Mesinik

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Käisin just postkasti juures vaatamas, kas "Mesinik" juba on tulnud või ...
Ei olnud midagi seekord, kuigi tahaks juba järgmist numbrit lugeda.Viimane number oli hästi kirjutatud ja huvitavat materjali oli seal ka lugemiseks küllalt.
Isegi "Apimondiast" oli seal natukene-oleks küll rohkem tahtnud aga eks tulevikus saa, lehetoimetaja ise lubas, et kirjutavad sellest jõudu mööda veel. Ma lugesin selle lehe teist kordagi läbi , enne kui naise onule maale sai saadetud. Tal ka paar taru õuepeal ja veidike huvi mesinduse vastu.Juba vanem mees ja arvutit ega internetti neil maal pole- seetõttu on ta selle üle väga rõõmus, kui ma talle mõnikord enda läbiloetud ajalehed saadan.Mul pole kahju, sest saan lehe ju tasuta.
Ah, mis ma pläran. Tegelikult tahtsin ma kirjutada hoopis sellest , kuidas minu meelest ajaleht võiks meieni jõuda, et ei peaks seda alati nii kaua ootama, et infoajastul jõuaks inf operatiivselt mesinikeni. Ei pea vist eraldi näiteid tooma, kuidas ja kui kiiresti uudised muudest valdkondades internetist levivad.
Miks ei võiks "Mesinik" ilmuda enne paberkandjal koju jõudmist juba Mesindus.ee veergudel? Hetkel on ju nii, et kõigepealt trükitakse "Mesinik" paberile, saadetakse (suht aeglase) postiga see kodudesse ja alles siis... , mõne aja pärast ilmub see siin lehel! (Kellel vähegi oidu kaasa mõtelda, saab aru, et ma ei taha sellega jutuga kedagi solvata, vaid räägin omi mõtteid, nagu asjad mulle paistavad).
Loeme siis sügisel jutte, mis toimub mesilas ja kui hull lugu nende sülemitega on! Krt, sülemitest tahtsin ma ausalt öelda kõige vähem kuulda sel hetkel, kui sügiseks valmistumise küsimused pead vaevasid.
Millised on teiste mõtted? Arvan, et mõned on minuga sama meelt aga kindlasti on ka neid, kes tulevad näppu viibutama. Neile näpuviibutajatele sobiks mu isa ütlus, nagu ta armastas vahel ütelda-nii sitt mees ma ka ei ole, et mul ei oleks vaenlasi.
Loodetavasti saab sellest alguse heasoovlik arutelu, millest lehetegijad saavad endale uusi mõtteid ammutada. Ma olen küll lehetööd näinud ja üsna lähedalt, aga ega ma ausalt öelda ei tea, kuidas "Mesinikku" tehakse.
Minu ettepanekud oleksid:
Leht võiks ilmuda Mesindus.ee lehel enne paberkandjat. EML liikmed saaksid lehte lugeda täismahus, ülejäänud aga ainult pealkirju või lühisisu.
Samas ei näe ma piiranguteks põhjust, miks peaks eelistama EML liikmeid, kui kõiki mesinikke tuleks valgustada ja varustada kiire infoga.
Artiklid võiks ilmuda ka eraldi, just nii nagu nad parasjagu valmivad, mitte seisma laual ja ootama, millal kogu leht kokku pannakse.
Hiljem, koguda need juba ilmunud jutud kokku ja näiteks lisades foorumi aruteludest huvitavamaid ja ka asjalikumaid kommentaare, saaks leht ise ka lisaväärtust juurde.(eriti nende jaoks, kes foorumit ei külasta).
Nüüd on teie kord.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Võiksid lugeda mulluseid

Võiksid lugeda mulluseid lehti ja sellises järjekorras kui meeldib või kui aktuaalne teema parasjagu on.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Lugeda või mitte

Ega ma ausalt öelda ei kirjutanud oma mõtteid selleks,et nõu saada, mida või kuidas lugeda, vaid kutsusin üles avaldama omi mõtteid, kuidas saaks asju paremaks teha.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Minu mõte

Minu mõte on selline ,et EML ajaleht peaks olema ka teistele mesilastega tegelejatele loetav ,mitte ainult EML liikmetele .Mida selle ainult loetava pealkirjaga peale hakata ,selline liikmete ja mitte liikmete vahel vahetegemine ei oleks lihtsalt aus . Siis võiks juba selle netilehekülje ka teha ainult EML liikmetele ja ülejäänud käigu jala. Küll on aga õige see ,et EML liikmed saavad lehe paberkandjal ja ennem ,kui see siia riputatakse .Kui ma lehte lugeda ei saa siis kaob mul ju ka see viimanegi huvi millega EML tegeleb .Olen kaalunud liikmeks astumist aga pelgan ,sest ei ole kindel kas algajastaatuses mõne taruga on sellel mõtet.

Ja mina tahan lugeda kõiki

Ja mina tahan lugeda kõiki päeva-ja muid lehti tasuta internetist muidu kaob mul hoopis huvi eesti riigi ja poliitika vastu.