Inkubaator

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Aegajalt ma ikka surfan ja leian neid toredaid asju. Seekord leidsin inkubaatori joonised. Kahjuks on tegemist jälle ameerika tobeda tollmõõdustikuga aga loodetavasti oskab igaüks sellest kasvõi idee jaoks mõtteid ammutada.
Tõlkima ei hakanud, sest pildid räägivad enese eest piisavalt-mõne üksiku võõra sõna saab ka google translatet kasutades ära tõlkida.
pildid:
http://www.honeyrunapiaries.com/16.32.0.0.1.0.phtml
joonised:
http://www.honeyrunapiaries.com/beekeeping_plans.phtml

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

inkubaator

Inkubaatori kohta vöin ma natuke rääkida.
Köige tähtsam seade on inkubaatori juures, plokk ia tagasiside andur. Kütte keha pole nii oluline (vöib kasutada pöranda kütte kaablit,elektri pirne ja kilbi soojendus kütte kehasid). Mina proovisin esialgu pöranda kütte kaablit kuid arvestasin natuke valesti ja jähi nats väheks watte Ning siis ei saanud 24h jooksul nöutavat temperatuuri kätte. Nüüd panin elektri kilbi soojendus spiraali mis oli, kui mul õieti meeles, 2-3kw .Nüüd saab nõutava temperatuuri 1h kätte. Andur plokiks on minu omal pöranda kütte juht plokk , nagu pannakse pöranda küttetele, seal on ka peal kohe kraadiklaas mis näitab temperatuuri. Kui käid kaubandus keskustes siis vöib selliseid plokke näha jäätise lettide küljes, seal hoiavad need külma, mul aga sooja. Inkubaatoris on lubatud temperatuuri köikumine veerand kraadi. Inkubaatori ja pöranda kütte reguleerplokid on köik ühesugused kuid tagasiside andurites on suur erinevus. Sealt valida andur mis registreerib veerand kraadise köikumise. Soovitan uurida sealt firmast kes neid paigaldavad. Minul töötab ideaalselt. Sisse tuleb lisada veel ventilaator mis ajab öhku ringi (mina panin vana arvuti ventilaatori ja ehitasin ise toite ploki. Köige lihtsam on soojustuseks ja raamide hoidmiseks teha mesitaru korpustest (soojustatud). Juhani Vaaral oli nii tehtud, 10l penost sööda nöu sisse paigutas pöranda kütte kaabel , ventikas, juht ploki ja tagasi side andur. sinna peale 2 penost korpust ja katus peale. Sinna mahtus 10 raami hauduma. Alumine kast oli selleks et raamid liiga lähedal ei oleks küttekehale. Minu omast on möned pildid üles pandud http://www.mesindus.eu/photos/image/245
tunnistan et läks liiga suureks. Kuid töötab ideaalselt. Smile