Taruvaigu müük

Kasutaja Vabadik pilt

Tere. Kes teab aidata? On paar taruvaigu ostu huvilist, kuid mis see hind võiks olla? Tuttavatele ja sugulastele olen jaganud tasuta, aga seekord kohe päris ostjad. Sooja talvitumist kõigile

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Hind

Rusikareegel on ca 1000.-/kg. - pisut siia-sinna.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

Rusikareegel ei toimi

Rusikareegel ei toimi väikemesiniku puhul.

Väikemesinik võib porgandit närida kui ta isegi pool sellest saab.

Teoorias on üks praktikas teine.

Ütleme nii. Kui sul on puhas ja hea kogus.(loe võrkudega korjatud õigesti töödeldud ja piisav hulk kg siis müües hea hind on healjuhul 500-700eeki kg)
See on siis suurematel tegijatel.

Väiksed tegijad kes ei kasuta võrke ja korjavad teda raamide pealt või näiteks magasiini kasti küljest, kust tuleb ka kaasa väheke puitu ning väheke vaha võivad heal juhul õnnelikud olla, kui nad paarikordse vaha hinna saavad. Ehk siis 300eeki kg. Üle selle ei maksa tahta. -Totut lihtsalt ei leia.
Seetõttu onhgi kasulikum müüa kas siis juba kilodes või jagada see tuttavatele-sugulastele ära tasuta.- Hea kingitus ikkagi.

Ise üritasin ka seeaasta kilo puhastamata vaiku müüa.(mis oli saadud raamidelt. Kokkuostja kergitas õlgu ja ei osanud sellega midagi teha. Ülejäänud tunnevad ka huvi vaid hinna vastu.(et tahaks nagu ise ka müüa) Ostuhuvilisi ei leia nii kergelt.

Kasutaja Vabadik pilt

Taruvaik

Tänan selle info eest. Päris tasuta ei saa vist kõigile jagada, sest siis mõtlevad,et kõik saadused mesilast tulevad kergelt ja unustavad ka mee eest maksta. Ega mesinik ju tööd tee, istub niisama ja paneb pihta mummide varud. Igatahes tänud.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

taruvaigu hind

Loomulikult sõltub hind kvaliteedist, isegi raamivaheliistude puhastamisel tekkivast peenest prügist õnnestus mul peale pooletunnist vees leotamist eraldada märkimisväärne kogus ilusa väljanägemisega taruvaiku.
Soovitus: pakenda oma kaup umbes 25-50g kaupa topsikestesse ja rusikareegel on garanteeritud.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

propolis

Tsitaat:
Kui sul on puhas ja hea kogus.(loe võrkudega korjatud õigesti töödeldud)

Üldjuhul on taruvaiku korjates, vaha sisaldus 30-40%. Kaapimise teel korjatud taruvaiku tuleks tõesti enne puhastada puupurust ja siis ka jääb veidi sodiseks, seda võiks kenadele inimestele lihtsalt kinkida. Mujal maailmas ostetaksegi vaiku töötlemata kujul kokku ja korjatakse seda spetsiaalsete võrkudega. Kuna aga 8-10 % on selles toormes eeterlikke õlisid, siis vähimgi kuumtöötlemine ei mõju just hästi, arvan ma.
Turul nägin venemutikest, kes müüs pisikestes kilekottides propolist, 15 krooni oli vist kotike-kaalu ei küsinud, aga silmaga hinnates 20-30 gr võis olla.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

taruvaigust

sorry mehed. Mesindus peaks olema hobi mitte rahateenimis koht. Isiklikult on minusilmis Eestis vaid kümmekond tõsist mesiniku ja teised on turusolgerdajad. (kahjuks loen ka ennast täielikutl viimaste sekka)
Leian, et see pakendamise jutt ei toimi. Kui just pensionäär pole, kes aega sisustab turul külmetades. Ma leian, et tööjõuline inimene võiks ka raha muud moodi teenida. Ja sealt tulenevalt ka asjade hinda mõistliku piirides hoida.
Seega vähegi suurema koguse juures ei ole enam see pakendamine 20-50g kotikestesse mõtekas.
Näitena ma suutsin seeaasta tekitada taruvaiku ca 9kg. Kuidas seda pakendada ja siis turustada piisava kiirusega on küsitav.
Ühesõnaga kõik mõistliku piires on võimalik. Kuid kuskilt peab ka peaga mõtlema mitte rahakotiga. Et kooriks viimast rahvalt. -- Sorry järjekordne minu mõtlemine.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

9kg

No selle koguse pakkimine 300 väikesesse 30 gr pakikesse pole ehk liiga konti murdev tegevus-saad ühe paki eest näiteks 15 krooni
saad vastutasuks 4500 krooni. Sissetuleks missugune, kuigi jah, kilohind pole just liiga suur, siis selle raha eest saaks ju igasugu mesindusasju soetada.
Et, mesindusest on tõepoolest paljud rääkinud, kui võimalikust elatusmesilast, siis kahjuks on selliseid tegijaid ikka väga vähe. Enamuse meie mesinikest moodustab ikka hobimesinikeks kutsutavate hulk, kes püüavad mesinduse abiga oma elujärge veidi parandada. Väike lisateenstus, muud ei midagi.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

ja mitte ainult taruvaigust

olen püüdnud kala rohkem kui oma tarbeks, aga pole müünud. nüüd kala vähe ja ei viitsi enam lanti loopida nii, et käsi jatkust väljas.

olen malet mänginud päris arvestatavalt hästi, aga sellega elatist teenida......?

siin arvati, et tarusid peaks rohkem olema , siis tasub ära küll ja raha rohkem. siis on see ju töö ja kuhu siis see hobilust jääb? selles ma Raivoga täiseti päri.
mina küll ei pea mesilasi selleks , et oma elujärge parandada. kui saan nt.7-10tuh. kogu mesindusaasta jooksul(see pole keskmist eesti kuupalkagi) ja käin sellega näiteks reisil, kas olen siis oma elujärge parandanud? võib-olla tõesti.

samuti huvitas mindki taruvaigu hind, et kas on võimalik müüa ja mis hinnaga. aga 300 väikest pakendit ma tõesti tegema ei hakka. selleks peab elu mind sundima. nagu Raivogi ütles, suudan ma veel oma kätega meie suurele kodumaale muud moodi kasulik olla.

aga neile kes suudavad kivist vee ja vaigust raha välja pigistada, neile edu ja püsivust.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

hindadest

Spunkiga 1000% samal arvamusel kahjuks.
Teised tööd peaksid raha sisse tooma mitte mesindus. Ma ei pea mesilasi raha pärast vaid mulle meeldib nende linnukestega tegeleda. See raha mis mesindusest tuleb võiks näiteks tõesti vaid nulli jõuda - ja oleks juba õnnelik.

Eelnevalt.
See, et kuidagi 4500eeki teenida. Blin ma kasutan enda kahe kõrva vahelist parem muu jaoks, näiteks kuidas sama aja jooksul 45000 eeki teenida. Teisalt saage aru see kotikeste ja purgikeste (alla kiloste) müük ei tasu end eales ära, kui muud tööd ka teha. Va kui oled ,mingi koristaja kolmandas vanglas, kus ei maksta miinimumpalkagi. Samas meisnikul võiks olla ikka veidike nuppu ka, kuidas raha teha muul viisil.
Turupeal müüjad on minujaoks veidi haledad. Istuda seal päevast päeva mingi 50eegise päevatasu eest - ei aitäh.
Samas eks neil siis pole muud teha.
Mina leian, et töökoht võiks mesindust toetada hoopis ja parema mesindus inventari soetada selle eest siis. Silmas mitte pidades alati dollari märki.
Minu maailma vaade on selline: et mida vähem mõtleb mesinik kasumile, seda paremini elavad tema mesilased ja seda parema kvaliteedi suudab ta meest "välja võluda" - st vastata igasugustele EU nõuetele jne.
Samas siinsed mesinikud on minule veidi vastukarva ka seetõttu, kuna neil vaid raha peal väljas.
Samas see on kuradi hea, et mesinikud veel nokitsevad. Varsti kaob see ka ära ja hakatakse ehituselt ülejääke sorteerima ja nendest juba tarusid vorpima "kokku kleepima"

Raivo

Siinsed hobimesinikud pakendavad mett-kingivad ja müüvad.Pakendavad taruvaiku-kingivad ja müüvad.Liimivad ja ostavad inventari.Naudivad täiega.Miks nad Sulle vastukarva on?See oli ju hulgimüüja kes Su taruvaiku ei tahtnud.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

OH jah

Esmalt pean tunnistama, et liigitan hobimesinike ka kahte patta!

Miks hobimesinik mulle vastukarva on? Miks suuremad tegelased rohkem meeldivad?
Vastus on inventaari soetamises. Hobimesinik alustab juba mõnuga vana hea tsingitud vurriga. Uus toidunõuetele vastav vurr on ju hirmkallis. Rääkimata siis hilisematest mesindus asjade jaoks spetsiaalsest ruumist/ruumidest.
Mitmel hobimesinikul on korralik inventaar. Hea kui Eesti peal saab need tegelased sõrmede-varvaste peal üle lugeda. Pakendamise kohapealt ma parem üldse kaasa ei räägi, hea kui mõnda anumasse lõpnud rott ei satuks.
Leian seetõttu, et mesinikud on ahnepätsid, kes ei viitsi ega taha investeerida mesindusse.

Ennem ajas mul SITA sõna otseses mõttes keema vihje taruvaigu puhastamisest vee sees. Nu tule taevas appi.
Teine point oli see, et mesinikud ei viitsi enam mõelda, kuidas raha teenida legaalselt viisakalt töötades, mitte sõna otseses mõttes mesilastelt koorides.

Kokkuvõtteks minu maailma vaade on ikka see, et tuleb räigelt eristada hobid ja töö. Tööga teenitakse raha toetatakse riiki jne ning hobidele peaks ka tegema lühiajalisi investeeringuid (mis vahel on ka päris suured) ning mis ei pruugi üldsegi näiteks mesinduses tasa tulla.

Pronksmedal (100p.)

Kui see kellegile vastukarva

Kui see kellegile vastukarva on, siis soovitan leida teisi suhtlemisväljundeid. Miks sellised Raivod ennast põrgatavad-vägistavad sellistes suhtluskeskkondades, mis täis neile vastukarva inimesi ja arutelusid? Mesindus pole ju Eestis kunagi tõsiseltvõetav äri olnud. Ma pean silmas sellise mastaabi- ja iseloomuga majandustegevust, kus mängleva kergusega saab 45000 summasid kokku nagu siin mõni kõvataja. Suur osa inimesi ei ela Eestis nii hästi ja neile on isegi 45 krooni suur raha ja iga kroon, mis mesindamisest juurde tuleb on tähtis. Kes saab sellest aru ja kes mitte, aga targutada sellel teemal ja teistele foorumis ette nämmutama mida või kuidas nad peaksid teenima, on pehmelt öeldes jabur ja näitab pigem targutaja mõttepiiratust. Igaüks tegeleb mesindades nii nagu ta tahab, suudab või oskab ja see on nii läbi aegade olnud. Et kellegil nüüd jälle isiklikult suunatud tatti ei hakkaks lendama, siis ütlen kohe ära, et pole isiklikult ärimesinik, kuid samas ka hobimesindusäärmuslane kohe kindlasti mitte. Ütleks enda kohta pigem mesinduspohhuist. Tongue Foorumi omanikule pakuks välja idee teha neile 100% tõupuhastele hobimesinikele omaette ruigamissulg. Siis on sead söönud ja lambad jäävad ka ehk terveks.. Mõnes välismaa foorumis ongi see nii lahendatud.

Pronksmedal (100p.)

SITA sõna otseses mõttes

SITA sõna otseses mõttes keema ajab lollakas üldistamine. Oled sa kindlalt kursis palju on Eestis üldse neid hobimesinikke? OH jah ja see vana hea tsinkitud vurri teema jälle... Sinu rahustuseks pean ütlema, et see teema kestab veel oma paarsada aastat vähemalt ja ei soovita sellest erutuda. Enne kui tsinkplekk läbi ei kõdune ei osta nad jewrovurre! Lepi sellega, sest seda pole sinu võimuses muuta!

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

armas õudus

See vanasõna on ikka jummalast tõsi, et kus kaks eestlast kokku puutuvad, seal kolm parteid sünnib.

Raivole

Julgeksin Sulle mainida, et eriti prahise taruvaigu puhastamine külma veega ei ole midagi ennekuulmatut. Kergemad osised, nagu vaha, puidusodi jne. kerkivad pinnale, taruvaik on suurema erikaaluga ja vajub põhja.

Vaatasin mõniaeg tagasi

Vaatasin mõniaeg tagasi telekast saadet leivategemisest, vana puust küna milles tainast segati, antud küna ei pesta kunagi, selles veel esimese eesti ajast juuretis sees. Ja ausalt, mind see ei koti.
Aga, et kõik euro oleks tuleks teha üks pisike muudatus seoses ilmakaartega, idast lääs ja vastupidi. Aga seni kui päike idast tõuseb ärge võtke seda euro värki tõsiselt. Ikka Tootsi moodi ,,Kui tervet rehkendust ei jõua siis pool või tiba vähem,,.
Tervitab Kalle

Põhimõtteliselt on raivol

Põhimõtteliselt on raivol mitmed tõeterad sees. Muideks enamus Eesti mesinikest ongi hobimesinikud, tahame seda endale tunnistada või mitte. Nii see on. Nii, et kodanikud hobimesinikud:) ärge kurjustage, mõelge veidi asja sügavuti. Kui hobindusest rääkida siis hobi puhul (üks kõik mis see ka ei oleks) tuleb peaaegu alati peale maksta ja mitte vähe. Nii, et kui hobimesinik veidi raha oma tegevusest saab siis on se ju tore.
Lisaks siia sellise mõtte, mõni võiks välja arvtada mee purki (puhtasse ja ikka uude) panemise ning turul istumise kulu koos transpordiga siis on nagu rohkem arusaada kõigile mis see mee müügi omahid ikkagi on (väike mesinike puhul). Kindlasti võiks riikliku pensioni, kui toetav raha, sellest arvutusest välja jätta.
Head arvutamist ja nuputamist!

Pronksmedal (100p.)

Ei sünni need parteid

Ei sünni need parteid kokkusaamisel. Need on koguaeg olemas ja kokku saades lihtsalt läheb parteikongressiks. Smile
Aga muidu soovitan lugeda väga head ja üllatavalt haakuvat artiklit, mis puudutab kulutamist: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=359454
Kui terve Eesti peale leidub käputäis blondiinimast blondiinimaid mesinikke, kes oma hobile kinnisilmi raha loobivad, siis ei maksaks veel eeldada, oodata või lausa häälekalt nõuda et kõik mesinikud oleks samasugused. Lugege kuidas suhtuvad kulutamisse ja rahasse päriselt rahakad inimesed ja õppige!

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

kokkusaamised

Minu meelest enamus rahvast pole tähelepanu pööranud meie suurepärasele jututoale, kus saaks neid parteilisi veendumusi teistega palju vahetumalt jagada.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Tahtmata Raivo sitta veelkord keema ajada

Mina puhastan ka raamilt kraabitud taruvaiku külmas vees. Vaha ja mustus tõuseb pinnale, vaik on veest raskem. Leotan mõnda aega, kurnan läbi ja kuivatan ära.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

propolis kohvi sees

Miks te sest teemast sellise sõjajutu olete kokku keeranud, ei saa aru ausalt öelda.
Parem võtke üks pisike lapik viin, puistake sinna sisse üks kena kamalutäis taruvaiku ja loksutage seda nädala jookusul, et vaik ilusasti lahustuks.
Nagu mõni soovitab, et jätke see pudelike kusagile laua servale, käidavasse kohta, et iga pere liige saaks mööda minnes oma panuse loksutamisega anda. Ja uskuge, saadud lahus on suurpärane ja asendamatu igas koduapteegis. Sobib igasugu haavade desinfitseerimiseks ja ka seespidiseks bakterite tõrjeks-uurige kirjandust, mis selle kohta veel on öeldud.
Ise alustan oma hommikut ikka tassi kohviga, kuhu paar tilka propolise tinktuuri lisan. Imeline aroom ja maise ja rõõmus tuju on kõik ühes tassis koos, proovige!

HOBI

Raivo kirjutas:

Miks hobimesinik mulle vastukarva on? Miks suuremad tegelased rohkem meeldivad?
Kokkuvõtteks minu maailma vaade on ikka see, et tuleb räigelt eristada hobid ja töö. Tööga teenitakse raha

Võiks terminid paika panna, enamus mesinikke on harrastusmesinikud.
HOBI ON TEGEVUS MILLELE MAKSTAKSE PEALE.
Ise pean end hobimesinikuks, 20 aasta jooksul pole püüdnud kasumit saada, põhitöö kordades kasumlikum, mind huvitab niisugune mesi nagu sai vanavanaisa üleeelmisel sajandil, euromesi jätab külmaks.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

hobist tagasi vaigu juurde

ehk on Raivo väljendusviis tõesti pisut äkilisevõitu ,aga...
kui mingil maaalal elutseb 3-4 õnnelikku 3-4 taruga hobimesinikku kes täiega naudivad oma tegevust. ja siis potsatab sinna vahele veel üks hobimesinik 30-40 taruga. arutab õhinal ,kust saaks toetusi, palju välja läheb, palju sisse tuleb. ning kõige selle kõrvale käib kole hala, et elu on nii raske ja keeruline. tahaks siis ju öelda, et ole pai, võta oma kõikelämmatav häda ja mine palun kuhugi lagedama platsi peale. siis paistab ehk päike jälle rõõmsasti 3-4 taruga hobimesinike pääle.

ah et teema oli taruvaik. ja- jah
ma ikka kuulnud, et piirituses lahustatakse ja muuhulgas ka maohädade vastu. olen mõnel juhtumil seda mürki võtnud supilusika täie söögi alla. kolmandal päeval olen olnud piisavalt terve ,et seda jälkust maapõhja kiruda. aga sel aastal liistudelt kraabitud vaigu sõelusin läbi teesõela ja peenema osa segasin mee sisse. eks seal ole muidugi pisut vaha ja puitugi kuid mulle maitseb ja eluvaimgi sees.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

tegeikult

Kui palju meil erinevaid mesindustooteid üldse toodetakse? Enamalt jaolt on tegu väikeste kogustega, mis muu maailma mastaapidega võrrelduna pole mitte midagi. Oskus need mittemidagid kokku liita annaks ehk mingi sissetuleku aga kuidas sa koorijaga kaupled, parem ei toodagi. Või saab kord selline aeg olema, kus kõik "suured" ja väikesed omavahel ära lepivad ja üheskoos rikkusi tootma hakkavad?
Ehk saabubki, kui ülbus ja ahnus asendada ühtekuuluvuse ja aususega, millest saab usaldust kasvatada.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

.

Jõuamegi sinnani et meie ühiskonna vundament on ehitatud valesti. Kõik hakkas valesti minema peale Föderaalreservi loomist. Lugesin hiljuti ressursipõhisest majandusest, (mitte kitsa grupi kasumiteenimisel põhinev ühiskond) Kujutate ette ühiskonda ilma pankadeta? Ehk annaks seda ideed rakendada mesinike koostöös? Ega kujutagi hästi elu pankadeta. "Iga vale peab olema piisavalt suur et seda kõik usuksid" (c) Göbbels
Kui Stalin suri ei osanud lihtinimesed ette kujutada elu ilma Suure Juhita.
Smile

Raivol hommikul rohi võtmata jäänud !!!!

Minule on mesindus nii töö kui hobi. Kogu mu vaba aeg läheb mesila nahka ,olen rahul, aga tahan selle aja eest tasu saada. Peale maksan hobidele kus töö element puudub näiteks ujumine ,reisimine, purjetamine jne. Mesindus on lihtsalt üks meeldiv ja arengut pakkuv töö.
Sul võivad ju olla euroruumid, supertööriistad ja kümme kraanikussi, aga kui sul pole elementaarset kätepesuharjumust on tulemus ikka null või kui sa oma euroruumi ei puhasta siis kaotab ta algse mõtte . Väidan, et toodan põlveotsas sama puhast toodet kui euroruumides. Lihtsalt käepäraseid vahendeid tuleb kasutada. Näiteks toas kus vurritan katan seinad ja lae puhta linase riidega jne. Kui hügieeni ja loogikareeglitest kinni pead saab kõike ka koduselt ja puhtalt toota.
Kui me kõik proffideks hakkaksime poleks meil selle meega midagi peale hakata.
Persega mõtlejate protsent on ikka haruldaselt suur.

...

Ka minule on mesindus töö kui hobi. Ja leian ka et euroruumid on viimane asi millesse kohe algul hakata investeerima. Ehitan ka tasapisi mesinduse ruumi, nii järk järgult. Algeselt toimus vurritamine saunas, saun ilus puhas, kõik nagu tibens-tobens, aga tekkis ruumipuudus, tuli leida mingi muu suurem koht, vana viljahoidla väikene 15 ruutu suur. Tegin väikese remondi ja ruumist sai asja, tegin puit põranda alla ja seinad lõin püssiplaadiga üle, kasutasin hea mitu aastat. Nüüd tuleks veel natuke täiustada, hea oleks kui tõesti vee sisse saaks. Uut euronõuetele vastavat ruumi ehitada ei taha, olen selline pessimist, et investeerin võimalikult vähe ruumidesse ja inventari, sest kartus on, et kui mesilastega midagi peaks juhtuma no mida ma siis nende ruumide ja inventariga teen(inventari all mõtlen rohkem vurre ja igasugu muid kaanetamise liine) Ostan alles siis kui häda käes. Investeerida tuleb hoopis mesindusse(tarud, raamid, ravimid, puhtus ja korrashoid tarudes, haiguste tõrje ja ennetamine) Sest mis on kasu kui on olemas euroruumid ja läikivad vurrida ja kõik muu pudipadi, kui mesilasi endaid polegi? Praegu kasutan veneaegset 50raamilit vurri ja kui kevadepoole vähem mett siis ka 4 raamilt alumiiinium kerega vurri. Ainuke suurem inverteering on olnud mee nõudesse, nüüdsest 40kg plastik nõud. Enne olid Alumiinim nõud. Plastmassi eeliseks on ainult tema hoiustamine, võtab vähem ruumi.
Kõrvalharudena korjan õietolmu, samuti taruvaiku kraabin raamide küljest.
Eelpool mainitult keegi ütles, et pole probleem 45000 kuus kokku ajada, siis küsiks miks ta üldse mesindusega tegeleb?

Pronksmedal (100p.)

Ütleks ka....

Siin keegi võtvat iga päev igaks juhuks taruvaiku. Olge ettevaatlikud- panete neerud tuksi.Mul oli kunagi sõber kellele väga meeldis taruvaigu maitse ja sellest tulenev puhas ja värske tunne suus. Enam teda pole aga neerude tõttu läks.
Kokkuvõtlikult .Taruvaik paneb umbe neerutorukesed ja
selle tagajärjel neerude töö halveneb kuni äärmuslikul juhul lakkab.Pole arst ja ei oska täpselt kirjeldada mis juhtub.
Info allikaks vene apiterapeutide artiklid.
Taruvaigu hinnast ka.
Paari aasta eest ostis Põlvamaa väikefirma Kõlleste Kommimeistrid taruvaiku kokku 600 EEK-u kg. Kurtsid, et me ei tooda nii palju vaiku kui neil vaja.
Praegused andmed puuduvad. Kuulsin, et käisid Venemaal ja Ukrainas vaiku otsimas. Kas praegu meie vaiku tahavad-ei tea.