Katus

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Siin on räägitud korpustest ja põhjadest.Oleks ehk keegi kes oskaks ka katusest midagi nõu anda! Vidjodest olen neid nii mõnda eri näinud aga milline oleks siin eestis parim varjant. Ehk oleks kellegil mingi jooniski üles panna. Ette tänades!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

katus

Täpsusta kas lamavale või korpusele siis saan kogemust jagada.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

katus

murka1 kirjutas:
Täpsusta kas lamavale või korpusele siis saan kogemust jagada.

Mõeldakse siin vist ikka korpustaru katust.

Kättesaadavuselt on saada nii Poola kui Soome penoplast katused. Mõlemad on pealt suht siledad.

Ise vaatasin ka seda alfa antud videoklipi kus olid v kujulised katused korpustarudel. Kuradi kenad nägid välja, kahjuks ei ole ise selliseid ise näinud kuskil. Ainuke lahendus oleks ise teha.

katus

Korpusega kaks võimalust:
1. Lame- puitraam mille sees peno, alla soomepapp ,peale vineer millele kinnitada tõrvapapp või plekk. Soomepapi puidust kinnitusribadel (külgedel) peavad olema veeninad muidu tuleb vesi tänu pindpidevusjõule tarusse sisse. Plekile tuleb veenina serva tagasi keeramisega. Sellise katuse eelis on see et pole tarumatti tarvis.
2. kui aga kasutad tarumatte siis soovitan teha 10 cm lauast tarukrae, ning selle otsa teha katus. Kindlasti peab katusel olema langusnurk, et vesi parmini maha voolaks ja seespool paneb see nurk õhu liikuma ning kuivatab katusealust. loomulikult tuleb puurida ka õhutusavad mis katta metallvõrguga.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Tänud!

Ikka korpustarule katust!