Tarukaal 2009

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

2009 aasta oli üks vihmasemaid suvesid viimase viie aasta jooksul. Suuremad nektari kogused toodi tarusse mai lõpus ja juuli keskel. Graafikutelt on näha tarukaalu kasv mai kuu lõpust kuni mesilasperede söötmiseni 21 augustil. Tarukaalu asukoht on Lõuna- Tartumaal Elva külje all.

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Kaalumine

Kuidas (millega) taru kaalutakse? Ja kas piisab ühe taru kaalumisest?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

taru kaalumine

Taru kaalutakse statsionaarselt taru alla paigutatud tarukaaluga. Enamasti on kasutused mitmesugust tegu ja nägu aidakaalud.
Kuimitu kaalu mesilasse paigaldada sõltub sellest, mitu kaalu Sul kasutada on Smile
Kaalule on soovitav panna keskmise tugevusega või veidi tugevam pere, nii on kõige parem näha, millal hakkavad õitsema head meetaimed et mitte laiendamisega hiljaks jääda.

Viga

alfa, sinu graafikutel on pealkirjad ära vahetatud. Negatiivse kaalu korral lendaks taru lihtsalt minema Smile

Ideaalis peaks tarukaal olema

Ideaalis peaks tarukaal olema iga taru all ja andmed jooksma mulle hommikul kohvilauda ning arvutiprogramm etteütlema kuhu minna, mida teha ja poleks mingit mesindusharidust vaja.
See eelnev jääb veel kauaks ulmevaldkonda, vähemalt meie kliima piirkonnas.
Tegelikkuses piisaks 1-2 kaalust ja sobilikum selleks on möödunud sajandi aidakaal, metallist ja pommidega.
Mõne aastaga saab selgeks oma korjepiirkonna erisused ja mida teha kui kaal muutub ühele või teiselepoole,

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

tarukaal

Aitäh. Parandasin vea ära. Nüüd peaks korras olema? Graafikult on näha juulikuu keskel vihmased ja jahedad päevad. Meil ujutas mitmel õhtupoolikult väga kõvasti. Järgmine päev olnud ilus ilm ei suurendanud nektarisaaki.
Kes tahab võrrelda kasvu ja ilma seoseid siis emhi lehelt saab vaadata Tõravere ilmajaama andmeid mis on minust 5km põhjas. Vihmasajud on meil kindlasti erinevad kuid temperatuur peaks umbes klappima.
link emhi lehele: http://www.emhi.ee/index.php?ide=21&v_kaart=1 tuleb panna õige kuupäev ja kellaaeg.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tarukaal

Tarukaal ei pea tingimata olema utiilsest taastatud
aidakaal.Kasutan elektroonset kaalu,mis sobivad korpus
tarule 570*570.Tulemused lähevad huvitavaks kui
naaber on plussis minu kaal näitab miinust.Kaalu elus
hoiavad 6 elementi ,mis kulude poolel tekitavad miinust.
Möödunud aastal oli + päevi paar nädalat.
Mikroe... Mart

Elektronkaal

Kas niisugune kannatab õue jätmist? Ja tavaliselt neil näidikupool üleval so jääb taru alla?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

tarukaal

Muideks äkki avalikustaksid, kuskohast selliseid mesipuud kannatavaid kaalusid saab ja palju see maksab. Ja muidugi veel, kas sel mingi pesa ka küljes on, mille kaudu infot arvutisse saaks?

Tarukaal

Heades piirkondades on korralik meesaak täitsa loomulik. Info sellise kaalu kohta saad a.kilgilt. Ainult kallis teine.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Kallis

Kallis on suhteline mõiste , kui saladus pole siis võiks ju natukene kergitada eesriiet mis see tarukaalu hind olla võiks +/- 100 eeku.

Mida arvate elektroonilisest saunakaalust?

soov oleks samuti tarukaal hankida. Tekkis mõte, et kui proovida elektroonilist saunakaalu (max 150kg). Kergetele korpustarudega mesindamisel peaks sellest ilmselt piisama. See peaks ka niiskusele vastu pidama . Hind kusagil 300-500EEKi. Hea asi on ka see, et elektroonilisele kaalule saab andmesalvestaja alati juurde pookida. Samuti saab näidiku kaalu seest välja võtta ja kuhugi mujale (taru alt välja) asetada.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tarukaal

2003 ostetud kaalu sain firmast ,mis tegutseb edasi.
Nende telefon on 6460093.Tutvustage probleemi ja
tehke valik.Mina maksin 7100.
Mikroe... Mart

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Taanis

Vaatasin saaremaa foorumis õppevideot ja seal selgus üks huvitav asi kaalude kohta, nimelt laenutatakse kaalud seal mesinikele ühistu poolt. Muidugi eeldab selline võimalus ühistu olemasolu aga siiski, mõtlemisainet on.
http://www.mesindus.eu/node/287

lihtsuses peitub ilu

7100.- eest saab umbes 14 aidakaalu. See et andmed tuppa joosevad ja arvutis kõiksugu kõverikud moodustuma hakkavad on tore vaadata jne. 7100.- eest sain mullu
materjali 22,1875 korpustaru ehitamiseks.
Kui keegi kohutavalt tahab elektroonikaga mängida siis uputage iga mesilaskobara keskele temperatuuri andur ja talvel kui külm siis vahtige toas ekraanilt kuidas teie mesilased talvituvad. Ja uskuge mind ,enne kevadet on juuksed hallid ja närvid täitsa pees.
Tervitab Kalle

7100 jube hind asja eest mis toodangut ei suurenda!!!

Kas korje on või ei ole näed juba lennust ära. Mida vähem elektoonikat ja rohkem mehhaanikat seda lollikindlam ja pikaealisem üks asi on.

Capaz

Üks asjalik link ka välismaisest kaalust

Capaz
http://www.bienenwaage.de/html/english.html

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Äge

Selline tarukaal on küll iga mesiniku unistus Smile
Kas hinda ka kuskil kirjas oli, jäi vist kahe silma vahele; samas mitu kaalu sl ikka osta oleks tarvis.

kaalu hind

1310€
Kui 5 või rohkem siis saab odavalt Tongue
http://www.apis.dk/?download=prisliste-vaegt-2009.pdf

Pronksmedal (100p.)

Capaz GSM 200

Mis suurema koguse hinnaks tuleb, seda tuleks ikka uurida otse tootjalt. Muidu asjalik vidin, aga meie kliimavöötmes -10 ja -20 kraadid teevad asja jällegi poolfunktsionaalseks. Nagu tootja infost nähtub, siis seade mõeldud aastaringseks jälgimiseks. Talvitumise jälgimiseks oleks minuarvates selline lahendus aga just vaat, et olulisemgi. Puhtalt suvise tarukaalu eest 1000+ EUR-i taskust välja lasta on küll lõbus, aga majanduslikult üsna küsitav. Kogenud ja mesila ümbust hästitundva mesiniku kõige paremaks tarukaaluks on tema ise, vaatab aknast välja ja juba enamvähem teab palju tarusse laekub või sealt lahkub. Wink Üheks puuduseks on ka koordinaatide mitteedastamine, mida nad ise miskipärast turvafunktsiooniks peavad. No kes krt ikka mobla või meililiiklust mingi mesitaru vahelt luurama hakkab, kaakide füüsiliselt sekkumine kordades tõenäolisem.. GSM tracking võiks ikka kaasatud olla, kindlasti ühendatavus PIR anduri(te)ga lisaks asjale kõvasti jumet. Vaat see alles teeks asjast killer lahenduse ja kaaluks juba tõsiselt ostmist!
Muide, saksakeelses versioonis on veel huvitavat inffi asja kohta:
http://www.bienenwaage.de/html/tipps___tricks.html
Infoedastuseks kasutatakse second hand Siemensi moblasid alates mudelist C35i. Taru sisetemperatuuri anduri eest tahetakse 63EUR lisaks, mnjah.. anna olla öirökoorimist. Selliseid andureid saab otse Hiinast 63EUR eest peotäite kaupa.

Funktsionaalsusest

Mida hakkad peale teabega temperatuuridel alla -10? Taru juurde ikka ei lähe ju. Lisaks on Eesti veebruari keskmine temp -5,7 kraadi, nii, et neid alla -10 kraadiseid päev on vähe. Koordinaati oleks vaja ainult siis, kui keegi kaalu pihta paneb, muidu vast ikka mäletad kuhu taru alla, mis numbriga SIM-iga kaalu panid.
Hoopis teine küsimus on see, kui palju peaks meetoodang sellest suurenema, et tasuks ära nii kalli(te) kaalu(de)kasutamine.
Ja kas mulle tundub või ongi selle värgi juures mingi jama. Kuidagi kahtlane on see SIM nende poolt ostmine ja andmete e-posti ning SMS kaudu edasisaatmine. Niisugune tunne, et nad tahavad oma vahendustasuga 15 või 49€-ga aastas vahel olla. Ehk siiski tundub!!??

Pronksmedal (100p.)

Taru juurde minemisest

Mis puutub siia taru juurde minemine? Asi ju põhiliselt selleks ongi, et taru juurde tallamisi vähendada ajast sõltumata. Kui alla -10 lihtsalt asi ei funka s.t. on sel ajal lihtsalt kasutu. Kas selliseid alla 10 miinuse päevi on vähe või palju see ei omagi siinjuures tähtsust, monitooring jääb poolikuks. Seda just silmas peangi, et taoline seade oleks kasutatav ühtlasi ka turvaeesmärgil (mesila valve jmt.) et vältida hunniku GSM baasil eri seadmete tarvidust. Pelgalt kaalu eest ongi 1000EUR-i maksta mõttetult palju. Nende SIM-i kasutama ei pea, sobib ükskõik mis GSM või emaili teenus.

Monitooring

Taruman, kas sul on vaja talvel iga päev taru kaalu teada, või piisab ka korra nädalas? Mis juhtub kui ühel nädalal teavet ei saa? Ega talvel see hüppeliselt ei muutu ju. Ja teiseks, et koordinaati saada, peaks kaalul või telefonil sees olema GPS. Mastide järgi peilingu saab SIMile panna.

Pronksmedal (100p.)

Ma ei viitsi enam jahuda, loe

Ma ei viitsi enam jahuda, loe spetsifikatsioone. Ehkki nimi on asjal kaal ei tähenda see veel, et kaalu jälgimine ongi kõnealuse seadme ainsaks omaduseks. Jälgida saab veel õhuniiskust, temperatuure nii taru sees kui väljas ning sademehulka ühesõnaga mesila olukorda laiemalt ja see ilmselt määrabki ka asja hinda. Ühe nädala jooksul võib toimuda olulisi hüppeid ja juhtub nii mõndagi Wink. Kui sulle see oluline pole, siis pole sa ilmselt selle toote sihtgrupiks. Kui mesila asub näiteks 100+ km kaugusel siis oleks nendest omadustest abi küll.

Hari teadmatut

On's mingi saladus või, et ei taha öelda,mida nende andmetega keset talve peale hakata? Võib olla ostaks isegi niisuguse ja kui ostame koos kaks, siis saab odavamalt

Tarukaaludest ...

Vabandan et nii vana teema esimese asjana üles upitan kuid juhtumisi koperdasin sellise lihtsa, esmapilgul lollikindla ja efektiivse kaalumismetoodika otsa javascript:nicTemp(); - ise ei ole veel mesinik, kuid plaanin järgmisest aastast hobimesindusega tegelema hakata ja seega uurin põhjalikult kogu temaatikat nii netist kui raamatutest.


Antud teemas on juttu olnud ka temperatuuri jälgimisest ja selles valdkonnas (külle mitte mesinduse alal) kogemused olemas. Ise plaanin küll ka taru sisemist temperatuuri jälgida, kasutan selleks nähtavasti iseehitatud lahendust javascript:nicTemp(); kiipidel, millega on võimalik ca 10 eur eest mõõtepunkti kohta saada temperatuuri kohta info 0,06 C sammuga vahemikus -40 - +125 C. Idee poolest peaks ühe digitaalse keskuse taha saama ühendada kuni 30-100 mõõtepunkti lihtsalt kaablit eelmisest kohast jätkates või ka harudena.

Pronksmedal (100p.)

Tere

Jutulind.
Minul on  see temperatuuri mõõtmisviis juba katsetatud.Asi sai kokku tinutatud,kompuutrile ühendatud.Hakkas tööle küll,kuid kaugemale ma ei jõudnud.
Minu tel.56906560
Silver(silver7)

Temperatuurist

Olen ise kasutanud antud lahendust ühe lihatööstuse ruumide temperatuuri monitooringuks ja ka serveriruumide temperatuuri jälgimiseks (elukutselt "IT mees"). Mesinduses samas ei soovi jääda arvutiga ühendamise juurde klassikalises mõttes kuna tarud ei ole plaanitud elumaja (loe elektriliini) külje alla ning 220 toitmine seega ei ole lahendus. Plaan on kasutada nii andmete kogumiseks kui ka edastamiseks Android platvormil nutitelefoni. Kuna elektrikarjus tuleb nii või naa paigaldada siis on plaan kasutada komplekti Päikesepaneel-Aku-Karjus-Telefon-Temperatuur-Valvesüsteem .... Rida võib jätkata. Idee oleks luua 1 "vargakindel" kast millega jälgida nii tarude toimetamisi kui ka "anomaaliaid". Põhjus selliseks vajaduseks on omakorda asjaolu et ise ei ela plaanitud tarude asukohas ning nii neljajalgsete kui kahejalgsete pahalaste tegutsemise korral oleks võimalik "kohalikelt" paluda olukorda kontrollima minna.