Seoses!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Lugedes teemat ''Väikesed ja suured mesinikud!'' tekkis selline küsimus. Ehk oskate rumalale selgeks teha miks ma peaksin oma 2-5 mesilasperega astuma EML-i? Mis see mulle annaks,või siis õigem oleks küsida millest ma ilma jääksin kui ei ole seal Liitus?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

EML liikmelisus

1. Ajaleht Mesinik 6X aastas + traditsiooniks saanud igasuvine lisanumber.
2. EML liikmete poolt kokkupandud infobrošüürid, neid on siiani üllitatud terve rida ja kui ma ei eksi ootab osa veel laialijagamist.
3. Ole ise aktiivne liige ja võimalused avarduvad veelgi, jätan täpsustamata Wink
4. Viie pere mett Sa ise ilmselt ei jõua ära süüa, soovitus: rakenda EML liikmestaatus reklaamivankri ette.
5. See pole veel kõik, on teisigi mõtteid liikmetele boonuste tekitamiseks, praegu veel arengujärgus, üks neist peaks lähema paari kuu jooksul käivituma.

Ma olen kindel, et kulutatud kolme kilo mee teenistus ei ole mahavisatud raha.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

liikmelisus

on minu meelest ka suuresti sisetunde mitte niivõrd andmise - saamise küsimus. Ehk siis, kui oled hingelt mesinik pead loomulikuks ka olla liidu liige. Mis puutub igasugustesse ühishangetesse siis olen ma selles osas kaunis skeptiline - idee on huvitav aga praktiline oleks alustada regiooniti või isegi veel kitsamalt. Kindlasti peaks liit reageerima kiiremini uute seadusmuudatuste osas mis kas või kaudselt puudutavad mesinikke.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

No jah!

Selles teises teemas ongi ju ainult sellest jutt mida EML võiks teha! Selleks ka see küsimus minul,et mida ta üldse teeb siis? Kui ainult uskuda ja loota siis see eriti ei vii kuhugi.

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

Panen omaltpoolt paar viidet

Panen omaltpoolt paar viidet siinsele lehele, kus on mõned mõtted, mida olen varem välja öelnud.

1) http://www.mesindus.ee/files/PR-5-1.3-4_-_Jaanus_Tull_-_Janedal_15.02.20...

2) http://www.mesindus.ee/files/PR-5-1.4-4_Jaanus_Tull_-_Janedal_29.12.2008...

NB! EML ongi need samad mesinikud meie seast. Mõtekam ja loogilisem on käed külge lüüa, et asi edeneks. Oodates, et keegi tuleb ja ära teeb ei toimi hästi!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

EML

Ega ei ootagi,et keegi midagi ära teeks! Lihtsalt olen nii ALGAJA,et ei tea sellest asjast mitte midagi ja selleks uuringi.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

EML

Mesilased on sind mesinduse juurde juhatanud ja läbi
interneti mesindada on raske.Paar aastat tegutse
mesindus.ee Antu Rohtla nõuannete järgi ja jõuad järjele.Paljudes piirkondades on mesindus seltsid oma
kodukorraga ja tasub ühendust otsida.Kui armastus
mesilaste vastu on olemas,siis see suureneb ,kui oled
EML liige.
Mikroe... Mart
Ehk annad aru kuidas elab näitusepere.

Sama mure

Lugesin huviga Jaanuse poolt ülesriputatud linke ja esimese hooga jäi silma kaks mind huvitavat asjaolu. 2008 aastaks on tõesti mesilaste ja mesinike arv kõvasti langenud. Teine detail oli see, et hobimesinik on 1-15 peret. Ilmselt kuulun oma viie taruga just sellesse punti. Samas tunnen just nüüd ,et ees on otsus , kas teha suurem meeruum, osta suurem vurr jne. ,või jääda samale joonele. Samas toidab mind põhitöö kenasti ära ja ülejääva mee müümisega mingeid muresid pole. Samuti ei tahaks põhitöö kõrvalt paberimajandusega tegelda. Olen hetkeseisuga rahul. Minu kõrval elab ametimesinik, kellel minu vahetus läheduses on 20 peret. Nektari poolest algab 2,5 km kauguselt rapsipõld. Lennuulatusse jääb veel paar pärna , pajuvõsa, raiesmik, kanarbikuta mets, veidi heinamaad ja tee ääres kasvav mesikas. Kas oleks keegi siinsetest asjatundjatest nõus selle näite varal algajale lihtsas keeles selgitama , millised on minu arenguvõimalused/vajadused EML sees ja EML-ist väljaspool. Samuti huvitaks väga , mitu peret oleks optimaalne sellise taimestikuga lennualal? Usun, et samas seisus on on Eestis veel väga paljud huvilised/hobilised, seepärast kuluks asjatundlik sõna marjaks ära Smile

Näiteks: Kui suurendad veidi

Näiteks: Kui suurendad veidi mesilasperede arvu, ei pea sa küll esimese hooga end vet.ametis registreerima ja seega ei lisandu pabrimajandust. Kui palju mesilasperesid võiks ühes kohas olla? Seda on suht raske öelda, eelkõige sõltub see piirkonnast, mullastikust, taimestikust jne. On kohti, kus võiks olla vaid 5 mesilaspere ja on ka kohti, kus võiks olla 40 mesilaspere. Suurt vahet eriti pole, kui nii hobimesinik ja ka ametimesinik teevad omi toimetusi mesilastega hoole ja armastusega. Hull on asi siis, kui mesilased elavad omasoodu ja ei osata või ei taheta nende eest hoolt kanda.

Paluks täpsustust

Et siis mitmest tarust alates peaks vet. ametis registrerima?
Tarude arvu kohta ei tahakski täpset arvu vaid ligilähedastki. Taimestiku kohta ei oskagi rohkem lisada ,aga piirkond on üsna tasane ja mullastik tundus suvel kaevates savisepoolne. Eks sekka muidugi mõned kivid ka. Ehk on mingi metoodika, mis arvestab taimi, piirkonda ja ka mulda? Siin kusagil oli pisut juttu kultuuride kohta, et mitu taru, aga meil siin pole ju kultuure üldse. Kuidas siis rehkendada?

Ametnikud soovivad

Ametnikud soovivad registreerimist alates 15-st perest. Kuid kui sul on näiteks 14 põhipere ja 6 nn. varuemapere siis minu loogika järgi ei peaks registreerima;) või kui sinul on ja ka abikaasal on 14 pere + varuemapered siis ei ole vaja jällegi registreerida. Võimalusi on palju, kuid EML või mõnes muus mesinduslikus organisatsioonis võid alati osaleda, teistega on hea infot ja kogemusi vahetada.
Ei ole siin mingit metoodikat, vanasti oli ( A.Rohtla kirjutas ja uuris kunagi taimede kasvu järgi aga ..... ) aga see suurt ei toimi. Pigem vaata aastate lõikes, kuidas meesaagikus kõigub (kas kõigub või on ühtlane) ja kui suur üleüldse see saagikus on.

Ahaa

Sain nüüd sedajagu targemaks miks vahemikuks just kuni 15. Samas 4-5 pere jagu kärgi saab vurritada näiteks saunas või köögis või veel kuidagi põlve otsas. Rohkema tarbeks peab juba kärgede hoidmiseks ja meega tegelemiseks midagi kõbedamamat tegema ehk invsesteerima.
Veel tahaks teada seda, et kui puudub vettpidav meetod tarude arvu määramiseks, kuidas siis otsustada, kas Eesti kohta on parasjagu 17000 peret või 8000 peret? Meie lühikese ja sageli vihmase suvega on mul mesi ikka laual ja ostjad purkidega ukse taga. Alati pole neile küll anda. Kui nüüd ehitan meeruumi suuremaks ,ostan suure vurri ja teen peresid juurde. Äkki siis ei jätku korjet enam ei mulle ega ametimesinikust naabrile ja mõlemad õnnetud. Kuidas siis teda kuipalju mesilasi Eeetisse vaja ja millal tuleb vähendama hakata? Ehk ongi 17000 liiga palju? Vabandan kui mu algaja mõte vähe kõveravõitu on, seepärast palungi abi selle sirgemaks venitamisel.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

mesilasperedest

EML kuskil mainis et, hinnaguliselt on eestis hetkel 40-50 tuhat mesilaspere. Eesti mesinduse õitseng oli 1930-1939. Sel ajal loendati eestis 110000 mesilaspere, seda sai lugeda selleaja ajakirjast "Mesinik". Loomulikult olid olemas mehed/naised kes soovisid seda asja edendada. Enamus meist teavad Ernst Koppel'it, August Mätlik'u, Mart Reinik'ut, Jaan Roots'u jpt. Vene võimu ja II maailmasõja tulemusena hävis eesti mesindus ja 1945 oli järgi eesti ca 17000 pere. Järgmine mesinduse õitseng oli 1974, siis arvestati eestis olevat 102000 mesilaspere. Selle hävitas idast saabunud varroatoos. 60% peredest hävis. Praegu on mesindusel seis üsna kesine. Igaüks nokiteseb omaette.

loendus

sel ajal ei olnud seadused et oleks pidanud juba 15 peret vet laboris arvele võtma. Aga nüüd kui juba 15 peret täis tuleb kirja panna. Sellepärast ongi meil paberil olevad arvud tunduvalt väiksemad kui tegelikult. Meie mesinikud ei taha tegelikult rääkida kui palju meil peresid on, ikka käib jutt enamvähem ümbernurga, vaid hobimesiniku ütlevad ausalt oma arvu, suurmesinikud ei taha sel teemal sõna võtta, sest mine sa tea kust se info pärat välja tuleb.

Jälgin huviga

Algajana jälgin seda rubriiki suure huviga. Mida olen siiani siis algajana ja potensiaalse arenejana ja arendajana teada saanud vastuseks teemapüstitusele?
1. Varroa on muutunud Eestis tõsiseks mureks ,mille vastu on vaja võidalda üksi ja ka kõik koos.
2.EML liikmena saaks 6x aastas ajalehte ja veel midagi salapärast.
3. Perede arv on enamvähem aegade keskmine.
4.Kuni 20-30 peret on mõistlikum asjatada vaikselt omaette ilma liigse kärata.
Mis siis veel? Ehk jäi midagi märkamatta?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

jäi küll

arlesht vähene usk ühisesse huvilisest ametimesinikuni sobiva vurri ostmise ideesse. see oleks sama põnev kui linna ühissaunas käimine.

2,5 korda vähem peresi

Kas mesiperede arvul on ka mingit tähtsust? Toodang on tähtis.
On ees 1987a. andmed mesindusest. Kõvem rajoon oli Kingissepa oma 10.2 kg pere kohta, Teist otsa jagasid hiiumaa ja Võru rajoon 3,4kg perelt. Keegi ehk mäletab milline aasta oli?
Aga tahtsin seda öelda et mesilaste arv on tähtis ainult tolmeldamiseks ja seda meie põldurid ei soovi. Mesinikku huvitab mesi ja kilod. Ja mida suuremad on perelt saadud kilod seda laiem on irve minu näol.

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Päris kindlasti oli parem aasta

sinisilm kirjutas:
On ees 1987a. andmed mesindusest. Kõvem rajoon oli Kingissepa oma 10.2 kg pere kohta, Teist otsa jagasid hiiumaa ja Võru rajoon 3,4kg perelt. Keegi ehk mäletab milline aasta oli?

Päris kindlasti oli parem aasta, kes siis sel ajal õigeid numbreid kirja pani Wink

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

julge mees Tormi

kas see väljaütlemine nõudis hulga julgust

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Tükk aega värisesin enne, aga

Tükk aega värisesin enne, aga võtsin ennast kokku

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

.

.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Võtke aeg maha

Ja lugege üht huvitavat juhtumit mesinikuga http://www.elu24.ee/?id=216702

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

olla või mitte

Tere!
Küsida tahaks ka mina,et miks peaksin pikendama oma liikmelisust EML-is?
Siiani tean et olles liige maksan liikmemaksu 200 eeku,saan aastas 6 korda Mesiniklehte ja ei enamat.
See mis puutub koolitusse ja Jäneda koosviibimistele mind ei huvita.
Võtame näiteks emadekasvatuse- mul ei tarvitse hakata sellega tegelema,sest mesila on väike,otstarbekam on osta emasid nendelt kes neid kasvatavad.
Tore oleks kui keegi võtaks sel teemal sõna ja püüaks mind ümber veenda,esitada veenvaid argumente või tuua näiteid,mis tõestaksid vastupidist minu otsusele lahkuda EML-ist.
Arvan,et sellisel teelahkmel nagu mina on veel palju hobimesinikke.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Miks sa ise ei taha järeldusi

Miks sa ise ei taha järeldusi teha ja otsuseid langetada, miks peab sind keegi veenma? Mina sain sellega küll iseseisvalt hakkama, kuigi arutlesin vahel valjult aga otsuse tegin ikka ise.
Loomulikult saab kõike hinnata rahaliselt-200 kroonile paned veel 50 (või 10 kr- taru kohta) juurde ja saadki oma mesilasema ostetud.
Kas oled nii mõelnud, et mis on ühe mittetulundusühingu loomise mõte ja eesmärk ?
Mulle tundub ,et oled liidu liikmeks astunud kellegi eeskujul või kasu saamise lootuses või veel mingil muul põhjusel.
Liidu loomise eesmärk on ju selgelt kirjas-edendada eesti mesindust jne. Tegelikult on nii, et kui ka liit ei ole võib- olla toiminud ja teinud asju nii nagu peab või oleks ootuspärane, siis süüdi pole selles organisatsioon ega ka selle põhikiri vaid inimesed selle sees. Ma ei nuhtleks ka inimesi tegelikult, sest ma usun, et nad on teinud oma tööd parima äranägemise järgi. Teeme ju kodus samuti parima äranägemise järgi, aga alati ei tule välja.
Seda juttu võta kui mõtlemisainet. Ära loe plusse ja miinuseid vaid mõtle, kas sina saad ja tahad eesti mesindust omalt poolt aidata või vajad ehk ise hoopis mesinike liidu abi. Liit pole ju ühepoolne organisatsioon, kus kõik ainult maksavad aga vastu ei saa midagi.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

tänan

tänan poku et vaevusid vastama,olen oma otsuse juba teinud ja see on eitav.
pika arutelu käigus jõudsin järelduseni,et meil kummagil pole üksteisele midagi anda,mis arendaks mesindust nagu mainisid

veel kord tänud sulle!