ei kõlba, sest kõik ei ole ju kogu aeg kohal, aga lugeda tahaks.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

jututuba

Kunagi korra mainisin seda teemat. Ise arvan küll, et võiks olla jututuba kuhu saab mesindus.ee lehelt lihtsalt minna, otse läbi lingi. Et juttu ajada piisab kahest inimesest. Msn ja skype on rohkem sellised individuaalsed. Selleks on vaja programme ja suhtlus partneri konto aadressi, ehk see läheks liiga keeruliseks. Mesindus.eu lehel on jututuba lingil www.mesindus.eu/en/node/138 . Jututoas osalemiseks on vaja seal ennast ära registreerida ja saabki vestelda. :)  Foorum oleks pikemate teemade arutamiseks. Siiski võiks mesindus.ee admistraator mõelda jututoa loomisele siin weebilehel.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Vaat kui tore Pokumees et Sa

Vaat kui tore Pokumees et Sa selle teema taaskord üles oled soojendamud, sest kohati kisub jutt siin tõesti suhteliselt näotuks, sageli ka mõttetuks. Paraku peletab kahemõtteline väljendusviis siit eemale suuremate kogemustega tegijaid, kellel küsitava väärtusega tekstide lugemiseks lihtsalt aega ei ole, sisukama mõttevahetuse korral oleks aga nende soovitustest palju kõrva taha panna.

Näiteks võib tuua kasvõi Sind. Olles vestelnud Sinuga näost näkku ja võrreldes neid emaotsioone sellega, mis tekivad Sinu postitusi lugedes jääb tihtipeale mulje, nagu oleks tegemist kahe erineva inimesega. Meeldivast vestluspartnerist, kellega iga kell olen nõus suhtlema on siin saanud võrdlemisi sarkastiline kirjamees. Hämmastav muutus, eksole!

Nii võibki siinseid kommentaare lugedes võib teatud kasutajatest jääda äärmiselt negatiivne mulje. Eelarvamus on selle asja nimi ning olenevalt inimesest pole selle muutmine mitte lihtne.
Asjal on äärmiselt lihtne põhjendus. Kui inimesega näost näkku vestelda, on temast aru saaamine kordades parem, abiks on nii näoilme, hääletoon ja kasvõi kehahoiak, pealegi on lihtne oma mõtteid veidi pikemalt lahti seletada. Foorum seda ei võimalda, seega teeb postituse lugeja omad järeldused vaid trükitud sõnade üle ja kuigi emotikoonid on suhteliselt täpselt defineeritavad, on nendegi teksti vahele tikkimine poolikuvõitu lahendus. Näiteks kui Sa taru juures vesteldes soovitad varroalestade peal katsetada magnetit, on see omavahelises jutuajamises täiesti naljakas, samas kui siin kirjutatakse lesta organismis leiduvast rauast täiesti tõsimeeli, oled Sa ikka kindel, et lugejad Sinu huumorist õieti aru saavad mitte ei pea seda mõnitamiseks?
See oli vaid üks juhuslik näide kaksiti mõistmise võimalustest, loodetavasti piisavalt hea.
Seega selleks, et ei tekiks selliseid küsitavusi, võiks kommentaarid olla pigem neutraalsemas toonis. Ja kui mõni mesinik tõrjubki lesta rabarberiga, siis mind näiteks huvitab pigem see, mis on sellise tõrje toimemehhanism ja millised on tulemused. Maha teha jõuab igal ajal, pealegi on psühholoogiliselt äärmiselt halb idee öelda inimesele otsesõnu, et ta teeb valesti või eksib. Enamasti on igaüks raudkindel oma tegevuse õigsuses ning kui see tegevus ka pole parimate killast, saab inimest veenda teisiti tegema vaid siis, kui suunata tema mõtted teise nurga alla. Nii et eksinu tuleb näidete varal saada mõtlema teisiti ja tegevuse halvustamisega ei saavuta mitte midagi. Kui on tõepoolest vältimatu vajadus midagi või kedagi kiruda, siis pole ju keerukas vahetada telefoninumbreid ja palun väga, andke minna seni, kuni Teie telefoniarve kannatab!
Veel mõned näited, mis minu arust siia foorumisse hästi ei sobi.
Punkt sõnavõtu pealkirjaks pole just parim idee, soovides just sellenimelist kommentaari lugeda on kiiresti reageeriva hiire korral pealkirja ebamugav tabada, niipalju võiks ikka aega leida, et kasvõi ühesõnaline pealkiri ona jutule leida.
Parimate killast pole ka ohjeldamatu eelkirjutaja jutu tsiteerimine. Ausõna, teemast huvitatu on selle loo juba läbi lugenud! Äärmise näitena kopeerib kommentaator eelkirjutaja leheküljepikkuse jutu lisades sinna alla omalt poolt: "Mina arvan ka niimoodi". Nii hulluks pole asi siin muidugi läinud, siiski võiks kogu eelkirjutaja jutu tsiteerimise asemel piirduda vaid lause või paariga.
Kui kommentaator oma sõnavõtu lõpetab lausega, et läheb nüüd viina jooma või hakkab pornosaiti vaatama, siis selline teemalõpetus kirjutaja erilisi vaimuandeid küll ei näita. Tegu on siiski mesindusalaste teemade käsitlemisega ning kui kirjutaja just taru kallale ei kavatse minna, siis vaevalt muud tegevused lugejaid märgatavalt paeluvad.
Aitab küll, läkski tegelikult lobisemiseks.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Magnet

Metsamesinikul pikk ja õige jutt, kuigi magnetinali oli täiesti spontaanne nali sõprade vahel, ega tohiks mõjuda kellegi üle irvitamisena või ma ei tea -peab ikka jube tõsine inimene seda lugema, et seda muu kui naljana tõlgendada-no mõelge ise! magnetiga lestade välja tõmbamine oleks ju super lahendus, kui ainult seda rauda neis olevustes piisavalt leiduks

Proovisin katseks mesindus eu linki ja üllatusin-täiesti töötav jutukas neil. Samas on mu meelest jutukate aeg ümber saamas, kellel seal ikka passida aega, aga võimalus seegi. Registreerimine pole ka ülearu keeruline.

Skype variant on proovitud ja töötab päris kenasti. Oleme vestelnud nelja viiekesi täitsa vabalt , kuigi jah vahepeal kippus mölaks ja siis tuli rahvas korrale kutsuda-kuuldavus soome või ameerikaga sidet pidades on sama, mis oma vahel telefoniga rääkides ainult, et tasuta.

Kel läpakas olemas, pole muud tarvis, kui programm endale arvutisse tõmmata- PC, ehk lauaarvuti kasutaja peab ostma mingid mikriga kõrvaklapid (umbes 35 krooniga saab kätte).

Häda selles, et pigem käib selline suhtlus paremini sõpradega, mitte nagu jutukas täiesti suvaliste tegelastega.

Arutlemiseks on ainest küllaga igatahes.

 

Kui teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - teile paistab.

Jututoa moderaator

jututoa idee

See oleks küll kena, kui siia jututuba juurde tuleks. Katsetasin ise ka saaremaa lehe jututuba....mmm...täitsa asjalik. Aga ikkagi võiks siin olla midagi samalaadset. Tasuta jututoa scripte saada küll (teade Tormile:).  Võin mõne välja otsida ka, kui endal aega ei juhtu olema. Siis võiks veel olla väike nurgake lehel, kus oleks näha online kasutajaid pealehel, saaks kutsuda jututuppa, muidu passi niisama üksi seal.

nii ja naa

Kel palju vaba aega ,neile sobib jutukas küll. Aga paljud eriti suuremate või kaugemate mesilate omanikel pole aega ega metsataga asumise tõttu ka odavat püsiühendust . Foorum võmaldab ennast ilmaeluga kursis hoida ka siis kui paar korda nädalas sisse piiluda.
Selle piilumisega seoses kas on selgunud põhjus miks ned 70 pere hukkusid?

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ega siis asja mõte pole

Ega siis asja mõte pole muuta foorumit, kui sellist, vaid liita meis peituvad huvid ja inimesed, luues meile erinevaid võimalusi teineteisega suhtlemisel ja läbi käimisel.

Mesindus pole eraldi seisev nähtus, vaid põimub elu kõigi teiste tahkudega paratamatult. Kui muuta foorum vaid spetsiifiliseks keskkonnaks, kus igasse lausesse peab kohustuslikult olema põimitud sõna mesi, mesilane, või taru , kaugendab see keskkond paratamatult inimesi teineteisest. Heaks näiteks on jahindusfoorum, kus sallimatus prevaleerib- isegi tühiseimagi eksimuse ja koma puhul-rääkimata juhuslikult küsimuse kordamisest (sellisel juhul soovitatakse lugeda korduma kippuvate küsimuste rubriiki !!!).

Olen mitmeid kordi lugenud siit, et keegi viibutab näppu ja käratab pahaselt, jätke muu möla ja keskenduge ainult mesindusele. Jutt oleks asjakohane, kui kutsutaks üles teemas püsima, aga et muud juttu foorumis justkui rääkida ei kõlbaks, siis  sellisele hoiakule tagajärge ei tule kaua oodata.Inimesed lihtsalt kaovad. Hea oleks, kui nad ei kaoks päriselt, vaid läheksid lihtsalt jututtuppa või messengeri oma vahelist juttu jätkama.

 

Kui teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - teile paistab.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Midagi head ka

Paaril viimasel päeval on märgata saarlaste jutukas liikumist.

Üks ja teine juba foorumist tuttava tegelase nimi vilksab seal ja kenad vestlused saavad aina hoogu juurde. Tõesti- on esialgu veidi raskendatud teada saada, kas parasjagu kedagi jutukas on või pole, aga see on ainult esialgu nii. Mulle igatahes tundub, et otsesuhtlus kogub tuure ja uued sõprused polegi enam nii kaugel, et end  tugevaks sõlmeks siduda. Peaasi, uskuge- mesinikud on toredad inimesed kõik!

Külastage seda kohta sagedamini ja veenduge ise.

http://www.mesindus.eu/node/138

 

 

 

Kui teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - teile paistab.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

olen rõõmus :)

Kõik uus on alguses võõras ja igasugu võõrad asjas tekitavad inimestes ikka alul vastakaid tundeid.
Ma olen rõõmus, et mu algatatud jutust ja mõtetest, kuidas mesinikud oma vahel paremini suhelda saaksid, vormiti Tormi poolt kena suhtlus keskkond jutuka kujul. Suur tänu talle selle eest!