Aasta mesinikud 2009 on Marje ja Jaak Riis

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Jänedal 28.-29. novembril 2009 toimunud mesinike sügispäevadel valiti aasta mesinikeks 2009 Marje ja Jaak Riis.

Marje ja Jaagu korraldatud mesinduskursus "Hobimesiniku aastaring" on läbi aastate olnud tõeline hittkursus - mulle on mesindus.ee kontaktaadressile päris sageli pärast kursuse kuulutuse avaldamist tulnud kurbi e-kirju sisuga "jälle jäin registreerimisega hiljaks..".

Hobimesiniku aastaring

Jaak ja Marje on lõpetanud Olustvere kooli mesinike 1. lennu, mille lõpetajatest nemad on kolmandad, kellele on omistatud aasta mesiniku tiitel - koos Riisidega lõpetasid mesinduse 1. lennu aasta mesinik 2004 Mati Haabel ja aasta mesinikud 2007 Vahur ja Ülle Talimaa.

Jaak ja Marje töötasid pärast Olustvere kooli lõpetamist Roosna-Alliku sovhoosi majandi suurmesilas mesinikena. Pärast EPA-s agronoomi eriala omandamist ja TRÜ-s pedagoogika kursuse lõpetamist suundusid nad tagasi Olustvere kooli, nüüd juba ise noori mesindushuvilisi õpetama.

Marje oli Olustvere sovhoostehnikumis minu kursuse (mesinduse 16. lend) juhendajaks ja koos Jaaguga andsid nad suurema osa (kui mitte kõik) erialaloengutest. 16. lennust võiks esile tõsta selliseid tegevmesinikke nagu Ardi Asten ja Tarmo Jaanisk.

Marje oli kooliajal rohkem teoreetik, Jaagule meeldis käed ikka taruvaiguseks ka teha Wink Kuuldavasti toimetab Jaak Olustvere kooli juures praegugi.

Marje, väike rosin ka Sulle meenutades aegu, kus minu käelaba alumisele poolele oli pastakaga kirjutatud Taraxacum officinale, Tussilago farfara ja muud sõbrad - enam ei pea õpilane tunnikontrolli ajal käelaba alla piiluma, vaid võib julgelt oma miniraaliga lehele http://www.mesindus.ee/meetaimed surfata (siinkohal suured tänud mesindus.ee kasutaja alfa-le, kes meetaimede andmebaasi sisuga täitis).

Tegelikult tuleb vaid imestada, et Marjet või Jaaku ei ole varem selle auväärse tiitliga pärjatud ja seda rõõmustavam on, et nad tiitli nüüd koos said. Palju õnne, kallid Marje ja Jaak!

Tormi Tabor

Marje ja Jaak Riis