kogemused(kurvad)

Pronksmedal (100p.)

Tere.
Sai siis teispäeval käidud mesilas(200 meetrit põlvini lund).
Tahtsin kontrollida hiirte sissetungi.Neid õnneks ei olnud.Mati alust katsudes kolm peret külmad.Võtsin ühe lahti.Mesilased olid ühes nurgas ja nälga surnud.
Üks peredest samuti natuke soe ühest nurgast.Täna avasin pesa.Nagu arvasin ja ka kartsin olidgi mesilased seal nurgas ja kohe liistu all.Panin kohe lisasööta Apimelli.
Surnud pesast järeldades, et kui soe koht on nurgas siis praegu mesilane ei liigu mujale süüa otsima.
Veel tulevikuks .Mesila talvituskoht peab olema kergemini juurdepääsetav.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

nii

mina oleksin pesa teisest servast 2 raami nagu niuhti välja võtnud

Pronksmedal (100p.)

kogemus

ja edasi?

Kurbadest kogemustest

Olen igal talvel kontrollinud, kus mesilased on. Kui on ühes otsas ja ees süüa pole, tõstan teisest otsast söödaga kärje ette. Kui vaikselt teha, ei häiri see neid üldse. Sellest peale, kui nii toiminud olen, pole talvel ühtegi peret kaotanud.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

KÜSIMUSED

Tere silver7. Ma küsin sinult paar küsimust sügisest tegevusest. mis on seotud ka talvega. Palju saa paned lisa sõõta ja kui puhtaks enne võtad (meest). See aasta mina võtsin niipalju kui sain mett vällja. Ja panin arvestuslikult 20 kg suhkrut pere kohta. Vahest isegi nats rohkem. Mul on korpused. Arvestan kuiv aines. Minul põhi pered nälga pole surnud, kui on surnud siis teistel põhjustel, näiteks hilja saabuv kanarpikk mida ei saa enam välja võtta. Ja veel mingid viirused.
Minul on nälga surnud 3 raamilised pered. kuna nad on eraldi tarudes. Kuna nad peavad rohkem kütma tarbivad rohkem sõõta ja siis jääb 3 raamist söödast väheks. Veebruaaris saab veel lisa sõõdaga päästa. Nagu ma aru saan siis tegutsed lamav taruga. Mille järgi sinna arvestad raame, palju perele talveks jätad. Öige on jätta lamavas niipalju raame kui palju on audme raame sügisel. Kui on 4 raami auet, siis 4 või 5 raamile, ja kui 8 raami siis 8 raamile.Sõdetakse niipalju kui läheb nendese raamidesse.Kui nüüd jätad rohkem peavad naad tunduvalt suuremat teritoorjumi kütma ja siis tarbivad vägapalju sõõta. ning siis saabub ka nälg. On ka erandeid näiteks pere ei taha talveks audme tegevust lõpetada. siis audme sõõtmine ja tunduvalt soojema keskonna loomiseks sõõvad palju.Kuna nad tarust vällja ei saa tekib peres kõhu lahtisus ja teised probleemid. Need emad on mõtekas välja vahetada kuna muidu on kaa järgnevatel aastatel sama perega sama probleem. Kui ka järgmisel aastal on teise emaga sama probleem liiguta taru. siis võib veesooned vöi mõned muud lained mõjutada seda.

Pronksmedal (100p.)

Kogemused

Tere.
Praegu kasutan lamavtarusid.Koondant olen 8-10 raamile mingisuguse aimduse järgi,kuidas mesilased ära on mahtunud.Söötnud olen 8-10 kilo suhkurt.Mee kogust ei oskagi nagu hinnata,See mesi mis on jäänud haudme ja suira raamidesse.Olen püüdnud igasse tarusse jätta 2 suira raami.Söötmine jäi mul hilja peale.Praegu ei ole märkmeid käepärast .Veesoonte asukohast ei tea ma midagi.
Raamide arvestust haudme järgi ei ole samuti kasutanud sest kogemuste ja teadmiste puudus.Tegelikult on vast kogemuste ja sellest tulenevalt otsustusvõime mida ikkagi teha,kuidas teha.
Silver

Pronksmedal (100p.)

Praktika.

Talveks peaks lamavtarus jääma keskmiselt 2kg sööta raami kohta. See on siis mesi+suhkur. Sööta tuleb muidugi rohkem, sest osa sööta kasutatakse sügisel haudme toitmiseks ära.

Pronksmedal (100p.)

Talvitumisest

Keskeltläbi 50% mett ja 50%suhkrut umbes sest kes teda kaalub.Aastatega ja kogemuste kasvades kõhutunne ütleb.
Külma talve puhul soovitaks veel venelastelt juba20-25 aastat tagasi õpitud nippi.Mina olen omal päästnud vähemalt40-50 peret selle aja jooksul. Aga korralikud mesinikud lähvad viha pärast näost siniseks ja .......
Kallutage taru ettepoole umbes 45kraadi.Eriti mugav kui taru seisab postidel.Siis tõmban vaikselt taru veidi tagasi ja lasen esiserva postide vahele.Päästate kõik nõrgad ja keskmised pered kes muidu söövad end vastu raamide ülemisi ääri ja külje peale ei lähe.Ei päästa peresid kes talvituvad ühes otsas vastu seina või vahelauda Või on sügisel saanud liiga vähe sööta
Unustasin, et postid ei tohi olla üle paari aasta vanad.
Puust ja punaselt.Võtke kahe käega ette A4 leht pikema küljega allapoole.Nüüd tõstke vasakut või paremat kätt
ülespoole kuni"õun" pähe kukub.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

näpunäited

silver7 kirjutas:
Tere.
Praegu kasutan lamavtarusid.Koondant olen 8-10 raamile mingisuguse aimduse järgi,kuidas mesilased ära on mahtunud.Söötnud olen 8-10 kilo suhkurt.Mee kogust ei oskagi nagu hinnata,See mesi mis on jäänud haudme ja suira raamidesse.Olen püüdnud igasse tarusse jätta 2 suira raami.Söötmine jäi mul hilja peale.Praegu ei ole märkmeid käepärast .Veesoonte asukohast ei tea ma midagi.
Raamide arvestust haudme järgi ei ole samuti kasutanud sest kogemuste ja teadmiste puudus.Tegelikult on vast kogemuste ja sellest tulenevalt otsustusvõime mida ikkagi teha,kuidas teha.
Silver

Kõhu tune on siiamaani hea olnud kuid järgmiseks aastaks võid proovida. Jätad nii mitu raami kui on hauet. selge on see et kahandamise aegus on ikka nii et mesilastel on palav ja nad kõik raamide vahele ei lähe, kuid kui tuleb külm vaatad et kobarat polegi nagu. Põhjus selles et sügisel osad mesilased surevad, (need kes sügisel mett korjasid). Need kes aga kooruvad sügisel on need kes kevadel korjavad ja tarus tegutsevad. Kui sa nüüd jätad 4 haudme raamiga perele näiteks 10 raami peab se käputäis kütma kümmet raami ja siis on ka nälg või nii kurnatud pere et pooleks suveks saab alles tugevaks. Korpustes on nats. teisiti, kuid kui on väga nõrk siis ka seal.on se vajali. Muiduki kui lamavas kahandad raakide arvu siis jäätakse vahelaua ja pöhja vahele vahe kus mesilased saavad olla ja käia vahelaua taha või kobara juurde. Ma ei mäleta kess kuid kellegi sõnad olid Suvel olgu palju ruumi tarus ja talvel võimalikult vähe ruumi. Võibolla teised voorumlased tuletavad meelde. EEsti raam kaalub ligikaudu 3 kg. kui sa nüüd raami jägad 3 meks peaks olema 1 kg. 1 sektoris. Siis saab nönda arvestada palju on sööta enne sees. Vastavalt sellele sõõta. Kuid see läheb keeruliseks. mina sõõdan ni palju kui vastu võtavad. siis on tavaliselt vastu pidanud esimest korjeteni. Kuna mul mesilased eriti saaki ei korja siis võtan 90 -95% meest välja ja sõõdan suhkru asemele. Talvitumisega probleeme pole. kuna siis pole karta et kanarpiku peale jäävad talvituma. Kui mesilased siirupit pessa viivad korjavad ka õues olevaid viimaseid meeriismeid ja segavad siirupiga.Probleeme pole.

vabandage

vabandage ,aga kas see pole mitte roojatud raam?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

lihtne ja geniaalne

Pole plaanigi siniseks minna, kuigi pean end suht korralikuks mesinikuks.
Aga jaak001 kirjeldatud variant on lihtne ja geniaalne, tõenäoliselt häirib ettevaatlik taru kallutamine mesilasi tunduvalt vähem, kui kandipakkide paigutamine kobara kohale.
Pildist, kuigi eespool oleva pildi reso ei soosinud tugevat suurendamist, ei paistnud raamil mitte reostus vaid vaha ja taruvaigujäänused.