Kus mesindada?

 Siin foorumis on ilus teema -sobivaim mesilane eesti mesindusele, või midagi sarnast.

   Ma läheneks natuke teise nurga alt. Kus tasub majanduslikult Eestis mesilasi pidada, mõtlen piirkonda, maakonda.

Ja vastan nii, võtke lahti eesti mullastiku kaart ja mida viljakam muld seda suuremad on sansid saada korralikku meetoodangut.

Parim mesilane madril on muidugi Itaalia tõug, rannikul ja saartel ei tea.

Ja nüüd kõik materdama minu tagasihoidlikku arvamust.

Aga mul on suurem kui sul!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Parim rass

Itaallane on suurepärane rikkaliku saagiga piirkonnas. Ideaalvariandis oleks veel lühemapoolne ühtlase temperatuuriga talv vähendamaks söödakulu ning võimalusi kõhulahtisuseks ja nosematoosiks.

Ebastabiilse korje tingimustes teeb kraini itaallasele enamasti ära kuna kesise korje korral püüavad mesilased tarbida mett ökonoomsemalt, itaalia ema aga muneb täie rauaga edasi ning ilma vastavate meetmeteta on sügiseks tarutäis mesilasi tühjadel kärgedel.

Korje on väga erinev, näiteks sai minu mesilast umbes 12km eemal olev mesinik vaid viiendiku minu saagist!

Lõpetuseks julgeksin meenutada veel seda, et hea saagi ei kindlusta ei tarutüüp ega ka mistahes mesilasrass vaid mesiniku oskus oma alluvad tööle rakendada ja nende tegevusele igati kaasa aidata.

rannik

Ranniku heitlikes oludes, külmas ning heitlikus kevades ja pikas sügises (augusti teisel poolel korje olemas) on kraini lollikindlam. Itaalased kipuvad lihaperesid tekitama, krainidel asi konkreetne kui korjet pole siis eelarvekärped.( kevadisi külmaperioode elavad paremini üle) Ainuke häda, et segud muutuvad kiirelt kurjaks ja puuotsa kipuvad ka hirmsasti.