Aurugeneraator

Pronksmedal (100p.)

Tere.

Käsil vahasulataja tegemine. Sisse  saan panna 30 eesti või Langstroth raami.

Vaja ka aurutootjat.Kuidas kellelgi on see lahendatud?

Silver

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

.

Küsi firmadest Prostokk ja Sesoma aurugeneraatorit. Töötab elektriga. See on mõeldud reklaamkleebiste eemaldamiseks. Proovi "mäkaiverit" teha.

aurukast

Kus noid auru tekitamis masinaid müüakse?
Miskis "Mesinikus" oli juttu et puust korpuse kast, raamid sisse. Vineer peale, puust ja kotiriidega kaetud lehter alla ja kogu kupatus eimailämbi otsa. Alt voolik sisse( 1,5 l mahuga aurutekitaja kümne raami kohta) ja anna aga auru. On keegi proovinud ja oskab kommenteerida?
Mul vana teenekas keedunõu läks ette teatamatta pensile nüüd probleem majas ja 800 raami ukse taga järjrkorras.

aurukast

  Minul on juba umbes kolm aastat ,millega sulatan kärgi endale sõpradele-  Mahub umbes veidi üle 40 ne raami korraga sisse ja protsess kestab 45 min. Aurutootmiseks on 300ne liitrine katel müüritud ahjuks,seekatel  on nkaegnne kompressori survepaak.

Lihtsamalt enam ei saa

tõesti huvitava aurukasti lahendus

Kas see mitte vanast gaasiballoonist pole tehtud? Imedemaa. Lihtsad lahendused keerulistele olukordadele Smile Meie siin muretseme väljanägemise ja esteetilise külje pärast. Kui juhtub mingi kollaps siis venelased jäävad ellu aga ameeriklased surevad paari kuu pärast välja, täpsemalt nälga ja mustusesse kui supermarketid ja veevärk on elektri puudumisel rivist väljas.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Kui aga midagi ei juhtu?

Kui aga midagi ei juhtu? Siis mis elu on tavaliselt venemaa külas elaval inimesel ja milline ameeriklasel? Ega meie eestlasedki oska enam ilma elektrita elada, kõik sõltub sellest. Maal tuleb vähestel vesi tuppa vedada. Mina endale midagi tehes püüan anda sellele siiski esteetiliselt korraliku välimuse, just sellise et poleks häbi teistele näidada. Smile

Pronksmedal (100p.)

kui midagi

ei juhtu..Põhimõtteliselt nii see käibki.Sellelt pildilt vaadates ja siis analüüsides :kõik on hea peale välimuse .Kindlasti ei tohi olla auru torul kraani ja algne vee seis peab olema täpselt määratletud .Üleliigse vee korral võib tekkida ka vesilukk nii mulle seletati, kuid millest ma siiski aru ei saanud.Rõhu tõustes surub aur ikka liigse välja.Surve all aur on kindlasti parem(kiirema töövõimega),kuid siiski vahale on määratud maksimaalne temperatuur kuskil 120 kraadi ligi.Oma ja ka teiste ohutuse pärast ei soovita mitte kellelgi valmistada survekatelt.Avatud aurukatlaga saab ka asja aetud mida ka tõestavad tuhanded pliidipealsed vahasulatajad.

 Silver

Ida kolleegide

igati loodussõbralik lähenemine. Saab ära põletada kõik majapidamises tekkivad puidu jäägid ja tootlus tundub olevat
piisav vähemalt 99% eesti mesinike jaoks. Arvan, et 50 raami tunnis laseb läbi küll. Hommikuämaruses sead aparaadi
ülesse, päeva töötad, õhtul korjad kodinad kokku ja selleaasta vaha sulatatud. Kellele teda ikka vaja näidata.
Ja kui tahad liputada siis võib ju Fiskars ,Kone või mõne muu kuulsa sõna peale kirjutada ja ükski mats ei kobise.
Jutt käis siis eespool oleva pildi kohta.