vajaks abi

Kasutaja kammu pilt

Tere mesinikud.
Vajaksin natuke Teie abi.
Lugu järgmine; Olen pidanud mesilasi u 6 aastat hobi korras (mulle meeldib) aga nüüd masu ajal kaotasin töö (koondati, töötasin merel mesindusest väga kauge teema)
Küsimus järgmine, kas tasuks mõelda kutseliseks mesinikuks hakkata? Mis head ja mis vead? Kas 50 taru pidamisega elab ära (eri kohtades)?
Kas tasub kirjutada projekt töötukassasse stardiraha saamiseks?
Kas teha fie või oü?
Muud soovitused oleks ka teretulnud, kui siia ei taha kirjutada siis meil on sipexx@hot.ee

Rahulikku talve ja meerikast suve.
Kammu.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Vajaks abi

Tasub tuhnida foorumis.Asi algab ettevõtlus koolitusest.
On pika ooteajaga tasuta ja tasulised kiirkursused Kursused kõlbavad tegutsemiseks igal alal.Lihtsam algus
FIE-na.Ise olen selliselt tegutsenud pensionäärina 7 aastat.
Mikroe... Mart
Alati vastan

Pronksmedal (100p.)

Vaata sinna

www.aktiva.ee
www.pria.ee
www.eas.ee

Sealt saad infot kõige kohta, mesilastega alustamise kohta on siin mitu teemat, loe neid.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vajad abi

Asjal mitu tahku.Kõigepealt küsin mitukümend kilo sul 1 pere kohta keskmiselt tueb. Seda on selleks vaja teada, etotsustada sinu mesinduse oskuste üle. Kui sinu mesilaspered toovad 60kg või rohkem on asjal mõte kui aga vähem tuleb midagi ette võta enda koolituse või mesilastega. Muiduki on ka üksikuid aastaid kus saab ka alla 40kg pere kohta. Seda arvestad keskmised perede järgi. Igal mesinikul on mõni kehvem ja mõni rekord pere. kuid arvestada keskmiste järgi.
Aja vahemikuks võiks olla4-5 viimast aastat. Sinna vahemikku jääb väga häid aastaid ,väa kehvi, ja keskpäraseid aastaid. hobi mesinduses on mesinike kes saavad 10 kg mett pere kohta ja on kaa õnelikud, kuid ettevõtjana pole see mõeldav. Siis maksabend veel arendada enne kui asud ettevõtjaks. Muidu onn pankrott varsti kääs. Riigi maksud tõmbavad sind kooma. enne kuitoodangut saad ja müüa saad. Neid ei huvita kas sa saad tulu või kahjumit.

Fie ja oü võrdlus .Fie head omadused on sa ei pea raamatupidajat palkama. kuna on lihtsam kui oü raamatu pidamine. Kuid kui lähed pankrotti konfiskeeritakse võlgade katteks sinu eraisiku vara. maja auto ja ni edasi.
osaühingul aga peab olema kapital või raha kui ma ei eksi siis 100.000kr,
raamatupidamine läheb raskemaks, nii et enamus palkavad raamatupidaja. kuid kui pankrotti lähed jääb elumaja ja eraisiku vara alles. Kui aga auto krjutad oü pilansi siis ligviteerimisel pead selle sisuliselt vällja ostma. Võibolla on kõrvale viilimine võimalik kuid seda ma ei tea. Seal on veel nujanse kuid mina veel pole kumagika tegemist teinud. minaneidtingimusi pole veel täitnud. Ja seega pigem õpin veel enne kui seliste asjadega jäman Nagu raamatu pidamine. Valik on sinu kättes

:)

teemas kirjutas:
... kui ma ei eksi siis 100.000kr......

Miinimumnõue on 40000.- aga rohkem võib alati olla. Loe alustuseks aktiva.ee, seal kõik välja toodud ja lahti seletatud.
Palun vabandust, kuid kuidas saab anda nõu kui isegi täpselt ei tea.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

.

Ma usun et ka pipikasel on mida teemaselt mesinduse igapäeva poole pealt õppida, kahtlemata on tegu kogemustega praktikuga.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vastus

Pipikas (logimata) kirjutas:
teemas kirjutas:
... kui ma ei eksi siis 100.000kr......

Miinimumnõue on 40000.- aga rohkem võib alati olla. Loe alustuseks aktiva.ee, seal kõik välja toodud ja lahti seletatud.
Palun vabandust, kuid kuidas saab anda nõu kui isegi täpselt ei tea.

Kuna mina pole mesindust nõuete kohaseks saanud (1 pere saak 40kg või rohkem) pole mul ettevõtjaks plaanis võtta. seega pole põhjust peensuetesse süveneda.(fiendus või oü) Kuid kui sinnamaani jõuan otsustan oü kasuks. kuna siis ei riski isikliku varaga. Raamatupidamine on võimalik teatud tasu eest kellegile kes tõõtab pöhikohaga raamatupidajana, teeb ka sinu raamatupidamist kunde korras. Kuid sinna läheb veel aega.

:)

rebaseonu kirjutas:
Ma usun et ka pipikasel on mida teemaselt mesinduse igapäeva poole pealt õppida, kahtlemata on tegu kogemustega praktikuga.

Justnimelt, Pipikas õpibki mitte ei targuta kuskil meeteemas. Seni kuni endal kogemusi pole Pipikas loeb mida endast targemad kirjutavad. Ning Pipikas eeldab, et see mida siia foorumisse kirjutatakse, vastab ka tõele.
Ka selle teema algataja võib eeldada, et antud on tõest nõu. Ikka on suur vahe kas kohustuslik osakapital on 100000 või 40000.
Palun vabandust kui kellegi tundeid riivasin Smile küllap rebaseonu isegi oleks reageerinud kui mingit kahtlast mesindusnõu siin jagaksin.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Tasub.

Tasub ikka. Kui oled juba 6 aastat tegelenud, siis on ülevaade olemas. Mesinike on puudu. Nii et tere tulemast suurmesinike ridadesse.

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Ära eelda

Pipikas (logimata) kirjutas:
Ning Pipikas eeldab, et see mida siia foorumisse kirjutatakse, vastab ka tõele.

Ära eelda Smile Alati on olemas mitu tõde, eriti mesinduses.